Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Güzel Sözler  (Okunma sayısı 23087 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 01, 2007, 07:09:39 ös
Yanıtla #40
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

:) bu güzeldi işte

aklıma ekovizyon programı geldi. özellikle deniz gökçe ve a. s. akat hoca mükemmeller, seyrederken ekonomi programı değilde talk show seyrediyormuşsun hissi oluşturuyorlar ve ekonomi hakkında müthiş bilgiler veriyorlar. hele tartışmaları çaktırmadan laf birbirlerine laf atmaları mükemmel

Ekim 02, 2007, 11:20:26 ös
Yanıtla #41
  • Aktif Uye

"Dün öngördüklerinin bugün neden gerçekleşmedigini yarın açıklayabilen insana ekonomist diyoruz.
                                                                                                                        Laurence J. Peter"

:) :)
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Temmuz 03, 2009, 11:22:41 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

İnsanın bildiğini sandığı bir şeyi öğrenmesi imkansızdır. (Epiktetos)

Dünyaya bir dahi geldiğinde onu şu işaretten anlarsınız; tüm ahmaklar ona karşı birleşmişlerdir. (Jonathan Swift)

Kendinden hiç söz etmemek çok soylu bir ikiyüzlülüktür. (Nietzsche)

Para ve insan arasındaki karşılıklı ilişki şöyledir: insan paranın sahtesini yapar, para da insanın. (Benjamin Franklin)

İnsanoğluna konuşmayı öğrenebilmesi için iki yıl, dilini tutmasını öğrenebilmesi için altmış yıl gereklidir. (R. Hamzatov)

İnsanların yüzde doksanı yaşamazlar, sadece vardırlar. (Oscar Wilde)

Yalnız akıllılar zenginliklerini kullanabilirler. (Euripides)

Akıllılar dövüşmeden önce kazanirlar, cahiller kazanmak için dövüşürler. (Zhuge Liang)

Eğer öküzlerle domuzlar konuşabilseydi, yemden başka şey düşünenlerle alay ederlerdi. (Epiktetos)

Çocuklar hayata anne ve babalarını severek başlarlar, büyüdükçe onları yargılarlar, bazen onları bağışladıkları da olur. (Oscar Wilde)
« Son Düzenleme: Temmuz 03, 2009, 11:25:11 ös Gönderen: quadriga »

Temmuz 04, 2009, 02:15:51 ös
Yanıtla #43

Dünyaya bir dahi geldiğinde onu şu işaretten anlarsınız; tüm ahmaklar ona karşı birleşmişlerdir. (Jonathan Swift)

Benim özellikle kendi yaşamım süresince gördüğüm en güzel ve güldürücü unsur olmuştur bu olay :D

İnsanoğluna konuşmayı öğrenebilmesi için iki yıl, dilini tutmasını öğrenebilmesi için altmış yıl gereklidir. (R. Hamzatov)

Aynen:) özellikle şu dil tutma olayının tamamen taraftarıyım çünkü insanı vezir de eden rezil eden dili nasıl kullanabileceğimizdir.

Eğer öküzlerle domuzlar konuşabilseydi, yemden başka şey düşünenlerle alay ederlerdi. (Epiktetos)

Off ya işte bu beni en çok sinir eden ve hayatım boyunca bir türlü hazmedemediğim ama buna rağmen sık sık tekrarlanan, tekrarlandığı için de beni en çok  rahatsız eden, hatta zaman zaman çıkmazlara beni sürükleyen durum.. Bundaki püf noktayı keşfedebildiğim an ki keşfedebilirsem tabi bir daha başıma geleceğini sanmıyorum ama :D neyse..

Çok güzel sözler ve anlamları da harika, öğütleyici.. Bu arada sık sık  Edebiyata değiniyorum, hakikaten de çok sevdiğim bir bölüm ama ne yazıkki kazandığım halde okuyamadığım ve bir başka tercih yapmak zorunda kaldığım için gerçi zaman zaman bundan dolayı pişmanlık duysaydım da geçmişte; gerçi ne kadar çok Edebiyata verdiğim Değerin yanında üzücü bir durum teşkil etse de şuanda kendi durumumdan pek de hoşnut değilim desem yalan olur..    

Özellikle atasözleri ve bu önemli sözlerin kendi yaşamımda çok önemli yerleri olmuştur, yadsıyamam.

Bu arada Sayın Quadriga; kullanmış olduğunuz avatar ilgimi çekti de, gerçek anlamı bu mu bilmiyorum ama bana ters Haç şeklini ve özellikle Petrus'un tersten çarmıha gerilmesi olayını anımsattı. Bu durum, bizlerde olumsuz olarak yer aldığı için bunu söylemek zorunda kaldım ama siz farklı anlamda kullanıyorsanız:) sizin açınızdan sorun olmasa gerek..  

Saygılar,
« Son Düzenleme: Temmuz 04, 2009, 02:27:21 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 04, 2009, 08:13:41 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Ey altın sırmalarla süslü elbiseler giymeye, kemer takmaya alışmış kişi. Sonunda sana da dikişsiz elbiseyi giydirecekler.
                                                                                         MEVLANA

Temmuz 04, 2009, 08:14:24 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

İnsan gözdür, görüştür, gerisi ettir. İnsanın gözü neyi görüyorsa, değeri o kadardır.
                                                                                                                MEVLANA

Temmuz 05, 2009, 03:23:03 öö
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

Bu arada Sayın Quadriga; kullanmış olduğunuz avatar ilgimi çekti de, gerçek anlamı bu mu bilmiyorum ama bana ters Haç şeklini ve özellikle Petrus'un tersten çarmıha gerilmesi olayını anımsattı. Bu durum, bizlerde olumsuz olarak yer aldığı için bunu söylemek zorunda kaldım ama siz farklı anlamda kullanıyorsanız:) sizin açınızdan sorun olmasa gerek.. 

Saygılar,

Saygıdeğer Isebella

Doğru tahmin ettiniz. Kişisel avatarım Aziz Petrus'a olan saygı ve sevgimin ifadesidir. Petrus haçı olarak anılan bu sembol Aziz Petrus'un Yahşuah'dan daha aşağı görülüp düz haç yerine ters haça gerilmesiyle ortaya çıkmıştır. Bilindiği gibi Aziz Petrus, -Yahşuah-Christ-İsa-'nın havarilerinden olup Vatikan'ı kuran kişidir (Bütün papalar Petrus'un halefidir).

Bu sembolün olumsuz anlamlarının da olduğu muhakkaktır. Son zamanlarda satanist ve antiHristiyan örgütlenmeler bu sembolü kendilerine mal etmektedirler. Ama benim için bu sembolün anlamı ilk olarak bahsettiğim anlamdır.

Saygılarımla...

Temmuz 05, 2009, 12:11:36 ös
Yanıtla #47

Saygılar,

Saygıdeğer Isebella

Doğru tahmin ettiniz. Kişisel avatarım Aziz Petrus'a olan saygı ve sevgimin ifadesidir. Petrus haçı olarak anılan bu sembol Aziz Petrus'un Yahşuah'dan daha aşağı görülüp düz haç yerine ters haça gerilmesiyle ortaya çıkmıştır. Bilindiği gibi Aziz Petrus, -Yahşuah-Christ-İsa-'nın havarilerinden olup Vatikan'ı kuran kişidir (Bütün papalar Petrus'un halefidir).

Bu sembolün olumsuz anlamlarının da olduğu muhakkaktır. Son zamanlarda satanist ve antiHristiyan örgütlenmeler bu sembolü kendilerine mal etmektedirler. Ama benim için bu sembolün anlamı ilk olarak bahsettiğim anlamdır.

Saygılarımla...

