Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Israil  (Okunma sayısı 11945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 07, 2007, 03:34:20 ös

Sayın shemuel, belki bu konuyla ilgisi yoktur fakat yanlmıyorsam Yahudi olduğunuzu sanıyorum, eğer Yahudiyseniz size özel olarak bir sorum olacak_
Hep merak etmişimdir fakat ne yazık ki bulunduğum şehirde Yahudi olmadığı için ya da vardır ben tanımıyorum, her neyse konuyu fazla uzatmayı sevmdeğimden ben hemen soruma geçeyim, ama bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olacağımı bilmenizi isterim;
Yahudiler'in çok zeki bir Irk olduğunu biliyorum, bunu nerden biliyorsunuz diye soracak olursanız felsefeyi çok sevdiğim için birçok Filozofların Yahudi olduğunu bliyorum.Bu nedenle de belki Filozoflara duyduğum tabi çok geniş bir beyin kapasaitesine sahip olduklrı için Yahudilere olan hayranlığım buradan gelmekte diye düşünüyorum,  ne yazık ki yaşamımda eğer bir Yahudiyseniz ilk olarak bir Yahudiyle tanışma fırsatım olacak,
Sorum şu; Yahudilere özgü olarak onların en önemli özelliğini bana söyleyebilir misiniz?
Bunu izninizle biraz daha açabilirim;
Şimdi İsrail ki bu ülkenin isminde de İsa ismi var ve İsa Mesih de bir Yahudi olduğu ancak ne yazık ki Yahudiler tarafından Çarmıha Gerilmiştir, bu sadece küçük bir ayrıntı_
Tabi Yahudilerin dünya çapında yeryüzünün her tarafına dağıtıldıkları çok sonradan tekrar bir çatı altına toplandıkları ve sonuç itibariyle de günümüzde süper güç konumuna gelen İsrail Devleti, çölün ortasındayken nasıl olur da birdenbire Dünya'nın Süper Güç'ü konumuna gelmiştir?
SAYGILARIMLA     
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 07, 2007, 05:15:05 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Sn. Sevil. Hz. Isa'nin carmiha gerildigine inanilir. Kendisinin carmiha gerildigi konusunda bir cok anti tez sunulmustur. Ayrica tahminim bu sorunuze felsefe bolumunde degil de ayri bir baslik olan Israil devleti basliginda sorarsaniz daha alakali olacaktir.

Ben de ilgili cevaplari duymayi bekliyorum, ilginc konu olacak gibi.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 07, 2007, 05:16:32 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Ayrica tahminim bu sorunuze felsefe bolumunde degil de ayri bir baslik olan Israil devleti basliginda sorarsaniz daha alakali olacaktir.
Katiliyorum. Ilginc bir tartisma olacaktir :)

Haziran 07, 2007, 06:43:01 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

İsrail kelimesinde İsa ismi mi var??

sn.Asi nin nickini de tersten okuduğumuzda İsa çıkıyor,acaba burdada ilahi bir şey varmıdır?

İnsan kelimesinde de İsa ismi var,acaba burda da bir sihir varmıdır?

Saygılar..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 07, 2007, 06:44:59 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Bak kendi nickimin tersten okunusuna sen soyleyene kadar dikkat etmemistim :) Ilginc tespit.

Haziran 07, 2007, 06:50:03 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

bakalm belki sihirli bişeyler vardır,İsrael den İsa yı çıkaran Asi den neler çıkarır neler :)

"As-i" deki As tan (as-mak fiili)  İsanın çarmıha gerilmesi çıkarılabilir bak mesela:)
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2007, 06:52:00 ös Gönderen: hiario »
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 07, 2007, 06:52:00 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Benim orama burama dokunmasinlar da :D Huylanirim ben.

Haziran 07, 2007, 07:02:06 ös
Yanıtla #7
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin hiario,

Yazdiklariniz fikir belirtme degil, kisinin kendisi ile alay etmektir. Bu konuda cok daha dikkatli olmanizi ve tavrinizi duzeltmenizi rica ediyorum.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 07, 2007, 07:10:34 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

İsrail kelimesi yahudilerden de öncesine, Mısır zamanına dayanıyor. Benim merak ettiğim ise, tanrı'nın yahudilere vaadettiği topraklar bildiğim kadarıyla nil ve Fırat nehirleri arasındaki bölgeden oluşuyor. Fıratın bir bölümü Türkiyede olduğuna göre vaaedilmiş toprakların bir bölümü Türkiyeyi de kapsar ve uzun vadede Türkiye ile İsrail arasında savaş çıkabilr mi?

Saygılarımla,

Haziran 07, 2007, 07:13:40 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Binlerce yildir cikmamis, bundan sonra o sebepten cikacagini sanmam.  Bana 2000+ yil uzun vade olarak geliyor :)