Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: "Masonik sembollere"benzeyen şirket profilleri tesadüf mü?🤔  (Okunma sayısı 7327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 30, 2018, 06:45:55 öö

Büyük şirketlerin Masonik sembollere benzeyen sembol profilleri kullanmaları tesadüf mü?...Hislerimde yanılmam şirket sahipleri Mason olabilir mi?... Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2018, 06:49:58 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Nisan 30, 2018, 05:20:45 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bence , bu hayatta tesadüf diye birşey yoktur. İstisnalar hariç tabiki.
Denemeyi bilene imkansız yoktur / Büyük İskender

Nisan 30, 2018, 08:15:56 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Ak partinin Ampulün  etrafındakileri sayın, Halk bankasının H lerini sayın , şu anda aklıma gelenler .Ortak noktaları 7 sayısı ... ;D ;D ;D ;D
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 30, 2018, 11:26:53 ös
Yanıtla #3

Şirketlerin sahipleri dikatinizi çektimi bilmiyorum ama sahiplerinin çoğu Yahudi kökenli..Yedi sayisi "Davut yıldızını" simgeler...Akpartinin kurucusu anne tarafindan Gürcistantan'a göçmüs yahudi ailesinden yani (pakrodoni),Baba tarafı rum..Gürcüler genelde Türkiye'de gördüğüm kadarıyla hırsız nedense hep oluyorlar...Saygılarla.
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2018, 11:29:34 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 01, 2018, 10:58:12 öö
Yanıtla #4
  • Yeni Katilimci
  • *

Dışarıya çıkarken insan üstüne başına bakıyor nasıl diye, bu şirketler bu sembolleri şans eseri seçtiğine inanmak sadece anlamsızdır.
Saygılarımla

Mayıs 03, 2018, 12:40:14 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Bence bu soruyu önce kendimize sormamız gerekir.
       Düşünün, çok büyük bir şirket / holdingin sahibi veya  ciosusunuz, doğal olarak dünyadaki oluşmuş/oluşturulmuş dernek/ cemiyetlerden birine de üyesiniz. Üyesi olduğunuz bu dernek/cemiyetin kendine özgü sembol veya işaretleri var ve siz de  bu dernek/cemiyet sayede akıl almaz kazançlar elde ediyorsunuz.
       Şimdi;  yaptığınız binalarda, kurduğunuz tesislerde, imal ettiğiniz mal veya ürünlerde  mensubu olduğunuz dernek/cemiyetin sembol veya işaretlerini kullanır mısınız? kullanmaz mısınız?.
       Ben lafı hiç evelemeden gevelemeden düşüncemi söyleyeyim. Ben kullanırım. Kullanmam diyenlerin de samimiyetinden şüphe ederim.
       Demem o ki; bunlar tesadüf değil, bilerek  yapılan işlerdir.
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mayıs 03, 2018, 08:35:29 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mayıs 03, 2018, 09:04:39 öö
Yanıtla #7

Saygıdeğer @Risus,O sembolün Masonlukla ilgisi yok.Semboller karıştırılmış (ayırt) edilmemiş olabilir.O sembol  Lucifer churchte ve ilumunati ile ilgili İngilizce sitelerde ismi geçiyor.Abdde Lucifer Church dini özgürlükler kapsamında belli eyaletlerde serbest.Orneğin Michiganda ki Lucifer Church örneği..Sembol  olarak wikipediada İngilizce açıklaması paylaşıyorum.Saygilarimla.

Theistic Satanism or spiritual Satanism is an umbrella term for religious beliefs that consider Satan as an objectively existing supernatural being or force worthy of supplication, with whom individuals may contact, convene and even praise, rather than him being just an archetype, symbol or idea as in LaVeyan Satanism.[1][2] The individual belief systems under this umbrella are practiced by loosely affiliated or independent groups and cabals. Another characteristic of Theistic Satanism is the use of ceremonial magic.[3]

The history of theistic Satanism, as an existing spiritual path practiced by people, is obscured by a number of groups accused of being devil-worshippers who asserted that they were not, such as in the witch trials in Early Modern Europe. Most actual theistic Satanist religions exist in relatively new models and ideologies, many of which claim to be independent of the Abrahamic religions.[4]..
Kaynak: Wikipedia
« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2018, 09:20:53 öö Gönderen: Farmakoloji »

Mayıs 04, 2018, 01:50:36 öö
Yanıtla #8
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Burada ben sadece gönye pergel ve bir önlük görüyorum masonlukla alakalı. Onları da logolarla ilintilendirmek için epey çaba harcamak gerekli diye düşünüyorum.

Mayıs 04, 2018, 04:48:13 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

6 köşeli yıldız görünce aklınıza sadece İsrail devletinin bayrağı geliyorsa, bu sizin sembollerle okumadan bir şey anlamadığınızı gösterir.