Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kişi ve Mason olan kişi?  (Okunma sayısı 14725 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 25, 2013, 10:44:58 ös
Yanıtla #10
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. ruzber, Masonluk ezoterik bir örgütlenmedir. O inisiye olanlara öğretilerini derece derece semboller ve alegoriler aracılığı ile aktarır. Ezoterik örgütlenmelerin genel özelliğidir ki bu aktarım yalnızca üyelere mahsustur.

Ancak ben şu noktada bir yadırgamamı sizinle paylaşmak isterim. Siz bir şeyler öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunun için canatıyor da olabilirsiniz ama bu can atışı göstermenin yolu sizin yaptığınız değildir. Sizin yazdığınız şu başlıktaki mesajlara bakalım, diyorsunuz ki makam mevki için hayatını kurtarmak köşe dönmek için girenler, samimiyetsizler vs. giriyor. Ben ilk mesajınızda da ikincisinde de bunu anlıyorum. demişsiniz ki "sosyal statüsünden yararlanmak istemiyorsa (...) sadece felsefik bir yaklaşımını istiyorsa ne yapmalı?" bu cümleleriniz öyle anlaşılır ki sanki biz buraya belli bir sosyal statü elde etmek için girdik, köşe dönme niyetindeyiz. Menfaat peşinde koşan bizmişiz gibi bir anlam ikinci mesajınızda "aydınlanmayı gerçekten isteyen ve bu tür menfaatleri reddeden bir birey ne yapmalı" O yüzden o cevabi mesajı gönderdim. Ayrıca biz girmedik, bizi kabul ettiler. Son mesajınız ise tuzu biberi oldu "Bazı öğretileri almak aydınlanmak istiyorum. Bunu kast ettim"... yani ben sadece aydınlanmak istiyorum, öyle masonluğa girenler gibi değilim mi demişsiniz oluyor genel toplamda :)

İşte size bir öğreti... aydınlanmak istiyorsanız...

Ayrıca aydınlanmanın, gelişmenin, tekamülün tek yolu da Masonluk değil... Bir sürü kapı aynı yere çıkıyor da olabilir. Aydınlanmak mı istiyorsunuz? Siz başlayınız, devamı gelecektir ve öncelikle siz sizden başlayınız. çünkü ne ararsanız sizdedir.

Saygılarımla.

Ocak 26, 2013, 12:00:26 öö
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sanırım burda güç ve karizma için mason olmak isteyen bir tek ben varım.. baksanıza herkes "aydınlanmak" istiyor :)

Ocak 26, 2013, 08:32:51 öö
Yanıtla #12
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Demek ki Sayın Deus Otiosus, güç ve karizma elde etmek istiyor ve bunun için de mason olmak hevesinde.

Ancak Masonluk ona güç ve karizma vermez, veremez. Çünkü Masonlukta öyle bir şey yok.

Şu halde Sayın Deus Otiosus'un şansını başka bir yerde denemesinde yarar var. Örneğin Malta Şövalyeleri'ne katılmak üzere bir girişimde bulunabilir. Üstelik bu kullandığı adı onlar çok sevebilir de...
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 26, 2013, 10:05:09 öö
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn. adam

hayatta en çok önem verdiğim şey samimiyettir. modern insan denilen iğrenç canlı ise en küçük mevzularda bile rol yapma peşinde.

siz bu sitede hiç masonlar dünyayı yönetiyor, gladyo, illuminati, skull and bones vs.. ben de mason olup bu güçlü oluşuma dahil olmak istiyorum diyeni gördünüz mü?

efendim herkeste bir aydınlanma, bir manevi gelişim, ezoterizm zart zurt.. samimiyetsizlik, yalancılık paçalarından akıyor. merak ediyorum bu zavallılar karılarını, çocuklarını nasıl sevecekler? hiç bir konuda samimi olamıyorlar ki..

tabi bu kadar rol yapan insanın içinde açıkca "güç ve karizma" dediğiniz zaman, yine aynı rol yapma reaksiyonu ortaya çıkıyor "galiba siz yanlış yerdesiniz, biz hepimiz aydınlık, güneş, ışık nur hahahahaha....."

acaba hangimiz yanlış yerdeyiz?

Ocak 26, 2013, 11:19:31 öö
Yanıtla #14
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

sn. adam

hayatta en çok önem verdiğim şey samimiyettir. modern insan denilen iğrenç canlı ise en küçük mevzularda bile rol yapma peşinde.

siz bu sitede hiç masonlar dünyayı yönetiyor, gladyo, illuminati, skull and bones vs.. ben de mason olup bu güçlü oluşuma dahil olmak istiyorum diyeni gördünüz mü?

efendim herkeste bir aydınlanma, bir manevi gelişim, ezoterizm zart zurt.. samimiyetsizlik, yalancılık paçalarından akıyor. merak ediyorum bu zavallılar karılarını, çocuklarını nasıl sevecekler? hiç bir konuda samimi olamıyorlar ki..

tabi bu kadar rol yapan insanın içinde açıkca "güç ve karizma" dediğiniz zaman, yine aynı rol yapma reaksiyonu ortaya çıkıyor "galiba siz yanlış yerdesiniz, biz hepimiz aydınlık, güneş, ışık nur hahahahaha....."

acaba hangimiz yanlış yerdeyiz?

Sayin Deus Otiosus,

Tepkinizi anliyorum. Buraya farkli beklentiler ile gelerek gorduklerinizin sizi hayal kirikligina ugrattigini dusunuyorum. Dusuncelerinizi ve yorumlarinizi elbette dile getirebilirsiniz. Fikirleriniz aykiri ve herkesten farkli olsa dahi bunlari aciklayabilir, savunabilirsiniz. Ancak yazim uslubunuzun daha saygili ve nazik olmasini rica ediyorum. Sitemiz dahilinde sokak agzi ile mesajlarin yazilmasi, alay yada hakarete varan kelimelerin kullanilmasi dogru karsilanmamaktadir.

Size yaptirim uygulanmadan sunulan bu ihtarida sahte, samimiyetsiz, rol yada yapmacik olarak gorebilirsiniz. Ancak forum kurallari geregince sitemiz kalitesine yakisan saygiyi gostermelisiniz. Yonetimi, uyeleri, duzeni vs. hepsini elestirebilirsiniz. Ancak samimiyetinizin saygi cercevesinde olmasini onemle rica ediyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 26, 2013, 11:31:49 öö
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

uyarılarınızı dikkate alacağım sn mason. teşekkürler.

Ocak 26, 2013, 11:46:44 öö
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

Sayın Skull G yine yanlış anlaşılmaktan korkarak yazıyorum. Bulunduğum ilde mevkim var param var ancak mason olacak önemli bir vasfım eksik bu yüzden sizin aranıza girmem mümkün değil. insanlara Masonluğun şan şöhret getirdiğine de inanmıyorum zaten. Şu anda insanlar bu tür istekleri olanlar cemaatlere kayıp sözde aydınlanmalarını ve huzuru (ki ne kadar samimi oldukları ortada) oralarda arıyorlar. Beni bile etkilemek için yaptıkları ortada. Ben samimi olarak aydınlanmak istiyorum bu tür bağnazlıkları boş düşünceleri insanların kafasından atmak istiyorum. kısaca aydınlanmak istiyorum. İşte bu nasıl olacak bu kafamda soru işareti, tek başına da olmuyor, insisiye olmak lazım bu konuda yardım istiyorum. Felsefemi kültürümü arttırmak istiyorum. saygılarımla.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ocak 26, 2013, 12:38:32 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Sayın Deus otiosus,

birisini samimiyetsizlikle suçlamak için,sizin beklentilerinizi paylaşmaması yeterlimidir ?

Siz,güç ve karizma arıyormuşsunuz;bu sitede,butür beklentileri aşmış tahmininizden çok fazla insan var.

Belki size garip gelir ama,mason olma beklentisi de olmayan çok üye var.

Mason olmanın okadar kolay olduğunu mu sanıyorsunuz ?Locaya önerilmek ve kabul edilmekle bu iş bitiyor mu ?

Yıllar süren loca çalışmaları var;bağlı bulunduğunuz locanın saygınlığını zedelememek adına yükleneceğiniz birçok sorumluluk var.

Sonuç ta elde edeceğinizi hayal ettiğiniz güç ve karizmadan ise eser bile yok.

Böyle beklentileri tutkunluğa dönüşmüş kimselerin birey olma şansı bile yok;bırakın mason olmayı...

Sadece önlük takmakla tatmin olacağına inanalar için en kısa yol,her köşe başında bulunan terziler...

Diktirir insan bir önlük,hergün ayrı bir kavşaktaki ışıklarda bekleyerek,umduğu karizmaya ulaşır.

Güç beklentisi olanların gideceği adreste burası değil,emin olun...

Gücü arayan, gider iktidar partisine üye olur,muhtemelen de beklediği gücü daha kolay elde eder.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Haziran 14, 2014, 02:13:01 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de şu ki bir kişinin mason olduğu arada hiçbir iletişim olmadan da anlaşılabilir mi? Beden dili bu konuda bir ipucu verebilir mi ya da çok küçük de olsa bir aralık bırakabilir mi?

Saygılar.
"Bir tapınaktır dünya, direklerinden akan

Anlaşılması güç, karışık sesler duyulur..."

Haziran 14, 2014, 07:26:50 ös
Yanıtla #19
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de şu ki bir kişinin mason olduğu arada hiçbir iletişim olmadan da anlaşılabilir mi? Beden dili bu konuda bir ipucu verebilir mi ya da çok küçük de olsa bir aralık bırakabilir mi?

İletişim olmadan bir ipucu veya küçük aralık olamaz... İpucu ancak iletişim ile mümkündür. Fakat bu ipucunu da sadece Masonlar anlayacağından Harici için bir anlam ifade etmez.
Live long and prosper.