Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 'Açlığı bitirmek insanlığı başlatmaktır'  (Okunma sayısı 6280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 09, 2012, 08:05:00 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Sayin karahan,

aslinda konuyla direkt bir bagi yok bu yazdiklarimizin ama sordugunuz sorular hakkinda sunu söyleyebilirim.
Apo hakkindaki hükmü tarih verecektir ve ben hicbir kisiyi bir baskasiyla kiyaslamam. Insanlar sartlarinin ürünüdürler ve onlari kendi zamanlari ve satlari ile degerlendirmek lazim diye düsünüyorum.

Aslinda soruya soruyla karsilik vermek nezaketsizliksede bende size bu baglamda bir soru soracam.
Simdi Enver pasa denilen sahis, yeri geldi hürriyet kahramani oldu, yeri geldi vatan hayini ve kendisini Ermeniler"e sorsaniz tarihteki en büyük katildir derler, tabi diger arkadaslari ile beraber, mithat pasa gibi, ki benim icinde birbucuk milyondan fazla ermeninin katilidir. Ama ayni sahis simdi ülkemizde bir kahraman olarak anilir ve kendisinin adina anit mezar vardir.
Simdi biz bu sahsi neye, hangi kriterlere dayanarak nasil adlandiracagiz?

Saygilar

Kasım 09, 2012, 10:28:34 ös
Yanıtla #21
  • Uzman Uye

Sayın Tij, her ne kadar sayın karahan ile ikili bir diyaloğa girmiş gibi görünüyorsanız da, konunu içeriği itibariyle bazı şeyleri yazma ihtiyacı hissettim.
       Bakınız Enver Paşa'dan başlıyalım. Siz Enver Paşa'nın bir buçuk milyon ermeniyi katletmiş bir kişi olarak kabul ettiğinizi bildiriyorsunuz. Oysa tarih, 1915 yılında Anadolu'da 750-800 bin civarında Ermeni yaşadığını yazıyor.800 bin kişinin yaşadığı bir bölgede nasıl olur da bir buçuk milyon kişi karledilebilir ? Diyeceksiniz ki Türk tarihi böyle yazıyor. Tamam, o halde yıllardır arşivlerin karşılıklı olarak açılması Türk Hükümetleri tarafından teklif edilmesine rağmen neden Ermeniler ve İngilizler bu teklifi kabul etmiyorlar ? Sonra neden İngilizler de bu davaya dahil ediliyorlar ? Yoksa Anadolu'da İngilizler de yaşıyordu ve onlar da mı katliama maruz kaldılar da bizim mi haberimiz yok? Sonra Türkler, kahvelerde pişti oynadıkları için mi, yoksa parkta çay içtikleri için mi Ermenilerle savaş yaptılar? Ermenilerin katlettikleri Türklerin sayısı hakkında bilginiz var mı ? Bütün dünya kabul etmektedir ki o tarihte o bölgede bir savaş yaşanmıştır. Bu savaş, etnik yapı soykırım savaşı değil, vatanın savunması savaşıdır. Ve her iki tarafta doğal olarak kayıplar vermişlerdir. Şayet Eremeniler bu savaşı kazansa idi, acaba o zaman da Ermenilerin Türkleri soykırıma uğrattıklarını söyletebilecek mi idiniz ?
       Gelelim ana dilde eğitim talebinize, Tabiiki ana dilde eğitim bir haktır. Bu hak bazı ülkelerde  azınlık olarak kabul edilip o  statüsündeki tüm insanlara verilir.
       Lozan Antlaşması hükümlerine göre, Ülkemizde de azınlık olarak kabul edilen topluluklar vardır. Bunlar Yahudi, Ermeni, Rum cemaati gibi topluluklardır ve hepsinin ana dilleri ile eğitim yapma özgürlükleri vardır ve bunu yapmaktadırlar. Lozan Anlaşması hükümlerine göre Kürtler Ülkenin asli vatandaşı olarak kabul edilmişler, azınlık statüsüne dahil edilmemişlerdir. Nitekim bu ülkenin Kürt kökenli Cumhurbaşkanları, Başbakanları, Meclis Başkanları, Bakanları, Parlementerleri, Yüksek Mahkeme Başkan ve Yargıçları,  Kuvvet komutanları,Sayıştay Başkan ve Yargıçları, Danıştay Başkan ve Yargıçları ile Valileri ve sayamayacağım  kadar çok devlet yönetiminde bulunan kamu görervlileri ile sanayici ve işadamları olmuştur ve halen de mevcut durumdadırlar. Bir de kalkıyor, Kürtlere özgürlük diyorsunuz !!Aslında bunu terse cevirip,  kendi ülkelerinde adeta azınlık durumuna düşen Türklere özgürlük deseniz bence daha doğru olur.
        Yine diğer taraftan ana dilde savunma diyorsunuz.Bu en doğal hak, zaten  yasalarımızda mevcuttur. Örneğin Türkçe bilmeyen bir azınlık mensubunun her hangi bir nedenle  Mahkemeye düşmesi halinde mahkeme , onun ana dilini çok iyi bilen tercumanı temin etrmeden savunmasını almaz.Keza Türkçeyi bilmediğini beyan eden bir kürt için de tercuman bulundurulur. Ayrıca ülkemize her hangi bir amaçla gelip Adli veya idari  takibata maruz kalan kimseler için de ait oldukları ülkelerin ilgili konsolosluk veya temsilciliklerinden mutlaka tercuman temin edilir. Ama yukarıda da belirttiğim gibi, Lozan Anlaşması hükümlerine göre Kürtler azınlık değil, ülkenin asli vatandaşı olarak kabul edilmişlerdir.
        Bu gün ana dilde savunma falebinde bulunan yargılama aşamasındaki kürtün esasen kürtçe bilmedikleri de tüm halkımız tarafından  yakınen bilinmektedir. Bunu en bariz örneği de terörist başı olarak halen mahkum olarak cezasını çeken kişidir. Buradaki amaç aslında üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir. Bu geçmişte de böyle oldu bu gün de aynı seneryo uygulanmaya çalışılmaktadır. Masumane gibi gözüken eylemlerin altında aslında çok ince çıkar oyunları oynanmaktadır. Ve ne yazık ki Kürt halkı yine bu oyunların kurbanı olmakta, binlerce gencini bu çıkar çevrelerinin kucağına atarak yaşamlarını yitirmelerine neden olmaktadır.
      Sayın karahan da belirtmiş, " Kürtler,uyanın artık".
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Kasım 09, 2012, 11:10:36 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Alıntı
Lozan Antlaşması hükümlerine göre, Ülkemizde de azınlık olarak kabul edilen topluluklar vardır. Bunlar Yahudi, Ermeni, Rum cemaati gibi topluluklardır ve hepsinin ana dilleri ile eğitim yapma özgürlükleri vardır ve bunu yapmaktadırlar. Lozan Anlaşması hükümlerine göre Kürtler Ülkenin asli vatandaşı olarak kabul edilmişler, azınlık statüsüne dahil edilmemişlerdir.

