Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İhanetv *** Toplum olarak ihaneti izliyoruz....  (Okunma sayısı 6362 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 17, 2010, 02:26:03 ös
Yanıtla #10

Anlıyorum. Tamam benim açımdan bir sorun yok. Zaten açıklamam da bitmişti.

Saygılarımla..
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ocak 17, 2010, 02:48:52 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Ok, yorumlarınız için teşekkür ederim sn Isabella...... saygılarımla

Ocak 17, 2010, 09:52:54 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Tek kelimeyle korkunç bir tablo diyebilirim. Elbette düzeltilmesi zaman alacaktır. Ama bu hususta Sosyologların gerektiği gibi -yapılması gereken görevlerini- icraa edemediklerini düşünüyorum. Toplumların ve bireylerin giderek bozulmaya uğrayan durumlarının acil bir müdaheleyle düzeltilmesi ancak ve ancak Birey- Toplum ve Dünya bilincinin daha üst aşamalara çıkartılmasıyla mümkün olunabilir.

Sayin Isabella,

Iyi demissiniz, hos demissiniz ancak sosyoloji herkesin bildigi uzere normatif, yani kural koyucu bir bilim degildir. Toplumda yasanan olaylarin nedenini ve sonuclarini aciklamayi amaclar. Ancak toplum uzerinde herhangi bir yaptirim uygulamasi mumkun degildir.  Bu durumda sosyolojlarin uzerine dusen durumu duzeltmek olamaz. Sebepleri analiz etmekten baska yapabilecek bir sey yok. Durumun duzeltilmesine yonelik bir fikrim ise mevcut degil malesef..

Saygilar..

Ocak 17, 2010, 10:03:54 ös
Yanıtla #13

Tek kelimeyle korkunç bir tablo diyebilirim. Elbette düzeltilmesi zaman alacaktır. Ama bu hususta Sosyologların gerektiği gibi -yapılması gereken görevlerini- icraa edemediklerini düşünüyorum. Toplumların ve bireylerin giderek bozulmaya uğrayan durumlarının acil bir müdaheleyle düzeltilmesi ancak ve ancak Birey- Toplum ve Dünya bilincinin daha üst aşamalara çıkartılmasıyla mümkün olunabilir.

Sayin Isabella,

Iyi demissiniz, hos demissiniz ancak sosyoloji herkesin bildigi uzere normatif, yani kural koyucu bir bilim degildir. Toplumda yasanan olaylarin nedenini ve sonuclarini aciklamayi amaclar. Ancak toplum uzerinde herhangi bir yaptirim uygulamasi mumkun degildir.  Bu durumda sosyolojlarin uzerine dusen durumu duzeltmek olamaz. Sebepleri analiz etmekten baska yapabilecek bir sey yok. Durumun duzeltilmesine yonelik bir fikrim ise mevcut degil malesef..

Saygilar..

Anlıyorum Sayın Concordia; görüşlerinizi duymak inanın benim için mutluluk verici olurdu. Şimdi ne söyleyeceğimi inanın bilemiyorum :) Ama haklı olduğunuzu da inkar etmiyorum. Elbette söylediğiniz gibi Sosyolagların görevi olmadığına Sizinle aynı ve ortak fikirdeyim. Tabiki toplumların ortak sorunlarına çözüm bulmak için varolmadıkları ortada ama en azından sorunların bir şekilde çözümlenmesi açısından belki bu yolla daha iyi bir imkan sağlanır diye düşünmüştüm ama açıkçası görüşünüzle bunun pek de iyi bir fikir olmadığını anlamış bulundum.

Saygılar, Hanımefendi:) 
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2010, 10:06:13 ös Gönderen: Isabella »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ocak 29, 2010, 04:22:06 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Şöyle bir konu da var,

Zaten bu haberde, sosyologlarında görüşleri alınmış, ve bir şekide uyarı mekanizmasının işletilmesi gerekiyor. Sonuçta, sosyoloji açıklamazsa, karar alıcıların, belki de yapımcılara uygulayacağı yönlendirme/sansür/uyarılar, çok farklı şekilde yansıtılabilir. Bilirsiniz, mesela, benzer bir senaryodaki programın toplumda, olumsuz yaklaşımlara sebep olacağı ortaya konursa, bundan korunmak için atılacak adımlar hali ile *sanata müdahale*, *özgürlüğe müdahale* olarak algılanıcak...

Peki, zararlı bir konuyu irdeleyerek gerekli tedbirleri*toplumun sosyal yapsını ve bireylerin psikolojik yapısını korumak için, uygulamaya koymak, özgürlüklere müdahale midir? Yoksa, müdahalesiz, sadece çöküş izlenmelimidir?  Daha açık ifade ile RTÜK'ün kimi uygulamaları, sosyal bilimler açısından bakıldığında yerli yerinde midir?

saygılar