Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İSRAİL HAKKINDA  (Okunma sayısı 15189 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 12, 2018, 10:44:47 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Mesele İsra-EL, Ben-i İsrail veya Yahudi olarak anılması/söylenmesi değil. Bence mesele, dünya üzerinde bu kadar az nüfusa sahip olmakla birlikte binlerce yıldır, katliamlara, soykırımlara maruz kalmasına rağmen  hiç bozulmadan kimliğini koruyabilme ve bu azınlığa rağmen dünyanın gidişine hükmedebilecek güce sahip olabilmektir.
       Sizce başka bir örneği var mı ?.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 12, 2018, 11:06:33 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Taktir ettiğim bir Ülke , İnsanlarıyla birlikte ... 8)

Alıntı
Düşündüm de dünyada Yahudiler hakkında yazılan kitap kadar her halde hiç bir millet hakkında kitap yazılmamıştır. Nasıl oluyor da, dünyanın en az nüfusuna sahip olan bir millet her gün dünyanın gündemini belirliyor. Hayret etmemek mümkün değil!.

Çok basit  Üstadım AKLI KENDİNE REHBER ALIRSAN dünyada devamlı gündemde kalırsın ...

Ne Mutlu Yahudi bir Anadan doğana ...
« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2018, 11:09:06 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 12, 2018, 11:14:19 ös
Yanıtla #22

Bu konu hakkında top döndürmek doğru değil; direk ve net olunmalı !!! İ

Herbir zerrenin rengini kendileri ile bulamışlar.Sayılmaya kalkışılsa, hangi birisi sayıla bilir ki ?

Kal-EL,Zot karakterleri vb.vb.vb.

Çekirge misali tarihler boyu ülke ülke göçüyorlar.(Çin)İslam ve benzerleri ise, sanki sadece onların mezhebi...

Dünya yörünge değiştiriyor.Bu sefer, ikiz kuleler onlara çakılacak...

Saygılar
« Son Düzenleme: Temmuz 12, 2018, 11:36:09 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Temmuz 13, 2018, 12:37:38 öö
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Yeri, sırası mı bilmiyorum ama,  açıkçası ikiz kulelere yapılan saldırılarda beş bin küsür kişinin  hayatını kaybettiği yazılıp söylenmişti. Ne gariptir ki, oralarda çeşitli nedenlerle çok kalabalık bir Yahudi'nin iş yeri olmasına ve bir çoğunun da çalışmasına rağmen TEK BİR Yahudi'nin ölmediği de söylenmişti. Tesadüf mü?, tedbir mi?, kehanet mi?. Şahsen cevap bulamıyorum.
      Bu arada sayın NOSAM33'ün görüşüne de katıldığımı belirtmek isterim.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Temmuz 13, 2018, 03:00:32 öö
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Taktir ettiğim bir Ülke , İnsanlarıyla birlikte ... 8)

Alıntı
Düşündüm de dünyada Yahudiler hakkında yazılan kitap kadar her halde hiç bir millet hakkında kitap yazılmamıştır. Nasıl oluyor da, dünyanın en az nüfusuna sahip olan bir millet her gün dünyanın gündemini belirliyor. Hayret etmemek mümkün değil!.

Çok basit  Üstadım AKLI KENDİNE REHBER ALIRSAN dünyada devamlı gündemde kalırsın ...

Ne Mutlu Yahudi bir Anadan doğana ...
Sevgili nosam33  israil ve yahudilik ile ilgili okumalısınız taktiri sonraya bırakın.Mesela onu Allah taktir etmiş mi?
Tevratin sadece giriş bölümünü okuyun tavsiyem nasıl sapkın ve saptırıcı beyinlere sahip hahamlar olduğunu göreceksiniz.
Taktir edilesi yönlerini bulmak için mikroskop bile işinize yaramaz.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 13, 2018, 12:41:39 ös
Yanıtla #25
  • Uzman Uye

Alıntı
Tevratin sadece giriş bölümünü okuyun tavsiyem nasıl sapkın ve saptırıcı beyinlere sahip hahamlar olduğunu göreceksiniz.
Lütfen burada paylaşalım .Sapkınlık sanki diğer dinlerde yok mu ?

Saygılar

Not: Adnan oktar olayı daha yeni gündemde ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Temmuz 13, 2018, 01:41:11 ös
Yanıtla #26
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Masonlukta landmarklardan biri olan  din ve politika konuşulmaması prensibinin ne kadar haklı olduğunu bu başlık altında görebiliyoruz. Bu forumun üyeleri çeşitli din ve politik görüşten olabilir. Bu tarz başlıklar tartışma dışında çok da işe yaramıyor. Forumun kuruluş felsefesi ile de bağdaşmıyor diye düşünüyorum. Moderatörlerin bu tarz başlıklara erken müdahelesi bence güzel olurdu.

İsrailde iki kez bulunmuş biri olarak orada tanıştığım kişilerin Türkiye’yi çok sevdiklerini ve çok da yakından takip ettiklerini gördüm. Müslümanlarla da bir dertleri yok. Lakin radikal gruplar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Her dine mensup kişilerin çok bağnazları, dini kendine göre yorumlayanları mevcut. Politikacıları ve orada yaşayan halkı birbirinden ayırt etmek gerek. Ben siyah ve beyaz olarak bakmıyorum bu konulara...

Sevgiler

Temmuz 13, 2018, 02:09:47 ös
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.surgeus
Fikrinize saygı duysamda yanlış olana doğru demem.
Masonlukta siyaset olmaz diyorsanız öyledir lakin bu bir tespittir.Tarihtir,bir okumadan aktarimdir. Yazınızın son kısmındaki radikallerdir benimde hedefim .
Yazinızın ilk kısmına gelince hayat sadece masonluktan ibaret değil ,yaşamımızı sadece masonluk ile sınırlandiramayiz,sadece siyaset yahut dinden'de ibaret değil.Ask var mutluluk var umutsuzluk var fenerbahce bu yıl şampiyon olurmu?(bu benim icin)sorusu var.Yani biz bir bütün olarak sınıflandırılmamış bir insan olmanın hasretindeyiz.Okudugum tüm masonluk ile ilgili kitaplarda masonlar hayatin tüm alanlarında hem dinin hem de siyasetin doruklarında olmuş iken kalkıp biz siyaset konuşmayız demek sizede abes gelmiyor mu?

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 13, 2018, 02:35:14 ös
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Alıntı
Lütfen burada paylaşalım .Sapkınlık sanki diğer dinlerde yok mu ?

Saygılar

Not: Adnan oktar olayı daha yeni gündemde ...
Sapkınlık dinde derseniz konuşacak bir şey yok.Sapkinlik insanda'midir dindemi?

EDMUND BURKE

Temmuz 14, 2018, 09:50:23 öö
Yanıtla #29
  • ÖMBL Üyesi
  • Yeni Katilimci
  • *

Sapkınlık insandadır. Ve o insan tarafından yazılan dinlerde de kendini gösterir.

Alıntı yapılan: karahan - Dün, 02:35:14 ÖS<blockquote>

Sapkınlık dinde derseniz konuşacak bir şey yok.Sapkinlik insanda'midir dindemi?
</blockquote><blockquote>
</blockquote><blockquote>
</blockquote>

- SIC LUCEAT LUX VESTRA