Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türbanlı Eşi Olan Mason Var mı?  (Okunma sayısı 166869 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 07, 2009, 01:50:50 ös
Yanıtla #50
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Degas, mantiken ne farki var ki? Onlar "olmayan tanriya olmayan tanrıya ibadet olarak şekli olarak insanoğluna dayatan bu sınıflar üstü insanlar" oldugu icin elestiriliyor. Onlari elestirenler de onlar namaz kiliyorlar diye ilkellik, sacmalik ile suclaniyorlar.

Aristo mantığı ile bakarsanız fark göremezsiniz.

Dogru olan tek sey karsilikli tolerans. Ne onlarin baskasinin neye taptigina karsi elestiri yoneltme hakki vardir, ne de baskasinin onlar anlamadiklari dilde dualari gunde bes kez (aslinda daha fazla, bes vakit namaz kilinir, her namazin rekat ve sunnetleri vardir ve ayni ve farkli dualar tekrarlanir) tekrarliyorlar diye onlari elestirme hakki.

Bunu bir ironi olarak kabul ediyorum, eğer ironi değil diyorsanız 3 dinde mevcut kendilerinden olmayanlara karşı bakış açılarını, öldürmenin mübah olduğu ayetleri basmak zorunda kalıcam.

Mantiksiz gelebilir, komik gelebilir. Ama bu kisilerin kendi tercihidir. Gecenlerde birisi su Iskender Evrenesoglu mu neydi, Mihr, onun bir sayfasina yoneltti beni. Bu zat'in kendi videolarindan birini izledim.

İnsan doğuştan korkuyu bilmez.Korku öğretilir.Ve bu korku kültürü onların yönetilmesini sağlar ki, en büyük araçları dinlerdir.

Fettullah konusundan bahsedilmis. Olusumu en cok elestirenlerden biriyimdir heralde. Ilginctir ki bir cok bu yolda olan tanidigim var.

Para herkesi  satın alır.

Şubat 07, 2009, 01:52:51 ös
Yanıtla #51
  • Aktif Uye

Gördugum kadarıyla herkes kendi fikirlerini karşı fikirde olana kabul ettirmeye çalısıyor.Arkadaslar kim neye inanırsa inansın siz Tanrı vardırı savunursunuz bir ton örnek verirsiniz oda yokturu savunur kendine gore ispat etmeye calısır, bırakın kim hangi yolda ilerlemek istiyorsa o yolda yurusun er gec herkes neyin ne oldugunu anlar ölünce :)

Şubat 07, 2009, 03:10:18 ös
Yanıtla #52
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bay degas polemik yaratarak söylediğiniz atmasyonun üstünü kapamaya çalışıyorsunuz. Araştırmayan bilgisiz biri olduğumu düşünerek içinizi rahatlatmaya çalışıyorsunuz ancak ben kaynağın peşinde olurum, sizin atmasyon bilgilerinizin değil.

Bakınız ,  M.Akyol ;

kuran ,tevrat ve incil konusunda bana hafif gelirsiniz. Bilmediğiniz tanımadığınız kişiler hakkında atmasyon yazıyorsun ithamlarında bulunmayın, sizin vermiş olduğunuz o ayetleri ben ezbere biliyorum.

konu hakkında en ufak bilginiz yok bakarayı karşıma çıkarıp atmasyon yaptığımı söyleyeceğinize biraz gidip araştırın önünüzde google denen ayet var, g,d,n ateizm.orgda konu başlıklarını okuyun, orucun kurandan değil gelenekten kaynaklı 30 gün tutulduğunu öğrenin,

helek i kuran konusunda bana hiç yazmayın, TC de 5 farklı çevirisi arap dünyasında 3 farklı kuranı olan bir kitap hakkında beni tanımadan benle hiç polemiğe girmeyin.

Eğer ki bu konularda yazışabileceğim düzeyde olan birisi görürsem onunla yazısırım, ülkede kuran cevirisi yapan şahsiyetlerle tartışmam vardır ki, karşımda dayanamayıp kaçıp gitmişlerdir.Şuan yanlış kişiye ahkam kesiyorsunuz.

ateizm.org demeyin. Sizin şimdiye kadarki yazılarınızı kaale bile almıyorum. Çünkü referans olduğunuz, tavsiye ettiğiniz siteden bellidir. Ateistlikle bir sorunum yok fakat o sitenin forumunda dinlerle dalga geçmekten başka ne yapıyorlar. Kaç tane kafası karışmış psikolojik rahatsız varsa orada. Arada benimsediği ideolojiye saygı duyan ve amacı bilimden yana olanlarda yok değil, onlarda birgün gerçeği göreceklerdir. Az birşey korktuklarında bile Allah diyorlar. Ama rahatda oldukları zaman, Allah yok diye kıvırıyorlar. En önemlisi dediğim gibi saygı yok, orada 2-3 yıllık üyeliğim vardır. Uzun zamandır girmem. Ayrıca sözünü ettiğiniz siteye erişim mahkeme kararıyla boş yere engellenmemiştir.

Şubat 07, 2009, 03:26:28 ös
Yanıtla #53
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Zamane peygamberlerin dürüst, insanlara (o zaman ki ) yol gösterici , toplumda adaletin üstünlüğünü kurmaya çalışan , zeki insanlar olduğuna inanıyorum.Ancak yüzyıllar önceki ilkellikleri devam ettirmenin de anlamı yoktur diye düşünüyorum.Yüce Tanrı 'yı idrak edebilmenin kolay birşey olmadığını düşünüyorum,hele aç karna dolaşarak hiç...
Saygılarımla
Yüzyıllar önceki ilkelerin devam etmesi sayesinde dünya bu günlere kadar geldi.  Merak etmeyin, çok değil 100-200 yıl sonra bu ilkeler ortadan kalkacak. Oluşacak tabloyu örnek vererek açıklamak istemiyorum. Zaten buna ancak hayallerim yeter. Ama biraz insan davranışlarını, ahlaklarını, hangi durumda ne yapacaklarını, insanları belirli bir dengede tutmak için neler gerektiğini düşününüz ortaya çıkan tabloyu görünce dünyanın yaşanmaz biryer olacağını anlayacaksınız.

Peygamberler o kadar zekilermiş ki demek bin yıllar sonra bile görüşlerini benimsetebiliyor, insanların kalplerinde yer alıyorlar.
Zaten peygamber bu demektir. Peygamberlerin diğer insanlardan farkı yoktur. Onlarda insandır. Ama yol gösterir.

Şayet hep cahil insanları görüyorsanız buyun Mevlana'dan size bir söz;
"Canım tenimde oldukça Kur'ân'ın kölesiyim. Ben Allah'ın seçkin peygamberi Muhammed'in yolunun toprağıyım. Her kim bundan başka benden bir söz naklederse, ondan şikayetçi olurum ve o sözden de üzüntü duyarım."

Bir insan Allah'a inanıyorsa ve o insanın bir hatasını görüyorsanız, burada Allah'ı yadırgayamaz kimse fakat insanların düştükleri en büyük hata burada, özellikle akılı bulduğum insanlarda...
Ama akılları tam oturmamış ki asıl ayrıntıyı kaçırıyorlar, o da zamanla oturacaktır.
Sistem bunu gerektiriyor.
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2009, 03:33:11 ös Gönderen: Barbaros »

Şubat 07, 2009, 04:14:16 ös
Yanıtla #54
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Şuna da deyinmeden geçemeceğim.
Din konusunda insanın anlama türü benim mantığıma göre 2 şekildir. Birisi yaşayarak diğeri ise var olanı kullanarak, öğrenerek anlar ve bunları uygular.

Ben kendimi 2. kısıma sokuyorum. İbadet edeceğim zaman, kendimden de bişeyler katarım. Namaz kılarken, buna uygun sureler okurum ve anlamını bilirim.

1. kısıma ise sizlerin alay ettiği, anlamadan, araştırmadan, öğrenmeden ibadet edenleri sokuyorum.

Bana göre 1. kısım bu dünyanın en mutlu insanlarıdır. Onların anlamadıkları surelerle namaz kıldıklarını sanarız, fakat kıldıkları namazdan beyinleri öyle güzel anlamlar çıkarır ki onu tadanlar bilir.
Mutludurlar. Ellerinde hiçbirşey kalmasa Yaradanlarına en ufak bir şüphe duymaz, isyan etmezler. Sevgiyle yaklaşır, yardımlaşma, hoşgörü, çıkar olmadan elindekini paylaşmak vardır. Kardeşlik vardır.

