Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Barbaros Hızır Hayreddin Paşa nın Sancağı  (Okunma sayısı 11917 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 18, 2013, 04:53:01 ös
Yanıtla #10
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın GOASISG,

Forum kuralları 3. maddesini ihlal etmiş bulunmaktasınız.Bu konuda  daha önce  uyarıldığınızı hatırlatır, bu konu da daha dikkatli olmanızı rica eder, bir daha forum kuralları konusun da uyarılmayacağınızı belirtiriz.

Saygılarımla

syn Arais

Kendi actığım konularda değişiklik yapmak için. Şimdilik bi ayrıcalık olsa çünkü alıntı yapmadan kendi bilgilerimden paylaşım yapıyorum. bi perspektife oturtmam algı anlamında tekrara gitmeme neden oluyor
ama paylaştıktan sonra değiştirme imkanı sanırım kısıtlanmış.
Saygılar
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 18, 2013, 05:02:25 ös
Yanıtla #11
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Kendi actığım konularda değişiklik yapmak için. Şimdilik bi ayrıcalık olsa çünkü alıntı yapmadan kendi bilgilerimden paylaşım yapıyorum. bi perspektife oturtmam algı anlamında tekrara gitmeme neden oluyor
ama paylaştıktan sonra değiştirme imkanı sanırım kısıtlanmış.
Saygılar

Sayın GOASISG,

Evet haklısınız paylaşımı değiştirme süresinde bir kısıtlama var. Metinlerin orjinalliğinin bozulmaması için, aynı şekilde silme süresinde. Düzeltmek istediklerinizi yada eklemek istediklerinizi özel mesaj yolu ile bana bildirirseniz, ben sizin yerinize gerekli değişiklikleri yapabilirim.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Temmuz 18, 2013, 05:17:15 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 18, 2013, 05:23:56 ös
Yanıtla #13
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Biz Barbaros Hayrettin Paşa'nın olduğu söylenen sancak ile ilgilenirken, bir de Osmanlılar'ın olduğu söylenen sancak çıkarıldı ortaya.

Ben böyle bir sancak görmemiştim az buz olmayan geçmişimde. Kuşkuyla karşıladım. İnternette bir bakayım dedim. Bu sancak sadece şu adreste görülüyor: 

www.sosyalci.org

Başka hiçbir yerde yok. (Ben ulaşamadım.) Osmanlılar'ın böyle bir sancağı var idiyse, nasıl olur da İnternette bir başka adreste bulunmaz? Nasıl olur da biz yıllar boyunca zaman zaman araştırmalarımızın kapsamına kattığımız Osmanlı Tarihi'nde buna rastlamayız?

Ancak anlaşılıyor ki burada niyet başka... Şayet o resim Osmanlı Sancağı ise gerçekten, orada 13 rozet kullanılmış olduğunu görüyoruz. Bu 13 rozetin elbette bir anlamı olmalı. Fakat Sayın GOASISG tarafından verilmiş Sefirot şemasında olağan oldğu üzere 10 sefirot var. Üstelik unutmayalım ki bu Sefirot şeması iki boyutlu değil 3 boyutludur ve Tiferet adlı Sefira tam ortadadır. Dolayısıyla bu sancak düzenlemesiyle Sefirot Şeması'nın bir benzerliğinin gösterilmesine çalışılması biraz fazlaca zorlama gibi görünüyor.

« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2013, 05:28:16 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Temmuz 18, 2013, 05:31:41 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Biz Barbaros Hayrettin Paşa'nın olduğu söylenen sancak ile ilgilenirken, bir de Osmanlılar'ın olduğu sancık çıkarıldı ortaya.

Ben böyle bir sancak görmemiştim geçmişimde. Kşkuyla karşıladım. İnternette bir bakayım dedim. Bu sancak sadece şu adreste görülüyor: 

http://www.sosyalci.org/forum%FE/forum_posts.asp?TID=1656

Başka hiçbir yerde yok. Osmanlılar'ın böyle bir sancağı var idiyse, nasıl olur da İnternette bir başka adreste bulunmaz? Nasıl olur da biz yıllar boyunca zaman zaman araştırmalarımızın kapsamına kattığımız Osmanlı Tarihi'nde buna rastlamayız?

aAncak anlaşılıyor ki burada niyet başk... Şayet o resim Osmanlı Sancağı ise gerçekten, orada 13 rozet kullanılmış olduğunu görüyoruz. Bu 13 rozetin elbette bir anlamı olmalı. Fakat Sayın GOASISG tarafından verilmiş Sefirot şemasında olağan oldğu üzere 10 sefirot var. Üstelik unutmayalım ki bu Sefirot şeması iki boyutlu değil 3 boyutludur ve Tiferet adlı Sefira tam ortadadır. Dolayısıyla bu sancak düzenlemesiyle Sefirot Şeması'nın bir benzerliğinin gösterilmesine çalışılması biraz fazlaca zorlama gibi görünüyor.

syn ADAM
Niyetimde bir başkalık yok syn ADAM ve bir niyetimde yok.
Sadece şemasal değişiklik,temel etkileşimle mevcut enerjiyi kullanmaktır
Tarihler ve simgeleri bayraklardan baska, daha ne iyi anlata bilirki.
saygılar
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2013, 05:41:21 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 18, 2013, 05:40:29 ös
Yanıtla #15
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Hiç adetim olmamasına karşın burada bir soru soracağım.

Bu başlık altında ciddi bir konuyu mu irdeleyeceğiz, yoksa saçmalıklarla mı uğraşacağız?
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Temmuz 18, 2013, 05:44:19 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu başlık altında ciddi bir konuyu mu irdeleyeceğiz, yoksa saçmalıklarla mı uğraşacağız?
syn ADAM
ben sacmalık olduğunu sanmıyorum.siz benim yaşımı gördünüz ama ben sizin yaşınızı deneyimleyemedim.
Bilmeden bir saygısızlık yaptıysam  özürdilerim
Saygılar
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 18, 2013, 07:46:12 ös
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

syn ADAM
burda bir yol göstermeye çalışıyorum.sizce aşırı dinci bir görüşün OSMANLI kültürünü sahiplendiğinde.

O sacmalık dediğiniz olguların her Aydın kişiyi elemine ettiğinde daha iyi anlarsınız.

Sitede Anlatımlarıma duygularla beraber gerceği katarak, ve gizemle kendimi dinlenebilir kılıp.

Sıkıntıda gördüğüm bir noktada ,tohum ekebiliyorsam bu beni. DACCALMI,MESİHMİ,BİLGEMİ. yapar eger bilge

yapıyorsa o paylaştığım resimlerin uydurkçu.yalancı,sacmalık dolu şeyler olmadığını anlarsınız syn ADAM
lütfen bana cvp verin .
SAYGILAR
İnternette yazılan sonsuza kadar kalır.bu sitede hiç bir anlatımım kişiye özel yapılmamıştır .bu haric her yazdığımın bir öğretisi vardır
Sürekli eleştri altındayım.
syn ADAM cvp verdiğinde siteden cıkarılmamı istiyorum(bana yönlendirdiğiniz elştirileri hak etmiyorum)
özeldende olsa hakkımda yanlış şeyler konuşulmasıda yanlış
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2013, 08:25:48 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 18, 2013, 09:03:36 ös
Yanıtla #18
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

syn ADAM
burda bir yol göstermeye çalışıyorum.sizce aşırı dinci bir görüşün OSMANLI kültürünü sahiplendiğinde.

O sacmalık dediğiniz olguların her Aydın kişiyi elemine ettiğinde daha iyi anlarsınız.

Sitede Anlatımlarıma duygularla beraber gerceği katarak, ve gizemle kendimi dinlenebilir kılıp.

Sıkıntıda gördüğüm bir noktada ,tohum ekebiliyorsam bu beni. DACCALMI,MESİHMİ,BİLGEMİ. yapar eger bilge

yapıyorsa o paylaştığım resimlerin uydurkçu.yalancı,sacmalık dolu şeyler olmadığını anlarsınız syn ADAM
lütfen bana cvp verin .
SAYGILAR
İnternette yazılan sonsuza kadar kalır.bu sitede hiç bir anlatımım kişiye özel yapılmamıştır .bu haric her yazdığımın bir öğretisi vardır
Sürekli eleştri altındayım.
syn ADAM cvp verdiğinde siteden cıkarılmamı istiyorum(bana yönlendirdiğiniz elştirileri hak etmiyorum)
özeldende olsa hakkımda yanlış şeyler konuşulmasıda yanlış

syn ADAM
 Bütün Saygımla . Bütün istediğim tek bir cevap.
ATAmızın Mu gibi kucaklayıcı olmayan öğelerinden ziyade ,OSMANLI gibi elegecirilmeye calışılan, bir kültüre .ATA mızın daha sıcak baktığına eminim.
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2013, 09:32:32 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 18, 2013, 11:54:55 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Alıntı
Sancağın alt ortasındaki iç içe iki üçgenden oluşan yıldız şeklindeki Hz. Süleyman (A.S.)'ın mührü ise geçmişte yaygın olarak kullanılan ve Mühr-ü Süleyman olarak bilinen Rahmani bir simgedir.

Sayın ADAM ; Yukarıdaki cevap yeterlimi , benim bilgim daha yükseğine ulaşamadı , bilgilendirirseniz sevinirim.
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus