Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türbanlı Eşi Olan Mason Var mı?  (Okunma sayısı 166850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 06, 2009, 11:09:40 ös
Yanıtla #40
  • Uzman Uye

Üslubunuz kişiliğiniz olduğunu unutmayınız.
Yanlış hatırlıyorsunuz Bay degas. Çünkü en başında siz "kuranda 3 gün yazan orucun" dediniz. Yani hadis demediniz. Bence öncelikle yazdıklarını okuyun ki komik durumlara düşmeyiniz. Ayrıca tekrar belirtiyorum ama polemik yaratarak soruma cevap veremiyorsunuz. Ben size hadis sormuyorum.

üç gün size bunlarla ilgili hadisler mevcuttur diye en başında yazmışım değilmi.

Sorumu yineliyorum, Kuran'ın hangi ayetinde 3 gün yazar.
kuranda 3 gün yazan orucun

Bay Itzhak , ben Lux_e_Tenebris söylemlerini çürütmeye çalıştığımı da nerden çıkardınız anlayamadım. Yazdıklarımı daha iyi okumanızı tavsiye ederim

Bahsettıgınız olay Sn.Tenebrıs ın dedıklerını curutemez.

Beğenmemekte bir değer vermektir, teşekkür ederim beyefendi.
Fethullah Gulen den bahsetmıssınız uslubunuzu begenmedım .

saygılarımla
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2009, 11:13:27 ös Gönderen: M.Akyol »

Şubat 06, 2009, 11:13:10 ös
Yanıtla #41
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Üslubunuz kişiliğiniz olduğunu unutmayınız.
Yanlış hatırlıyorsunuz Bay degas. Çünkü en başında siz "kuranda 3 gün yazan orucun" dediniz. Yani hadis demediniz. Bence öncelikle yazdıklarını okuyun ki komik durumlara düşmeyiniz. Ayrıca tekrar belirtiyorum ama polemik yaratarak soruma cevap veremiyorsunuz. Ben size hadis sormuyorum.

üç gün size bunlarla ilgili hadisler mevcuttur diye en başında yazmışım değilmi.

Sorumu yineliyorum, Kuran'ın hangi ayetinde 3 gün yazar.
kuranda 3 gün yazan orucun

saygılarımla

Ne demiş degas ;  yazılar okunsa her şey net anlaşılacak fakat okunmadan birde bilgiliymişiz edalarında yazınca böyle oluyor ;

kurandaki sayılı günler tabiri kadir gecesinden önceki üç gündür.Bununla ilgili hadislerde mevcutur.

Gördünmü yazımı ; önce okuduğunu anlamayı öğren.

Şubat 06, 2009, 11:13:15 ös
Yanıtla #42
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.Akyol ve Degas konuyu tartısmak ıstıyor ısenız lutfen ayrı baslık acınız..Bu konuda duzeylı ve hos bır tartısma olacagına ınanıyorum..
Saygılarımla
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Şubat 06, 2009, 11:14:48 ös
Yanıtla #43
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn.Akyol ve Degas konuyu tartısmak ıstıyor ısenız lutfen ayrı baslık acınız..Bu konuda duzeylı ve hos bır tartısma olacagına ınanıyorum..
Saygılarımla

tartışabileceğim yetkinlikte olduğunu sanmıyorum keza varsa yetkinliği ateizm.org 'a gelir bakarız bilgi seviyesine.

Şubat 06, 2009, 11:17:50 ös
Yanıtla #44
  • Uzman Uye

Bay degas siz hala ayet vermemekte ısrarlısınız.
Kuran'da geçen sayılı günler ifadesi hangi ayettedir.
Sayılı günler ifadesinin 3 gün olduğunı nerden çıkardınız?

saygılarımla
kurandaki sayılı günler tabiri kadir gecesinden önceki üç gündür.Bununla ilgili hadislerde mevcutur.

