Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fethullah Gülen  (Okunma sayısı 18643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 25, 2010, 06:13:41 ös
  • Ziyaretçi

Ermeni olan dedesinin pasinlerli Ibrahim bey'in hizmetkarligini yaptigi yillarda, Rus isgali sirasindaki ermeni ayaklanmasinda Ibrahim bey ve ailesi ermeni hizmetkarlarinin tasallutuna ugrayinca, Ibrahim bey hizmetkarini ve onun ailesinin bir bolumunu oldurur. Ardindan, intihar eder. Olaydan sag kurtulan Fethullah gulen'in babasi, 18-19 yaslarindayken, ispire gelir ve yerlesir. Fethullah GULEN: Musluman adi alir ve bir Turk kizi ile evlenir. gulen'in babasinin, 'Oyle bir evlat yetistiriyorum ki, bunlari kendi dinleri ile vuracak' dedigi de rivayet olunur." (E.M.H., 2 Haziran 1999) Cumhuriyet'ten Deniz som, 16 haziran 1999 tarihli"Vaziyet"te okuyuculardan Veli Yildirimin agzindan su bilgileri aktariyor: "ABD'de Turkiye'deki 'Sizinti' Dergisinin karsiligi olan 'The Fountain' isimli bir dergi var. Bunu Washingtondaki Katolik universitesi'nden Cizvit papazi Sidney Griffith ve Abdulaziz Sachadina. Bunlardan Griffith, bir ara Gulen'i New Jersey'de ziyaret etmis. Sachedina ise Tanzanyada dogmus;Hindistan,iranve kanad'da okumus; Siilik davasinda hizmet icin uzun yillar ABD, kanada, urdun, pakistan ve Afrika-Avrupa ulkelerinde ders vermis; halen de Virginia universitesi'nde profesor olarak gorev yapan bir kisi. Sachedina, mesaisinin bir bolumunu ABD'deki Stratejik ve Uluslararasi Arastirma Merkezinde (CSIS)'din, politika ve insan haklari uzmani olarak calismaya ayirmis; ayni zamanda, 'Mehdilik' konusunda uzman kabul ediliyor ve bu konudaki konferanslariyla da taniniyor. 1962'de Georgetown Universitesi bunyesinde kurulan CSIS, dunyanin muhtelif ulkeleri ve bolgeleri uzerinde politik-ekonomik arastirmalar yapiyor ve hazirladigi senaryolari ABD yonetimine ve sirketlerine sunuyor .CSIS'in Orta Dogu Masasi'ndaki yoneticilerden biri olan Edward R.M.Kane Kahire,Bagdat,Beyrut,Tripoli, Dakar ve Ankarada CIA gorevlisi olarak da calismis. Dolayisiyla, CSIS ile CIA arasinda baglanti kurmak mumkun."Som, Yildirimin bilgilerini aktardiktan sonra, su yorumu yapiyor: "The Fountain'in son sayisinda 'The Restoration of Balance' (dengenin onarimi) baslikli bir yazi var; yazari, M.Fethullah Gulen. Yoneticisi olarak Isa saracin, murahhas aza olarak Cherly Pearson'in ve genel koordinator olarak Mustafa K.Sungurun gorundugu derginin yazi kadrosunda, kimligi acikca belirtilmemis bir kisi daha bulunuyor; M.F.Sahin.bilindigi gibi, Fethullah Gulen, bazi yazilarinda Abdulfettah Sahin adinida kullaniyor. Turkiyedede satilan The Fountain, Internet ortaminda da mevcut ve'islamiyette yeni bir ses' olarak Gulenin gorusleri veriliyor. Fethullah Gulen ABD'de 'tedavi oluyormus' diyorlar,'entegrasyon tamamlaninca' donecektir." Gulenin, "sahabe efendilerimize cinnet derecesinde sevgisi vardir" seklinde tanimladigi babasi Ramiz, cocuklarina, Sahabelerle hic ilgisi olmayan isimler vermistir: Fethullah, Sibgatullah ve Mesih. Gulenin babasinin ogullarindan birine, samimi Musluman ailelerde rastlanmayan ve ama Yehova Sahitlerinin propoganda yayinlarinda sik sik kullanilan"Mesih" adini vermis olmasi dikkat cekicidir.(Ankara Emniyet Muduru Cevdet Saral ve ekibince hazirlanan Fethullah Gulen Raporu, s.18'e atfen,star gazetesi, 14 haziran 1999) Nedendir bilinmez, Fethullah Gulen babasinin Alvar koyunden ayrilmasi ile ilgili olarak "Kucuk Dunyam" kitabinda hic bir aciklamada bulunmamaktadir. Oysa bu, son derece ciddi ve aciklama gerektiren bir konudur.Gulenin suskunlugu akla,"neleri ve nicin gizledigi" sorusunu getirmektedir. (Ankara Emniyet Muduru Cevdet Saral ve ekibince hazirlanan Fethulleh Gulen Raporu, s.20'ye aften, star gazetesi, 14 haziran 1999) Cumhuriyetten Deniz Som, 22 haziran 1999 tarihli "Vaziyet"te, okuyuculardan Veli Yildirimin agzindan su bilgileri aktariyor: "Turkiyedeki 'Sizinti' dergisinin ABD deki karsiligi olan 'The Fountain'in ust yonetiminde gorevli kisilerden biri de Islam-Hiristiyan iliskileri ve ortadogu konularinda uzman olan Ibrahim M. Abu Rabi .Rabi ayni zamanda ,Hartford Universitesinde 'Mcdonald Centre for the study of Islam and Christians'da gorev yapiyor... Said-i Nursi'nin talebesi oldugu soylenen Vatikan dinler arasi enstitusu'nden Kardinal Thomas Michel ve ABD'deki Georgetown Universitesinden Barbara Stowasser, Istanbula geldiklerinde Fethullahcilarin konugu olmuslar. Gulenin Vatikanda Papyi ziyareti sirasinda acikladigi, Sanli Urfada uc dini bir araya getirecek bir okul acma dusuncesinin de ABD de hazirlanan planlar dogrultusunda degerlendirilmesi gerekiyor. Kurtulus Savasinda Istanbulda faaliyet gosteren Misyonerler ile Islamcilarin isbirligi incelenirse, gunumuzdeki senaryolar daha iyi anlasilacaktir
« Son Düzenleme: Ocak 07, 2011, 12:42:56 ös Gönderen: dogudan »

