Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kitap önerisi  (Okunma sayısı 5823 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 03, 2016, 11:47:05 ös
Yanıtla #10
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

karalamaya çalışanlar derken deneme moderatörüne yeni görev süresince bir uyarı mı gelmiş oldu?madem karalayıcı idi neden beş tane yeşil yıldız verdiniz? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

alice harikalar diyarında,sefiller  ve kırmızı başlıklı kız.
iyi okumalar.
ölüm bir varmış bir yokmuş-otomatik portakal.

Sayin hyperbolic metamaterial,

Hakkinizda birden fazla, farkli kisiler tarafindan sikayetler geldi. Sahsiniz, daha once, uslubunuz ve forum ici aktiviteleriniz hakkinda bilgilendirilerek, ihtar aldi. Yeni bir uyesiniz. Elbette size hosguru ve anlayis ile yaklasilmali. Forumumuzdaki bayan sayisinin az olmasindan dolayi da, kirilmamaniz ve katilimda bulunmaya devam etmenizi talep ederiz.

Forumda saygisiz ve bozuk bir uslup ile kendinizi ifade etmektesiniz. Diger bircok uyenin, birbirine ve konu basligina sundugu saygiyi sizden gorememekteyiz. Bulundugunuz forum dahilinde istediginiz konu hakkinda fikrinizi soyleyebilirsiniz. Ancak kendinizi ifade ederken daha kabul edilebilir ve saygin bir uslup takinmaniz, hem yonetimi hemde diger uyeleri hosnut birakacaktir. Katilimlarinizin olumlu yonde degiserek devamini rica ediyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 04, 2016, 12:06:35 öö
Yanıtla #11

hemde:de ayrı.

saygısızlık var ise yasalar çerçevesinde gerekli cezai işlem yapılabilinir.ancak ben göremedim.tıpkı felsefe sınavında masanın olmadığını kanıtlayın diyen hocaya hangi masa demek gibi bir cevap da verebilirdim.ancak buradaki hangi sorusu  saygısızlık ifadesi olmamasından ileri gelmektedir.adil bir yargılama sürecinde sanık-tanık-hakim ve de mübaşir ayrıca da bir adet sekreter bulunmaz mı?soruyorum size.o zaman sanık neyle suçlandığını dinler,itiraz da eder,suçunu kabul de eder.biz bu adil süreci yaşamadan son aşamadaki hakim kararını yayınlarsak sakat bir adalet kurmuş olmaz mıyız?
sitedeki hiç kimseyi özel olarak görmedim,yazıyı okudum,bazen de sadece başlığı okudum.şu anda ise kendimi anonim bir yazarmış gibi görüp şu anda olanları inceliyorum sanki öznesi ben değilmişim gibi.bu analiz yapma isteği maalesef hep var.kazancı yok ama kaybı da yok.
özetle:tahammülünüz için teşekkür ederim.ben bile kendime tahammül edemezken siteden hala niçin atılmadığımı merak ediyor idim.fakat tanrı her zaman olduğu gibi meraklandığım sorunun cevabıyla beni ödüllendirdi.yeniden doğma süreci de olabilir bu durum.bilemeyeceğim.
değerli vaktinizi ayırıp yazı yazdığınız için de teşekkürler.
« Son Düzenleme: Mart 04, 2016, 12:24:52 öö Gönderen: hyperbolic metamaterial »
kalite çöplükte aranmaz.

Mart 04, 2016, 12:45:09 öö
Yanıtla #12
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin hyperbolic metamaterial,

Benzer bir yanit bekledigimden dolayi hakkinizda sikayet gelen iceriklerden bir kismini zaten onceki mesajimda alinti olarak, kendi mesajim ustunde size sunmustum. Yargi sureci hakkinda ki dusuncelerinize katiliyorum. Ancak yazdigim mesaj bir yargilama, ceza-i yaptirimdan ziyade (son iki kelimesinde de gorebileceginiz gibi) bir rica idi. Dolayisiyla yargi prosedurunun bahsettiginiz anlamda uygulanmasi zaten dogru olmaz.