Anladım, Değerli açıklamanız için Teşekkürler. Tabi bu anlamda bir küçük ayrıntıya girmek istiyorum, izninizle;

Aziz Petrus'un tersten çarmıha gerilmesi olayının perde arkasında bir ' inkar etme olayı ' yeralmaktaydı ve bu, yapmış olduğu seçimin bir sonucuydu. Herşeyin bir bedelinin olduğunun en güzel resmiydi bu bizlere.. Her ne kadar havarilerinden biri de olmuş olsaydı bile biliyorsunuz ki herşeyden önce 'görev ve sorumluluk bilincinin' hakimiyeti esas olduğundan yapılan bu büyük hatanın bedelinin mutlak surette ödenmesi karşılığında bağışlanabilindiğinin göstergesi olduğunu sanırım olayı derinden araştıranların farkettiği bir bulgudur, diye düşünüyorum. Sonuçta bizlere yansıtılan yönün, daha çok yansıtılmayanlarıyla birlikte ele alıp irdelemek, bizleri çok daha olumlu sonuçlara götürebileceğinin kanısındayım. Yanılıyor olabilirim ama benim daha çok gözlemlediklerim bunlar olduğundan kesin kanaate varabilmem için elde ettiğim her ipucunun beni daha çok geniş bilgi kollarına kavuşturacağı inancındayımdır. Sonuç itibariyle sizdeki anlamın ne olduğunu anlamamı sağladığınız ve buna daha çok sevindiğimi ancak bahsettiğiniz Satanist ve Antihıristiyanların kullanmış oldukları sembolerin taşıdığı anlamların kendilerince bir anlam taşıdğını ve daha ilerisine gidemeyeceği görüşüne haiz olduğumdan bilinen ve en çok tutulan anlamın geçerli olduğu fikri bana daima umut edici bir duyguyu aksettirmiştir.

Son olarak olay, biraz sizin açıklamanızla Satanizm'e kaydığı için belirtmekte yarar görüğüm şu fikrimi de aksettirmden geçemedim. Tıpkı Islam gibi bazı ekoller de maalesef yanlış sonuçlara gebe kalmış ve haliyle beraberinde sürüklediği olumsuzluklara maruz kaldığı içindir ki, hiçbirşeyin artık eskisi gibi olamayacağını, derinden araştırılmadıkça görünen haliyle bir alakasının da bulunabileceği yanılgısına artık sahip olmadığımdan daha çok temelinden araştırıp kökeninin ne olduğu yargısına sahip olmak isteyişim ve bunun beraberinde elde ettiğim birtakım bilgiler sayesinde kendimi biraz olsun şuanki güncel ekollerin yanlış ve ağır ithamlar altında ezilmesi ve neredeyse yıkıma doğru gideceği, bunun da sorumlularının akımı ne olursa olsun kendi ilkel içgüdüleri doğrultusunda kullanımlarından kaynaklanan, bunun için de aslından tamamen uzaklaştırıldığı ve günümüz toplumlarınca yanlış ve vahşet ekolleri haline getirildiğinin kurbanlarıdır bir şekilde benim görüşümce..

Saygı ve Sevgilerimle,
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2009, 12:16:12 ös Gönderen: Isabell »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 06, 2009, 12:18:49 ös
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

“Barış içinde yaşa.”
Tevrat, Exodus IV
“Yurtta sulh, cihanda sulh.”
Mustafa Kemal Atatürk

Temmuz 06, 2009, 12:26:26 ös
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

“Eğer iyi olmayı istiyorsan, önce kötü olduğunu düşün.”
                                     Epictetus

“Hiçbir miras dürüstlük kadar zengin değildir.”
                            William Shakespeare

“Hiçbir şey erdemden daha güzel değildir.”
                                     Mingjiao 

“İnsanın kendisini ıslah etmesi erdemle, başkalarını ıslah etmesi ise bilgi ile olur.
Erdem ve bilgi, hsing (doğa)‘in iki ahlaki özelliğidir ve insanı Tao (Doğru Yol)’ya
ulaştırır.”
                                                     Konfüçyüs

“Erdem ve kabiliyet yönünden üstün olan kimselerin arkasından gitmek ve onlara
uymak doğrudur.”
                                                          Aristo

İşte bu güzel sözlere uyabilene ve uymaya çalışana ne mutlu...