Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türbanlı Eşi Olan Mason Var mı?  (Okunma sayısı 166844 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 21, 2015, 12:55:35 ös
Yanıtla #110
  • Orta Dereceli Uye
  • **

>>Kayseri'deki locanın üyeleri olan masonların çoğunun eşi türbanlı ya da baş örtülü olabilir. Buna karşılık Çanakkale'deki locanın üyeleri arasında hiç olmayabilir. Adana'daki kadın mason locasının üyeleri arasında türbanlı olanlar da bulunabilir. 

çok doğru. tabi ki olabilir. sizinle hem fikirim. yüzde yüz haklısınız.

şimdi sorumuza geri dönelim

siz kaç tane türbanlı mason eşi gördünüz sayın Adam?

Mart 21, 2015, 01:11:56 ös
Yanıtla #111
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bana mektup yazar gibi internetteki tüm izleyicilere açık olan bu soruya verilecek bireysel bir yanıtın önemi olmaz ki. Bu bir işe yaramaz bir ölçü yaratmaz ki... Bu, Forumda tartışılası bir konu olmaz ki... Zaten buna bir ölçü getirebilmek için önce masonların eşlerinden görmek gerek. Bunun için de önce masonları tanımak gerek. Eh, Sayın vitriol benden daha şanslı. Hiç olmazsa 200-300 mason eşi görmüşmüş. Buna karşın o sayı bir istatistiksel değerleme yapmaya yetmez. O sayıya bakarak, "Hiç yoktur." denilemez.

Sayın vitriol'e bir diğer itirazım var: Hiç kimse, hiçbir konuda yüzde yüz haklı olamaz. Bu nedenle benim dediklerimin doğruluk ölçüsü de görelidir.

Sayın vitriol'e göre onun bildiği kesin doğru ise, eh, onu da o kendisi bilir.

« Son Düzenleme: Mart 21, 2015, 01:41:25 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 21, 2015, 01:43:30 ös
Yanıtla #112
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Kayseride yaşayan biri olarak şunu söyleyebilirim ;

Kayseride bulunan bayanların %70 civarı örtünmektedir.

Bu %70'in %95'i türbanlı geri kalan %5'i' başörtülüdür.

%95 türban kullanan bayanların kullanım sebebi %70-80 civarı belki de daha fazlası siyasal ve ekonomik nedenlerdir.

Bu değerlendirmeye göre başörtülü veya türbanlı mason eşi bulabilmek zordur ama yok diyemeyiz.

(Değerlendirmemin içerisine üniversite öğrencileri dahil edilmemiştir)
Görmek, varlığın yükselişidir.

Mart 21, 2015, 01:57:24 ös
Yanıtla #113
  • Aktif Uye

Üç gündür forumun gündemi bu.

Başlık Türbanlı eşi olan Mason var mı şeklindeydi.

Cevap da bulunmuştu sonra : Türbanlı eşi olan Mason, Var.

Hatta kendisi Mason olan Sayın sirius ne güzel demişti :

Evli değilim ama annem türbanlı,mason olduğumu biliyor, bazı yemeklere beraber de gidiyoruz demişti.

Sonra yeni sorular,yeni değişkenler türedi.

Madem var, o halde kaç tane.

Bu soruya da cevap verilseydi, eminim şöyle bir değişken çıkacaktı ortaya :

EE madem bu kadar türbanlı eş var,peki bunların kaç tanesi iğneli veya kaç tanesi iğnesiz.?  Veya bunların kaç tanesi siyah,kaç tanesi beyaz denilecekti.

Ben onun için, bu konunun bizi bir yerlere taşıyacağını düşünmüyorum.

Zira sayılarla sadece işlem yapılır.

Önemli olan ise, türbanın, Masonlukta yerinin olup olmaması.

Mart 21, 2015, 08:30:47 ös
Yanıtla #114
  • Orta Dereceli Uye
  • **

>>Hiç olmazsa 200-300 mason eşi görmüşmüş. Buna karşın o sayı bir istatistiksel değerleme yapmaya yetmez.