Ocak 07, 2011, 05:01:35 öö
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Once ilk videoyu izleyiniz

Fethullah Gülen'i Anlatıyorlar

fhö ALLAH(C.C.)1 M.FETULLAH GÜLEN HOCAEFENDİ

Fethullah Gülen - Siz O'nu Arıyorsunuz!.

Harika bır adam... hem ağlar... hem ağlatır hocam...
« Son Düzenleme: Ocak 07, 2011, 12:43:23 ös Gönderen: dogudan »
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Ocak 07, 2011, 12:40:32 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Bende o psikolojiyi yakaladığımda oldukça rahat ağlayabilirim herhangi bir tiyatrocu da oldukça rahat ağlayabilir yapılan icraatların arkasına da bakmak lazım... kişilerin bağlantılarına da bakmak lazım o iyi niyetlidir demek için... birilerine tapınmadan önce,  provokasyon yapmadan önce biraz elini vicdanına koymak gerekir bana göre... cidden ağlatıyor! hoca... bizim ülkemizin geçmek bilmeyen modası da bu aynı yöntemi adı fuhuşa karışan mankenler de yapıyor ve ortalık süt liman oluveriyor. hep aynı terame!
« Son Düzenleme: Ocak 07, 2011, 12:45:17 ös Gönderen: dogudan »

Mart 13, 2011, 05:49:30 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

İlk mesajım olacak. Benim erzurumlu bir arkadaşım vardı belki hemşerisi olduğundan çok seviyordur fakat bende sizin gibi bir gün konuyu açtığımda çok asil bir aileden geldiğini söylediler. Hatta babası o kadar hak hukuk adamıymış ki affedersiniz ineklerini falan otlamaktan getirirken ağzına çuval türü birşey geçirip öyle götürüyormuş; etraftaki başka insanların bahçesine falan girip birşeyler yemesin diye. Ama ne kadar doğrudur bilinmez. Sizin anlatıklarınızla bunlar çok tezat geldi bana. Üstelik eğer babası öyle bir evlat yetiştireceğim onları kendi dinleriyle vuracağım demişse emeline ulaşmış demektir. Artık dünyada faal bir cemiyet.

