Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Benim Anladığım  (Okunma sayısı 40666 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 22, 2011, 05:34:25 ös
Yanıtla #30
  • Aktif Uye

bilgi sizin efendi
dilemiş yazmışsın şiiri
üzülme Hacamat dinler seni
Hayır korkma vurmaz semeri

Saygılarla
Saygılarımla

Nisan 22, 2011, 05:45:28 ös
Yanıtla #31
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Su gordugun igde midir
Dallari yerde midir
Her gurdugunu seversin
Sende ki mide midir

----

Kurmus teoriyi
Vermis ayari
ugrasmayin bosuna
Zanninca Yemis kafayi
 ---

İmza : TOSUN
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Nisan 22, 2011, 06:15:11 ös
Yanıtla #32
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Şiiri Hayyam üstad dizmiş
Hacamat da üstüne dert edinmiş?
Cahile eşek bile deme
Başkasına sanıp gülermiş,

3 gün yokum, sayın zagzagel sizi bir süre takip edemeyeceğim için üzgünüm.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Nisan 22, 2011, 06:47:11 ös
Yanıtla #33
  • Aktif Uye

Haklı olarak Sayın.Omnia Tempus Alit demiş ki :
Kelime oyunları ile polemik yapmak için yanlış, bilgi edinmek için doğru bir sitedesiniz. Keşke buna uygun hareket etseniz. Oysa siz ben zaten biliyorum diyorsunuz. Masonluk öyle ilginç bir uğraşı ki ne hikmetse içerisindekiler hep bilmiyorum diyor dışarıdakiler de maşallah her şeyi biliyor.

Çok haklısınız; beni ''Çırak Harici'' olarak kabul edin öğrenmeme yardımcı olunuz lütfen

Masonluk da öğrenim  ''uğraşı'' dediğiniz ne?

Çıraklıktan ustalığa neyi öğrenip ''uğraşıp''geçilir ?

Toplantı da söz alırmısınız en son söz aldığınız da ne dediniz?

Saygılarımla
Hacamat
Saygılarımla

Nisan 22, 2011, 07:00:26 ös
Yanıtla #34

sn. hacamat,
mason olmaktansa muson olmayı tercih ederim demişsiniz, muson yağmurları şiddetli yağışlarla beraber genellikle sel ve kısmi doğal afetlere yol açar, çok yağıp aşırı su israfında bulunmaktansa kontrollü yağıp verimli olmak sanırım daha makbüldür.
 muson yağmuru yerine maşon olmak bu anlamda daha iyi bir seçim olabilir, çünki maşonlar iki su borusunu birleştirmeye yarayan ve borudaki suyun istenilen yere ulaşmasını sağlayan bağlantı parçasıdır
muson yağmurlarının meydana getirdiği su birikintisinden daha az suyu maşonlar vasıtası ile daha verimli bir şekilde hedefine ulaştırabilirsin.
dolayısıyla maşonların pozitif ve birleştirici özelliği ile tanışmış olursun
hep iyiye, ama daha iyiye
sevgiler...saygıar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Nisan 22, 2011, 07:50:16 ös
Yanıtla #35
  • Aktif Uye

Muson yağmurları yıkım ve sel getirdiği gibi Dünyanın eko sistemini ayakta tutuyor. Form sitesin de yazmamız Muson yağmurları sayesinde. Demek ki  şer gözüksede hayırlı.   Sizin de ''Muşon'' olmanız dileğiyle sayın sahnesarsan

Teşekkür ederim
Hacamat
« Son Düzenleme: Nisan 22, 2011, 07:52:45 ös Gönderen: Hacamat »
Saygılarımla

Nisan 22, 2011, 08:26:38 ös
Yanıtla #36
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tanri o irenc krlime oyunlari. Cok mu zekisiniz siz? Yoksa ben mi cok s1kilganim. Derdiniz nedir abicim? Muson mason bla bla bla
Ben peder beye soyledim. Sahteymissiniz diye. Musevi bile olamadin dedim. Cevap vermedi. Bak dedim Hacamat cozmus sizi. Bon ve berbat olabilir ama cozmus iste dedim. Sen zengin bile degilsin nassi Masonsun dedim. Tamam isin gucun yerinde yedigimiz onumuzde yemedigimiz arkamizda ama oyle zengin degilsin, ne bileyim vergi rekortmeni bile olamadin, en cok vergi verenlerde adin hic gecmez, olmaz dedim. Bilmem kac olmussun yetinlesmissin sapirtlere gitip arropajlardan cikmissin ama yok iste Hacamat dedi srn sahteymissin dedim. 29mus 30mus hikayeymis dedim.

Ne diyorsun oglum sapittin mi srn demedi. Dinledi, dinledi. E yavrucugum, ben sana aklini kullan, o Tanrinin sana armagani demedim mi dedi. Sonra uzun uzun Masonlugin evrensrlligini, ulusalligini anlatti. İlkelerini, ulkusunu anlatti. Daha once duyduklarimi anlatti. Aklimi kullandim. Bilgeligi de...