çok doğru yetmez.

>> bireysel bir yanıtın önemi olmaz ki.

evet önemi olmaz

>>O sayıya bakarak, "Hiç yoktur." denilemez.

kesinlikle denilemez. haklısınız.

>>Hiç kimse, hiçbir konuda yüzde yüz haklı olamaz. Bu nedenle benim dediklerimin doğruluk ölçüsü de görelidir.

içtenlikle hemfikirim.

şimdi sorumuza geri dönelim

Bir değeri olmayan kişisel tecrübenizi soruyorum.

siz kaç tane türbanlı mason eşi gördünüz sayın Adam?

Mart 21, 2015, 10:51:22 ös
Yanıtla #115
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Aslı ,
İdealin herhalde bir masonla evlenmek. Bayanlarımızın önceliği ilk olarak eğitim ve kariyer olmalı. Zaten oyle olursa erkekler değil bayanlar yönetici konumunda olur.
Herkezin dini inanışları kendine. Bence bukadar tartışılması gereksiz laik bir ülkede yaşıyoruz. Halen türban tartışması icerisindeyiz. Ben pek sıcak bakmasamda saygı duyuyorum.
Saygılar
Using Tapatalk

Mart 21, 2015, 10:51:50 ös
Yanıtla #116
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın Aslı ,
İdealin herhalde bir masonla evlenmek. Bayanlarımızın önceliği ilk olarak eğitim ve kariyer olmalı. Zaten oyle olursa erkekler değil bayanlar yönetici konumunda olur.
Herkezin dini inanışları kendine. Bence bukadar tartışılması gereksiz laik bir ülkede yaşıyoruz. Halen türban tartışması icerisindeyiz. Ben pek sıcak bakmasamda saygı duyuyorum.
Saygılar
Using Tapatalk

Mart 13, 2016, 12:47:23 ös
Yanıtla #117

Sayin Asli,

Masonluk kisinin dini inancina ve dini inancini yasama sekline saygi duyar. Bu konularda kurallar yada yaptirimlarin olmasi soz konusu degildir. Kisisel olarak tanidigim esi turban takan Kardesim yok. Ancak boyle bir durumda eminimki butun Masonlar tarafindan saygi gorur ve diger Hemsirelerimize nasil davraniliyorsa kendisinede ayni sekilde davranilir.

Bir Mason cocuklarini Imam Hatip okullari dahil her okula verebilir. Bu kisinin kendi tercihidir.

Saygilari mla

sayın mason bu gerçekten güzel bir yaklaşım ama zaten olması gereken bu değil mi?
masonluk kardeşlik ve iyi insan olmak için çalışmak ve bununla birlikte insanlığa faydalı olmak  olduğuna göre  bir şey merak ediyorum  masonlar  insanlara  türban, imam hatip, inanış konularında bir telkinde bulunup sizin bu sözlerinizle  anlatıyor mu yoksa zaten aramızda türbanlı kimse yok  bu yüzden gerekte yok mu diyor acaba.
 sorma nedenim şu masonlara karşı türkiye de hep bir ön yargı var bunu kırmak için insanları aydınlatmak adına  türban, din gibi konularda  bilgilendirme yapılıyor mu acaba bunu merak etmiştim saygılar

Mart 13, 2016, 08:24:50 ös
Yanıtla #118
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Belki türbanlı masonlar da vardır.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 15, 2016, 06:38:27 öö
Yanıtla #119
  • Orta Dereceli Uye
  • **

>> sorma nedenim şu masonlara karşı türkiye de hep bir ön yargı var bunu kırmak için insanları aydınlatmak adına  türban, din gibi konularda  bilgilendirme yapılıyor mu acaba bunu merak etmiştim saygılar

tabi ki yapılmıyor. türban gibi saçmasapan ve gereksiz konular hakkında konuşulmaz masonlukta. kişilerin kendi cahillikleri ve dogmaları kendilerini ilgilendirir. üstelik bu tür dogmalara sahip olanların bu dernekte işi yoktur.