Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ?  (Okunma sayısı 12064 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 31, 2007, 06:25:42 ös
Yanıtla #20
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Yorum curumez teori curur.  Ayrica ben AYNI CIZGIDE degildir dedim sevmiyor demedim. Hic bu konulara girmeyeleim istersen ezilirsin, seni ezmek istemem. ZIra AKP nin diger kesimlerden aldigi oylarin cogutepki oylariydi. AKP cizgisinde olduklari icin verilmis oylar degildi yani ;) Bunu anlamak isine gelmeyebilir, anlarim. Ama gercekler acidir.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Mayıs 31, 2007, 09:05:47 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

''Kızıl elmada buluşalım''

Mayıs 31, 2007, 09:21:45 ös
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben parti tutmam sn.alaaddin 
Benim partim TSK itirazın varsa o ayrı...
sayın Asi ye katılıyorum ayrıca benim düşüncelerime tercüman
olmuş onun sözüne eklicek bişey yok!!!

Ayrıca sen şartlanmışsın kardeşim senin düşüncelerinle uğraşcak vaktim yok!!!
AKP'ni ne ma.. olduğu belli!
Benim yerimi Sn. Asi fazlasıyla doldurmuş

Teşekkürler sayın ASi  :P

saygı ve sevgiyle
İnsanoğlunun en büyük merakı, görmediği ve bilmediği gizli şeylere karşıdır.Merak ilmin hocası olduğu için  o, bu merakında haklıdır...

Mayıs 31, 2007, 09:45:56 ös
Yanıtla #23
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hükümetler gelir gider derdimiz o adamların
devleti ne hale soktuğunu az da olsa hissettirmek...
Derdimiz akp değil!!
Yaptıklarıdır >:(
Bu yaptıklarını görmemek basiretinin açık olmadığına dalalet eder!!!!

Hayatta hiç bir şeye şartlanma güvendiğin  BUZ DAĞLARIN erir o sularda boğulursun...

saygılarımla

İnsanoğlunun en büyük merakı, görmediği ve bilmediği gizli şeylere karşıdır.Merak ilmin hocası olduğu için  o, bu merakında haklıdır...

Mayıs 31, 2007, 11:33:49 ös
Yanıtla #24
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Onemli olan MILLETE, VATANA hizmettir arkadaslar. Bir kesimin ideolojisiyle ortusmus, %30 oy vermis onemli degil. Onemli olan o aldigin %30 oy ile geri kalan %70 i de memnun edebilmek. Sen aldigin yetkiyi sadece sana oy verenler icin kullaniyorsan bunun adi takkiyecilik olur. Devlet hizmeti degil.

Ha bir tehlike varmidir, yaparlarmi, yapabilirlermi korktugumuz seyleri, hic sanmam. Ne onlar yapar, nede yapmalarina izin verilir. Eminim onlar da bizim kadar seviyordur ulkelerini. Sadece oncelikleri baska yerde olabilir. Oncelik millette, vatanda oldugu surece, ve halk memnun oldugu surece hicbirsey olmaz.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Mayıs 31, 2007, 11:51:39 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Terimlere itiraz noktasında yazmak isterim ki:

Milliyetçilikten korkmayalım, aslolan odur. Sevimli görünmek ya da yanlış anlaşılmamak için sadece toprak sevgisine kapılmamak lazım. Bir yer güzelse herkes sever. Örneğin, İzmir'i Yunanlılar da sever, e o zaman bu adamlar buraları seviyoruz diye orduları ile geldiklerinde buraları seven Türkler, buraları seven ama kendilerini sevmeyen Yunan askerine hoşgeldiniz mi demeli? Önemli olan gerçeklerdir.

İtiraz ettiğim husus ise Milliyetçilik (Ulusalcılık ve ulusçuluk da bunun kapsamındadır) kelimesinin kullanılmamasıdır. Sınırlar değişir, yarın dün sahip olduğumuz bize dönebilir -ki dönecektir-... Lozan'dan sonra sınırlarımız iki kere değişti (Hatay, Kıbrıs)... Sorun humuslu kireçli toprakların kavgası değil, milletlerin kavgası ve Türk Milleti'nin hayatta kalma ve ilerleme mücadelesidir. Toprağın kudsiyeti milletle vardır.

Vatansever, ülkesever ve sair toprak/arazi sever tanımlar sisli ve sinsidir... Aslolan Milletseverliktir. PKK da seviyor bu ülkeyi, o yüzden savaşıp duruyor...

Not: Bu yazımla bu forumdaki kimseyi asla hedef almadığımı belirtmeliyim. Benim derdim vatanseverlik ve yurtseverlik kelimeleri/terimleri ile...

Ki mutlaka AKP'nin yöneticileri de bu toprakları seviyor, en az yüzde doksanında vatan/toprak/araziseverlik yoksa Allah belamı versin... ÖNEMLİ OLAN TÜRK MİLLETİ'Nİ SEVİP SEVMEMELERİDİR...
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2007, 12:06:01 öö Gönderen: ElmasMehmet »

Haziran 01, 2007, 12:15:52 öö
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Bir fantezi:

Başbakanımızın afişleri akıllardadır. Kurban olayım ayına yıldızına sloganı afişi...

Olamaz da, diyelim ki yarın Portekiz, Tayvan ya da ABD geldi zaptetti Türkiye'yi ve Bağdat'a girer gibi (Ankara'ya giremezse de) İstanbul'a girdi... Ve Türkiye'nin yeni bayrağı olarak 6 ördekli bir flamayı layık gördü... RTE bu sefer de aynı samimiyetle afişler düzenler, "Kurban olayım ördeğine kuşuna..." diye afişleri dört bir yana astırırdı -izlenimim budur en azından-. Bu durumda RTE vatan/yurt/araziseverdir -itiraz yok-; ama... Ali Kemal de toprak severdi... Her ne ise!..   

Haziran 01, 2007, 12:19:46 öö
Yanıtla #27
  • Orta Dereceli Uye
  • **

6 ay buralarda yokum!
Kendinize iyi bakın... :(
Ara ara  foruma bakmaya çalışacağım!!!

SAygı ve Sevgiyle
« Son Düzenleme: Haziran 01, 2007, 12:22:17 öö Gönderen: HUTGIN »

Haziran 01, 2007, 12:51:25 öö
Yanıtla #28
  • Orta Dereceli Uye
  • **

AKPLİLER SEVİNSİN...

Haziran 01, 2007, 02:26:01 öö
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

Geri donusunu bekliyor olacagiz :)