Bulundugunuz ortam bir bir devlet, bir Loca yada bir adli bir makam degildir. Talep ettiginiz yada onerdiginiz merci ve makamlarin burada bulunmasi, oldukca az sorunu olan kucuk bir topluluk icin gerekli gorulmemektedir. Aktif uye sayimiz 50-100 civarindadir. Dolayisiyla burayi (yonetim bicimi olarak) bir dernek yada benzeri bir topluluk olarak gormeniz daha dogru olur. Kisi hakkinda sikayet geldiginde yonetim gerekli gorusmeleri yaparak ilgili adimlari atar. Bu adimlar, bilgilendirme, ihtar, rica vb. seklinde sunulabilir. Ayni zamanda, yonetim, uygun gordugunde yaptirimda uygulayabilir. Bahsetmis oldugunuz adil yargi prosedurunde, rica, bilgilendirme, ihtar gibi unsurlara yer yoktur. Kisi kurallari bilmekle sorumludur ve kurallar cignendiginde belirlenmis olan yaptirima maruz kalir.

Tarafiniz, uyelik basvuru formunu doldurmus, uyelik kural ve sartlarini okudugunu belirterek, bir sure bekledikten sonra uyelige kabul edilmistiniz. Bu kabul ettiginizi belirttiginiz uyelik basvuru formunda, forum ici yazim uslubuna dair de bilgi verilmektedir. Kurallar cignenmesi durumunda yonetim konu ile ilgilenerek gerekli adimlari atmakla sorumludur.

Siteden atilmaniz, en son dusunulmesi ve hicbir secenek kalmadiginda uygulanmasi gereken bir yaptirimdir. Sahsiniz bizler icin degerlidir. Saygi duymali, hosgoru ve anlayis sunmaliyiz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 04, 2016, 01:20:27 öö
Yanıtla #13

değerli gördüğüze çok sevindim.tüm yönetime tekrar teşekkür ederim.süreci irdeleme lutfunuza gelince de aynı konudan bahsettiğimiz açık.saygısızlık ifadesinin açılımını hiçbir zaman kabul etmediğimi tekrar belirtir, aynı derecedeki değeri oluşturmanızı can-ı gönülden dilerim.
sevgiler.
kalite çöplükte aranmaz.

Mart 04, 2016, 01:30:44 öö
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

İncil'deki 7 Safha Hanif Dîni - Uluslararası M.İ.H.R. Vakfı Tarafından Hazırlanmıştır.

İlgisi olanlar bu linkten ulaşabilirler:
https://www.mihr.com/Home/Kitaplar/465

"İslâm diye hanif dîninden ayrı bir dîn yoktur! Hıristiyanlık diye hanif dîninden ayrı bir dîn yoktur! Musevilik diye hanif dîninden ayrı bir dîn yoktur. Bunun dışındaki hiçbir fırkanın da, hanif dîninden ayrı bir dîni olamaz. Kısaca; dînler yoktur, sadece bir tek din vardır. O din, Hz. İbrâhîm (A.S)’in hanif dînidir. O din; Hz. Âdem (A.S)’in, Nuh (A.S)’ın, Hz. Musa (A.S)’ın, Hz. İsa (A.S)’ın dînidir. O din, Hz. Muhammed (S.A.V)’in dînidir. O dîn bugün de bütün insanlığın dînidir. Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’ân-ı Kerim’de, Hz Musa AS ve ona tabi olanlarin, Hz İsa AS ve ona tabi olan havarilerin ve Hz Muhammed SAV efendimiz ve ona tabi olan sahabenin yaşadığı 7 safha ve 4 teslimden oluşan hanif dini emir olunmaktadır."
« Son Düzenleme: Mart 04, 2016, 01:35:42 öö Gönderen: sun »
''Kızıl elmada buluşalım''

Mart 04, 2016, 02:09:09 ös
Yanıtla #15

değerli gördüğüze çok sevindim.tüm yönetime tekrar teşekkür ederim.süreci irdeleme lutfunuza gelince de aynı konudan bahsettiğimiz açık.saygısızlık ifadesinin açılımını hiçbir zaman kabul etmediğimi tekrar belirtir, aynı derecedeki değeri oluşturmanızı can-ı gönülden dilerim.
sevgiler.

Bir kişiye, bir topluluk bukadar cok "tölerans" gösteriyorsa, 3 nedeni vardır:

- 1 Temelleri "tarikat" usülleriyle yoğruludur. (Bireyi,sonsuz sabır ile topluluğa alıştırıp; Sonra dışlanır...."Bu kısımdan sonrası, topluluğun samimiyeti ile alakalıdır".Sürecin sonunda birey ya kendiyle yüzleşir,yada zayıf karakterli ise, yoksunluk yaşar.)

- 2 Bir ışık görülmüştür.

- 3 Duygusal bağ. (Sanmıyorum)

1'nci şık ise; Temelinizden yıkılarak, yeniden inşaà olmaya hazır olun.

Saygılar Sevgiler
« Son Düzenleme: Mart 04, 2016, 02:12:13 ös Gönderen: Zig-Zag »
Sen Özelsin

Mart 04, 2016, 06:11:09 ös
Yanıtla #16

à bu a yı nasıl yaptınız acaba? çok orijinal imiş. 8)
kalite çöplükte aranmaz.

Mart 06, 2016, 03:09:05 ös
Yanıtla #17
  • Yeni Katilimci
  • *

à bu a yı nasıl yaptınız acaba? çok orijinal imiş. 8)

Sayın bayan

Herşeye farklı yorumlayıp değişik cevabı olup ve ilginç önerilerinize karşı size destek olup öneride bulunan değerli kardeşlerimize karşı sizde elinizden geldiğince gördüğünüz usulup ile ilgi ile cevaplandırınız lütfen birileri muhattap alıyor ise o seviyede saygı göstermek

Küçük düşünüp à ya takılmamanız gerektiğinin kanaatimce fikrimi sunarım

Ayrıca Sayın Risus 'un önermiş olduğu kitap  (kblan tragna-Bülent kısa) piyasa kopyası bulunmayan ve bazı sorgularımın sonucunda içeriği uygunsuz görülüp yasak alıp kaldırılmış bir kitap deniyor bunu kitapçılardaki herkes bilmesede bazıları söylüyor.

Bu konudaki yaptığım araştırmalarda tam kitap olarak yani 400 sayfalık pdf dosyasını keşif ederek bastırmış bulunmaktayım şahsıma , bu bilgiye kitabın pdf'ine ihtiç duyan olabiliceğini düşündüm.

İsterseniz araştırabilir dilerseniz  ileti ile ulaşarak yardımcı olabilirim

Uslup ve davranış olarak hatam var ise affınıza sığınır düzeltmenizi rica ederim
Teşekkür eder Saygılarımı sunarım.

Seeing is believing

Eylül 27, 2018, 04:08:33 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonluk ile ilgili Mustafa Besimzade'nin " Sorularla Masonluk " , Çevirisini Burak O. Boran'ın yaptığı Albert Pike , Sembolik Masonluğun Ahlak Ve Öğretisi'ni, Kabala ile ilgili olarak ise Hermes Yayınları'ndan Westscott & Mathers'ın " Kabala'ya Giriş Ve Sefer Yezirah ( Oluşum Kitabı) , Dion Fortune'un " Mistik Kabala " yı , Ahmet Akıncı'nın yine " Kabala " isimli kitabını önerebilirim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sevgi, Saygı ve Selamlarımla.
« Son Düzenleme: Eylül 27, 2018, 04:17:58 ös Gönderen: ozlemsafak »
🌿🌞🌿 Sit Lux Et Lux Fuit 🌿🌞🌿