Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İNSAN TANRI'DIR!...  (Okunma sayısı 9621 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 04, 2016, 04:30:23 ös
Yanıtla #20

Şeytan diye bir kavram yoktur. Şeytan Tanrının yokluğudur. Tıpkı sıcağın olmadığı yere soğuk dediğimiz, doğrunun olmadığı yerde de yanlış dediğimiz gibi.

Bana göre Tanrı tek değildir. Her insanın içinde bir Tanrı parçacığı vardır. Yere düşen birini kaldırmak, ihtiyaç sahibi birine elini uzatmak tanrısal eylemlerdir. Önemli olan içinde ki Tanrı parçacığını keşfedip nasıl beslediğindir. Bu parçacığı keşfeden insanlar mutlaka buluşarak sinerji oluşturacaklardır.

İnsan içinde ki tanrıyı korusun:)))

Sayın 38;

Form'daki diğer tespitleriniz ve bu konu başlığındaki tespitiniz; harikulade.Sizin görüşlerinize yakın görüşler besliyorum zannederek bu cümleyi kullandığımı sanmayın.Yazılarınızda, ahengin tonları ve tınıları var.Bu form'da bulunan farklı görüşlerdeki İnsanlar olsakda, bir ahenk şeklinde fikirlerimizi suna biliriz.zincirin halkaları ayni renk olmak zorunda da değil.

Formda gördüğüm "AMA"  benzeri cümleler ile başlayan yorumlar bitmiyor."AMA" zaten "A" ile başlar; "A" ile biter.Sonu,cıkışı,yapıcılığı ve takım ruhu yoktur.Örnekleme yapar isek:

- Atatürk Türkiye'yi kurtardı; ama sarhoştu.
- Allah kainatı yarattı; ama savaşlar vb şeyler oluyor.
- Darvin evrimi fark etti; ama maymunlara şarap içittiriyordu.
 -Lev Tolstoy,tarihlere yön verebilecek kitaplar yazdı; ama tren garında zatüreden öldü.

vb,vb,vb bitmek bilmeyen macro düşüncelere cımbızlı "AMA" lar ile saldırılar yığını...

Bu tip bakışa sahip canlılar ile iletişim kurulabilir mi?

Negatif "AMA" lara örnek verir isek:

-Motorsiklet almak istiyorum; ama kaza yaparsın.
-Dışarı cıkmak istiyorum; ama canlı bomba patlayabilir.
-Evde oturalım; ama debrem olabilir.
-Uçağa binelim; ama düşebilir.

Bu cıkmazı aşa bilmek için,ayni düşüncelere sahip olmak zorunda olmasakda; bütünleyici-tamamlayıcı; düşünceyi bir üste cekebilecek algıya terbiye ye ve takım ruhuna sahip olmamız gerekmez mi?."Kollektif konuların tartışılmasında, bireysel ama'lar yaratıp,konularda cıkmazlar oluşturmama gerekliliği yokmudur"?.Kısaca: Diyologların,aynen sizin bakış acınızın doğrultusunda gelişmesi gerekmez mi? Ben böyle düşünüyorum.

Saygılar  :)  Sevgiler
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2016, 04:38:08 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ekim 04, 2016, 08:35:46 ös
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şeytanın var olup-olmaması neden insanın vicdanı ile ilgili anlayamadım. İnsan her suçu işler suçu şeytana atar. Şeytanın hilesi bana göre safsatadır. İnsanların yaptığı hilelerden bahsedecek olursak kelimeler yetmez.. Şeytanın insanlara bir şey yaptığı yok, insanların suçu işleyip şeytana suç atması var.. Bunu anlayabilmek önemli.. Dünyada milyarlarca insan var şeytanın işi gücü yok insanlar ile mi uğraşacak ?

Seytan insanın vicdanı olmadığı sürece hep olacaktır.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Ekim 05, 2016, 09:54:11 ös
Yanıtla #22
  • Aktif Uye

Vicdan olmadiğı zaman ne oluyor? Insan neler yapabilir?
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ekim 05, 2016, 10:21:27 ös
Yanıtla #23

Vicdanı olmayan birinin sınırı yoktur.

Ekim 06, 2016, 01:17:00 ös
Yanıtla #24
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn Anarchose localarda din tartışılmaz demiş ama yanıldığını söylemek gerekir. Localarda din üzerine çalışmalar bile yapılır. HKEMBL(üyelerin dinlerine göre) 3 büyük dine ait kitap bile yer alır. Siz başka bir büyük locayı mı kastettiniz acaba?  Ayrıca tartışıtığımız konu din değil, Tanrı hatta tanrılar.

Diğer bir üye fantastik diye bir tanımlama yapmış ama kendisine Kabala öğretisini okumasını tavsiye edebilirim. Ayrıca kaba bir tanımlama yapmış. Milyonlarca bu öğretiyi benimseyen insanlara da haksızlık etmiş.

Sn Tik-tak,

Bu forumda farklı ve birbirini hiç tanımayan insanlar bildiklerini aktarmak, bilmediği konuları öğrenmek için üye olarak bir sinerji yaratırlarken, farklı görüşleri benimseyebiyorlar. Ama burada önemli olan herkesi aynı görüşte olması gerektiği değil. Hatta farklı görüşlerde olması  bu sinerjiye daha fazla katkı sağlayabilecektir. Yeter ki nihayetinde bu sanal ortamda dahi yaptığımız çalışmalardan iyi bir şeyler çıkabilsin. Yoksa hangi tür insanların bir araya geldiği çokta önemli değil. Biz aynı bu forum gibi hayata iyi ve güzelliklerimizi aktarabilirsek, içimizde ki tanrı parçacığını keşfederiz ve netice de kaynağa ulaşırız. Bu kaynağa kimi Allah der, kimi İsa der, asırlar önce Zeus, diyen olmuş, Horus diyen olmuş vs vs...

Ben ise şahsım adına şunu diyebilirm ki; insan kaynağa gittiğinde kendini bulacaktır. Aynı yaradılış ile ilgili ilk mitlerde anlatıldığı gibi. Der ki Enigma miti; İnançlar insanların Tanrı eliyle yaratıldığını söyler. Ancak aslında insanlar Tanrıları yaratmıştır. Yıllarca ilki aramışlardır ve sonunda anlayamadıkları ya da tanımlayamadıkları şeyleri Tanrılara bağlamıştır.

Ekim 06, 2016, 06:56:46 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Şeytan diye bir kavram yoktur. Şeytan Tanrının yokluğudur. Tıpkı sıcağın olmadığı yere soğuk dediğimiz, doğrunun olmadığı yerde de yanlış dediğimiz gibi.

Bana göre Tanrı tek değildir. Her insanın içinde bir Tanrı parçacığı vardır. Yere düşen birini kaldırmak, ihtiyaç sahibi birine elini uzatmak tanrısal eylemlerdir. Önemli olan içinde ki Tanrı parçacığını keşfedip nasıl beslediğindir. Bu parçacığı keşfeden insanlar mutlaka buluşarak sinerji oluşturacaklardır.

İnsan içinde ki tanrıyı korusun:)))

Bana göre tanrı tek değildir.

Çok fantastik oldu.Hatta iddialı neyseki size göre sadece.
Bu tanım fantastik te asla kaba değil. Ölçü ne acaba kaba olmak için.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 07, 2016, 11:41:26 ös
Yanıtla #26

Bir gün gelicek hiç kimse "yeme/içme,barınak,üreme,ego" gibi kavramlar ile boğuşmak zorunda kalmıyacak.Sahip olma/mülk edinme,para gibi kavramlar unutulacak."Teknoloji"bütün bu değerleri İnsanlar için temin edicek.İşte "O"
zaman İnsanlık ben kimim sualini kendine sorabilecek zamanı bulacak.Bütün Dünya bu süreçte ermiş mi olur,Mason mu olur,Tanrı'yı mı bulur,Tanrı mı olur bilemem ama, herkezin Aydınlanmaya ve ruhunu hissetmeye fırsat bulacağından eminim.

Mit olarak anlatılan "Atlantis ve Mu" uygarlıkları belkide herkezin aydınlanmasını sağlaya bilecek bir teknoji ye ulaşıp hep birlikte yüseldiler.Bizim varlığımızın nedeni,onların zamansal ve bedensel deneyim zorunluluğuda olabilir.
« Son Düzenleme: Ekim 07, 2016, 11:48:12 ös Gönderen: Tik-Tak »
Sen Özelsin