Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Anıtkabir'i de yıkarız elhamdülillah.......  (Okunma sayısı 7861 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 03, 2013, 10:01:05 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kastamonu'nun İnebolu ilçesi AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, Taksim Gezi Parkı olayları nedeniyle eylemcilere twitterdan tepki göstererek, "Taksim Gezi Parkı'ndan sonra Anıtkabir'i de yıkarız elhamdülillah" dedi.

AK Parti İneboluGençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu'nun Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemcilere yönelik sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından yaptığı bu açıklama ise, kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Başkan Küpoğlu, istifa ettiğini açıkladı.

Ardından AK Parti İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri, parti binasında bir araya gelerek konuyu görüştü. AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, "1 Haziran tarihinde İnebolu AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Ferhat Küpoğlu'nun şahsına ait sosyal medya hesaplarından paylaşmış olduğu fikirler ve ifadeler, parti teşkilatımızın görüşü ve düşünceleri ile hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır.

Ülkemizin son günlerde bulunmuş olduğu kritik günlerden dolayı ülke genelinde sosyal medya aracılığıyla tahrik edici eylem ve açıklamalara karşılık verilen ve diğer siyasi görüş sahiplerinin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sosyal medyada paylaşmış oldukları, Müslümanlığa ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ferdine yakışmayan sözlerin sonucunda Hasan Ferhat Küpoğlu'nun vermiş olduğu talihsiz bir cevaptır. Kaldı ki, partimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu ilkeler doğrultusunda yoluna devam etmektedir. İnebolu AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve üyesi olan Hasan Ferhat Küpoğlu, olağanüstü yapılan yönetim kurulu toplantımızda bulunduğu görevden ve parti üyeliğinden istifasını sunmuştur. Tüm kamuoyuna duyurulur" dedi.

IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Haziran 03, 2013, 10:09:04 öö
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Dervişin zikri neyse fikri de odur...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)

Haziran 03, 2013, 03:04:03 ös
Yanıtla #2

Karın ağrısı nedir ki böyle bir cümle kuruyor? Her yer bitti orası mı kaldı. Öyle bir durumda sonları nasıl olur düşündüler mi?

Haziran 03, 2013, 03:10:43 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Bu da diğer tarafın provakatörü...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Haziran 03, 2013, 04:25:20 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Dervişin zikri neyse fikri de odur...

aslında güzel ve doğru bir söz ama sanırım burada pek yerine oturmuyor,bir sefilin sefilce düşünüp üstüne iş olarak alıp kullandığı bir cümleyi bir kuruma mal etmek gibi olur ki buda yanlış olur.
O dervişin sadece kendi fikri ve zikri o kadar olsun eşelensin dursun öyle,bu sözden provakasyon bile çıkmaz olsa olsa yalakalık çıkarki zaten ben okuduğumda amcalarına yalakalık yapan bir afacanın halini sezinledim.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Haziran 03, 2013, 10:13:20 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Kimi arkadaslar, hani derler ya hem nalina hem mihina diye, hem bir tarafa vuruyorlar , hem diger tarafa.
Bir taraftakilere,"bir sefil" diyorlar, öteki taraftakilere "provakatör"diyorlar.
Ama bir türlü asil söylemek istediklerini söyleyemiyorlar ve bu korkarim kendilerinde karin agrisi yapacak.
Yok efendim cam kirilmista, yok efendim araba yanmista, yok efendim bilmem kimin neresine ne kacmista.
Acaba bu arkadaslar son besgün icinde "polisimizin " atiigi vede SIKTIGI gazin kac ton oldugunu ve bunun büccemize kaca mal oldugunu hic kendilerine sordularmi?
Illahi provakatör ariyorlarsa, polisin yaninda vede ona yardimci konumundaki, elleri civili sopalarla dolu olan sivil sahislarin kim olduklarini bir arastirsinlar.

Bu yapilanlari, ki bununla Taxim basta olmak üzere ülkenin 60 ilinde sokaklara dökülen yüz binlerce insani kasediyorum, tamamiyle insanim diyen ve kendi özgürlügüne sahip cikan bir toplumun insanlasma mücadelesi olarak görüyorum.
Ve bütün yüregimle destekliyorum ve bu ugurda gerekirse her türlü bedelinde ödenmesi gerektigini düsünüyorum.

Bu mücadele yeni degil, bu mücadele ekonomik, siyasal, kültürel ve dinsel olmak üzere, bin yillardir var ve bugün devam ediyor.
Bu mücadelenin bir tarafinda, bu taraf Taksimdekilerin tarafidir, Spartaküsler, Fransiz Devrim(ciler)i, Paris Komümcüleri, Seh Bedrettin ve müritleri, Pir Sultan ve yoldaslari, Atatürk ve arkadaslari, Salvador Allende ve Che ve Deniz Gezmis ve yoldaslari Ve Mahir ve On"lar vardir.

Öteki tarafta, ki bunlar gazci polislerin pasa babalaridirlar, Atina despotlari, Romali tiranlar, krallar, carlar,prensler,sövalyeler,Batista, Salazar, Hitler,Musolini, Sah, Pinochet vede Kuyucu Murat pasalar, Hizir Pasa, Yavuz Selim, Evren pasalar ve enson ....................

Evet herkes rengini belli etsin, tabi o yürekleri varsa. Rengini ve safini belli ederken asagidaki haberide dikkate alsin.

Alinti

TTB yurt çapında devam eden gösterilerle ilgili bir rapor yayınladı.Yayınlanan raporda Mehmet Ayvalıtaş'ın hayatını kaybettiği açıklandı.

Yapılan açıklama şöyle:

Taksim Gezi Parkı’nda tamamen barışçıl olarak başlayan bir çevre duyarlılığı eyleminde ne yazık ki ilk ölüm haberi geldi.

Dün gece İstanbul 1 Mayıs Mahallesi’nde, bir otomobilin bütün uyarılara rağmen durmayarak TEM Otoyolu’nda gösteri yapan kitlenin arasına dalması nedeniyle Sosyalist Dayanışma Platformu (SODAP) üyesi Mehmet Ayvalıtaş isimli genç hayatını kaybetti.

Öncelikle yaşamını kaybeden genç yurttaşımızın yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Açık olarak ilan ediyoruz:

Bu ölümün sorumlusu; günlerdir süren demokratik gösterileri vahşice bir şiddetle durdurmaya çalışan, göstericilerin haklı taleplerine kulak vermek yerine onları “üç beş çapulcu” diyerek tahrik eden; bununla da yetinmeyip “Yüzde elliyi evlerinde zor tutuyoruz” diyerek iç savaş kışkırtıcılığı yapan siyasi iktidardır.
Hükümet’in acilen yapması gerekenler açıktır:
- Polis şiddeti durdurulmalı, polis geri çekilmelidir.
- Binlerce yurttaşımızın yaralanmasına ve Mehmet Ayvalıtaş isimli gencimizin ölümüne neden olan yöneticiler; İçişleri Bakanı, Emniyet Genel Müdürü, İstanbul Valisi ve İstanbul Emniyet Müdürü, başta Ankara, İzmir, Adana, Eskişehir, Balıkesir, Antalya, Kocaeli olmak üzere vatandaşlara şiddet uygulanan bütün illerin vali ve emniyet müdürleri derhal görevden alınmalıdır.
- Gözaltına alınan bütün yurttaşlar serbest bırakılmalıdır.
- Gezi Parkı halka açılmalı; AVM ve Topçu kışlası yapılması planlarından vazgeçildiği bizzat Başbakan tarafından resmen açıklanmalıdır.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı uyarıyoruz:
Taksim Gezi Parkı’nı korumak için demokratik haklarını kullanarak barışçıl bir şekilde gösteri yapan yurttaşlara karşı bu insanlık dışı şiddet, bu zulüm, bu vahşet durmadığı takdirde korkarız ki çok daha fazla can kaybı meydana gelecektir ve bu ölümlerin sorumlusu AKP İktidar olacaktır.

HİÇBİR SİYASİ İKTİDAR BU ÖLÜMLERİN BEDELİNİ ÖDEYEMEZ!

Türk Tabipleri Birliği olarak yurttaşlarımızın demokratik haklarını kullandığı için öldürülmediği, polis tarafından ölümcül yaralanmalara maruz kalmadığı bir ortam gelişinceye kadar hekimlik hizmetini acil durumlar için yoğunlaştıracağımızı,Bu şiddetin durdurulması için ülke çapında yapacağımız eylemi diğer emek, meslek örgütleriyle birlikte kararlaştırarak gün içinde kamuoyuna açıklayacağımızı duyururuz.
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2013, 10:15:30 ös Gönderen: Tij »

Haziran 03, 2013, 10:29:09 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Evet bazi arkadaslar provakasyonda dem vuruyorlar.
Iyi alin size provakasyon.

Ne zamandir polisimiz kalesnikof marka silah kullaniyor?

Gezi Parkı'nda Kalaşnikof paniği

Taksim Gezi Parkı'nda devrilen bir polis aracından düşen kalaşnikof tüfeğin göstericilerden bir tarafından alınarak götürüldüğü görüntüler ortaya çıktı.Gezi Parkı'nda Kalaşnikof paniği

İnternette yayınlanan görüntülerde devrilen ve tahrip edilen bir polis aracı ve bu araçta kalan kalaşnikof tüfek göstericilerin elinde görülüyor.

Tüfeğin kabzasına dokunmamak için çaba gösteren göstericiler arasında bu sırada bir şaşkınlık ve panik yaşanıyor.

Göstericilerden biri sonunda kayışından tuttuğu otomatik tüfeği gördüğü polise teslim edeceğini söyleyip uzaklaşıyor. Görüntülerde ve kendi aralarındaki konuşmalarda göstericilerin Kalaşnikof tüfekten uzak durma çabaları dikkati çekiyor.

Görüntülerin paylaşıldığı sitede "Emniyete geri teslim edilmiştir" denilen silahla ilgili şu bilgiler aktarılıyor:

Gezi parkında bulunan polis aracının içerisinden çıkan AK47 Kalaşnikof marka silah... Şarjörü takılı ve içinde mermi var halde bulunmuştur. Orantısız gücün göstergesidir... Silah güvenlik tedbiri alınarak şarjörü çıkartılmış ve Halk tarafından emniyete geri teslim edilmiştir (dha)
Alintidir.

Simdi sormak lazim polis bu silahi nereden getirdi, cünkü polis tarihinde kalesnikof kullanmamistir.
Polis bu silahi niye buraya getirdi?
Amac kimi veya kimleri vurmakti?
Vurduktan sonra kimlerin üstüne atmakti?( ki tarihimiz böyle cirkinliklerle doludur)
Bu silah daha önce nerelerde kullanildi?
Daha soralimmi?

Haziran 03, 2013, 11:43:57 ös
Yanıtla #7

Sivil polisler kaleşnikof kullanırlar sayın Tij bilginiz olmayabilir. Sivil kıyafetli olanlarda sivil polislerden başkası değildir. Tarihinde nasıl kaleşnikof kullanmamıştır polis? Bu bilgiye nereden ulaştınız bilmiyorum ama ben doğuda durduğum sürede sivil polislerin %90 ı alenen olmasada kaleş kullanıyorlardı.
""Simdi sormak lazim polis bu silahi nereden getirdi, cünkü polis tarihinde kalesnikof kullanmamistir.
Polis bu silahi niye buraya getirdi?
Amac kimi veya kimleri vurmakti?
Vurduktan sonra kimlerin üstüne atmakti?( ki tarihimiz böyle cirkinliklerle doludur)
Bu silah daha önce nerelerde kullanildi?
Daha soralimmi?""

Böyle bir soru tarzı da olamaz kimse kusura bakmasın. Bilginiz yoksa bu konuda araştırmanızı öneririm. Konuya itafen yazmadım yanlış bildiklerinizi bir nebze düzeltebildiysem ne mutlu bana... Saygılarımla....

Haziran 04, 2013, 01:15:31 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Oooşşttttttt ordan , sen kimsin ki daha ASLAN' lı yolda leşini sererler .Doğru kulübene sahibin gezide ; gelince tasmanı takar gezersiniz , iki can dost olarak ...

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 04, 2013, 01:18:42 öö
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Sayin yazbenide bana cevap niteliginde birseyler yazmis ama cok önemli bir sey degil, bir cümlesi haric.
Zaten oda herseyi ele veriyor. Cümle aynen su:

Alıntı
ben doğuda durduğum sürede sivil polislerin %90 ı alenen olmasada kaleş kullanıyorlardı.

Hatta bu cümlenin su iki kelimesi cok daha önemli.

Alıntı
alenen olmasada

Zaten ülkemizin son 30 senesine hep bu "alenen" olmayan silahlar yön verdi.