Sonra bu konudan sunu anladim: fazla kan aldirmak beyne zararlidir. Hele ekstra hacamat, hasati cikarir.

Bir de masallah herkes gizlidenZagzagelmis hic bana laf birakmamislar. Offf offf, cazibe merkezi olmak da zor be anacim.

Kahkahalarimla.

Nisan 22, 2011, 09:17:24 ös
Yanıtla #37
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yukarida cok fazla yazim yanlisi yapmisim kusura bakmayiniz.

Ayrica buradaki Masonlari da haddimi asarak da olsa kutlamak istiyorum. Hacim siz ne sabirli insanlarmissiniz.

Burada ivir zivir yazalara da bir lafim var. Ya sizin etrafinizda onlarca Mason mu var gercek hayatinizda, Akliniza takilani sorabileceginiz, bilgi alabileceginiz? Burasi Mason kayniyor (tamam pek online olmuyorlar belki ama varlar yani), sorunuza sorununuza adamlar aikilmadn cevap veriyor. Sokakta gorseniz konusmyacaginiz adamlar bunlar. Ama yok cakozlayamiyorsunuz. Ya ozel mesajla yazdiklarima cevap gonderirsiniz mason gibi gozukerek ya akla hayale sigmaz konulari tartisirsiniz. Su internette milyon tane o isleri yapabileceginiz forum site vesaire var. Burasi valla turkler icin sans. Ama ne yapiliyor? Eleman teori uretmis, numunelik. İnatla onu savunmaya calisiyor. Buradaki masonlarda yanlislarini soyluyorlar. Arkadas daha bi hirsla savunmaya hatta saldirmaya basliyor. Tamam onceden bilmeden cahildin de simdi hem bilip hrm de cahil kalmayi yegliyorsun. Ben buna akil sir erdiremiyorum. Bu nasil bir ruh halidir. Nece bir sakatliktir?

Neyse cok konustum. Agir oldu belki. Olsun. Ayilana tokat atmak da iyidir.

Saskalozlarin hallerine saskin bakislarimla

Nisan 22, 2011, 09:55:29 ös
Yanıtla #38
  • Aktif Uye

Temel Almanya'ya işçi olarak çalışmaya gider. Uçaktaki koltuğunun hemen yanında dünya tükürük şampiyonu oturmaktadır. Adam bir tükürür ve tükürük Temelin kulağının yanından mermi gibi geçer. Adam ben 96 olimpiyatları dünya şampiyonu Almanya'dan Hans der. Temel tabi şaşırır. Bir müddet sonra adam bir daha tükürür ve tükürük Temelin kafasını sıyırarak gider. Adam tekrar Ben 2000 dünya tükürük şampiyonu Hans der. Temel artık dayanamaz ve Hans'ın suratının ortasına okkalı bi tükürük atar ve pardon kardeş ben daha acemiyim der.

Sn.Zagzagel ıskalıyorsunuz ben acemiyim dikkat et.
Saygılarımla

Nisan 23, 2011, 03:07:09 ös
Yanıtla #39
  • Aktif Uye

Masonluk kurum olarak muazzam bir yapıya sahip. Hatta imrendirici de diye biliriz. Gerek kurulma amaçları olsun, gerekse günümüzdeki faliyetleri 4/4 lük. Gizli toplantıları, gizledikleri ''                ''alakalı olduğunu düşündüğümüz de çok normal. Genel olarak düşündüğüm de çatı itibariyle Hayranlık uyandırıcı. Erdemli insan olmak, bencil olmamak vs bunlar bir insanda olması gereken temel sıfatlar. Bu sıfatların yanına bir de zenginliği eklediğimizde zaten olay bitiyor.

Dünya üzerinde Masonların (doğru söylüyorlar) çok büyük hizmetleri ve taşınması zor sorumlulukları var. Türk masonları bu yapının bir parçası ve bu yapı da rol alıyorlar. Dünya Masonlarına bu roller paylaşıtırılırken bir takım kıstaslar göz önünde bulundurlur. Türk olmak dünya Masonlarınca zayıf karakter olarak algılanır. Türk Masonlar diğer Masonlara göre üst düzey de tutulmama sebebi de başta budur. 33 derece masonluğa yükselen bir tane Mason Türk olmaması bunun ispatıdır. Eyer varsa o hem tek dir hem de göçmendir. Kimliğinde sadece Türk yazıyordur. Sonuç olarak derdim ve haddim elbet de bir seviyeye gelmiş insanlara hesap sormak değil. Benim yaptığıma acımasız durum tesbiti diyelim.

Netice itibariyle başlık altında yazılarım ''sivri, seviyeden uzak, derme çatma ,dayanaksız'' olsa da üzücü ama hakikatlerdir.

Saygılarımla
Saygılarımla