Siz sefillere söylüyorum, sizlere zararı olmayan insanları küçümsemeyin, kendi inancınızda madem mutlusunuz o halde onunla kavrulun, hayatınızı yaşayın. Ama mesajlarınızdan hep anlıyorum ki içinizde acı bir ezikliğin tabiatı var. İnancınızla bir bütün değilsiniz, hayatını inancına göre yaşayanlardan değilsiniz. Aksi olsa hem Allah'a inanmaz, hemde Allah'a inanları eleştirmek için aşırı derece de yırtınmazsınız. Kalbiniz mühürlenmiş ben napıyım.

Şubat 07, 2009, 05:57:36 ös
Yanıtla #55
  • Uzman Uye

Herkez aynı görüşte ve inanışda olmak zorunda değil ancak, ne ateistlikle ilgili ne dinlerle ilgili ne de herhangi birşeyle ilgili atmasyon düşünceleri olanlar, o yalanlar ve dar düşünceler için de sıkışıp kalmaya mahkumdurlar. Birtürlü kendilerini yenemezler.

Mesela Bay Degas, Kuran'da oruç "3 gün yazıyor" dedi, hangi ayet dedim, polemik yaratmaya çalıştı, cevap veremedi
Sonra lafı çevirdi "sayılı günler tabiri 3 gün demek" dedi, bende sayılı günler hangi ayette ve sayılı günlerin 3 gün olduğunu hangi kaynaktan belirlediniz dedim. Elbetteki yine tıkandı cevap veremedi.
Sonra başladı seni kale almıyorum havalarına. Olsun Bay degas'da bir canlı, onu da anlamak gerekir. Ona da saygı duyuyorum ancak bir bilgisi varsa bunu kaynaklarıyla belirtmeli bu şekilde Kuran'da 3 gün yazıyor deyip sonra, çevirmeye çalışmak komik. Her insan hata yapabilir, yanlış belirtmişim diyerek düzeltebilirdi.

saygılar

Şubat 07, 2009, 08:30:29 ös
Yanıtla #56
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Mesela Bay Degas, Kuran'da oruç "3 gün yazıyor" dedi, hangi ayet dedim, polemik yaratmaya çalıştı, cevap veremedi
Sonra lafı çevirdi "sayılı günler tabiri 3 gün demek" dedi, bende sayılı günler hangi

Sen çok ahlaksız bir insansın, sebebinide islam dan kaynaklı görüyorum, bak bakalım yukarıdan aşağı ben ne yazmısım, tipik müslo ahlakı.

Şubat 07, 2009, 08:34:06 ös
Yanıtla #57
  • Uzman Uye

Bay degas kötü söz söylemekte bir değer verme şeklidir. Sözleriniz için teşekkür ederim.

saygılarımla

Sen çok ahlaksız bir insansın, sebebinide islam dan kaynaklı görüyorum, bak bakalım yukarıdan aşağı ben ne yazmısım, tipik müslo ahlakı.

Şubat 07, 2009, 08:37:03 ös
Yanıtla #58
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bay degas kötü söz söylemekte bir değer verme şeklidir. Sözleriniz için teşekkür ederim.

saygılarımla

Bırak bu siteye hoş görünme ayaklarını, önce yazının başından beri yapmış olduğun ahlaksızlığa bak.Yazdığım cümleleri dahi, yazılı olanları bile kendi ahlakınca çarpıtıp daha sonra yazı altlarına saygılarımla cümleleriyle kendini şirinmi göstereceğini sanıyorsun.

Şubat 07, 2009, 08:47:15 ös
Yanıtla #59
  • Uzman Uye

Bay degas sizin bana önermiş olduğunuz site gibi üyelerinden bağış toplayan bir site değil ki burası, niye bu site hoş görünmeye çalışayım. Yani bir çıkarım yok. Ama sizin belirttiğiniz sitede bağışlardan belli bir üye kitlesi pay alabiliyorsa ben de üye olabilirim. Aldığım paraları Mehmetçik Vakfına bağışlarım.

Bırak bu siteye hoş görünme ayaklarını.

Size ahlaksızca gelen davranışlarım için özürdilerim.
önce yazının başından beri yapmış olduğun ahlaksızlığa bak