Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: kardeşlerime terörist diyemem.  (Okunma sayısı 12990 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 26, 2007, 04:40:47 ös
Yanıtla #20
  • Aktif Uye

dünyada düşünce özgürlüğü ülkelere ve değerlere göre  farklı yorumlarla açıklanır.
mesela bir ülkede ermeni soykırım vardır demek özgürlük sayılır yoktur demek ise ceza gerektiren bir durumdur fakat ülkemizde özellikle gerçekler konusunda herhangi bir kısıtlama örneği görüdğümü söyleyemem.
hakaret boyutuna varan özellikle T.C nitelikleri ve manevi değerleri konularında hakaret ve eleştiri boyutunu ölçülendirmeden yapılan,
kışkırtıcı ayırımcı ve bölücü düşüncelerin propagandası amaçlı yapılan düşünce ifadeleri dışında ülkemiz şahsım adına düşünce özgürlüğüne sahip bir ülkedir,
belirttiğim nitelikte düşünce ifadelerinin cezalandırılmasıda normal ve bir okadar da gereklidir,,,
Düşünce ve ifade özgürlügünde mesele ülke bütünlüğünün aleyhtarı propagandalara alınan önlemler degildir ,bunlar elbette gereklidir.  yanılmıyorsam mesle daha çok suç ve suçu övme alanında yaşanan sorunlardır.
  Demokratik bir ülkenin sahip olması gerekn ifade özgürlüğünde suçu ve suçluyu övmek ve hatta suça sempati beslemek ve bunu alenen ifade etmek suç kavramının içine girmemelidir. Medyada bir hayli gündeme gelen ve üzerine hukuksal tartışmalar yapılan İsmail türüt ve olaylı şarkısı konusunda başlatılan soruşturmada ve toplumun bir kesimi tarafından ileriki süreçlerde alması beklenen ceza beklentilerinden de anlaşıldıgı üzere halen toplumsal düzeyde bir ifade özgürlüğü kavramını kabullenmiş düzeyde degiliz.......
   Ne hazindirki Hrant Dink in yaşadıgı dönemlerde ifade özgürlüğünün ksıtlanmasından ve 301. madde uyarınca yargılanmasından yakınanlar şimdi aynı şeyi karşı cephedeki bir kişi açısından aynı tarafsızlıkta görüp degerlendiremiyorlar.
  Gelinde gazete ve televizyonlarda hrant dink suikasti sonrası naralar çeken, sözde ifade özgürlüğü savaşçıları yazarlarlarımızın  samimiyetlarine inanın ::::
« Son Düzenleme: Eylül 26, 2007, 04:44:17 ös Gönderen: paragon »
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Eylül 26, 2007, 05:51:18 ös
Yanıtla #21

İyi de Saygıdeğer Hrant DİNK'i öldüren zanlı cezaevinde bas bas bağırıyormuş; ''Beni kullanıp paçavra gibi bir tarafa attılar'' diye!...Kullanılmış bir insan olarak geceleri hiçkimseyi uyutmayarak tabi...
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 26, 2007, 06:20:32 ös
Yanıtla #22

Demokrasinin mutlaka kılıcı olmalı. İfade özgürlüğü diye temel değerlere karşı sövgüler diziyorsan bölücülük yapıyorsan bunun bir cezası olmalı. Ayrıca bu ülkede ifade özgürlüğü falan filan hepsi birilerinin canı isteyince işine gelince olur. Biri kürt faşistidir der ki bağımsızlık isterim ifade özgürlüğü apo terörist değil ifade özgürlüğü ötedki türk faşisti der ki ermeni soykırımı olmadı(ki olmadığına inanıyorum bu benim de faşist olduğumu göstermez) ya da düşüncesi doğrultusunda inandıkları söyler ama nedense o tutuklanır gazeteler dergiler birini demokrasinin renkliliği olarak açıklar diğerine hakaret eder!

Gerçi torpilleriyle çifte standartlarıyla vahşet ötesi kapitalist dünyamızın güzide ülkelerinden türkiyemizin demokrasiye ya da özgürlüğe pek de ihtiyacı yok. Ne de olsa onun yerine düşünen satan alan anayasa yapan ilkelerle oynayan bir akepesi var!
ars longa, vita brevis...

Eylül 26, 2007, 07:00:52 ös
Yanıtla #23
  • Aktif Uye

Bi söz var ,ne olursan ol yeterki arkadakinin önünde olma (her açıdan  ;D

akepesi (heralde bu AKP dir) var demek ?

Her sorunun baş kahramanı gösterilmesi ,AKP nin asıl eksikliklerinin gündemden düşmesini ve unutulmasına neden oluyor .Şu ''Her iki kişiden biri AKP lidir ''i hafife almamak gerekir.kader milletin se o kadardeki en büyük söz hakkıda gene milletindir.

