Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türbanlı Eşi Olan Mason Var mı?  (Okunma sayısı 166828 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 06, 2009, 03:33:50 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Cevabınız beni gerçekten şaşırttı.Çok teşekkür ederim.Bu durumda ileride bir Mason ile evlenmem ne benim nede evleneceğim kişi açışından bir sorun yaratmayacaktır.Gerçekten hayranlık duyulacak bir bakış açısı.
Fakat sayın Mason şimdiye kadar eşi türbanlı hiç mason görmemiş, siz ilk olursunuz sanırım :D
Nerden çıktıysa bu konu :)

Şubat 06, 2009, 04:05:08 ös
Yanıtla #11
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bu konuya bir sey daha eklemek istedim; kesinlikle mesaj verme kaygisi tasimadan.

Esi turbanli olan Kardeslerimiz vardir elbette, Sevgili MASON'un cok net acikladigi gibi. Hatta ramazan aylarinda, toplantilardan onceye denk gelen IFTAR saatinde oruclarini acip toplantilara katilan Kardeslerimiz de vardir. Biz dinimizi, Allah ile kul arasinda yasayan insanlariz ve bize gore olmasi gereken de bu.

Sevgi ve Saygilarimla,

Sayın dino , ramazanda iftar yemeği verilir.Bu sadece topluma hoş görünmektir.Fakat masonluğun son 200 yıldır unutmuş olduğu konu artık yalanların kimsenin karnını doyurmadığıdır, ve masonların burjuva klübü hüviyetinden sıyrılıp artık insanlık için birşeyler yapma vaktinin gelip geçiyor olduğudur.
   Örnek olarak kuranda 3 gün yazan orucun millete niye 30 gün tutulduğunun sorgulanması gerektiğinin insanlara anlatılması, insanların aydınlatılması gerekmektedir.Masonlarda allah ve kul arasına girmez derseniz bu dünyadaki savaşlardan artık bir tarafın savaştan çekilip yenilgiyi menfaatler uğruna kabul ettiğini düşünürüm.

Sayin Degas,

Ben baska birseyden bahsediyorum, topluma hos gorunmek icin iftar yemekleri verdigimizi soylemedim. Bunu kisisel olarak yapan Kardeslerim olabilir, hos da karsilanabilir ama kurumsal olarak bu yapilmamistir, yapilmasini da kisisel olarak dogru bulmam.

Masonlarin bagli olduklari dernekler burjuva kulupleri degildir, olamaz da. Insanlik icin de birseyler yapmadigimizi da iddia etmek cok da hakli bir itham degildir. Bizler, oncelikle kisisel olarak kamil insan olabilmek, cagdas dusuncelere sahip olmak icin kendimizi egitiriz. Bu bile basli basina insanlik icin yapilan onemli bir seydir. Ayrica, kamil insan bilir ki, din Allah ile kul arasinda yasanir, kutsal kitaplari siz farkli yorumlarsiniz, baskalari baska turlu, bunun bir standardi olmaz, olmasi da dogru olmaz. Hele hele ulkemizde, Masonlar Kuran-i Kerim'e yeni yorum getirmeye kalkarlarsa olacaklari, yazilacaklari, dusunulecekleri varin bir dusunun. Ki bu asla ve asla Masonlar'in isi degildir, olmamalidir da. Bizler, "dogrusu budur, boyle davranin" demektense, "kendini yetistir, oku, dusun ve dosrusunu kendin bul, bulacagin dogru kendi dogrundur ve kendine gore dogrudur" demeyi yegliyoruz.

