Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

petrol  kimindir?

Amerikalıların
6 (9.8%)
Kürtlerin
2 (3.3%)
Arapların
3 (4.9%)
Türkiyenin
8 (13.1%)
Dünyanın
21 (34.4%)
Benim
15 (24.6%)
Beni ilgilendirmez
6 (9.8%)

Toplam Oy Verenler: 33

Gönderen Konu: musul ve Kerkük kimindir?  (Okunma sayısı 20916 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 18, 2007, 06:38:58 ös
Yanıtla #10
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

benim diyenlerden biri benim de diğeri kim?
arkadaşım tapum var bi kere osmanlı devrinden kalma o petrol çıkan toprakların hhepsi dedemin dedesininmiş, bi bildiğimiz varki Benim diyoruz.

peki ya sen diğer benim diyen arkadaş? sen neyine güvenip benim olan petrole benim diyebiliyorsun? ale ale... :)

Haziran 18, 2007, 06:41:46 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sn. skullG, yargilamak amaciyla sormadim soruyu. Sadece meraktan, ve espiri mi degil mi diye anlamak icin sormustum. Aciklamaniz icin tesekkurler.

Haziran 18, 2007, 06:42:06 ös
Yanıtla #12
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Bizi de gorursun artik Sn. skullG :D
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 18, 2007, 06:47:38 ös
Yanıtla #13
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Sublime,

üstadım lütfen yanlış anlamayınız ben "benim" diyen diğer arkadaşı merak ediyorum :)

s. Asi,
her zaman görebilirim :)

p.s.: aslından petrol olmasa dünya daha güzel olurdu... ne küresel ısınma, ne tank...

Haziran 18, 2007, 06:52:14 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

DIger benim diyen kendisini aciklayacaktir. Gorunuse gore bilmediginiz bir akrabaniz da foruma uye olabilir Sn. skullG ;D

Haziran 18, 2007, 06:53:24 ös
Yanıtla #15
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sn. Sublime,

üstadım lütfen yanlış anlamayınız ben "benim" diyen diğer arkadaşı merak ediyorum :)

s. Asi,
her zaman görebilirim :)

p.s.: aslından petrol olmasa dünya daha güzel olurdu... ne küresel ısınma, ne tank...
Dogru ama o zaman da birbirimizi yiyecek baska birsey bulurduk. Petrol olmazdi, ekmek olurdu :) Insan oglunun dogasinda var var olan ile yetinmemek. Yazin havalar serinlese deriz, kisin ise isinsa.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 22, 2007, 11:28:12 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

benim diyenlerden biri benim de diğeri kim?
arkadaşım tapum var bi kere osmanlı devrinden kalma o petrol çıkan toprakların hhepsi dedemin dedesininmiş, bi bildiğimiz varki Benim diyoruz.

peki ya sen diğer benim diyen arkadaş? sen neyine güvenip benim olan petrole benim diyebiliyorsun? ale ale... :)
Diğeride benim ;D
Sayın SkullG bilmediğiniz bir şey var.dedenizin dedesinin birde ortağı vardı oda benim dedemin dedesiydi :)
Sizin dedenizin dedesi petrolü çıkartıyormuş ve benin dedemin dedeside pazarlıyormuş ::)

Sonuç olarak öküz ölmüş ortaklık bozulmuş,dedemin dedesi dedeme öyle söylemiş ve dedemde bana söyledi ::)

Haziran 23, 2007, 03:04:52 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Aktif Uye

3.benim diyende benim...Birinizin dedesi çıkarmış birinizinki pazarlamış benim dedemin dedeside sizlere maddi destek sunmuş..Sizin ortaklık bozulunca oda British Petrol şirketiyle anlaşmış.....:D Bu arada dedemin dedesi benim dedeme bahsetmiş oda bana söyledi dedıkı İran Yahudilerinden bir ortagı varmış ondan epey alacagı varmış...Shemuel elimde dedenın borc senetlerı var....Ve tahsıl edecek adamıda buldum..Yeter bekledıgımız odeyın artık su borcu yahu :D
« Son Düzenleme: Haziran 23, 2007, 03:07:26 ös Gönderen: Itzhak »
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Haziran 23, 2007, 10:09:31 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

3.benim diyende benim...Birinizin dedesi çıkarmış birinizinki pazarlamış benim dedemin dedeside sizlere maddi destek sunmuş..Sizin ortaklık bozulunca oda British Petrol şirketiyle anlaşmış.....:D Bu arada dedemin dedesi benim dedeme bahsetmiş oda bana söyledi dedıkı İran Yahudilerinden bir ortagı varmış ondan epey alacagı varmış...Shemuel elimde dedenın borc senetlerı var....Ve tahsıl edecek adamıda buldum..Yeter bekledıgımız odeyın artık su borcu yahu :D
Ne borcu ???
İnanki benim dedemin dedesi, dedeme öyle bir şey söylememiş
oda bana söylemedi ::)
Şuşan kraliçesi Ester adına yemin ederimki senin senetlerin sahtedir.
Kahveciyi kandırdığın gibi beni kandıramazsın ;D   uyanık itzhak ::)

Haziran 24, 2007, 02:24:32 öö
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Aktif Uye

icrada gorusuruz acaba prestıjını nasıl etkıleyecek bu durum merak edıyorum...:D Bende sana o parayı bırakacak goz varmı? Ben sefarad damadıyım ..:d
zaten kucuk bır meblağ ama neden sızde kalsın kı..? kurusu kurusuna o para benım ve yetım jozefın hakkı....
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2007, 02:28:16 öö Gönderen: Itzhak »
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..