Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 2018 Yılı Dünya Planı  (Okunma sayısı 3833 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 10, 2018, 07:14:00 ös
Yanıtla #10

Yeni Dünya Düzeninde ( New World Order ) insanlığı sanal dünyaya entegre etmek ve Ulussuz Devlet yapmak için sanal paralara geçiş yapılıp, kağıt para ile işlemler sonlandırılacak.Örneğin;Bitcoin,Repals,liyt coin vb.sanal  paralar  gibi bir çoğu...The Economist Dergisini kapağındaki kuş phoenix kuşudur. Mitolojide "Küllerinden Yeniden Doğma" anlamına gelir. Yani bu paganlar, dijital dünya projesi ile küllerinden yeniden doğacaklarını ima ediyorlar.. Saygılarımla.

Bitcoin ve bir çok dijital para, merkezi otoriteden bağımsız işler.Sistemin veri tabanı,e-cüzdanı olan herkes tarafından kopyalanır,saklanır,paylaşılır.Bu ve alt coin'ler dijital para sistemine geçiş denemeleridir.İnsanların para hırsları Bitcoin ve alt coin madenciliğini tetiklemiştir; bu durumda en güçlü bilgisayarlardan bile milyonlarca kat daha güçlü bir veri ağı oluşması sağlanmıştır.İnsanların para hırsını kullanarak bu süper bilgisayarı oluşturanların niyetleri kendilerine aittir.

Bu durumun yanlış veya hatalı bir tarafı da yoktur ayrıca; sonucta bu durum, ön görülen gelişimin kacınılmaz hazırlığıdır.

Tüm real para birimleri 2008 yılından sonra kasıtlı olarak sınırsız basılarak çöküş eğrisine sokuldu.
Bitcoin ve benzeri olan kontrolsüz coinler sistem için uygun değildir.(Kara para aklama ve sayısız kontrol dışı eylem)

Sadece kontrol edilebilen coinler büyük çöküşten sonra kağıt para ile yer değiştirebilir duruma gelebilir.Sancısız değişim kontrol sahipleri için uygun olmayabilir.

Kısaca: Bu durum gelişimin ve küreselleşmenin kaçınılmaz sonucudur;paganlıkla veya başka safsatalarla alakası yoktur.Durum hakkında bilgisi olanlar nedemek istediğimi daha net anlıyacaktır.

Saygılar
Sen Özelsin

Ocak 10, 2018, 07:16:32 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sanal paralarla ulussuz devlet kurmak ......bu biraz fazla uç ,hatta iyimser bile.
Sanal paraların kontrolu yok .olamazda.Buna neden ihtiyaç duyuldu biliyormusunuz?
Hepimiz her yerden kontrol ediliyoruz...sokaklarda,cep telden..saglıktan ,banka hereketlerimize .vs s
kara para aklamak isteyenler ,abudik gudik silah almaya kalkan tipler.silah satanlar ......aklınıza ne gelirse bu yoldan işini görüyor .kontrolsuz alış veriş.
Burasını yatırım alanı  olarak görmek riskli  bizlere uymaz..

Nisan 24, 2018, 05:00:27 ös
Yanıtla #12

The Economist Dergisinin bu yılki yayınladığı kapakta herzamanki gibi ilginç bir resim figür edilmis.Resimde subliminal mesaj verilmiş.Resimde görünen o ki iran,rusya petrol ekonomisine büyük bir darbe vurulmuş olmasi.Rusya,iran'in ekonomik ambargo ile batmış olması.2018 yılı ve sonrasi için Çin'in dünyanın süper gücü olması.Almanya'nın ekonomisinin zora girmesi.Dunyanin süper gücü ABD'nin gücü Çin'e kaptırmasi.Kuzey kore ile Abd arasında başlayacak nükleer savaş ve bu savaş sonucunda oluşan çevre kirliliği.. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Nisan 24, 2018, 05:39:05 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Nisan 25, 2018, 09:12:27 ös
Yanıtla #13

Sürekli güç arzusu ile yükselebilmiş liderlerin yarattığı kan havuzlarında yüzüyoruz.Kendimize,birbirimize bir türlü güvenemediğimiz için; liderler,dinler, tanrılar yaratıyoruz.

Birbirimizi takip edip cenneti var etmektense,onları takip edip yarattıkları cehennemi besliyoruz.

Liderler,dinler,tanrılar yıllar boyunca sosyopatların birbirlerinin sınırlarını ölçme şekli olan kan deryası ile beslendiler; ve bizler tüm korkularımız ile onları her daim totemlerimiz yaptık.Aslında bizler, birbirimizin korkusuzca göklere yükseltebileceği cennetlerimizin mimarıyız.

« Son Düzenleme: Nisan 25, 2018, 09:16:42 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Mayıs 05, 2018, 08:28:49 ös
Yanıtla #14

2018 Dünya Planında  Klonlama bebek resmini (baştan dördüncü sırada bebek sembolü) paylaşımımda belirtmiştim:).Bu sembol ile ilgili ileriye dönük bilimsel aşamalı surece geçildi.Haberi paylaşıyorum.. Saygılarımla.