Evet, Masonlar Allah ile kul arasina girmez, girmeyi de savunmaz. Bu menfaatler ugruna savasta masadan cekilme degildir, aksine cephe gerisinde ordunuzu bilincli hale getirme calismasidir. Allah ile kul arasina girmek olgusu, bilgisizligin, cahilligin, isguzarligin, menfaat saglama kaygisinin yarattigi bir olgudur. Ozellikle ulkemizde bu olguyu kirmak icin egitim ve kultur seviyesi yukselmeli, gunde en az bir gazete okuyan, kitap okuma aliskanligi gelismis, sinema, tiyatro, konser gibi kulturel faaliyetleri periyodik hale getirmis bir topluma ihtiyac var. Toplumun cogunlugu bu seviyeye geldiginde benim ulkemde de din tabu olmaktan cikacak, hicbir kosulda elden gidebilir birsey olmadigi anlasilacak, topluca cuma namazina gitmiyor diye isten cikartilan birileri olmayacak, laik-antilaik ya da siz-biz ayrisimlari ortadan kalkacaktir. Bu bir surectir ve bu surecin yasanmasi kacinilmazdir. Bu surec icinde de Masonlarin kurumsal olarak, toplumu cesitli soylemlerle etkilemek, yonlendirmek gibi bir isguzarliga girismeleri dusunulemez bile. Dogruyu birey kendi bulmalidir. Butun problemler, dikte ettirilen dusuncelerin yarattigi toplu hareketlerden dogmaktadir, ulkemizde de dunyada da bu boyledir.

Bu arada, butun Masonluk adina konusmadigimi, bir Mason olarak kisisel fikirlerimi beyan ettigimi de bilmenizi isterim. Umarim izah edebilmisimdir.

Sevgi ve Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Şubat 06, 2009, 05:45:25 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Yaratıcı kudretin bizlere oruç tutun diye bir emir verdiğini zannetmiyorum.Kafanızdaki kılları bezle örtün çünkü erkekler tahrik olur diye emir verdiğini de zannetmiyorum.Şurda böyle yazar, burda böyle yazar deyip bundan yüzyıllar önce yazılmış iptidai şeyleri bana kaynak göstermesin kimse lütfen. Dinlerin özellikle hak dinler diye adlandırılan ve arap-yahudi kültüründen kaynaklanan dinlerin en önemli özelliği siyasi nitelik taşımasıdır yani toplumu idare edebilmek,kitlelere hükmedebilmek...İstediklerinizi insanlara yaptırmanın en kolay ve etkili yolu Allah böyle emrediyor demektir;tabi önce kişiye Allah inancını aşılayacaksın...Yeşil basında devamlı orucun faydalarından bahsedip durur; ben ise bir hekim olarak böyle olmadığı kanısındayım ve tabi tanıdığım tüm hekim arkadaşlarım da benimle aynı fikirdeler; neden mi ? Akut pankreatit atakları,peptik ülser atakları,mide perforasyonları,mide kanamaları en sık Ramazan 'da görülür Tabi ben Genel Cerrahi uzmanı olduğumdan travma ve acil beni daha çok ilgilendiriyor...Aile cinayetleri,kurşunlanma,bıçaklanma, intihar hipo ve hiperglisemik komalar,konversiyonlar,akut renal yetmezlikler,hiperlipidemi,akut kolesistit yine en çok Ramazan'da görülür.Bunlar kişisel gözlemlerimiz değil, bizzat istatistiki bilgilerdir.Bunları esasen tüm hekimler bilir ancak oruç faydalıdır demek zorundadır.Biz dökümanlarımızı uluslararsı yayın yapamadık sırf korkumuzdan. Tabi biz inanana saygı duymak zorundayız ama inanmadığımız için öldürülebiliyoruz.Görüldüğü üzere toplumumuz sağlığı pahasına araplaştırılmaktadır.
Saygılarımla,

