Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Reklamlar  (Okunma sayısı 13390 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 27, 2010, 11:56:27 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Masonlar.org sitesi masonluk konusunda bilgi sahibi olmak isteyen insanları aydınlatmak amacıyla kurulan bir site değil mi?  zaten kurulumu gerçekleştirilmiş bir sitenin işletme maliyeti ne kadar yüksek olabilir ki? reklamlar sitenin agırbaşlı, daha ciddi olan havasını tamamen yitirmesine neden olmuş

hiç hoş olmamış

Kasım 28, 2010, 01:04:09 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Bay Mason,

Siz neden reklam almanız gerektiğini açıklamadan, forum üyeleri fikir atamazlar. Eğer siz nedenleri açıklarsanız, inanıyorum bazı üyeler her konuda destek vereceklerdir. Örnek verecek olursam, 14 gün boş bir zamanım var, sonrasında mayıs sonuna kadar yokum. 14 günlük süreçte sponsor dosyası hazırlayıp, sürekli bir sponsor bulabiliriz.

Benim aklıma gelen bazı nedenler;

- Site giderleri çok yüksek, (aşağı yukarı ne kadar hiç bir fikrim yok)
- Aklınızda farklı projeler var ve onları hayata geçirmek için gelir gerekiyor. (Ama o projeler ne, bilmiyorum. Mesela atıyorum; internet gazetesi ya da forumun yanında bir haber sitesi)

Sevgiyle

« Son Düzenleme: Kasım 28, 2010, 01:07:13 ös Gönderen: Mozart »

Aralık 04, 2010, 05:25:58 ös
Yanıtla #22
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bence bu site yani ben bu siteyi benimsiyorum bizim sitemizde reklamlar gerçekten seçilmiş olmalı sonuçta bilgili ve elit bir kesime hitap eden bir sitede bulunuyoruz, bitkisel ilaç reklamları, arkadaşlık sitesi reklamları, yer almamalı yönünde taraftarım. Elbet bunları göz önünde bulunduruyorsunuz ama ben kişisel görüşümü söylemek istedim belki size bir fikir olabilir diye düşündüm.
                                                                                                                                                                                                  Saygılarımla...
להאיר את הפריבילגיה

Aralık 04, 2010, 11:25:47 ös
Yanıtla #23
  • Ziyaretçi

Şahsım adına ben de bu reklamlardan rahatsızlık duyduğumu ifade etmek istiyorum belki haddim olmayarak... Ancak halihazırda sanal ortamda biraraya gelebilen bizler için bu site; bizim otağımız/evimiz/mabedimiz vb.olma niteliği taşımaktadır.. Ezoterizm kültürü ile yoğrulmuş bizler, sitemizin her cm karesinde ayrı bir ritüel ile daha fazla motive olabilmekteyiz diye düşünüyorum.... (Benim ofisimin ve evimdeki çalışma odamın her karesi beni motive edecek beni simgeleyen objelerle/ritüellerle doludur.. Kitaplarımın sırası bile ayrı birer mesajı barındırır.. Benim özelimdir ve bu özel alanda; farz-ı misal bir ups şirketinin bir afişinin bulunabileceğini düşünemiyorum bile)
Bir örneği az önce yaşadım full konsantre bir şekilde önemli olduğunu düşündüğüm bir konuyu okurken bir an gözüm ister istemez bazı reklamlara takıldım... Okuduğum şeylerle hiç bağdaşmayan ve sanki birinin beni kendi mabedimde izliyormuş gibi bir hissiyata kapıldığımı belirtmek istiyorum.. Yeni bir üye olarak eğer haddimi aşacak bir ifade de bulunmuş isem affınıza sığınıyorum...
Sevgi ve saygılarımla...

Aralık 17, 2010, 05:55:48 öö
Yanıtla #24
  • Aktif Uye

Bir ara gerçekten sıkıntı yaratmıştı ama şuan ki halinden memnunum.

Aralık 18, 2010, 08:57:34 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Merhaba,
Her ne sekilde olursa olsun, yinede bu türden reklamlar, sayfanin kalitesini düsüruyor. özelligini ve ciddiyetinin kaybolmasina neden oluyor. İlgi dagilmasina neden oluyor, ve bazen sayfanin daha yavas acilmasina neden oluyor.
Eger bu paylasim ortaminin maddi olarak desteklenmesi gerekiyorsa baska bir sekildede buna bir cözüm bulunabilineceginin kanaatindeyim.
Egtim ve paylasim amacli bir sayfada zorunlu olarak yayinlanan reklamlar, bazi kisiler icin bir anlam ifade
etmeye bilir ama bilinc altimizin ve sayfanin tarzi acisindan uzak durulmasinin faydali olacagini, günlük
hayattimizda bize diretilen, bizi sekillendirmeye calisan firsat düskünü  insanlarin tarzindan  uzak tarafsiz bir sayfa olarak kalmasi gerektigine inaniyorum.
Hizmet hak icin yapiliyorsa eger amacina ulasir, her kim ki para karsiligi hizmet eder, bunada bence ticaret denir.

