Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kadim Zamanlar  (Okunma sayısı 4847 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 31, 2014, 06:22:23 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Kadim, sözlük anlamıyla Meydan Larousse’a göre, çok eski ve başlangıcı geçmişin derinliklerinde kaybolmuş demektir.

“Yeryüzü kabuğunu oluşturan karalar bundan 400 milyon yıl önce Güney Kutbunda toplanmış olan Gondwana (Pangea) isimli tek bir kıtadan oluştuğu, yeryüzü Tethys adı verilen bir okyanus ile kaplı olduğu zaman içinde Pangea’nın parçalanarak kuzeye doğru hareket ettiği ve bugünkü kıtaları oluşturduğu bilinmektedir.

Büyük Okyanusun doğusundaki Nazca Plakası yılda 6 cm'lik bir hızla Kuzey Amerika kıtasının altına kaymakta olduğu da bilinmektedir.

Nazca plakasının kuzeyinde Farallon isimli bir kıtanın çok eskiden mevcut olduğu ve bundan 50 milyon yıl önce Kuzey Amerika kıtasının altına doğru hareket ederek battığı bugün bilinen gerçekler arasındadır.

"Ancak günümüzün Yer Fiziği Bilimi'nin kabul ettiği gerçeklerin dışında Büyük Okyanus'ta Mu Kıtası isimli bir kıtanın var olduğunu ve sulara gömüldüğünü kabul etmek yerine dünyanın çeşitli yerlerinde bazı eski uygarlıkların olabilirliğini kabul etmek, Yer Fiziği bilimine ters düşmemek için daha uygun olacaktır" B. Albert 1991

Bilinmeyen Geçmiş
1. Bilimsel olarak bilinen ilk kara parçası M.Ö. 400 milyon yıl
2. Üzerinde anladığımız anlamda yaşam barındırma olasılığı yüksek olan hatta zaman zaman sulara batan diğer hareketli kıtalar M.Ö. 50 milyon yıl
3.Son parçalarının Büyük Okyanus’un derinliklerinde yattığı var sayılan Mu Kıtası M.Ö. 40 milyon yıl ile 1 milyon yıl
4. Mu uygarlığının hayatta kalmayı başarmış son torunları M.Ö. 80.000 ile 36.000 yılları arası
5. Bir başka batık uygarlık olan Atlantis M.Ö. 70.000 ila 35.000 yılları arası
6. Uygar insana ait bulunmuş ilk kanıtlar olan 2500 adet taşlaşmış Naacal Tabletleri (Naacal kil tabletleri)M.Ö. 15.000 yıl
7. Mayalar M.Ö. 15.000 ile 950
8. İsis – Osiris – Horus üçlemesi M.Ö. 12.000 ile M.Ö. 300
9. Uygurlar M.Ö. 8.000 ile 800
10. Antik Çin-Hint M.Ö. 5.000 ile M.S. 1.200

Kadim uygarlıklara ait izleri bulmak imkânsız denecek kadar zordur. Çünkü üzerinde yaşadığımız gezegenin ekolojik şartları çeliği bile 2500 ile 3000 yıl arasında tamamen bozunuma uğratarak toprağa dönüştürmektedir. Elimizdeki en eski kanıtlar Naacal Tabletleri 15.000 yaşındadır. 15.000 senenin öncesi ise her türlü spekülasyona ve yakıştırmaya açıktır. Günümüzden 9.600 yıl öncesine kadarını bugün bilimsel olarak tartışıyor ve sorguluyouz. İnsan türü olarak 10.000 yıldır yaşadığımızın farkındayız.

Üzerinde anladığımız anlamda yaşam barındırma olasılığı yüksek olan hatta zaman zaman sulara batan diğer hareketli kıtalar M.Ö. 50 milyon yıl önce oluştuğu biliniyor. Mantık yeteneği olan ilk canlıların 40.000 yıl önce ortaya çıktığı söyleniyor. Tarihin başlangıcı ise 10.000 yıl öncesine gidiyor.

Bir uygarlığa bilimsel ilerleme yoluyla kendi kendini mahvedebilecek düzeye varabilmesi için ortalama 10.000 yıl tanırsak bizim uygarlığımızdan önce de dünyada bir ya da daha çok uygarlığın gelmiş geçmiş olması için yetecek zaman payı vardır. Belki teknik yönden ilerlemiş her uygarlık er geç, rastlantı eseri ya da bir planlama sonucu olarak atom gücünü keşfedecek (bizim için 10.000 yıl sürdü) ve keşfedince de ya bu büyük gücü kontrol altında tutabilmek ya da uygarlığın mahvolmasını göze almak gibi bir ikilemle karşı karşıya gelecektir. Eğer böyle bir dünya uygarlığı gerçekten vardı da kendi mahvını kendi yaratarak yok olduysa bunun anıları elbette destanlarda bulunacak ya da bilinmeyen bir çağa yorumlanan anakronistik kalıntılarla anlaşılmayan dev harabelerle kendini belli edecektir.