Şubat 06, 2009, 06:00:53 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Bayan ozak1977 genelde bildiğiniz ve dediğiniz gibi orucun bünyemiz için yararlı olduğu söylenir ancak akşam oruç açarken çok yenmemesi ve az yenmesi gerektiği söylenir ve oruç tutmanın böyle uygulanırsa bunun midemiz ve bünyemiz için hem bir rahatlama hem de sağlık açısından yararlı olduğu söylenir.Ayrıca sağlıklı olanların oruç tutması gerektiği de vurgulanır.
Bayan ozak1977 sizin belirtmiş olduğunuz rahatsızlıklar benim yukarıda belirtmiş olduğum şekilde, oruç tutulsa bile olacakmıdır?(Sağlıklı biri yani ülseri, şekeri, kalbi, kolestrolü olmayan)
Yani oruç tutmak tamamiyle sağlık açısından zararlımıdır? Mesela bir gün tutmanın ya da 1 hafta tutmanın sağlık açısından hiçbir yararı yokmudur?
Yanlış anlamayınız irdeleyerek net anlamaya çalışıyorum. Vakit ayırıp cevaplarsanız sevinirim.
saygılar

Akut pankreatit atakları,peptik ülser atakları,mide perforasyonları,mide kanamaları en sık Ramazan 'da görülür Tabi ben Genel Cerrahi uzmanı olduğumdan travma ve acil beni daha çok ilgilendiriyor...Aile cinayetleri,kurşunlanma,bıçaklanma, intihar hipo ve hiperglisemik komalar,konversiyonlar,akut renal yetmezlikler,hiperlipidemi,akut kolesistit yine en çok Ramazan'da görülür.
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2009, 06:16:40 ös Gönderen: M.Akyol »

Şubat 06, 2009, 07:02:35 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sayın M.Akyol,
Pankreas  doktor olmayanların da bildiği üzere sindirim ve endokrin sistem guddesidir.Eksokrin fonksiyonunu düzgün yapabilmesi için günlük yiyeceklerimizi 6-7 öğüne bölerek yemeliyiz.Yani sabahtan akşama kadar aç durmak maharet değildir. İftarını ister çok ister az yiyerek aç farketmez.Hızlı bir şekilde mide,tükrük,duodenum ve pankreas salgıları ve safra hepsi hattinden fazla salınır çünkü sabah yenilmesi gereken saatler aç geçmiştir.Dumping dediğimiz durumun gelişmesi kaçınılmazdır ki bu da hiperglisemi ishal,başdönmesi ,biryere uzanmak isteme gibi belirtilerle kendini gösterir.Karaciğerde üretilen safranın aralıklı olarak safra kesesinden boşalması gerekir bu da ancak yemekle olur. Staz halinde olan safra yollarında taş,pankreatit gelişmesi kaçınılmazdır.Açlık , starvasyon dediğimiz akut stres durumudur.Vücut akşam ne alırsa depolamaya yatkınlaşmaya başlar.Ramazan'da az yiyorum,sahura da kalkmıyorum ama neden kilo alıyorum yakıntısının sebebi budur.Metabolizma yavaşlar.Ayrıca hafif mide-duodenum rahatsızlıkları olanların gün boyu yemediklerinden  asidite pik yaptığından kanama veye delinme dediğimiz perforasyon olması kaçınılmazdır ;keza ben öyle çok hasta ameliyat ettim.Bilinenin aksine Ramazanlarda kolestrol hep yükselir,hiperlipidemi denen bu rahatsızlığın tedavisi elbetteki aç kalmak değildir,açlık ters etki yapar.Şeker hastalığına yatkınlığı olan insanların toplumdaki sayısı bilinenden çok fazladır.2-3 kilo fazlası olan birinde bile glükoz intoleransı dediğimiz durum ki en iyi ihtimalle insülin direnci olur. İnsülin direnci olan insanlar ilerde şeker hastası adayıdırlar ve bunlarda başlangıçta tokluk şekeri hep düşüktür bu da açlığa sinirlerin dayanmıyor,hemen kızıp parlıyorsun,kavga çıkarıyorsun demektir.Kavga,cinayet meselesi bundan ibarettir.Yine açlık ve susuzlukta psikiyatrik rahatsızlıklar depreşir,sinirleri gergin olan insana da sabretmenin erdeminden bahsetmek komiktir çünkü bu insanın nöronları bu sırada hasar görmektedir. Yine Ramazanlarda insanlar iftarda ve sahurda yemekle meşgul olduklarından su içmeyi unuturlar.1 ay boyunca böbreğinizi az sularsanız yatkınlıkta varsa ki bunu kimse bilemez böbrek yetmezliği ve diyalize davetye çıkarmışsınız demektir.Böbrek taşı düşürmek de gene Ramazanda alevlenen rahazsızlıklardandır.Şimdi efendim yeşilciler diyorki ben 3 litre suyu ikiye bölüyorum ,sahur ve iftarda içiyorum.Aferin sana ancak ihtiyacın olduğu anda içmediğinden dolayı böbreğin hasar almasını engelliyemiyorsun.Daha yazılacak çok çok daha fazla şey var ama,özetlemeye çalıştım.
Saygılarımla,

