Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türk askerinin kuzey Iraka girmesi doğru olurmu?  (Okunma sayısı 67300 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 02, 2007, 08:06:23 öö
Yanıtla #40
  • Ziyaretçi

Haziran 03, 2007, 12:03:19 öö
Yanıtla #41
  • Ziyaretçi

Alıntı
Sorunuz Alaaddin'e imis ama ben de cevap vermek isterim.

Cevap kisa ve net olarak HAYIR. Tarihi gercekleri gozardi edip sadece ortak bir iki yone bakamazsiniz.

Turkiye'nin Kuzey Irak'a girisinin sebebi bir uluslar arasi TEROR orgutunun ULKEMIZ icindeki faaliyetlerini durdurabilmek/azaltabilmek. Oranin topraklarina "Burasi aslinda bizim" demek veya "Isteseniz de istemeseniz de buradayiz cikmayacagiz" demek degil. Veya insanlara kendi topraklarinda kimlik kontrolu yapmak, saatlerce kendi mahallelerinden karsiki mahalleye (gene kendi mahalleleri) gecislerine engellemek degil. Oraya yerlesim bolgeleri kurup bunlarin adina "Mahalle" deyip Turkiye sinirlarina katmaya calismak hic degil. Sadece teror orgutune MENSUP kisilerin, bilinen barinak ve kamplarina harekatlar duzenlemek. AMac KUZEY IRAK ve TOPRALARI degil TEROR orgutu mensuplarina karsi bir hareket.

Israil-FIlistin olayini boyle goruyorsaniz (yani TUM FILISTINLILERI TERORIST OLARAK) o zaman onlarca yildir bombalar gecerlerdi topraklarda da gozleri olmazdi. Ama neden bu degil degilmi? Filistin'de teror guruplari VAR. Herhangi bir insani durup dururken Ulkesi/Dini/Irki icin oldurmek benim icin terordur.
Filistin Teror gruplarinin Kuzey Irak teror gruplarindan en buyuk farki, kendilerinin Israil topragi istememesidir. Onlar da kendi caplarinda Israil'in Filistin'i ISGALINE karsi koyuyorlar. Kuzey Iraktaki teror grubu ise ISGAL EDIP TOPRAK edinme derdinde. Umarim farki anlayabiliyorsunuzdur Göz kırpan

Bu yorum yazılalı çok olmuş ben yeni gördüm o yüzden kusura bakmayın ama bu güzel adeta benim içimi okuyan cümleleri yazdığı için yazana (SublimePrince) bir teşekkür etmek istedim BUDUR :)
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2007, 12:05:55 öö Gönderen: LuckyEye »

Haziran 04, 2007, 11:53:40 ös
Yanıtla #42
  • Ziyaretçi

Alıntı
Sorunuz Alaaddin'e imis ama ben de cevap vermek isterim.

Cevap kisa ve net olarak HAYIR. Tarihi gercekleri gozardi edip sadece ortak bir iki yone bakamazsiniz.

Turkiye'nin Kuzey Irak'a girisinin sebebi bir uluslar arasi TEROR orgutunun ULKEMIZ icindeki faaliyetlerini durdurabilmek/azaltabilmek. Oranin topraklarina "Burasi aslinda bizim" demek veya "Isteseniz de istemeseniz de buradayiz cikmayacagiz" demek degil. Veya insanlara kendi topraklarinda kimlik kontrolu yapmak, saatlerce kendi mahallelerinden karsiki mahalleye (gene kendi mahalleleri) gecislerine engellemek degil. Oraya yerlesim bolgeleri kurup bunlarin adina "Mahalle" deyip Turkiye sinirlarina katmaya calismak hic degil. Sadece teror orgutune MENSUP kisilerin, bilinen barinak ve kamplarina harekatlar duzenlemek. AMac KUZEY IRAK ve TOPRALARI degil TEROR orgutu mensuplarina karsi bir hareket.

Israil-FIlistin olayini boyle goruyorsaniz (yani TUM FILISTINLILERI TERORIST OLARAK) o zaman onlarca yildir bombalar gecerlerdi topraklarda da gozleri olmazdi. Ama neden bu degil degilmi? Filistin'de teror guruplari VAR. Herhangi bir insani durup dururken Ulkesi/Dini/Irki icin oldurmek benim icin terordur.
Filistin Teror gruplarinin Kuzey Irak teror gruplarindan en buyuk farki, kendilerinin Israil topragi istememesidir. Onlar da kendi caplarinda Israil'in Filistin'i ISGALINE karsi koyuyorlar. Kuzey Iraktaki teror grubu ise ISGAL EDIP TOPRAK edinme derdinde. Umarim farki anlayabiliyorsunuzdur Göz kırpan

Bu yorum yazılalı çok olmuş ben yeni gördüm o yüzden kusura bakmayın ama bu güzel adeta benim içimi okuyan cümleleri yazdığı için yazana (SublimePrince) bir teşekkür etmek istedim BUDUR :)
Ben tesekkur ederim.

Haziran 05, 2007, 01:22:31 öö
Yanıtla #43
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Benim dikkatimi cekmemis zamaninda bu baslik (ya da cekmis, amaunutmusum).
Benim sorum basligi acan arkadasa. Sizce, basligi
Alıntı
israilin filistine girmesi gibi birşeymi olur acaba? aslında bu sorum alaaddine
amacli degil de, uluslararasi iliskiler veya olasi ekonomik/siyasi kargasa hakkinda bilgi paylasimi icin acsaniz daha guzel olmazmiydi? Zira daha once aciklandigi gibi TEROR ile savasi toprak (kutsal veya degil) ugruna yapilan bir kavga ile karsilastirmaniz cok uzucu olmus. Baska bir baslik hakkinda Filistin/Israil ve TEROR eylemleri hakkinda gorus belirtmistim. Hatta tepkiler almistim. Ama sonucta anlatmaya calistigimiz seylerin ayni sey olduguna kanaat getirdik. Ama bence sizinki pek yakisik almamis.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 05, 2007, 01:37:45 öö
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

dünya düzenin ole bir hal aldıki her devlet-millet cıkar savaşlarında. ister ekonomik olsun ister dıplomatik savaşlar sürekli oluyor ve olacakatır. savaşlara tabiki hayır ancak gerektiğinde devlet politikasında bulunmalıdır. politikanın duygusu olmaz , duygularla politika yapılmaz. devlet gözyaşına bakmaz. buna her devlet önlem almalı kendini korumalıdır. evrimleşen dünyaya ayak uyduramayan devletler süpürülecektir. yazdıklarım bence tamamen dogrudur, su anki düzene böyle bi devlet düzeni gerekiyor. kuzey ırak meselesınde arka planda neler oldugunu tam kestıremıorum ama, Türkiye Amerika tarafından kışkırtılan eğitilen insanlara cevap wermelidir.........

Haziran 05, 2007, 01:42:55 öö
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Alıntı
politikanın duygusu olmaz , duygularla politika yapılmaz. devlet gözyaşına bakmaz. buna her devlet önlem almalı kendini korumalıdır. evrimleşen dünyaya ayak uyduramayan devletler süpürülecektir.

Olurmu canım öyle şey her şey bu dünya içinmi biz Türkler tarihten beridir adil devlet düsturuyla yaşamışız ABD gibi çıkarlarımız için oraya buraya saldırıp katletmekmi gerkiyor şartlara uymak için K.Irak a girmeliyiz ama peşmergeler için kimseyide süpürmek gibi bir gayemiz yok mazaAllah en son süpürmeye kalktığımızda Viyana kapılarında aldık soğluğu :) kimseyi süpürmediğimiz gibi üstümüze gelenide püskürtürüz kanaatindeyim...

Haziran 05, 2007, 01:44:43 öö
Yanıtla #46
  • Aktif Uye

en son süpürmeye kalktığımızda Viyana kapılarında aldık soğluğu :)

biz süpürdük mü böyle süpürürüz arkadaş..

:):):)
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 05, 2007, 01:49:37 öö
Yanıtla #47
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Aman, aman... Simdi bir densiz cikar, ee supurdunuz de ne oldu simdi neredesiniz der tartisma cikar. Allah Ataturk'ten razi olsun, daha da yiyeceklermis bizi de engellenmis.

Zaten disaridan destek olmasa o guc alan kopekler bu kadar havlayamazlar. Cami duvarina isiyorlar haberleri yok.  Yakinda destekcileri isleri biince bunlari it yavrusu gibi kenara bir birakir, o zaman anlarlar hanyayi konyayi. Dua etsinler simi yalakalandiklari kapiya!
Mehmetcigin bir kanini dokenden on kan alirim.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 05, 2007, 07:31:43 ös
Yanıtla #48
  • Orta Dereceli Uye
  • **

dışarı içeri..kelimelre anlamlar yükleyenleri kendinizle herşeyinizle bi yaşayın derim,kendi içlerinde görün ki onların kelimelerini bu denli benimsemeye içiniz de onay versin.kan dökenden kan alırım demekle alınmıyo malesef ki.umarım yolunuz bilgi yolunda olur ki;hiç bi şeyi suçlamamak gerektiğini,anlarsınız.bunu anlamak için yolun sonuna kadr ulaşmanıza gerek bile yok.köprüye geldiğinizde bu bütün bilincinizde hissedilcektir.
saygılar..

Haziran 05, 2007, 07:42:33 ös
Yanıtla #49
  • Uzman Uye

Onların sonu çok kötü olucak. Asininde dediği gibi destekçileri onları kullanıyor. Elbet onları çöpe atıcaklar o zaman vay onların haline. Kuzey Irağa girme konusunda ise düşüncem bence girelim şu içi kökünden halletmemiz lazım. Azar azar öldür yine türüyorlar.
Irağa girince tabi bir çok askerimiz ölücek ama ileriye baktığımızda hergün askerimiz ölmez. Yada onları kışkırtanlardan önce biz onlarla iyi ilişki kurarsak ve iyi bir politika izlersek bu işi daha kolay halledebiliriz. Yani insanlar konuşarak anlaşabilir. Önemli olan savaşmadan bu işi halletmek asıl profesyönellik budur.
''Kızıl elmada buluşalım''