Kaynaklar
Fenomen (dergi) ,Aralık 98 sayısı
Bermuda Şeytan Üçgeni (kitap) ,Charles Berlitz , E yayınları , Mart 89 baskısı
Konu ile ilgili bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]
Büyük Okyanus'da gömüldüğü düşünülen Büyük Güneş İmparatorluğu Mu Uygarlığı
Atlantis
Çin’deki , Meksikada’ki ,Mısır’daki ve dünyanın çeşitli yerlerindeki Piramitler ve piramit ustası İmhotep
Miami , Bermuda ve San Juan arasında kalan Bermuda şeytan üçgeni
Bolivya’da bulunan Tiahuanaco kenti
Güney Amerika yerlileri Aztekler , Mayalar , İnkalar, Aymara
İngiltere’de bulunan Stonehenge
Troia
Türkiye'deki Yeraltı Şehirleri
Kutbun ötesindeki ülke
Meşe adasındaki Para Çukuru
Yunanistandaki Ntavelis Mağarası
Agarta
Kayıp uygarlık Şamballa
Dünyanın hemen hemen bütün mitlerinde geçen Büyük tufan ve Nuhun gemisi
Babil Pili , Dendera tapınağı duvarlarındaki tüp , Ashoka sütunu , Antikytherada bulunan yıldız ölçerin bulunduğu Tarih öncesinden kalma cisimler
Ahid sandığı
Peru’daki Nazca Düzlüğü
Piri Reis'in Haritası
Babil kulesi
Paskalya Adası ’ndaki heykeller
Yok olan kavimler
Nemrut dağındaki Commenege Krallığına ait kral Antioch’un mezarı
Basit bir dürbünden bile haberi olmayan ama astronomik buluşlar yapan Dogon Kabilesi
Bilinen ve bulunan en eski dinsel yazılar Ölü deniz yazmaları
Uygar insana ait bulunmuş ilk kanıtlar Naacal Tabletleri
Yok edilen İskenderiye Kütüphanesi
Antik astronotlar
Gizli örgütler

Kadim Zamanlar
Benim Ülkem Dünyadır,
Tüm İnsanlar Benim Kardeşimdir,
İyiyi ve Doğruyu Yapmak Benim Dinimdir.

Kadim Her Daim Buradadır.!

www.Masonlar.org

Eylül 01, 2016, 04:51:39 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Atatürk de kayıp kıta Mu'nun araştırılması amacıyla 1932 yılında Tahsin beyi Meksika büyükelçiliğine atamış. Kendisine kayıp kıta Mu ile ilgili bilgilere erişmesi konusunda gizli bir görev vermiştir. "Atatürk ve Kayıp Kıta Mu" adlı kitapta detaylarıyla ve belgeleriyle yazmaktadır.

Selamlar Sevgiler...

Eylül 01, 2016, 05:01:36 ös
Yanıtla #2

Jeofiziğin levha tektoniği yasalarına göre, bir kıtanın batması ve yahut kaybolması mümkünmüdür?

Dünyanın manyetik alanlarının değişmesi ile kutup dairesi de değişmez mi?(Buzullarda saklı kalan bir uygarlık olamaz mı ?)

kutup dairesinde "Thule" isimli bir üst var; neden bu isim ?
Sen Özelsin

Eylül 01, 2016, 06:26:06 ös
Yanıtla #3

Sayın ANARCHOSA;

Yazılarınızı zevk ile okuyorum ve yoğun bir bilgi ağınız olduğunu görüyorum.Bilindiği üzere; büyük resmi görmek yetmiyor.Farklı açılarla da bakmak gerekiyor.Sorularımın nedeni:  kendim de gördüğüm, eksik açılardan da bakabilme sorunsalından ötürü sorulmuş suallarden ibaretttir.

İnternet bilgi ağı; sapı saman'a aşırı karıştırmış bir durumda.Özgür zihinlerin potalarında sentezlediği bu bilgiler cok daha değerli kanımca.

Sorularımın nedeninin ,sizin sorularınızın nedeni kadar bir şeffaflık taşıdığı kanaatindeyim.
« Son Düzenleme: Eylül 01, 2016, 06:28:33 ös Gönderen: Zig-Zag »
Sen Özelsin