Saygilarimla

Aralık 20, 2010, 05:32:46 öö
Yanıtla #26
  • Aktif Uye

Bence sitede reklam olmaması, masonlar.org'un daha samimi ve bize özgü bir yer olması manasına geliyor.
Sağda solda alakasız reklamlar gördükçe o alışık olduğumuz ciddiyet kayboluyor.
Bir süre sonra bu ciddiyet kaybolmasının yazarlar üzerinde de etkili olacağı kanaatindeyim.

Eğer..

Site masrafları gerçektende site sahibinin artık karşılayamayacağı seviyelere gelmişse, reklamlara katlanabiliriz.
Ama bir forum sitesinin çok fazla maddi yüke neden olacağınıda sanmıyorum.

Şahsi düşüncem hiç bu işe girilmeden, reklamların bir gece siteden sessizce kaldırılması gerektiği yönündedir.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Ocak 03, 2011, 11:30:55 ös
Yanıtla #27
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayın Üyeler,

Reklamlar konusunda son verilen karara göre, bütün reklam türleri yalnızca ziyaretçi ve seyircilere özel olacaktır. Forum üyeleri herhangi bir reklam görüntülemeden katılımda bulunabileceklerdir.

Reklamlar hakkında deneme ve araştırmalar halen sürmektedir.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2011, 11:40:02 ös Gönderen: dogudan »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ocak 04, 2011, 10:23:04 ös
Yanıtla #28
  • Ziyaretçi

Bu konuya herhangibir yorum yapmayacaktım; zira herhangibir forum gibi yahut daha da ileri gidip herhangi bir fiziki sosyal ortamın sahibi/kurucusu/organizatörü vs o ortamda bulunanları (hatta bulunmasını istediklerini) rahatsız etmediği sürece istediği düzenlemeyi yapmakta özgürdür. Hatta amaç daha fazla insanın gelmesi katılması vb'dir genelde...

Bu mantıkla yola çıktığımda reklamları pek yadırgamadım, sonuçta az veya çok belirli bir masrafı var bu işin kısmen de olsa reklam alınması çok doğal. Sonuç itibari ile bazı üyeler farklı kaynak alternatifleri de sunmuş ancak fiiliyatta bir elin parmalarında fazla kişinin masraf paylaşımı gibi bir şeye katkı sağlamayacağı da aşikar -geçmiş tecrübelerimden de- bilerek- dahaı öyle ya da böyle insanlar vakit harcıyor...

Neyse çok da uzatmıyim, son halinde açıkcası ciddi şekilde rahatsız oldum. Sadece üye girişi yapıldığında reklamların tamamen kapanması tamam güzel... Ancak geçen gün sayfayı açar açmaz tam 7 tane pop-up reklam sayfası açıldı! Sonrasında da farkettim sayfalard yazıların içlerine altı çizgili çizgisiz reklam linkleri eklenmiş! Yazıyı okurken 'cart' diye alakasız linklere atlıyor.

Tamam forumun idaresine, ideallerine bir şey demem çünkü siz orda sınız ben burdayım, kendi halimden de memnunun -suya sabuna dokunmuyorum. Hali ile empati yaparak ancak anlamaya çalışıyorum. Ama dışarıdan bakan bir insanın anladığını yazıyorum. üye girişi yapmış 6 kişi iken dışarıdan giren 60 kişi ise ve reklamlar da sadece üye girişi yapmayanlara görünüyorsa o zaman burada amaç sadece maddi gerekçelerdir ve bu ayrımı da yapmanızın hiç bir manası yok. Dahası bu yaklaşım ideal söylemleri de gölgede bırakacak bir yaklaşımdır, yani dah da açık ifade ile, Machiavelli nin hesabı amaç-araç ilişkisini kurcalıyorsanız sizin takdiriniz, gene bir eleştiri getiremem sizin takdirinizdir, ancak bana ters...

Umarım herhangibir yanlış anlama olmadan meramımı anlatabilmişimdir. En azından daha dengeli şekilde, reklamların sabit yerlerde tutulması düşünülebilir. Ki şunu da ekliyeyim, her tarafın reklamla dolması demek reklamında amacına ulaşması demek değil ...(insanların tıklaması manasında)

saygılar