Eylül 26, 2007, 07:13:29 ös
Yanıtla #24

Her şeyin temelinde akepenin olduğunu söylemedin sanırım yanlış anladın. Ama madem söz milletin milletin de belli değerlere sahip çıkmasını beklemek gerek. Bu olmadığına göre birileri bu işi istediği gibi yapar. O zaman da söz milletindir ifadesi baya bir havada kalıyor.
ars longa, vita brevis...

Eylül 26, 2007, 07:19:47 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

bakınız eğer ki biz de şimdi neden türkü yazdılar diye ceza alacaklar şeklinde düşünürsek bizde hataya düşeriz.
karadenizde yaşanan linç girişimlerini hepimiz biliyoruz.yani bölücülük illaki terör le vede hep tek tarafa doğru yapılmaz mesela bu tür şarkıların yazılmasıda halki galeyana getirebilir sosyal yaşamı etkileyebilir.bu tarzdaki her türlü ifade şekli bir özgürlükten çok provakasyondur.

Eylül 26, 2007, 08:21:24 ös
Yanıtla #26
  • Aktif Uye

Her şeyin temelinde akepenin olduğunu söylemedin sanırım yanlış anladın. Ama madem söz milletin milletin de belli değerlere sahip çıkmasını beklemek gerek. Bu olmadığına göre birileri bu işi istediği gibi yapar. O zaman da söz milletindir ifadesi baya bir havada kalıyor.
kusura bakmayın alıntı yapmam yanlış anlamanıza sebep oldu .Ben fikirleriniz hakkında dogru yanlış yada abartıdır demek istemedim .sadece ufak bi yanlış kullanıma dikkat çektim (akepe ).
Yazının gerisi genel  yargım olup yazdıklarınıza bir cevap degildir...................

Eylül 26, 2007, 08:29:57 ös
Yanıtla #27
  • Aktif Uye

bakınız eğer ki biz de şimdi neden türkü yazdılar diye ceza alacaklar şeklinde düşünürsek bizde hataya düşeriz.
karadenizde yaşanan linç girişimlerini hepimiz biliyoruz.yani bölücülük illaki terör le vede hep tek tarafa doğru yapılmaz mesela bu tür şarkıların yazılmasıda halki galeyana getirebilir sosyal yaşamı etkileyebilir.bu tarzdaki her türlü ifade şekli bir özgürlükten çok provakasyondur.

Sen  mseleye yan etkiler açısından bakarken asıl kısımı kaçırıyorsun .

Herhangi bir açıklama,şarkı,yada klip provakasyon etkisi yapmış olabilir , hatta bölücü bir faliyetdede kullanılabilir. Sanatçı  ben o niyetle yazmadım zaten sözlerin şarkı içindeki gerçek anlamlarının olayla alakası yoktur derse ne yapacaksın ... bazı yazarlarımız gibi kalkıp hayır sen o niyetle yazmışsındır zaten tipinde elveriyor vs. gibi şeyler söylemek ne derece dogrudur.Yada gene o yazarların ve çevrelerinin böyle bir tepki göstermesi hukuksal boyutda olmasada toplumsal boyuddaki bir ifade ksıstlaması oldugunun isbatı degilmidir....

Ben asıl bu yazarların neden ifade hürriyeti diye bagırdıklarına şaşıyorum ...siz devlete askere soykırıma karşı konuşurken ifade hürriyeti biri size karşı konuşurken hemen feryat figan yakarışlar ''Nerde bu devlet'' diyeeeeee.
« Son Düzenleme: Eylül 26, 2007, 08:36:32 ös Gönderen: paragon »

Eylül 26, 2007, 10:42:57 ös
Yanıtla #28
  • Uzman Uye

arkadaşlar fazla siyaset yapmayın aramızda gizliler var. 8)Mosad var ::)

Eylül 26, 2007, 11:55:43 ös
Yanıtla #29
  • Ziyaretçi

sn. paragon ;
bu şarkı açık bir şekilde provake içermektedir....kaldiki yazarı ozan arif tamamıyla tekbir görüş ve pencere açısından sözler yazan birisidir.
şarkının ana teması belirlidir.
bende hükümet olsam şarkıyı yasaklamıştım.
kesinlikle bir taraf olarak yazmıyorum fakat hangi taraftan olursa olsun şarkı eğer halkta bu yönde  etkileyici oluyorsa şarkı medyadan ve kitleden uzaklaştırılır.
kaldki çoçuk değil kimse şarkının hafif bir şekilde neyi ifade ettiği anlaşılıyor...
ama dediğiniz gibi ifade özgürlüğü diye bağıranların şimdi bu nedir diye feryad etmeleri bir o kadar ikiyüzlü ve bir o kadarda tutarsız bir davranış biçimidir.
ama bu sebep halkı kötü yönde etkileyecek bir  duygu oluşturan bir şarkının  kaldırılmaması ve yasaklanmaması için bir mazaret değildir..

saygılarımla