Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: terör doğal mı? gerekli mi?  (Okunma sayısı 28083 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 29, 2011, 05:32:51 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bir insana ya da  topluma istediğin birşeyi herzaman zorla yaptıramazsın, yaptırabilmem için kendileri bunu talep etmelidir..

peki insanlar toplumlar ne talep ederler? tabiki eksikliklerini hissettikleri şeyli talep ederler..

aslında bu çocukluğumuzdan beri yaptığımız birşey.. istediğimiz çikolata, oyuncak vs. alınmadığında küser, susar, ağlar ve normalde yapmamız gereken şirinlikleri yapmayarak evin normalde olması gereken huzurunu kaçırırdık.. ailemiz huzurun eksikliğini hisseder bu sefer onlar bize birşeyler almayı isterlerdi...

ya da abinizi düşünün istediğiniz birşeyi ona yaptırmak için ona kafa tutamazsınız, dövemezsiniz ancak konuyla hiç alakası olmayan (masum) çok sevdiği gitarını kırabilirsiniz ve canını ancak öyle yakabilirsiniz bunu yapabileceğiniz ve ilerdede yapacağınızı anladığı anda istediğinizi yapacaktır...

(terörde bizlere huzurun eksikliğini hissettirir, ve der ki huzuru istiyorsan istediğimi yap)

bütün dünyada da güçsüzlerin yaptıkları budur.. güçsüzler güçlülerden birşey isterler, güçlüler vermez.. güçsüz kahpece ve iğrenç gibi gözüksede güçlünün en can alıcı noktasını hedef alır ki zaten gücü az olduğu için en mantıklısı budur...

nedir bu can alıcı nokta? masum insanlar... zaten terör eylemleri masum olmayan insanlara yapılsa bi anlamı olur muydu.. can acıtır mıydı?

şehitlerimize içimiz bukadar yanmasaydı, sorunun bitmesi için kürtler dinlenir bazı haklar tanınır mıydı ?  ira ingilizlerin yüreklerini yakmasaydı aynı masaya oturabilirler miydi?
breivik bu iğrenç katliamı yapmasaydı ' müslümanların bir tehdit olarak görülmesi fikrini nasıl bu kadar güçlü duyurabilirdi?

bence terör toplumun doğal bir parçasıdır, toplumlar var oldukça terörde hep olacaktır.

not: alakasız bir şekilde terörü savunduğum, desteklediğim, kınamadığım ve türkiye özelinde bahsettiğim kanısına varabilecek üyelere şimdiden cevabım, terörü lanetliyor, kınıyor, iğrenç ve vahşice buluyorum ancak varlığını ve gerekçelerini doğal buluyorum..

saygılarımla...
deus meum que jus

Temmuz 29, 2011, 10:25:29 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Merhaba,

Sizin söyleminize olumlu bir katkı olarak şu yorum gelebilir "Düşman" kavramı, bu kavramın ismi değişebilir, fakat toplumları bir arada tutmak için düşman etkin bir rol oynuyor, bazen devletlerinde bunu bilinçli olarak yaptığını görmekteyiz...

Temmuz 29, 2011, 10:43:53 öö
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Doğru bir tesbit size katılıyorum,öncelikle sorunu varmış gibi yaratırsın ortaya düşmanlıklar saçarsın sonra o toplumu koruma adına birarada tutup işin rant kısmına geçersin.Yıllardır Amerika ,israil ve ingilterenin dünyada başarı  ile uyguladıkları taktik.Belkide dünyayayı bu şekilde bir kaos taktiği ile uyutuyorlarbunun adı bazen islami terör bazen şeriat bazen ira bazen etada  olsa öncelikle sistem kendi düşmanına gebe kalıyor onu doğuruyor yetiştiriyor faydalanıyor işi bitince kolay gelsin dünya aynen bu şekilde uyuyor.

Saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 29, 2011, 10:50:40 öö
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Doğru bir tesbit size katılıyorum,öncelikle sorunu varmış gibi yaratırsın ortaya düşmanlıklar saçarsın sonra o toplumu koruma adına birarada tutup işin rant kısmına geçersin.Yıllardır Amerika ,israil ve ingilterenin dünyada başarı  ile uyguladıkları taktik.Belkide dünyayayı bu şekilde bir kaos taktiği ile uyutuyorlarbunun adı bazen islami terör bazen şeriat bazen ira bazen etada  olsa öncelikle sistem kendi düşmanına gebe kalıyor onu doğuruyor yetiştiriyor faydalanıyor işi bitince kolay gelsin dünya aynen bu şekilde uyuyor.

Saygılar
Sayın karahan,
size şu konuda katılmıyorum , yazılan çizilen haricinde bazı devletlerin terrör yarattığına inanmıyorum ama bazı devletlerin bunu bilinçli yaptığına inanıyorum , israil'in terrör örgütü yarattığına da inanmıyorum düşmanları kendi naturel düşmanları, amerika için nedir bilemem durum ...
ermenistan olayı var türkleri düşman olarak nitelendiriyor bu sanal fakat ermeni devletini bir arada tutmak için kendilerinin uyguladığı bir politikadır....
bu tarz devletler için daha makbul benim şahsi fikrim bu katılmak yada katılmamak size kalmış....

Saygılarımla,
418

Temmuz 29, 2011, 11:04:30 öö
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Yazılan çizilen haricinde özellikle israil devleti için bu tanıma katılmadığınızı söylüyorsunuz bunu garipsedim açıkçası sanırım farklı şeyler okuyup farklı olaylara farklı gözle bakıyoruz.Bu gün israilin filistinde gazzede uyguladığı vahşeti yazılan çizilen demek biraz fazlaca abes kaçar.Amerikanın dünyanın her yerinde yarattığı kaos ve terörü kendi yetirştirdiği adamlar itiraf ediyorlar ya ingilize ne demeli bu üçü arasındaki en siyasi en sinsi devlet.Bu gün ırakta yada afganistanda amerikanın yanında hep onlar var ama amerika kadar  kimse onların adını anmıyor ingilize amerika yada israil kadar tepki yok,gerçi olsada bu üçü kazımıyor ya.

Kim ne dersin bu üçü arasında çeşitli fikir ve kimliğinden ötürü en tehlikelisi ve acımasızı israildir işi komplo teorilerine getirmek istemiyorum ama kimsede gördüklerimi ve anladıklarımı bana yutturmaya kalkamaz.Bugün ülkemin başı belası pkk'nın arkasındaki bir numaralı devlettir israil israilin kendisi bir terör devleti olarak kurulmuştur yıllarca o bölgede aynı pkk gibi terörle yoğrularak oraları zaptetmiş devletini kurduktan sonradas devlet olabilme bilincinden çok terör örgütü yapısından bir türlü çıkamamış tek farkla eskiden terörü pkk gibi yaparken devletleştikten sonra legal devlet terörü yapıyor.Düşmanları doğal düşman tabirinizde çok hoş size katılıyorum zaten o deyim israili var ediyor israili o ayaakta tutuyor.Eğer devletini kurduğunda uslu uslu bir köşede otursa idi rüyalarını gerçekleştirebilirmiydi.Geçmek lazım bunları.

Saygılar

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 29, 2011, 11:08:41 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sayın karahan,

benim demek istediğim şu yahudilerin 5000 senelik savaşı var araplarla yaklaşık.... yani düşman edinmesine gerek yok doğal düşmanları, adamlar düşman yaratmıyor ihtiyacı yok düşmanları senelerdir var... zaten bunu demek istedim, ama sanal düşman yaratan devletlerin olduğundan bahsettim arada fark var size birşey yutturmaya çalışmıyorum umarım yazdıklarım açıklayıcı olmuştur....

Saygılarımla,
418

Temmuz 29, 2011, 11:19:03 öö
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.418

Ben yazınızı doğru anladım israilin o bölgede neden doğak düşmanları olduğu açık hatta bu o bölge ilede sınırlı değil nerde ise tüm dünyada zaman zaman yaşandı bu süreç.İsrail bu gün o gücü doğal düşmanlarına karşı doğal terör yaratarak suni sorunlarla amerikayıda başarılı bir şekilde yönlendirip kendisini korutuyor.Burası birazda garip aslında israil bir ulus devlet kendisini koruttuğu ise ulus devlet değil ulus olmasınada gerek yok hatta daha iyi o yüzden kimse amerikada ulus kimliğini anlamadan algılamadan israilin hizmetini yapabiliyor işin sırrı burda.

Sanal düşman yaratan devletler belli amerika ve ingiltere peki bunu ne için yapıyorlar hesapta bir avuç yahudinin rahatı ve güvenliği için(israil devleti).Bu çok derin fazla uzun bir konu işin içinde önce din sonra arzular ve istekler sonrada bunları gerçekleştirmek için siyaset ve savaş var.

Saygılar

EDMUND BURKE

Temmuz 29, 2011, 11:27:21 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sayın karahan,

Yahudi arkadaşınız oldu mu bilmiyorum ama benim oldu, genelde Eğitimli kültürlü insanlar, yahudiler başta teknoloji olsun bir çok alanda aktifdir, bir çok devlete teknoloji satar abd nin teknolojik alt yapısında musevi kökenli bilim adamları vardır...
kimse kimsenin iyiliğini düşünmez ülkeler arasında çıkar alış verişi vardır genelde ....
kültürel anlamda yahudiler gelişmiş bir milletdir, yani afrika ile abd arasındaki fark gibi fark var yahudilerle araplar arasında ben askerliğimi yaparken arapları gördüm kötülemek için yazmıyorum adamların kültürü farklı saat kavramı yok, bir yahudi için zaman önemlidir araplar için zamanın ehemmiyeti yok malesef gözümle gördüm kültürler arası farklılığı,
bana sorsan kiminle arkadaşlık yapmak istersin diye yahudi olanı tercih ederim.... ülkelerde bunu yapıyor zaten....

Saygılarımla,
418

Temmuz 29, 2011, 11:39:31 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.418

bAKIŞ AÇINLA BAKIŞ AÇIM ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VAR.Ben yahudi düşmanı değilim ama bu onları seviyorum anlamınada gelmez.Sizin kişisel tercihinize saygı duyarım birşeyde diyemem ben ise bu anlamda bir yahudiyi tutacağıma bir arabı tutarım en azından dini kimliğimden ötürü,bir amerikalıyı tutacağıma ne kadar geride olsa bir afrikalıyı yeğlerim,Ezenlerle ezilenlerin arasında tercihim hep ezilenlerdir benim,ben bir  beyaz yerine bir zenci ile dost olmayı seçerim acılarından dolayı.Ben kültürsüz yada gelişmemiş diye feodalların emperyalist baskısına maruz kalmış ezilmiş dünyada ne kadar ırk ve ulus varsa benim midem onların yanında olmayı kaldırıyor.

Yahudiler sırf zengin,kültürlü ve varlıkloı diye herşeyde söz sahibiler  diye onlarala bir durmam benim karakterimde yok en azından türk için çizilmiş karakterde  yok mazlumun yanında olmak vicdani bir sorumluluktur.O bahsettiğiniz toplulumların geri kalmasının tek sebebidir bu bahsettiğiniz ülkeler sömürülmek için kasıtlı geri bırakılırlarki devamlı kendilerine ihtiyaç duyulsun tipik emperyalist düşüncedir bu.Ülkelerin çıkar ilişkisi sadece ülkeler ile sınırlı değil kişiler içinde geçerli ama çıkarlı vicdani tercihlerimizi ayrı tutmamız lazım diye düşünüyorum.

Saygılar

EDMUND BURKE

Temmuz 29, 2011, 12:01:55 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sayın karahan,

Sizinle fikirleriimiz ayrı, o konuda mutabıkım, sohbet buraya geldi birkaç şey daha ilave edeyim,
üniversiteye öğretim üyesi alınacak diyelim prof. dağdaki çoban yerine o eğitimi almış kişi tercih edilmesi normaldir, aynı şey devlet yönetimi içinde geçerlidir, bilgili ve kültürlü insanlara danışırlar bu işin ilmini almış insanlara tahsilli kişilere danışırlar,
eğer duygusal olursak , dağdaki çobanı üniversitede derse yada işin ilmini yapmamış birini o vazifeye gitirmekle özdeştir bu...
yani duygusallıkta biderece,
Eğer iyi ilişkileri farklı devletlerle varsa bir devletin rica yada görüşleri dikkate alınması doğaldır, ve bir çok devlette kendi aralarında dostluk yada paylaşımlar söz sahipliği olmasından doğal birşey yoktur...
mazlum kelimesi farklı bir olay, bölgeye gitmedim fakat bir çok yayını okuma fırsatım oldu yerli yabancı, israil sözü edilen bölgeye savaş standartlarının üstünde bir muntazam göstermektedir...
hatta bir çok bölgede barlar diskolar gece hayatı vardır, finans sıkıntısı pek yoktur.... yardımlar vs... ordaki yönetimde israelle savaştan rant elde etmektedir....
google dan filistin gece hayatı diye aratırsanız sonuçları bulursunuz....