Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Çok yakında bir peygamber mesih çıkacak  (Okunma sayısı 11840 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 15, 2009, 04:13:39 ös
  • Ziyaretçi

Evet arkadaşlar sözlerim kesinlikle çok doğru bu inancı paylaşan insan topluluğu çok fazla yani mesih bekleyenler ama çok yakında toprak altında uyuyan bir halk dirilecek bu halk birleşmiş milletlerden oluşan bir halk yani babillilere benziyorlar,gelecek görme gibi yetileri var konuşmadan haberleşebiliyorlar,zihin okuma onlarda mevcut bana inanmaya bilirsiniz ama bu doğru bu masonlardan daha kadim masonluk anlayısları var dualiteye inanıyorlar insanda iyilik ve kötülüğün içinde olduğuna inanıyorlar ve evren açıklamaları gayet mantıklı olucak bizlere bilinç altından seslenen bir enerjinin kendisine inanıyorlar güneş tanrısı gibi bir tanrıları var kendilerinin ateş ulusu olduklarını söylüyorlar.

Başlıca özellikleri adam öldürmemek ve zina yapmamak buna gözle bakmakda dahil muhteşem bir iç huzurları var dunyada bulunmak onlar için bir yas kaynağı gibi bunuda ilk defa burda açıklıyorum ölümsüzlüğe inanan bu halk dunyadaki bir çok sorunun kaynağınıda çözecek.

Ocak 15, 2009, 04:23:31 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Amurdad,

Bu bilgileri nereden edindiginizi ogrenmemde bir sakinca var mi?

Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Ocak 15, 2009, 04:31:42 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Açıkçası bende çok merak ettim

saygılar,
Her şey bir adımla başlar...

Ocak 15, 2009, 04:49:13 ös
Yanıtla #3

Spes mea in Deo est

Ocak 15, 2009, 05:12:56 ös
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

'Avatar - the last airbender- 'dan bildiğim kadarıyla ateş ulusu pek iyi değil, ateş lordu hava, su ve toprak uluslarına saldırmıştı hatta yeni Avatar hava bükücülerden çıkacak diye tüm hava ulusunu yok etmişti de Avatar Kuzeyde buzulun içinde olduğundan bu katliamdan kurtulmuştu. Dört elementi de bir arada kullanabilen Avatar'ı bekleyelim derim ben.

Kaynak isterseniz CNBC-e'de Nickeledeon kuşağında her pazar saat 11.30'da yayınlanmakta olan "Avatar : the last airbender" çizgi filmini derim.

Saygılarımla.

bu arada sn. amurdad'ın iddiasının kaynağını da merakla bekliyorum.
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2009, 05:20:43 ös Gönderen: skullG »

Ocak 15, 2009, 05:19:06 ös
Yanıtla #5

Sn amurdad bildiğim kadarı ile Agartha dan bahsetmekte.Farklı vibrasyonel seviyedeki varlıklardan oluşan bu halkın yeraltında yaşadığı ve zamanı geldiğinde yeryüzüne çıkarak Dünyamızda büyük ve köklü değişiklikleri yapacağı gibi bir mit söz konusu.Kıyamet yani uyanışın başlangıcının bu halk ın yeryüzüne çıkması ile din olayının tamamen dünya gündeminden silineceği insanların nereden gelip nereye gitmekte oldukları hakkında bu insanlar tarafından bilgilendirileceği gibi görüşler mevcut.Bu husu farklı kaynaklarda biraz ütopik biraz bilimkurgu birazda ticari olarak pompalanmakta.Herkesin takip ettiği üzere dünyada pek çok şey süratle kötüye gitmekte bunun bir sonu olacaktır elbet.Nasıl olacağını bekleyip göreceğiz.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Ocak 15, 2009, 06:01:51 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

'Avatar - the last airbender- 'dan bildiğim kadarıyla ateş ulusu pek iyi değil, ateş lordu hava, su ve toprak uluslarına saldırmıştı hatta yeni Avatar hava bükücülerden çıkacak diye tüm hava ulusunu yok etmişti de Avatar Kuzeyde buzulun içinde olduğundan bu katliamdan kurtulmuştu. Dört elementi de bir arada kullanabilen Avatar'ı bekleyelim derim ben.

Kaynak isterseniz CNBC-e'de Nickeledeon kuşağında her pazar saat 11.30'da yayınlanmakta olan "Avatar : the last airbender" çizgi filmini derim.

Saygılarımla.

=) yine de aralarında iyileri de var, neydi o yüzü yaralı çocuğun adı unuttum ama...

Ben de sayın amurdad'ın kaynağını merak ediyorum.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ocak 15, 2009, 06:06:26 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Bir söylence de benden. Yecüc-Mecüc (gog-mogog) da benzer özellikler taşır. Güya yeraltında yaşayan, bu kadim kavim, Türklerin dağı delip geçmeleri (Popüler olan dava Ergenokon..) ile Orta Asya Söylenceleri'ne de bağlanır. İhsan Oktay Anar, bin dokuzyüz seksenlerde, henüz romanlarını yazmadan Puksa diye bir tipten bahseder, bir hikayesinde, rastlantı sonucu elime geçen Mor Köpük adlı edebiyat dergisinde kuyruklu diye bahsedilen  bu zat, -evet düpedüz keçi köpek kedi gibi kuyruklu- Nuh'un gemisine gizlice binmiş, insanlığın en korkulu rüyası haline geleceğini, kurnazlıkta ondan üstünü olmadığını söylermiş...Ateş, demir işlerinde de güya ustaymış.

Yecüc-Mecüc'ün çok usta demirciler ve ateş ustaları olduğu kimi kaynaklarda bahsedilse de en verimli kaynak, Türk Mitolojisi Kitabı'nda (Bahaddin Ögel; galiba baskısı yok şu sıralar) değinir.

