Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 1 Mayıs İşçi Bayramımız Kutlu Olsun  (Okunma sayısı 2470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 01, 2016, 04:11:38 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tüm emekçilerin bayramı kutlu olsun

https://www.youtube.com/watch?v=BHg9Gae1IR4
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein

Mayıs 01, 2016, 07:00:01 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Zordur bazen farklı düşünüp yazmak.
Ortada kutlanacak aslında ne var?
Bu kadar dejenere edilmiş bir günü neden kutlayalim ki?

Kimi kandiriyoruz, zor bela 1300 tl işçi asgari ücreti yapılan bir ülkede anca amele bayramı kutlanır, kandırmaya lim kendimizi.

İşçi sınıfı ve amele çalışırken onların adına bu bayramı kutlamak soysuzluk ve yüzsüzlügü varken 1 Mayıs ne ola.

Bumu dur sevincimiz yahut sevinç nedeniniz?
Uyanında isyan edin ve bu forum sitesinden bu vesile ile reddedin artık bu günü.

Karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 01, 2016, 08:44:56 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O 1300 tlyi veren yerlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Benim oturduğum bölgede birçok market var, ufak falan da değiller bayağı büyükler. Taksi durağı var ve birkaç yer daha. 1000 tl veriyor hepsi. İçim sızlıyor o maaş ile geçinmeye çalışan insanı düşündüğümde.

Mesela lisedeyken pastanede çalışmıştım. Aylık 600 lira vermişlerdi. Aile sahibi insanlar çalışıyordu, aldıkları para 900 liraydı. Peki bu pastanenin sahibi ne kadar kazanıyor dersiniz? Aylık 50 bin lira civarı net kazanç ceplerine giriyordu. Açıkçası insanda vicdan olması lazım. Ben o patronun yerinde olsam en azından 1500 lira verirdim çalışanlarıma.
« Son Düzenleme: Mayıs 01, 2016, 09:35:08 ös Gönderen: kurt »
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Mayıs 01, 2016, 10:04:27 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Dünya Emek ve Emekci bayraminiz kutlu olsun.

Bu gün ayrica " Sosyalist dogulmaz, sosyalist yasanir " diyen ve ülkemizdeki ilk kadin parti baskani Behice Boran´in da dogum günü.
Bu vesileyle onunda dogum gününü kutlayalim.
« Son Düzenleme: Mayıs 01, 2016, 10:12:55 ös Gönderen: Tij »

Mayıs 01, 2016, 11:27:35 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Evet , sayın Karahan'ın dediği gibi  kutlanacak ne var  işçi adına?. İşçilerin haklarını savunmak için kurulmuş ve onların paraları ile lüks ve debdebe içinde yaşayan sarı sendikalar varken kimin bayramını kutlayacağız.
        İşçi mi kaldı?, sendika mı kaldı?, kendimizi aldatmayalım lütfen!.
        Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Mayıs 01, 2016, 11:55:03 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kırıcı oluyorsun Karahan.

Daha önce de paylaşımlarımın altına bu tür yorumlar attın. Profiline girip yaşına baktım ve yaşına hürmeten saygı gösterip sustum.

Analitik düşünmeyi, farklı düşünmeyi ve bu düşünceleri metne almayı en az sizin kadar bilen birisiyim.

Öncelikle şunu belirteyim kimseyi kandırmıyoruz.

Ben yanımda çalışan kişiyi kendisine ''ameleyim'' dediği için defalarca uyarmış birisiyim. Sen amele değilsin yardımcımsın diye. Bu kelime hoş değil.

Bu 1300 lira bizim gibi düşünenler olmasa olmazdı. Fabrikalar asgari ücret 1300 olursa işçi çıkarırız tehtidinde bulundu. Durum iyi demiyorum. Ancak altını çizerek söylüyorum emekçi sendikalar, STK lar, meslek odaları susturulursa, destek görmezse mevcut durumdan daha kötüye gideriz.

Soysuzluk ve yüzsüzlük kelimelerini çok yakışıksız buluyorum. O meydanlarda zaten emekçi insanlar var sömürücüler zaten meydanın yakınından dahi geçmezler.

1 Mayıs önce anma sonra hak arama, sesini çıkartma, dayanışma içinde olduğunu gösterme günüdür. Bu gün reddedilmekten çok sahip çıkılmalıdır.

Bu tür ''Yıkıcı Eleştiriler'' yapacaksanız lütfen paylaşımımın altında yazmayın yeni bir konu başlığı açın.

Eleştiriye tahammülüm olmadığı için değil samimiyet ve naiflik bulamadığım için bunları söylüyorum. ''Yapıcı Eleştiri'' ye her zaman açığım. Yanlış düşüncelerim olabilir, tartışırız, düzeltiriz.

Ancak kelimelerin seçimi ve kullanımı önemlidir. Kullandığınız kelimeler ve uslüp hoşuma gitmedi.

Bu size yazacağım son cevaptır. Bu başlık altında başka yorumda yazmayacağım.

Herkese iyi geceler
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein

Mayıs 02, 2016, 01:57:41 ös
Yanıtla #6
  • Yeni Katilimci
  • *

Yasal haklarına arayamayan ve kömüre dahil muhtaç olan ve buna göz yuman sendikalara rağmen İşçilerimizin bayramını kutluyorum.

Mayıs 02, 2016, 07:15:32 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Kenan Evrenin eseri  ruhuna   ......  olsun .
Bu halk bunu hak etmiyor lakin yapacak bir şey yok ...  >:( >:( >:(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus