Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türbanlı Eşi Olan Mason Var mı?  (Okunma sayısı 166877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 26, 2009, 11:50:49 ös
Yanıtla #70

Ben tume uygulayin derken tum kitabin anlatimina, felsefesine uygulayin demek istemistim.

Ayrica Kuran-i Kerim'de namazin nasil kilinacagi bir liste halinde verilmemistir. Degisik yerlerde degisik sekillerde ornekler sunulmustur. Hz. Peygamberimiz de bunlari kendince uygulamis ve inananlar da bu uygulamayi en dogru yorum addederek kopyalamislardir. Namaz sirasinda okunmasi gereken dualar varken, bunlara ilaveten farkli dualari okumamiz da mumkundur. Sonucta amac aynidir. Ibadet. Her detayini ince eleyip sik dokumaya gerek yok kanimca. Herkesin ibadeti kendine gore dogrudur. Yeter ki bir ornek verim tum anlatilan elestirilmeye calisilmasin.
Spes mea in Deo est

Şubat 26, 2009, 11:57:38 ös
Yanıtla #71
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

zaten masonluğun en güzel yanı bu sorgulamayan kabul eden dil din ayrıma yapmayan bir oluşum bu yanını çok seviyorum

yahu bunu size kim söyledi.

Mart 01, 2009, 01:39:00 ös
Yanıtla #72
  • Ziyaretçi

Masonluk kisinin dini inancina ve dini inancini yasama sekline saygi duyar. herşey kalpte bitmeli

Ekim 02, 2010, 10:58:54 ös
Yanıtla #73
  • Ziyaretçi

Sn. Aslı! Bence sizin yapmanız gereken karar vermek. Bir masonla evlenmek istiyorsanız ya da bir mason sizinle evlenmek istiyorsa yapmanız gereken şudur. İşinize geldiği gibi davranın. Ya siz onun şartlarına uyun ya da o sizin şartlarınıza uysun. Uyuşursanız evlenirsiniz, uyuşamazsanız zaten evlenmezsiniz. Önemli olan böyle bir tercih yapma durumunda olup olmadığınızdır. Tercih yapma durumunda değilseniz de sorunuzun bir anlamı kalmayacağından otomatik olarak geçerliliğini yitirip düşecektir.

Ekim 03, 2010, 08:07:26 öö
Yanıtla #74
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn Asli

Kendimdn ornek vereyim, evli degilim ama annem turbanlidir ve 5 vakit namazinida kilar. Kendisi Mason oldugumuda bilir ve hatta benimle bazi aileler arasi Masonik yemeklerede katilmistir. Masonluk ve Masonlar kimsenin dini gorusunu ve giyinis tarzini sorgulamaz Sn hewa'inde dedigi gibi hersey kalpte biter...

Saygilar

-M-
İmza -M-

Kasım 20, 2010, 06:58:34 ös
Yanıtla #75
  • Ziyaretçi

Sayın ozak1977 , öncelikle düşüncelerinize çok saygı duyuyorum ve sonuna kadar destekliyorum.
Bence hiçbir dine inanca kitaba felsefeye uymayan durum,  dini kullanarak ve dini duygular okşanarak insanları hükmetmeye çalışmaktır , yani yüzyıllardan beri gördüğümüz hikaye...

Oruç tutmak yerine , doğuda bir gencin eğitim masraflarına üstlenmek , okullara kitap kırtasiye desteği vermek , durumu kötü olanlara yardım edebilmek , ibadethane yerine hastane açabilmek..

Bana en büyük ibadet sevap gibi geliyor dini açıdanda... şekilcilik yerini derinliği görmeye bırakmalı... diye düşünüyorum  

Belkide yanlışımdır ?

Yaratıcı kudretin bizlere oruç tutun diye bir emir verdiğini zannetmiyorum.Kafanızdaki kılları bezle örtün çünkü erkekler tahrik olur diye emir verdiğini de zannetmiyorum.Şurda böyle yazar, burda böyle yazar deyip bundan yüzyıllar önce yazılmış iptidai şeyleri bana kaynak göstermesin kimse lütfen. Dinlerin özellikle hak dinler diye adlandırılan ve arap-yahudi kültüründen kaynaklanan dinlerin en önemli özelliği siyasi nitelik taşımasıdır yani toplumu idare edebilmek,kitlelere hükmedebilmek...İstediklerinizi insanlara yaptırmanın en kolay ve etkili yolu Allah böyle emrediyor demektir;tabi önce kişiye Allah inancını aşılayacaksın...Yeşil basında devamlı orucun faydalarından bahsedip durur; ben ise bir hekim olarak böyle olmadığı kanısındayım ve tabi tanıdığım tüm hekim arkadaşlarım da benimle aynı fikirdeler; neden mi ? Akut pankreatit atakları,peptik ülser atakları,mide perforasyonları,mide kanamaları en sık Ramazan 'da görülür Tabi ben Genel Cerrahi uzmanı olduğumdan travma ve acil beni daha çok ilgilendiriyor...Aile cinayetleri,kurşunlanma,bıçaklanma, intihar hipo ve hiperglisemik komalar,konversiyonlar,akut renal yetmezlikler,hiperlipidemi,akut kolesistit yine en çok Ramazan'da görülür.Bunlar kişisel gözlemlerimiz değil, bizzat istatistiki bilgilerdir.Bunları esasen tüm hekimler bilir ancak oruç faydalıdır demek zorundadır.Biz dökümanlarımızı uluslararsı yayın yapamadık sırf korkumuzdan. Tabi biz inanana saygı duymak zorundayız ama inanmadığımız için öldürülebiliyoruz.Görüldüğü üzere toplumumuz sağlığı pahasına araplaştırılmaktadır.
Saygılarımla,

Aralık 26, 2010, 07:08:49 öö
Yanıtla #76
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yeni Rakı da bir Türk içkisidir

ben bunu anlamış değilim;fakat yeni jenarasyon müslümanlıkta içki serbest arkadaşlar
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...

Mart 30, 2011, 07:24:07 ös
Yanıtla #77
  • Ziyaretçi

Neden Türbanlı Eşi Olan Mason olmasin ?

Nisan 14, 2011, 11:40:49 ös
Yanıtla #78
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Neden Türbanlı Eşi Olan Mason olmasin ?

Kessinlikle ayni fikrideyim. Eger inanc kisinin kisisel bir tercihi ise ve Allah ile o kisinin arasinda kalmasi gerekliyse. Mason olan kisinin, karisinin ne kadar dinine bagli olup olmadigina kimse karar veremez. Bunu kimsede yargilamamalidir. Bir Masonun karisi ateist bile olabilir bence. Eger ateist bile olabiliyorsa ortulu, carsafli hatta rahibe kiyafetli bile olabilmelidir.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Nisan 14, 2011, 11:51:11 ös
Yanıtla #79
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Türbanlı eşi olan mason olması, şahsi fikrime göre körler mahallesinde  ayna satmaya benzer.