Kadim Söylenceler harika, sürrealistler bile rahatsız olurlar, resimle ilgilenemezlerdi. Ha bir de Karakalem var, ressam Orta Asyalı gene, arama motorunda Karakalem diye girerseniz bir yığın görsel çıkar hakkında, çok ilginç bir karakter, o da ateş ulusundan, yani, şeytani bir cin...Resim severseniz, ilginizi bekler, bilenlerin ruhunu çeker(!)...

Yok Avatar derseniz, yeni bölümleri CNBC, pazar sabahları:11.30, tekrarı, cumartesi. Hint Mitolojisi ile Uzakdoğu Çin Mitolojisi'nin Postmodern versiyonu, yani şimdiden bastılar dünyayı.

Hoşcakalın.

Ocak 15, 2009, 06:31:04 ös
Yanıtla #8
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Saygılarımla.

=) yine de aralarında iyileri de var, neydi o yüzü yaralı çocuğun adı unuttum ama...

Ben de sayın amurdad'ın kaynağını merak ediyorum.

Ateş prensi Zuko ... Babasıyla dövüşmekten korkutuğu için babası yüzüne ateş topu gibi bir şeyle yakıp sürgün etmişti de o da Avatar'ın peşine düşmüştü. Yakalayıp onurunu yeniden kazanmak istiyordu. Neyse o da sonuçta hak yolu gördü :) avatara ateş bükmeyi öğretiyor. İyi bir prenstir kendisi zaten Ateşin yıkım değil "yaşamın kaynağı" olduğunu öğrendiler büyük üstadlardan (ateşi insanlara armağan eden iki ejderha)

Zuko'nun amcası de iyiydi.  kadim ateşin bekçisi olan ilk ateş bükücüleri de...

konu Avatar'a doğru kaymasın :)

Ocak 15, 2009, 07:30:07 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Sayın Akasya, Karakalem'in eserleri gerçekten inanılmazdır. Sanırım bir kitap basılmıştı eserleriyle ilgili bir zamanlar ama bana korkunç pahalı gelmişti, henüz lise öğrencisiydim. Bahaeddin Ögel'in Türk Mitolojisi isimli eseri bende mevcut fakat Yecüc ve Mecüc'ün demirciliği ile ilgili bir kısım okuduğumu bir türlü hatırlayamadım. İki kitap olarak M.E.B. Yayınları, Tarih Dizisi'nden çıkmış hali var bende ve Türk kozmonolojisi ile eski Türk destanları motiflerini inceliyor çoğunlukla. Devlet işi olunca haliyle bir dizin bile eklenmemiş esere o yüzden de bulamamış olabilirim. Fakat en azından bende bulunan M.E.B. baskısı devam ediyordur muhtemelen, üstelik neredeyse sudan ucuz olarak.

Puksa adını ilk kez duydum. Haliyle söylenceyi de... Tabi ki bu söylence kutsal kitaplarda yer almıyor. Geçenlerde sahaflarda dolaşırken "Cinler" isimli iki cilt bir kitap gördüm, belki bir de oraya bakmak lazım =) Fakat esasen Magog; Tevrat'ta, Tekvin - Bab10'da kendisine yer bulan bir insanın adıdır. Yafet (Yafes) oğullarından birisidir, kardeşleri de Gomer, Maday, Yavan, Tubali, Meşek ve Tiras. Gog'un nerede geçtiğini hatırlayamadım o yönde referans veremeyeceğim. Yine demircilikleri ile ilgili bir şey de duymamıştım. Esas demirci daha çok Zülkarneyn gibi Kur'an anlatısında. Alaşımdan duvar ördürüyor kendisi =)

Tabi demircilik hususunun Türkler ve Türkler vasıtasıyla Moğollar'da çok önemli olduğu bir gerçek. M. Eliade'nin Şamanizm isimli kitabında yazıyordu sanırım, bir Yakut atasözü diyor ki "demirciler ve kamlar aynı ocaktandır." Esasen demirin gücünün yanı sıra, demircinin de kam gibi ateşle oynaması burada çok büyük önem taşıyan bir husus. Toprak ve sudan çanak çömlek yapan ile ateş ve hava yardımıyla demiri işleyeni bir tutmuyor Orta Asya göçebeleri...

Fakat sayın Amurdad'ın belirttiği halk daha farklı özellikler sergiliyor. Bir kere Yecüc ve Mecüc genel kanıya göre "Dünya üzerinde bozgunculuk çıkartan bir kavim"dir. Ben Agartha ve Şamballa hakkında hemen hemen hiç bir şey bilmiyorum. Yanılmıyorsam Foucoult Sarkacı'nda biraz değiniyordu Umberto Eco ama kitabı okuduğum zaman zaten bilmediğim o kadar fazla şeyden bahsediyordu ki onlar arada kayboldu gitti. Eğer bu konuyla ilgiliyse -tabi değilse de- sayın Amurdad'ın konuyu biraz daha açmasını ve evet kendisine bu görünün nereden geldiğini, aklına nereden estiğini mümkünse belirtmesini rica ediyorum.

Bu arada sayın SkullG, şunu da söyleyerek bir daha Avatar konusunu bu başlıkta açmamak üzere kapatmak isterim ki: Zuko'nun amcası İroh, bence bildiğiniz Bektaşi karakteridir =) Canını sıktığınızda yeniçeriye dönüveriyor, kardeşlik de Hacı Bektaş Ocağı gibi. Tabi tüm diğer ezoterik örgütlenmelere benziyor, hatta çok daha fazla benzedikleri de var fakat ben kendisini ilk çay içip, tatlı tatlı konuşurken gördüğümde bu adam sanırım Bektaşi demiştim içimden.

Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo