Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İnsan  (Okunma sayısı 4057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 05, 2022, 09:15:11 ös

İnsan hatalı bir varlıktır, yaradılışı itibariyle gelecek nesiller de hatalı olacaktır. Belki genetik mühendislikle insan hatasız hâle getirilebilir.

İnsanoğlu eninde sonunda, maalesef, ya kendi elleriyle ya da doğanın ve ya evrenin eliyle yokolacaktır. Çünkü insanoğlu bencil, nefsine hakim olamayan, geleceği göremeyecek kadar şuuru kapalı, kendi hatalarını göremeyecek kadar kibirli, sekse düşkün ve hırslı bir varlıktır.

İnsanoğlu uyandırılmak zorundadır. Yoksa insanoğlu kendi kendini yokedecektir.

Kaos, doğru ve iyicil bir düzene evrilmeden, rahat etme şansımız yok.

Tanrı (Allah, Kadir-i Mutlak, EUM, artık adına ne derseniz...) sonumuzu güzel eylesin.

Amin.

« Son Düzenleme: Mart 05, 2022, 09:28:06 ös Gönderen: Mandıra Filozofu »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Mayıs 13, 2022, 04:22:23 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Epeydir forumdan uzagım,sn M filozofu forumda güzel esintiler yapmışsınız,katılım yapamadan duramadım.

İnsan hatalı bir varlıktır,
Bu sözünüze katılmıyorum.
İNSAN muhtesem bir yaratım..
 Canlılarda ana karnına düşüp ,doğum, gelişim, yaşlanıp ölüm döngüsü bile muhteşem bir programdır .
İş insana gelince insana verilmiş olan ,akıl,mantık,vicdan,irade ,şuur gb nimetler önemli .
Varlık bunların farkında olup ,bilinçli kullanmayı  geliştirip üst akıla ulaşıyor  İNSAN oluyor...
İradesini teslim edenler köle olarak süreci tamanlıyor.
Bunların farkında olmadan ,  ot gibi yaşayan varlık sadece insanın suretini kullanıyor
 Basit  bir tabir ile erdemlere ulaşamayan KUT alamıyor KUT alamayan  halifeliği  kazanamıyor.Göklerden mahkum kalıyor..topragın varlığı olarak toprak oluyor.
Sevgiler.