Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kavga Bölümünün Açılması  (Okunma sayısı 6535 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 15, 2016, 11:29:27 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu forumda olmakdan şuan için oldukca çok mutluyum. Buraya geldiğim günden beri çoğu üye birbiriyle kavga ediyor. Buna bazen kendimi durduramayıp bende dahil oluyorum. Kimse bana "yok biz sadece tartışıyoruz" demesin. Bence Masonlar.org yönetimi foruma "Kavga" adında bir bölüm açmalı. Artık konu başlıklarıda alakasız iletilerden temizlenmiş olur.

Yada:

Tıpkı Mason Localarında olduğu gibi Siyaset, Politika ve Din üzerine tartışmak/kavga etmek yasaklanmalı. Ve yaptırımlar uygulanmalıdır. Hem kötü mü olur? Bu platform Mason olmak isteyen birçok insanla dolu. Böylelikle bu mesleği daha iyi tanımış, benimsemiş olur. Bir gün kapıyı çaldığında zorluk çekmez.
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Eylül 16, 2016, 12:33:42 öö
Yanıtla #1
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Üyeler arasında kimi zaman tartışmalar olabilir.Bu tartışmalar esnasında fikir ayrılığına düşenler olabilir,istemeyerek kırıcı söz kullanabilen üyeler olabilir.Bu tür durumlar ile ilgili ayrı bir bölüm talebi olacaksa bunun adı "kavga" değil "barış"  bölümü olsun ve dilerim kullanılmaya gerek kalmasın...
Görmek, varlığın yükselişidir.

Eylül 16, 2016, 12:38:34 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aslında evet haklısınız. Ben bu duruma sizin gibi iyimser bakamamıştım. Olması gereken o.
Umarım bu duruma bir el atılır.
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Eylül 16, 2016, 12:47:22 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Aslında her zamanki halimiz gunceldede böyle değilmi?
Barış zor kavga kolay durup düşününce biraz biz insanlar hep zor hep ulaşamayacağı miz şeyleri isteriz.

Kavganinda birçok şey gibi nedeni ego ve komplex. Barışimdi bunları öldürdüğünüz de olur ancak.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 16, 2016, 12:49:59 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sayın Karahanla isterse Barış yapmak isterim .
Saygılar  8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 16, 2016, 12:54:51 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sayın Karahanla isterse Barış yapmak isterim .
Saygılar  8)
Sn.Nosam33 Allah iyiliğinizi versin emi.
Ben size kuş değilimdir.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 16, 2016, 12:56:38 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Alıntı
Ben size kuş değilimdir.

Anlamadım ama olsun Barıştık işte ...
Saygılar  ;)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 16, 2016, 01:31:49 öö
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Küs değil im cep telefonunun azizliği.

EDMUND BURKE

Eylül 16, 2016, 02:51:39 öö
Yanıtla #8
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Kimseyle henüz tartışma içerisine girmemiş olsamda, paylaşımlarını takip ettiğim üyelerden artık paylaşım yapmayan Sayin @ANARCHOSA'ya, bu başlık altında sayın @Risus un zeytin dalı uzatmasını temenni etmekteyim. Paylaşım yapan üye sayısının az olduğu düşünüldüğünde kan kaybetmemek lazım diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Eylül 16, 2016, 03:58:24 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Kimseyle henüz tartışma içerisine girmemiş olsamda, paylaşımlarını takip ettiğim üyelerden artık paylaşım yapmayan Sayin @ANARCHOSA'ya, bu başlık altında sayın @Risus un zeytin dalı uzatmasını temenni etmekteyim. Paylaşım yapan üye sayısının az olduğu düşünüldüğünde kan kaybetmemek lazım diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Benim sayın @ANARCHOSA'ya karşı herhangi bir kırgınlık yahut kızgınlığım yok. Bilakis kendisinin masonluk konusundaki arzusunu destekliyorum. Ancak bir konudaki kanımca bir imlanın farklı manada kullanılmasından dolayı çıkan anlam karmaşasını düzelttiğim için sayın @ANARCHOSA foruma küsmüştür. Vaktiyle ben sadece imlalarımdan değil fikirlerimden ötürü de çok tepki aldım ancak küsmedim. Sayın ANARCHOSA'nın da küsmeden forumdaki aktivitesine devam etmesini dilerim. Elbette şahsımın bir yanlışı olduysa kendisine özür dilerim.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe