Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: AKİT'ten yeni saçmalamalar  (Okunma sayısı 6560 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 25, 2016, 11:24:58 öö
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Basında çıkan masonlukla ilgili haberleri burada paylaştığımızdan ve geçirmekte olduğumuz şu zor günlerde biraz da gülmemize vesile olması için paylaşmak istedim.

http://www.yeniakit.com.tr/haber/akin-ipek-de-mason-oldu-153448.html

Bari davetiyeyi İngilizce bilen birisine yazdırsaydınız.  ;)

Haber İçeriği:

Akın İpek de mason oldu

Fetullahçı Terör Örgütü’nün kasası olduğu iddiasıyla Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından hakkında yakalama kararı çıkartılan ve şirketlerine kayyım atanan Fetullah Gülen’in prensi iş adamı Akın İpek’in, Londra Büyük Mason Locası’na üye olduğu ortaya çıktı.

İSMAİL UĞUR / ANKARA - Hakkındaki gözaltı kararından 2 gün önce İngiltere’ye kaçtığı anlaşılan Akın İpek, 16 Ocak 2016’da yemin ederek Büyük Londra Mason Locası’na kabul edildi. FETÖ’nün kara para aklama ve finans kaynağı olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Akın İpek, altın arama bahanesiyle kaçtığı Londra’da Mason oldu. Mason Birader olmak için daha önce başvuru yaptığı Büyük Londra Mason Locası’ndan davet alan İpek, 16 Ocak’ta yemin ederek Masonluğa kabul edildi.

GÜLENCİLİĞE MASONLUĞU DA EKLEDİ

Ankara’da Koza davetiyelerini basıp pazarladığı dönemde de Başkent’teki muhtelif Mason localarına üyelik müracaatı yapmasına rağmen Mason Biraderliğe kabul edilmeyen Akın İpek, en sonunda Masonluğun merkezi kabul edilen Büyük Londra Mason Locası’na kabul edildi. Pensilvanya’nın 1 numaralı finansörü olan Akın İpek, tutuklanacağını anladıktan sonra 2015 Temmuz’unda şirketlerinin içini boşaltıp İngiltere’ye kaçmıştı.

REFERANSI İNGİLİZ PARLAMENTERLER

Paralel yapı ile mücadelede tutuklanacağını anlayıp kaçtığı İngiltere’de, bağlantılarını kullanarak İngiliz parlamenterlerle yakın ilişki kuran Akın İpek, Masonluğa kabulde en etkili aşama olan referans bulma sorununu da ilişki kurduğu parlamenterlerle çözdü. 2015’in Eylül ayında hem Hamlet Locası’na, hem de Büyük Londra Locası’na müracaat eden Akın İpek, 7 Ocak 2016’da Büyük Londra Locası’ndan yemin için davet mektubu aldı.

YEMİNDE ÖNLÜK GİYİP ELDİVEN TAKTI

7 Ocak’ta gelen davet üzerine 16 Ocak’ta yemin törenine katılan Akın İpek, Masonluk yemini etmek için önlük giyip eldiven taktı. “İnisiasyon” adı verilen yemin töreninde, Masonluğun temel ilkeleri üzerine yemin eden İpek, “harici biraderler” statüsünde Masonluğa kabul edildi. Yemin töreni sonrası “Büyük Sofra”da Mason biraderleriyle yemek yiyen Akın İpek, Fetullah Gülen’in “Altın Nesil” dediği gençler için de sembol haline geldi.

AKIN, ARTIK PRENS CHARLES’IN BİRADERİ

1717’de Birleşik Krallık’ta (İngiltere) kurulan ve Masonluğun merkezi sayılan, Akın İpek’in de üyesi olduğu Büyük Londra Locası’nda birçok ünlü isim de üye olarak yer alıyor. İşte onlardan bazıları:

¥ Hasan Ali Yücel (1938’de Milli Eğitim Bakanlığı yaptı)
¥ Refik Saydam (1939-1942 yılları arasında İnönü’nün Başbakanlığını yaptı)
¥ Prof. Hasan Saka (1947-1949 yılları arasında Başbakanlık yaptı. Varlık Vergisi’nin mucidi)
¥ Vural Arıkan (1983-1984 yıllarında Maliye ve Gümrük Bakanlığı yaptı. KDV’nin mucidi)
¥ Prens Philip Mountbatten (İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in eşi)
¥ Prens Charles (İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu)
¥ Henry Kissinger (56. ABD Dışişleri Bakanı ünlü Yahudi)

‘POPÜLER MASONLAR’ İÇİNDE

Araştırmacı Yazar Süleyman Yeşilyurt, “Popüler Masonlar” kitabının önümüzdeki hafta çıkacak yeni baskısında Akın İpek’e de yer verdi. Akın İpek’in Masonluğa üye olmasının, FETÖ Lideri Gülen’in stratejisi ile ilgili önemli bir gösterge olduğunu belirten Yeşilyurt, “Dikkat edilirse Gülen’in örgütlenme biçimi de Masonluğa çok benziyor. Kitabımın genişletilmiş yeni baskısına Akın İpek’i de ekledim” dedi.

AKIN iPEK’E GÖNDERiLEN DAVETiYE

7 Ocak 2016 tarihinde Büyük Londra Locası tarafından gönderilen davetiyede “Sayın Akın İpek! Yetkili kurullarımızın aldıkları karar üzerine, 16 Ocak 2016 Cumartesi Günü saat 10.30’da Büyük Loca’daki İnisiasyon (Masonluk yemini) törenine bizzat katılmanızı önemle rica ederim. George Halloran - Yetkili” ifadeleri yer alıyor.

Türkiye’den kaçarak sığındığı Londra’da Büyük Londra Locası’na üyelik başvurusu yapan Gülen’in prensi Akın İpek, 16 Ocak’ta yemin ederek Mason Biraderi oldu.
« Son Düzenleme: Mart 25, 2016, 11:29:34 öö Gönderen: Spock »
Live long and prosper.

Mart 25, 2016, 12:44:37 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Bu gazete herhalde birini kötüleyeceği zaman,o kişiye "Mason oldu" deyip onu kötülediğini düşünüyor. Çünkü nedense bu gazeteye göre bir insanın başına gelebilecek en belâ şey Masonluk. Oysa bu yakıştırmalar ile onları kötülediğini değil de tam tersine yücelttiğini bilse belki bir daha böyle bir işe kalkışmaz.

Acaba bu gazeteye para versem beni de Mason yapar mı ? Ne de olsa tekrisler artık Akit'in yazı işlerinde yapılıyor.  Hem ucuz da olur. Gerçi çok kimse okumaz ama olsun, yine de gören görür.

Akit'in yeni çırağı Akın İpek. Ankara'daki muhtelif localara başvurmuş,kabul edilmeyince de Masonluğun merkezi sayılan Londra'da kabul edilmiş. Şu işe bak; hem de  40 yıldır yaşadığı bu memlekette kendine kefil bulamayan ve reddedilen Akın İpek, gidip bunu İngiltere'de yapmış. Ne akıllı adam.

Şehirdeki herhangi bir mahkemeye başvurusu kabul edilmeyen kişinin kalkıp Anayasa Mahkemesine gitmesine benzemiş ama bir şey olmaz; Akit'tir işte olur o kadar, çok şey etmeyin.

Bir de davetiyesi. Düğün davetiyeleri bile artık daha şık ve daha ciddi hazırlanıyor demeyin, maaşlar düşük, ancak bu kadarı çıkıyor. Beğenmiyorsanız gelin siz hazırlayın.

Sol üstte yer alan arma zaten evlere şenlik. Orijinal olmadığı ve kağıda cuvaldızla dikildiği o kadar belli ki, tâa Londra'dan baksan görünür.

Yalancının mumu yatsıya kadar yanar diyorsun da ama yatsıya kadar da bu mum çekilmez ki kardeşim. Baksana memlekete, hep bu mumlarla yakıldı.

« Son Düzenleme: Mart 25, 2016, 01:12:55 ös Gönderen: İNSAN »

Mart 25, 2016, 01:02:45 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Felaket bir durum. Tabi akitin ilk saçmalaması değil bu. Yıllardır Atatürk'e küfür edenlerin yuvası olan bir gazeteden beklenebilecek hamleler bunlar. Bu arada yalan söylemek ve iftira atmak günah değil miydi? Ben mi yanlış biliyorum.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Mart 25, 2016, 01:14:17 ös
Yanıtla #3
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

iftira atmak günah değil miydi?

İftira, olumsuz/kötü özellikler/eylemler için kullanılması gereken bir kelimedir. Mason olmayan bir kişinin mason olduğu iddia edilirse, o kişiye iftira edilmiş olmaz, sadece o kişi hakkında yalan söylenmiş olur.

Bu arada davetiyeye bakıp bakıp gülüyorum halen.  :)
Live long and prosper.

Mart 25, 2016, 01:45:40 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Mart 25, 2016, 02:10:32 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

iftira atmak günah değil miydi?

İftira, olumsuz/kötü özellikler/eylemler için kullanılması gereken bir kelimedir. Mason olmayan bir kişinin mason olduğu iddia edilirse, o kişiye iftira edilmiş olmaz, sadece o kişi hakkında yalan söylenmiş olur.

Bu arada davetiyeye bakıp bakıp gülüyorum halen.  :)

Akit'e göre masonluk=yahudilik=siyonizm=satanizm olduğu için aslında kendileri ve taraftarları açısından iftira atmış oluyorlar.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Mart 25, 2016, 03:03:59 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Oryan ve inisiasyon kelimelerine koptum... Bari "initiation" yazsaydınız... Bu akitin evrağı aldığı ingilizler önce türkçe sonra ingilizce öğrenmişler sanırım.

Ayrıca şair "oryan" derken ORIENT demek istemiş herhalde... Gerçi bu word 97 den terk evrak bozmasında fena bir ORYANtal durumu var ama...

Bu akitin moderatörleri cidden ne tarz gıdalar ile besleniyor acaba ??
« Son Düzenleme: Mart 25, 2016, 03:06:17 ös Gönderen: proxima »
Concordia Res Parvae Crescunt

Mart 25, 2016, 04:15:23 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Bu gazetenin sayfasını ne zaman açsam...
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mart 25, 2016, 05:03:24 ös
Yanıtla #8

Ben,Simge de takıldım kaldım.
Sen Özelsin

Mart 25, 2016, 05:06:31 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sahte davetiye diyecek kadar dürüst olsalar keşke.. Zira İngilizcesi kötü olan bir insan bile davetiyede ki gramer hatalarını fark eder.
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat