Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ?Peygamberler?  (Okunma sayısı 13501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 01, 2008, 12:23:39 öö
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

O sınavları en dogru şekilde vericekleri bilindiği sürece diplomalarının dogumlarından itibaren ellerinde olmasında (peygamberlik mührü gibi) bir sakınca göremiyorum ...........
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Şubat 01, 2008, 12:27:31 öö
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn,bilmeliyimgalilei  şunları söylemeden geçemeyeceğim yeryüzüne 124.000 peygamber gelmiştir bunların 315'i resüllerin teşkil ettiği bilinmektedir.Bunun sebebi peygamberlerin soyundan gelen erkek çocouklarının peygamber sayılmasıdır.Son peygamber olan Hz Muhammet in oğulları da resüllullahtan önce vefat etmiştir.

Peygamberler dünya hayatına girdikleri andan itibaren nurla onurlandılırlar.Kendilerine zaten ilmi insani ve ahlaki yönden üstün özelliklerle dünyaya gelirler bu yüzden varolan inancın ne kadar doğru olduğunu ve tutarlılığın ne denli olduğunu bilirler. yeteri kadar zamanım olmadığı için yazamıorum şimdiden özür dilerim devamını getireceğimden kuşkunuz olmasın iyi geceler diliyorum
               saygılarımla.
Bu ülkede kimse satranç oynamayı bilmez.Bu millet kaderini zar atarak belirler.

Şubat 01, 2008, 12:28:50 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Bende onu belirtmiştim sevgili paragon diplomanız elinizde ise bu bir sınav olmaz ki!

Şubat 01, 2008, 12:30:17 öö
Yanıtla #13
  • Aktif Uye

Yanlış duyuşsunuz sanırım galilei  Peygamberlerinde günahları vardır çünkü onlarada bizim gibi brer insandırlar (aksi insanın dogasına akırı olurdu ) ama tüm günahlarının affedildikleride muhakkakltır  zira hatalara düşen bir dolu peygamber sayabilirim  hz Ademden başlayarak....

Şubat 01, 2008, 12:31:11 öö
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Sevgili kure devamını merakla beklerim.Bu konu hakkında ayrı bir yer açarsanız sevinirim devamını yazarken.Hem biz hemde siz peygamberlerin genel özellikleri hakkında görüş alışverişinde bulunabiliriz.

Şubat 01, 2008, 12:33:43 öö
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

Bende onu belirtmiştim sevgili paragon diplomanız elinizde ise bu bir sınav olmaz ki!
Hayır  sevgili galilei üzgünüm  gene yanılıyorsunuz :
Elinizdekinin diploma oldugunun farkına varana kadar herkez gibi bir sınavın içindesinizdir ...Her peygambere peygamberlikleri farklı farklı yaşlarda bildirilmemişmidir ??

Şubat 01, 2008, 12:38:08 öö
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Haklı olabilirsiniz sevgili paragon Hz.Adem konus aklıma gelmedi hiç.Fakat hatalardan mı yoksa günahlardan mı bahsediyorsunuz orasını anlıyamadım.Hata ve günah arasında farklılıklar olduğunu düşünüyorum.Hata insan olmalarından ötürüdür elbette ki ve okuduğumda bu yönde idi İnsan olduklarından ötürü hata yapabilirler ama asla günah işleyemezler,yalan söyleyemezler

son cevabınıza hitaben şunu söyleyebilirim.Allah Hz.Ademi yarattıktan sonra melekler ve Hz.Adem Allah'a secde ettiler ve ezan sesi duydular.Daha insanoğlu  yeryüzün gelmeden bile önce okunan bu ilk ezanda da Hz.Muhammed'in adı ve ismi vardı.
veya Hz.Muhammed çoçukluğunda yürürken onu hep bir gölge güneştenkorurdu....yani peygamberler insanlar arasından seçilmş en iyi insanlar değillerdir.Tam aksine peygamberlik için yaratılmış kullardır.

Şubat 01, 2008, 12:46:03 öö
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Bir iş yanlızaca hata ise o misalde affedilen bir günahtan söz edilebilir (hz adem örnegindeki  gibi)Fakat eger büyük yüzleşme gününe dek bir yanlış hem hata hemde günah sıfatlarını taşıyorsa ozaman bedeli ödenmeden affedilmeyecek bir günahtan söz edilebilir...Kurandada belirtiliyor yanılmıyorsam zerre kadar günahın varsa bile bedelini ödersin .....

Diger mevzuya gelince Hz muhammedin peygamber olarakmı yaratıldıgı yoksa yaratılacakların ve yaratılmışların  içinden en idealinin peygamber olarak mı seçildiği? sorusu cevap bulacak bir soru degildir ....zaten ikiside aynı şeydir nede olsa yaratıcı katında bir zamanlamadan zöz edilemez ...

Şubat 01, 2008, 12:58:46 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

ZAman kavramı olarak düşünürsek kesinlik dediğiniz gibi bir zamanlama olmaz fakat buradaki zamanlamayı kullanmamız önce ve sonralardan ibaret.Yani Tanrı peygamberlik görevini o yüce insanlara doğumlarından ve belirli yaşlarında sonramı layık görmüştür?
Yahut dünyanın ilk gününden itibaren her peygamber görevleri için görevlerini almadan o görevlere göremi yaratılmıştır?Bu iki ayrı görüşün bana göre birbirlerinden farklılıkları var

Şubat 01, 2008, 03:37:37 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

ALLAHA inanıyorlar acaba bütün peygamberleri aynı ALLAHmı gönderdi acaba yada her peygamberin ALLAHI başkamı?