Şubat 06, 2009, 07:16:34 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Hanımefendi, sizin belirttiklerinize göre oruç tutmak zararlı. Çok teşekkür ederim verdiğiniz kıymetli bilgiler için.
saygılar

Şubat 06, 2009, 08:14:16 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sayın M.Akyol,
Tıpta self mutilans denilen bir durum vardır.Yani kişinin kendine zarar vermesi.Genellikle mental retarde çocuklarda görülür.Bir de genelde yetişkinlerde kendi bedenine zarar vererek zevk alma olan ve mazohism denen bir durum vardır;Ben bu iki durumu şuna çok benzetiyorum: sabahtan akşama kadar aç kalıp sonra tıkınmak, sonra gecenin bi saati kalkıp yemek ;bir yığın hastalığa davetye çıkarmak;bir nevi kişinin gönüllü,bilinçli,zevk alaraktan kendine zarar vermesidir bu.illaki oruç tutmak istiyorum diyorsanız sağlığınız açısından kısa günleri tercih ediniz.Ben hastalarıma özellikle bahsettiğim rahatsızlıklarla gelen hastalarıma yasaklıyorum.
Saygılarımla,

Şubat 06, 2009, 08:30:00 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O sayılı günler, ramazan ayıdır. O ramazan ayı ki insanlığa bir rehber olan, onları doğru yola götüren Ve hakkı batıldan ayıran en açık ve parlak delilleri ihtiva eden Kur’ân o ayda indirildi. Artık sizden kim ramazan ayının hilâlini görürse, o gün oruç tutsun. Hasta veya yolcu olan, tutamadığı günler sayısınca, başka günlerde oruç tutar. Allah sizin hakkınızda kolaylık ister, zorluk istemez.Oruç günlerini tamamlamanızı, size doğru yolu gösterdiğinden ötürü Allah’ı tazim etmenizi ister.Şükredesiniz diye bu kolaylığı gösterir. (Bakara 184-185)

Yukarıdaki ayetlerde de görüldüğü gibi Ramazan ayında oruç tutulması farz kılınmıştır.

Bakınız verdiğiniz ayet ay demez ay diye cevirenler sünni kesindir ki, bunlar arap ırkçılarıdır.Lütfen konuyu detaylı araştırın. Oruç kadir gecesi tam olarak tespit edilemediği için bir ay tutrulur vatandaşa, aynı zamanda kuranda namaz 3 vakitken 5 vakit kıldırılır, buda yahudi aşkından kaynaklıdır.

Şubat 06, 2009, 08:33:41 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bayan ozak1977 genelde bildiğiniz ve dediğiniz gibi orucun bünyemiz için yararlı olduğu söylenir

Gerçek bilim adamları bu görüşü red eder, sadece sünni idarenin kalemşörü olan kişilerin açıklamalarıdır bu, Zaten orucun ,ilk çıkışına bakarsanız Muhammedin bile oruç tutmadığını görürsünüz, konuyla ilgili islam tarihçilerinin çok detaylı çalışmaları vardır, araştırın bulamazsanız belirtin yazayım.

Şubat 06, 2009, 08:34:44 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

.Ben hastalarıma özellikle bahsettiğim rahatsızlıklarla gelen hastalarıma yasaklıyorum.
Saygılarımla,

Bende dinleri yasakladım.. :)