Laboratuvar ortamında embriyo benzeri yapılar üretildi: İnsan klonları yakında gelebilir
Hollandalı bilim adamları, laboratuvar ortamında sperm  ya da yumurta kullanmadan fare kök hücresinden embriyo benzeri yapılar üretti. Araştırma, düşükleri anlamaya, kısırlık tedavisinde yeni teknikleri ve ilaçları  test etmeye olanak sağlayabilir.

Bu tıbbi araştırma, sınırsız özdeş embriyo kaynağı yaratabilir Anne karnında düzgün implante edilmeyen embriyolar, infertilitenin önde gelen nedeni. Eleştirmenler, tekniğin "tamamen yasak" olan insan klonlamaya yol açabileceğini savunuyor. Bilim adamı, teknolojinin şimdilik insanlar için on yıllar boyunca işe yaramayacağını söyledi.

Laboratuvar ortamında embriyo benzeri yapılar üretildi: İnsan klonları yakında gelebilir
milliyet.com.tr

Kök hücreden elde edilen sentetik embriyoları dişi farelerin rahim  duvarına yerleştiren araştırmacılar, embriyoların büyümelerini gözledi.

Laboratuvar ortamında kök hücreden elde edilen sentetik embriyoların  insan ya da hayvan klonlamak için değil, gebeliğin ilk evrelerinde meydana gelen  düşükleri anlamakta fayda sağlayacağı ifade edildi.

Utrecht'te MERLN ve Hubrecht enstitülerinde görev yapan, aynı zamanda  araştırma ekibinin liderlerinden olan Nicolas Rivron, bu çalışmanın erken  gebelikteki bilinmeyenlere ışık tutacağını ifade etti.

Embriyoların bir organizma için gereken bütün hücre tiplerine sahip  olduğunu belirten Rivron, çalışmanın doğurganlık ve erken gebelikte nedeni  anlaşılamayan düşükler hakkında daha fazla bilgi edinmeye yardımcı olacağını  kaydetti.

Maastricht Üniversitesinden Clemens Van Blitterswijk de araştırmanın,  kısırlık tedavisinde yeni teknikleri ve ilaçları test etmeye olanak sağlayacağını dile getirdi.

İnsan klonlarına yol açabilir

Araştırmacılar, farelerde gerçekleştirilen tekniğin, üç yıl içinde sperm veya yumurta kullanmadan bir farenin oluşmasıyla sonuçlanabileceğini söylüyorlar.

Ancak uzmanlar, eğer teknik insanlarda uygulanabilirse, insan klonlarından oluşan bir ordunun yaratılmasına yol açabileceği konusunda uyarıyor. Tekniğin kök hücrelerden insan embriyoları yaratmak için mükemmelleştirilmesi adına iki yıl daha gerektiği konusunda uyardı bulunuldu.

İnsanlarda on yıllardan önce teknikler kullanılacak 

Baş araştırmacı olan Maastricht Üniversitesi'nden Profesör Nicholas Rivron, uygulanabilir bir fare embriyosunun üç yıl içinde yaratılabileceğini söyledi. Ancak insan embriyosu on yıllar alabilir. Embriyolar için ana kullanım, infertiliteye ilaç testi ve araştırma için olacaktır.

Rivron, "Bildiğiniz gibi, embriyolar çok değerlidir ve sayıları olmadığı için üzerlerinde uyuşturucu testi yapmak imkansız. Blastosistler ile sayıları açabilirsiniz. Bu gelecekte ilaçların taranmasına izin verecek.  İnsan üremesi için blastosistleri kullanmaya inanmıyorum. Bu etik olarak çok sorgulanabilir, bu zaten yaşayan birisinin klonları olacaktır." dedi.

İnsan klonlaması tamamen yasak

Profesör Rivron, "Aslında bilmiyoruz. Bu büyüleyici bir soru. Normal blastosistlere çok benzerler ve birçok hücre tipi oluşturuyorlar. Ancak, hücreler düzgün bir şekilde organize edilmiyor. Dağınık bir embriyo gibi görünüyorlar. Umarım önümüzdeki üç yıl içinde bunu keşfedeceğiz. Bu, tüm organizmayı oluşturma potansiyeline sahip kök hücrelerden laboratuarda yapılar oluşturduğumuz ilk zaman. Tüm organizma bebeği ve ekstra dokuları içeriyor:plasenta ve yumurta sarısı. Bu bildiğimiz kadarıyla ilk defa." dedi
Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/laboratuvar-ortaminda-embriyo-populerbilim-haber-2661629/
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2018, 08:34:09 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 05, 2018, 08:48:44 ös
Yanıtla #15

Geçmişte  bu başlığı açarken  Güney Kore ve Kuzey Kore'nin birleşmesi yorumunu paylaşmıştım.Güney Kore ve Kuzey Kore birleşimi ile ilgili adimlar atıldı.Saygılarımla.

Nisan 29, 2020, 06:25:24 öö
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

Meğer şimdiymiş. Bir virüs ve çevremizde olanlar...
Doğru rehberini bulana ne mutlu...