Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Icgudu  (Okunma sayısı 5660 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 21, 2008, 09:36:54 ös

Buldugum ilginc bir videoyu paylasmak istedim...

« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2008, 12:22:59 öö Gönderen: Lux_e_Tenebris »
Spes mea in Deo est

Mayıs 22, 2008, 12:00:10 öö
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Üstadım,
Youtube'u açabildim ancak link doğrudan bir görüntüye değil, bir sürü görüntü listesine açılıyor.
Link hatalı mı acaba?
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2008, 07:12:04 öö Gönderen: MYSTICPROVOCATEUR »
stilus absentis...

Mayıs 22, 2008, 12:23:32 öö
Yanıtla #2

Üstadım
Youtube'u açabildim ancak link doğrudan bir görüntüye değil, bir sürü görüntü listesine açılıyor.
Link hatalı mı acaba?

Kusura bakmayin, link hatali imis. Duzelttim, umarim simdi calisir.
« Son Düzenleme: Mayıs 22, 2008, 07:12:41 öö Gönderen: MYSTICPROVOCATEUR »
Spes mea in Deo est

Mayıs 22, 2008, 10:09:02 öö
Yanıtla #3
  • Skoç Riti Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Vicdan sahibi bir Leopar!
Sn.Lux bu güzel paylaşım için teşekkürler.
Sayglarımla
stilus absentis...

Mayıs 22, 2008, 04:31:28 ös
Yanıtla #4

Rica ederim :) Keske bazi insanlar da bu kadar vicdanli olabilseler.
Spes mea in Deo est

Mayıs 22, 2008, 06:18:29 ös
Yanıtla #5
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Vicdan sahibi bir Leopar!
Sn.Lux bu güzel paylaşım için teşekkürler.
Sayglarımla

Sevgili Bra Kardesim,

burada cok ilginc bir noktaya degindin. Icgüdüsel hareket eden hayvanlarda vicdan var mi? Bu izledigimiz tabloda Leopar vicdani oldugu icin mi onu rahat birakti, yoksa icgüdüsel bir "Yavrulara saldirma" fonksiyonu mu var? Sanirim bu konu bizleri daha cok düsündürecek.
Ama gercekten cok ilginc bir klip, paylasim icin tesekkür ederim.

Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Aralık 10, 2008, 04:56:03 ös
Yanıtla #6

Özür dilerim burada ( bu sayfada ) gerçekten çok güzel bir tablo oluşmuş ve bunu doğrusu hiç bozmak istemezdim. Kusuruma bakmayın, Masonların birbirleyile olan güzel etkileşimleri güzel bir yansıtma olayını lanse ediyor. Vermiş olduğum rahatsızlıktan ötürü özürlerimi lütfen Kabul Ediniz.

İçgüdüler kısmına izninizle giriş yapmak istedim ve çok önemli bir noktaya isabet ettiğimi sanıyorum, gerçi bu nedenli doğru bir fikir, onu da bilemiyorum ama aklıma gelmişken ben de paylaşmak istedim.

Şöyleki, içgüdülerin çoğunlukla negatifsel ve yıkım amaçlı yoketme programı dahilinde işlerliğini devam ettirmesi hakikaten de İnsanoğlunun kendini yok etme moduna rahatlıkla koyabildiğini farkettim. Bu yüzden de olumlu yönde pozitif programlama sayesinde İnsanoğlu bu büyük tehlikeden sıyrılabiliyor. Farkettiğim bir diğer nokta ise, Peygamberlerin ve bununla birlikte bazı yüksek Bilinçlerin Dünyaya pozitif bir proglama ile geldikleri ancak diğer çoğunluğun ise Negatif Programlamaya tabi olarak geldikleri yönde. İşte zamanla bazı etki-tepki olayları sayesinde aşınıma uğradığı ve böylelikle de İnsanoğlunda varolan özellikle '' Bilinçaltı '' nı kastediyorum yok edici mantık yerini yapıcı yöne kaydırma olayında bitiyormuş.

Sanırım anlatabildim ama çok derin bir mevzu olduğu için anlaşılmakta zorlandığımı şimdiden hissedebiliyorum.

Saygılarımla, 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 11, 2008, 04:52:09 öö
Yanıtla #7
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Özür dilerim burada ( bu sayfada ) gerçekten çok güzel bir tablo oluşmuş ve bunu doğrusu hiç bozmak istemezdim. Kusuruma bakmayın, Masonların birbirleyile olan güzel etkileşimleri güzel bir yansıtma olayını lanse ediyor. Vermiş olduğum rahatsızlıktan ötürü özürlerimi lütfen Kabul Ediniz.

Konu ile ilgili yorumunuz icin tesekkür ederim, fakat verdiginiz herhangi bir rahatsizliga henüz rastlamadim. O yüzden Özürünüzü anlamakta zorluk cekiyorum dogrusu. 

İçgüdüler kısmına izninizle giriş yapmak istedim ve çok önemli bir noktaya isabet ettiğimi sanıyorum, gerçi bu nedenli doğru bir fikir, onu da bilemiyorum ama aklıma gelmişken ben de paylaşmak istedim.

Isabet ettiginiz noktayi merak ederek, paylasiminiz icin tesekkür ederim.

Şöyleki, içgüdülerin çoğunlukla negatifsel ve yıkım amaçlı yoketme programı dahilinde işlerliğini devam ettirmesi hakikaten de İnsanoğlunun kendini yok etme moduna rahatlıkla koyabildiğini farkettim. Bu yüzden de olumlu yönde pozitif programlama sayesinde İnsanoğlu bu büyük tehlikeden sıyrılabiliyor. Farkettiğim bir diğer nokta ise, Peygamberlerin ve bununla birlikte bazı yüksek Bilinçlerin Dünyaya pozitif bir proglama ile geldikleri ancak diğer çoğunluğun ise Negatif Programlamaya tabi olarak geldikleri yönde.

"Icgüdüsel programlama insanin kendini yok etme moduna soktugundan bahsediyorsunuz. Bence siz icgüdüyü cok dar bir alana odakladiniz. Icgüdü'nün daha genis bir islevi olduguna eminim. Peygamberler'in Ic Güdüsü pozitif, diger insanlarin ise negatif oldugunu iddia ediyorsunuz. Eger bu böyle olsaydi, o zaman moral ve etik belirlemelerde isabetsizlik olmazmiydi? Negatif ve Pozitif Icgüdüden bahsederken, bunu daha belirginlestirebilirmisiniz?

İşte zamanla bazı etki-tepki olayları sayesinde aşınıma uğradığı ve böylelikle de İnsanoğlunda varolan özellikle '' Bilinçaltı '' nı kastediyorum yok edici mantık yerini yapıcı yöne kaydırma olayında bitiyormuş.
Sanırım anlatabildim ama çok derin bir mevzu olduğu için anlaşılmakta zorlandığımı şimdiden hissedebiliyorum.
Saygılarımla, 

Son cümlenize katiliyorum. Ama konuya ilginc ve degisik bir bakis acisi. Sanirim yogun bir beyin jimnastigi yapilabilinecek bir konu.

Sevgi ve Saygilarimla
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Aralık 11, 2008, 02:34:22 ös
Yanıtla #8

"Icgüdüsel programlama insanin kendini yok etme moduna soktugundan bahsediyorsunuz. Bence siz icgüdüyü cok dar bir alana odakladiniz. Icgüdü'nün daha genis bir islevi olduguna eminim. Peygamberler'in Ic Güdüsü pozitif, diger insanlarin ise negatif oldugunu iddia ediyorsunuz. Eger bu böyle olsaydi, o zaman moral ve etik belirlemelerde isabetsizlik olmazmiydi? Negatif ve Pozitif Icgüdüden bahsederken, bunu daha belirginlestirebilirmisiniz?

Öncelikle çok Teşekkür Ediyorum Sayın Anatolic; ayrıca Nezaketiniz için de.

Haklısınız İçgüdünün daha geniş bir işlevinin olduğu muhakkak kesindir. Ancak bakış açımı söylediğiniz gibi, aynı zamanda da tespit ettiğim kadarıyla, biraz daha genişletmem gerekiyor. Ve tespit ettiğim kadarıyla daha uç noktalara dayanmaktadır. Bunun üzerinde bir hayli düşünmek beni biraz korkuttuğu için daha derinine inemedim :) Sayın Anatolic; ayrıca içgüdünün negatif ve pozitif yönünün söylediğiniz gibi moral ve etik belirlemelere olan isabeti tabiki sözkonusu olurdu, bunun ayrıntısını düşünemediğimden biraz belirsiz bir tespit oldu farkındayım ama şunu anladım ki İnsanoğlu kendindeki güç potansiyelini olumlu yönde kullanırsa işte o zaman yıkıcılıktan uzaklaşır ve tamamiyle pozitif Bireye dönüşebilir. Gerek düşünce bazında gerekse de fiilen.

Saygılarımla,

« Son Düzenleme: Aralık 11, 2008, 02:44:57 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Şubat 14, 2011, 02:31:33 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Gerçekten düşündürücü...