Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türbanlı Eşi Olan Mason Var mı?  (Okunma sayısı 166872 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 11, 2008, 01:47:22 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bunun cevabını hep merak etmişimdir.Yada bir Mason un eşi Türban takmak isterse nasıl bir tepki görür?Ve asıl önemlisi Türbanlı eşi çocuklarını İmam Hatip te okutmak isterse bu isteği olumlu karşılanır mı?

Umarım bu sorularıma açık ve net cevaplar alabilirim.

Saygılarımla
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Mart 11, 2008, 06:18:12 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Asli,

Masonluk kisinin dini inancina ve dini inancini yasama sekline saygi duyar. Bu konularda kurallar yada yaptirimlarin olmasi soz konusu degildir. Kisisel olarak tanidigim esi turban takan Kardesim yok. Ancak boyle bir durumda eminimki butun Masonlar tarafindan saygi gorur ve diger Hemsirelerimize nasil davraniliyorsa kendisinede ayni sekilde davranilir.

Bir Mason cocuklarini Imam Hatip okullari dahil her okula verebilir. Bu kisinin kendi tercihidir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 11, 2008, 06:36:29 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Cevabınız beni gerçekten şaşırttı.Çok teşekkür ederim.Bu durumda ileride bir Mason ile evlenmem ne benim nede evleneceğim kişi açışından bir sorun yaratmayacaktır.Gerçekten hayranlık duyulacak bir bakış açısı.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Ocak 27, 2009, 05:38:47 öö
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Yazdım yazdım sildim,en iyisi sembol; :o
Bu durumda ileride bir Mason ile evlenmem ne benim nede evleneceğim kişi açışından bir sorun yaratmayacaktır.

Şubat 06, 2009, 06:09:45 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Masonluk kisinin dini inancina ve dini inancini yasama sekline saygi duyar.

Masonlugun yuceligidir  .. paylasimlar icin tesekkurler

Şubat 06, 2009, 10:04:23 öö
Yanıtla #5
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Bu konuya bir sey daha eklemek istedim; kesinlikle mesaj verme kaygisi tasimadan.

Esi turbanli olan Kardeslerimiz vardir elbette, Sevgili MASON'un cok net acikladigi gibi. Hatta ramazan aylarinda, toplantilardan onceye denk gelen IFTAR saatinde oruclarini acip toplantilara katilan Kardeslerimiz de vardir. Biz dinimizi, Allah ile kul arasinda yasayan insanlariz ve bize gore olmasi gereken de bu.

Sevgi ve Saygilarimla,
Bakmak yetmez, gormek gerek...

Şubat 06, 2009, 02:35:00 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu konuya bir sey daha eklemek istedim; kesinlikle mesaj verme kaygisi tasimadan.

Esi turbanli olan Kardeslerimiz vardir elbette, Sevgili MASON'un cok net acikladigi gibi. Hatta ramazan aylarinda, toplantilardan onceye denk gelen IFTAR saatinde oruclarini acip toplantilara katilan Kardeslerimiz de vardir. Biz dinimizi, Allah ile kul arasinda yasayan insanlariz ve bize gore olmasi gereken de bu.

Sevgi ve Saygilarimla,

Sayın dino , ramazanda iftar yemeği verilir.Bu sadece topluma hoş görünmektir.Fakat masonluğun son 200 yıldır unutmuş olduğu konu artık yalanların kimsenin karnını doyurmadığıdır, ve masonların burjuva klübü hüviyetinden sıyrılıp artık insanlık için birşeyler yapma vaktinin gelip geçiyor olduğudur.
   Örnek olarak kuranda 3 gün yazan orucun millete niye 30 gün tutulduğunun sorgulanması gerektiğinin insanlara anlatılması, insanların aydınlatılması gerekmektedir.Masonlarda allah ve kul arasına girmez derseniz bu dünyadaki savaşlardan artık bir tarafın savaştan çekilip yenilgiyi menfaatler uğruna kabul ettiğini düşünürüm.

Şubat 06, 2009, 02:36:20 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bunun cevabını hep merak etmişimdir.Yada bir Mason un eşi Türban takmak isterse nasıl bir tepki görür?Ve asıl önemlisi Türbanlı eşi çocuklarını İmam Hatip te okutmak isterse bu isteği olumlu karşılanır mı?

Saygılarımla

Türban bir arap örtüsüdür.

Şubat 06, 2009, 03:25:45 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgi ve Saygilarimla,

Sayın dino , ramazanda iftar yemeği verilir.Bu sadece topluma hoş görünmektir.Fakat masonluğun son 200 yıldır unutmuş olduğu konu artık yalanların kimsenin karnını doyurmadığıdır, ve masonların burjuva klübü hüviyetinden sıyrılıp artık insanlık için birşeyler yapma vaktinin gelip geçiyor olduğudur.
   Örnek olarak kuranda 3 gün yazan orucun millete niye 30 gün tutulduğunun sorgulanması gerektiğinin insanlara anlatılması, insanların aydınlatılması gerekmektedir.Masonlarda allah ve kul arasına girmez derseniz bu dünyadaki savaşlardan artık bir tarafın savaştan çekilip yenilgiyi menfaatler uğruna kabul ettiğini düşünürüm.
Sayın Degas;

Kuranı Kerimde Ramazan ayında müslümanların oruç tutmaları farz kılınmıştır. Kur'ân-ı Kerim'de oruç, gün olarak değil, ay olarak farz kılınmıştır. Yirmi dokuz, yahut otuz gün denmemiş, şehr-i Ramazan (Ramazan ayı) diye buyrulmuştur.

Oruç sayılı günlerdedir. Sizden her kim o günlerde hasta veya yolcu olursa, tutamadığı günler sayısınca başka günlerde oruç tutar. Oruç tutamayanlara fidye gerekir. Fidye bir fakiri doyuracak miktardır. Her kim de, kendi hayrına olarak fidye miktarını artırırsa bu, kendisi hakkında elbette daha hayırlıdır. Bununla beraber, eğer işin gerçeğini bilirseniz, oruç tutmanız sizin için daha hayırlıdır.

O sayılı günler, ramazan ayıdır. O ramazan ayı ki insanlığa bir rehber olan, onları doğru yola götüren Ve hakkı batıldan ayıran en açık ve parlak delilleri ihtiva eden Kur’ân o ayda indirildi. Artık sizden kim ramazan ayının hilâlini görürse, o gün oruç tutsun. Hasta veya yolcu olan, tutamadığı günler sayısınca, başka günlerde oruç tutar. Allah sizin hakkınızda kolaylık ister, zorluk istemez.Oruç günlerini tamamlamanızı, size doğru yolu gösterdiğinden ötürü Allah’ı tazim etmenizi ister.Şükredesiniz diye bu kolaylığı gösterir. (Bakara 184-185)

Yukarıdaki ayetlerde de görüldüğü gibi Ramazan ayında oruç tutulması farz kılınmıştır.

Şubat 06, 2009, 03:31:36 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Saygılarımla

Türban bir arap örtüsüdür.
Yeni Rakı da bir Türk içkisidir.