Bay Degas beni seviye tespit sınavına sokacağınız için teşekkürederim. Forum için bağış toplayan siteye üye olmam teşekkürederim. Ama üyelik ücretli olsaydı gelirdim.
Ancak bir bilginiz varsa sorularıma cevap verebilrsiniz. Çok değerli bilgileriniz burada da paylaşabilirsiniz. Mesela öncelikle sorularıma cevap verip beni aydınlatabilirsiniz.
Üslubunuz içinse tekrar teşekkürederim.
saygılarımla

Saygılarımla

tartışabileceğim yetkinlikte olduğunu sanmıyorum keza varsa yetkinliği ateizm.org 'a gelir bakarız bilgi seviyesine.
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2009, 11:25:57 ös Gönderen: M.Akyol »

Şubat 06, 2009, 11:19:13 ös
Yanıtla #45

Bay Lux_e_Tenebris düşüncelerinize saygı duyuyorum ancak, Türkiye'de namaz kılanların çoğu sureleri arapça okuyor. Ben buna kesinlikle birşey diyemem, ancak okudukları arapça surelerin ne anlama geldiğini bilmemek, herhalde mantığa kesinlikle uymayacak birşey. Papağan gibi, anlamadan ezberlenip günde 5 vakit okumak bir insanın aklına doğru birşey olarak gelebilir mi. Bir hikaye vardır bilirsiniz, hoca vaaz verirken cemaatten biri ağlamaya başlamış, demişler ki niye ağlıyorsun, çok duygulandım demiş. Hoca da Kuran'da geçen bayanlarla ilgili ayetleri okuyordum demiş. Yani bazı şeyleri anlamamak bu gibi komik durumlara düşürebiliyor. İnsanlarımızı da böyle kandırıyorlar. fethullahın ceaamtinde bilirsiniz saidi nursinin kitapları okutulur, ancak bu kitaplar osmanlıcadır ama okutulur.Anlamıyorum diyene de aklında kalsın yeter derler.
İnandığın birşey varsa onu kendi dilinde yapmak en doğrusudur.

Kardeşlerinizden Ziya Gökalp'in çok beğendiğim bir şiiriyle sonlandırmak isterim yazımı ;
"Bir ülke ki, camiinde Türkçe ezan okunur.
Köylü anlar manasını namazdaki duanın
Bir ülke ki, mektebinde Türkçe Kuran okunur
Küçük büyük herkes bilir buyruğunu Hüda'nın
Ey Türk oğlu, işte senin orasıdır vatanın."

Sn. Akyol... Inanin bana namazi ictenlikle kilan kisilerin cogu ettikleri her duanin anlamini bilerek kiliyorlardir. Suayi okuduklari dilin farkli olmasi bunu onlarin hissetmedigi anlamina gelmemelidir.
Ornek olarak siz Ingilizce romantik bir sarki dinlerken ana diliniz Ingilizce olmadigi icin duygulanmamalimisiniz?
Hakli oldugunuz yonler var, fakat her namaz kilani da bu kategoruye sokamayiz...

Duygulanma konusuna gelince. O apayri birsey. Ornek olarak semayi verebiliriz.
Spes mea in Deo est

Şubat 06, 2009, 11:27:06 ös
Yanıtla #46
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bay Lux_e_Tenebris düşüncelerinize saygı duyuyorum ancak, Türkiye'de namaz kılanların çoğu sureleri arapça okuyor. Ben buna kesinlikle birşey diyemem, ancak okudukları arapça surelerin ne anlama geldiğini bilmemek, herhalde mantığa kesinlikle uymayacak birşey. Papağan gibi, anlamadan ezberlenip günde 5 vakit okumak bir insanın aklına doğru birşey olarak gelebilir mi. Bir hikaye vardır bilirsiniz, hoca vaaz verirken cemaatten biri ağlamaya başlamış, demişler ki niye ağlıyorsun, çok duygulandım demiş. Hoca da Kuran'da geçen bayanlarla ilgili ayetleri okuyordum demiş. Yani bazı şeyleri anlamamak bu gibi komik durumlara düşürebiliyor. İnsanlarımızı da böyle kandırıyorlar. fethullahın ceaamtinde bilirsiniz saidi nursinin kitapları okutulur, ancak bu kitaplar osmanlıcadır ama okutulur.Anlamıyorum diyene de aklında kalsın yeter derler.

Kardeşlerinizden Ziya Gökalp'in çok beğendiğim bir şiiriyle sonlandırmak isterim yazımı ;

Sn. Akyol... Inanin bana namazi ictenlikle kilan kisilerin cogu ettikleri her duanin anlamini bilerek kiliyorlardir. Suayi okuduklari dilin farkli olmasi bunu onlarin hissetmedigi anlamina gelmemelidir.
Ornek olarak siz Ingilizce romantik bir sarki dinlerken ana diliniz Ingilizce olmadigi icin duygulanmamalimisiniz?
Hakli oldugunuz yonler var, fakat her namaz kilani da bu kategoruye sokamayiz...

Sayın Tenebris siz yapmayın bari, güneş kültü tapımını hala olmayan tanrıya ibadet olarak şekli olarak insanoğluna dayatan bu sınıflar üstü insanlardan ne zaman kurtulacak bu insanoğlu.

Şubat 06, 2009, 11:50:59 ös
Yanıtla #47

Sayın Tenebris siz yapmayın bari, güneş kültü tapımını hala olmayan tanrıya ibadet olarak şekli olarak insanoğluna dayatan bu sınıflar üstü insanlardan ne zaman kurtulacak bu insanoğlu.
Sn. Degas, mantiken ne farki var ki? Onlar "olmayan tanriya olmayan tanrıya ibadet olarak şekli olarak insanoğluna dayatan bu sınıflar üstü insanlar" oldugu icin elestiriliyor. Onlari elestirenler de onlar namaz kiliyorlar diye ilkellik, sacmalik ile suclaniyorlar.

Dogru olan tek sey karsilikli tolerans. Ne onlarin baskasinin neye taptigina karsi elestiri yoneltme hakki vardir, ne de baskasinin onlar anlamadiklari dilde dualari gunde bes kez (aslinda daha fazla, bes vakit namaz kilinir, her namazin rekat ve sunnetleri vardir ve ayni ve farkli dualar tekrarlanir) tekrarliyorlar diye onlari elestirme hakki.

Mantiksiz gelebilir, komik gelebilir. Ama bu kisilerin kendi tercihidir. Gecenlerde birisi su Iskender Evrenesoglu mu neydi, Mihr, onun bir sayfasina yoneltti beni. Bu zat'in kendi videolarindan birini izledim. Kendisini peygamber olarak kabul etmeyenlerin cezalandirilacagini vs. soyluyordu. Soyledikleri, hareketleri, vs. bana gayet garip geldi. Pek kabullenemedim. Fakat bu bana onu ve inananlarini asagilama yetkisini vermiyor malesef.

Fettullah konusundan bahsedilmis. Olusumu en cok elestirenlerden biriyimdir heralde. Ilginctir ki bir cok bu yolda olan tanidigim var. Hepsi bes vakit namazinda, gunluk hayatlarinda nezaket, iyilik, durustlukten baska birseylerini gormedim. Hatta bazilari imrenilecek derecede insanlar. Simdi ben bu adami pesinden gittigi olusum yuzunden elestirebilirim, fakat inanci, yasayisi konusunda?.O hakki gormuyorum kendimde.
Spes mea in Deo est

Şubat 07, 2009, 12:45:28 ös
Yanıtla #48

Örnek verilesi bir perspektif sn. Lux_e_Tenebris. Bir yere kadar neyse de bazı yolun yolcularına sizin bu yaklaşımınızla bakabilir miyim bilmiyorum.
Bilgi , en kutsal güçtür !

Şubat 07, 2009, 01:44:30 ös
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

'Bütün bir kainat muşamba dekor, bütün bir insanlık yalana teslim 'demiş şair.Aynı fikirdeyim,sonuçta ben önem arzediyorum ,tıpkı herkes gibi...
Saygılarımla