Nisan 12, 2011, 11:39:58 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

fethullah gulen demek para demek, para demek feto demek..

Nisan 14, 2011, 11:54:29 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevmeyebilirsiniz. Ama saygili olmaniz, sizede saygi duyulmasini saglar Sayin Ortega. Hoca demek zorunda degilsiniz ama kisiye en azindan ismi ile hitap edebilirsiniz. Iyide olsa kotude olsa, basarili bir onder oldugu kesin.

Nisan 15, 2011, 11:22:26 öö
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

bana fetocularin saygi gostermesine gerek yok, ihtiyacim da yok.. eve yakisiksiz ve kaba ama dusuncem bu cunku onun ulkeme yaptiklarini vatan hainligi ve insanlari bolmek, din uzerinden para kazanmak, saadet zincirleri kurup insanlara din adi altinda bagislar almak olarak gordugumden kendisine ve sevenlerine bir saygim soz konusu olamaz.. notr'um kendilerine karsi

cunku bu ulkede pkk silahla bolmeye calisir, feto ise para ve din adi kullanarak, dindar olan olmayan diye bolmeye calisir..
benim icin pkk'nin silahsizidir..

kendisine hoca diyenler, unutmasin, bu dunyada tek merci kitaptir, ve feto'nun benden 1 kelime fazla bildigini idda etmesi, insnlari yonlendirmeye calismasi komiktir.. herseyin cevabi kitapta, ayrintilari resmi olarak kanitlanmis hadis-i seriflerdedir..

ayrica neyin onderi onu da bir aciklar misiniz?
« Son Düzenleme: Nisan 15, 2011, 11:25:37 öö Gönderen: Ortega »

Nisan 29, 2011, 01:23:50 öö
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Sayın Asli, lütfen beni mazur görünüz . Videolarda da gördüğümüz gibi   Fethullah Gülen  vaazlarını ibadet yerlerimiz olan camiilerimizde vermektedir. Acaba kendisi Diyanet İşleri Başkanlığının maaşlı imamımı  dır ?   Kendisi bu vaazları vermek üzere görevlendirilmiş midir?  Yoksa kendiliğinden istediği yerde istediği şekilde  vaaz verme yetki ve selahiyetine sahip birisi midir ?  Aydınlatırsanız memnun olurum.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Nisan 29, 2011, 03:14:50 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hocam eskiden Diyanete bağlı imamdı. Bu vaazları o zamanlardamı verdi bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla kendisi ilahiyat mezunu ve devlet imamıydı. Devletten imam maaşı alıyordu. Herhalde bu sorunuzu cevaplamıştır. Sevgilerimle

Nisan 29, 2011, 02:25:09 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Cumhuriyetin kurumlarını sinsice ele geçirip, insanlık adına utanç verici işler çevirene hoca diyeceksin, bu ülkeyi ve namusunu sana bağışlayan Mustafa Kemal yerine, humeyni'ye dua edeceksin. Sonrada saygı gösterin lütfen diyeceksiniz. Saygıyı göstereceğiz ama beğenmeyebilirsiniz.

ESKİ FBI DANIŞMANLARI YAZDI
CIA Gülen’e sponsor oldu
Paul Williams/ın bazı saptamaları:
1) CIA, Afganistan’dan Avrupa’ya ve ABD’ye eroin akışına, Gülen hareketine para desteği için izin vermekte.
................................

Eroin akışından para kazanana, cia ile işbirliği yapana herhalde küfür edilse azdır.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.