Gelin dostlar açık olalım bu gömlek bu gövdeye dar geliyor ,  Tek suçlu  sistemdeki tıkanıklık sebebi uzun uzun yazmaya gerek yok. Maymun gözünü açtı ve buna açlıkta eklenince ok yaydan çıktı .BENCE  :-[

Alıntı
Nitekim bu ülkenin Kürt kökenli Cumhurbaşkanları, Başbakanları, Meclis Başkanları, Bakanları, Parlementerleri, Yüksek Mahkeme Başkan ve Yargıçları,  Kuvvet komutanları,Sayıştay Başkan ve Yargıçları, Danıştay Başkan ve Yargıçları ile Valileri ve sayamayacağım  kadar çok devlet yönetiminde bulunan kamu görervlileri ile sanayici ve işadamları olmuştur ve halen de mevcut durumdadırlar. Bir de kalkıyor, Kürtlere özgürlük diyorsunuz !!

Çok doğru ama torpil denen ŞEYTAN icadı devreye sokularak yapıldı . Günümüzde kaç kişi tam anlamıyla Doğudaki okullarda eğitimi tam alabiliyor , GERÇEKÇİ olalalım .Biz bu günlere 3 MAYMUN oynayarak geldik her konuda . O Malum şahıs  '' Devletin Emrindeyim'' demedi mi  ; ne olduda bu iş bitirilmedi onu sorgulayalım.Ne zaman benim güzel ÜLKEM güç olarak zayıflasın o zaman kin güden SÜTSÜZLER meydana çıkıyor , bir zamanlar ERMENİ'lerin yaptığı gibi. Sözün Özü DEVLET gibi DEVLET ol  ; Örnekmi Çok ...  bakarsan görürsün Benim gözdem İsrail ha yanına İngiltereyi de koyalım vb.

Saygılar

Not:Bakın bugünlerde İDAM tekrar gündemde ,  neden acaba ? ???
« Son Düzenleme: Kasım 09, 2012, 11:13:56 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 09, 2012, 11:17:28 ös
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Sayın NOSAM33, ben konuyu kişiselleştirmiyorum. Torpil dünyanın her ülkesinde var . Ama az ama çok. Benim zorum hukukla, rejimle. Yazımın sonunda da dediklerinize zaten değiniyorum.
      Diğer taraftan, İsrail ile İngiltere görüşünüze katılıyorum.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Kasım 09, 2012, 11:26:23 ös
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Sayın Alşah ; sakın beni Polemikçi olarak algılama ben her iki ırkında genetiğini taşıyorum içim yanıyor kardeşim içim yanıyor yazık bu İnsanlara,Askerlere ,giden Paralara hakikaten yazık. Tek suçlu Masonlardan kaynaklanıyor  :-[ açılamadılar en alttaki İyi ve güzel İnsanıma açılamadılar .  ::) 
Bugün Cuma namazı hoca efendi ,hutbede resmen KURAN'I arapçadan başka okunmanın faydasının olmaz demeye kadar getirdi .Anlamadan anlar gibi yapın demeye getirdi ,dün gece  1942 yıllarını araştırırken öyle şeyler yazılmıştıki Masonlarla ilgili düşünün 2012 yılı biz bağnazlığa MAHKUM ediliyoruz 4+4+4  eğitim vs.

Saygılar
« Son Düzenleme: Kasım 09, 2012, 11:29:17 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 10, 2012, 03:28:11 öö
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Freni patlamış bir arabayı kullanan şoföre,  trafik kurallarına neden uymadı, insan öldürdü vicdansız vb.  diye eleştirel yaklaşım ne  ise, Türkiye Cumhuriyeti devletini kuranları eleştirmek de odur.

Büyük karmaşa ve oyunların döndüğü bir dönemde şu anki devlet yapısının sağlanması bile bir mucize olarak düşünülebilir. Her ne kadar rahmetli Atatürk ve ekibini ve sonrasında gelen yöneticileri acımasızca eleştirsek bile, eleştirilerimizdeki dozun aşırıya kaçtığını ancak tarihin o sayfalarında gezindikçe fark edebiliriz.

Türkiye'deki karmaşanın nedeni Kürtlerin ingilizlerin sevr planları yaparken ayrı bir kürdistan kurulmasına izin vermemelerinden kaynaklanıyor. Yani Kürtler Türklerden ayrılmak istememiştir. İngilizler Kürt aşiretleri özgür birer ordu gibi oldukları için terhis edememişler , onlardan çekinmişler ve zorlayamamışlardır. İngilizlerin silah zoruyla Hitler'in gettosuna dönüştürülen ve ülke adlı kamplara ayrılan sevr coğrafyasının rüyası ise tekrar osmanlı imparatorluğunun kurulması ve eski huzurlu ve özgür günlere kavuşmaktı. Bu nedenle ingilizler sevr ile yarattıkları tüm ülkelerde iç kaos yaratmış, iç işleriyle uğraşmaktan dışarıya bakma fırsatı olmayan halkları mümkün olduğunca cahil ve yalan bilgilerle donatılan çoğunluğu uyuştucu ticaretiyle uğraşan bir avuç elitist azınlığın tüm halkı dayak manyağı yaptığı ülkeler doğmuştur. Şunu görmek gerekiyor bu ülkeler ve hükümetleri hiç bir zaman özgür birer ulus ve millet meclisi filan olamadılar. Bu gün bile hala hükümetleri amerika mı yönetiyor, rusya mı yönetiyor, ingilizlerin kurduğu israil mi yönetiyor vb. komplo teorileri havada uçuşuyor.

Aslında benzer görüntü süper güç olarak nitelenen Amerika'da da var. Bazı analistler ikiz kulelerin nükleer bombayla patlatılmasını siyonistlerin Amerika devletine "üstüme gelme yoksa yakarım" uyarı atışı olarak bakıyorlar. Ki siyonizm ve israil ingiliz ürünü bir mekanizmadır.

Demek istediğim dünyanın her köşesinde benzer kavgalar var ne siyah ne de beyaz bir ortam yok her yer gri tonda.

Pkk ve Kürt meselesine gelirsek Turgut Özal vb. gibi Kürt kökenli liderlerin hatta Kürt kökenli kurmay subayların olduğu devlet reisliği yapabildiği bir ülkede Kürtleri ikinci sınıf vatandaş gibi algılamak  çok yanlış duruyor. Kürt halkı ordu ve pkk terör örgütü arasında her iki tarafdan dayak yiyen garip bir görüntü arzediyor. Bunda da hala devlet içindeki ingiliz ve siyonist sızıntıların oyunlarının etkileridir. Ülkeleri gettolaştırmak elitislere Tanrı gibi parasal güç verdiği için bırakmak isteyeceklerini sanmıyorum. Demokrasi başlığı altında Amerikanın oyuna dahil olmasını da bu tanrı kadar güçlü ekonomik pastaya ortak veya tek sahip olma savaşı olarak bakanlar var. Tüm bunları sosyalizmle yenebileceğimizi düşünen fakat çindeki olağan üstü gettolaşmaya bakmak istemeyen sosyalistler de var.

Benim fikrim ise (yazdılarım genelde kendi fikirlerim değil internetten okuduğum izlediğim açık oturumlardan duyduklarımdan mantıklı bulduğum zıt fikirlerin kafamdaki oluşturduğu şablonu yansıtmaya çalışmamdır), kafam gün geçtikçe  daha çok karışıyor.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Kasım 10, 2012, 04:10:34 öö Gönderen: Masor1976 »