Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk bir çıkar kurumu mudur?  (Okunma sayısı 7974 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 10, 2015, 01:10:46 öö
Yanıtla #10
  • Aktif Uye

Sayın ali osman fikirlerini paylaşmak için gelmiş buraya ne garip !

Mesela ben Foruma, Masonlukla ilgili daha çok şey öğrenmek amacıyla gelmiştim. Eğer bu konuyla ilgili çok bilgim olsaydı zaten ben de 'fikirlerimi, bilgilerimi paylaşmak için geldim' diye yazardım. Fikirlerini paylaşmak için gelen bir kişinin Masonluk konusunda böylesine cahil olması...

Sayın ali osman yine diğerleri gibi bir nevi Masonların Şeytan'a tapındığını söylemeye getirmiş olayı ve bunu bir de zannederek söylemiş. Okuduğum o cümleden çıkardığım tek sonuç, 'ali osman'ın da bu saçmalıkları diğer insanlar gibi internet ortamından edindiği.' Zaten zahmet olmayıp en azından bir Mason'un yazdığı bir kitabı alıp bir kere okuyabilseydi veya üşeniyorsa eğer Forumda uzun uğraşlarla paylaşım yapılmış konuları bir okuyabilseydi ne güzel olacaktı. Fakat bunu da yapmaya üşeniyorsa o zaman bu Foruma yalnızca gerginlik yaratmak ve sinir bozmak amacıyla gelmiş demektir. Çünkü kendisi de zaten paylaşacağı şeyler yüzünden Forumdan atılabileceğini öne sürmüş, demek ki olay çıkarmaya gelmiş.

Gerçekten üzgünüm ve kızgınım. Çünkü bu Forumda böylesine fazla ve faydalı bilgiler varken halen her gelen yeni üyeden bu saçmalıkları duymak çok üzücü. Sayın ali osman'ın Kabala ile ilgili yaptığım paylaşımın altına, konuyu İblis'e bağlayan alakasız bir yorumu yazmasının sebebi de buymuş demek ki.

Evet, fikirlere ihtıyacımız var ama faydalı, doğru ve yeni fikirlere ihtiyacımız var. Bu toplumun en büyük problemi, okumadan yazmak ve düşünmeden konuşmak. Ancak ben Hz. Mevlana gibi düşünüyorum, hani demiş ya 'cahil kimsenin yanında kitap gibi sessiz ol.'

Saygılarımla...      Fay Frin
Sonsuz ışığa kavuşabilmek için...

Ekim 10, 2015, 10:00:32 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sayın Fay Frin eleştirilere herzaman açığım ve bu yorumunuzu elbette dikkate alarak düşüneceğim
Eğer öğrenmek istememiş olsaydım buraya katılmak için 4-5 kere başvuruda bulunmazdım ilk başvuru tarihim 7-8 yıl öncedir tam tarih hatırlamıyorum ayrıca fikir beyanında bulunmak neden bu kadar kızdırdı sizi forumda paylaşılanların hepsi yazanların haricindeki kişilerin fikirlerimidir yada fikir üretemiyecek kadar sığmıdır kişiler size tek eleştirim söylemlerinizle çelişen bu konudur ayrıca ben kabalaya ve masonluğa duyduğum saygıyı kimseye ne anlata bilirim nede ıspatlamak zorunda değilim  siz nasıl sert eleştirilerde bulunup hatta hakaret bile edebilme yetisini kendinizde bulabılıyorsanız ve kullandığınız aşağılayıcı kelimelere rağmen ben size sadece saygı duyuyorum emin olun
Şunuda ekleyeyim eğer baal demon iblisin adı değilse o iblisin adı nedir
ayrıca şundan emin olmanızı isterim saygıdeğer michael lightman kitaplarını alıp okurken tek amacım sadece yaradana yaklaşmanın en iyi yolunu bulmak tır ayrıca ben zannımca derken bilgisizliğime vurgu yaptınız abeyss kapısından geçen kime hizmet eder sayın Fay Frin
fakat şunu söylemek isterim hakkımdaki fikrinizde önyargılı davranıp direkt yargıladınız bilginiz olsun
Son kelimenize sadık kalacağınızı varsayarak bende şunu söylemek isterim bekleyin ve görün Saygılarımla

Ekim 15, 2015, 05:34:12 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Genelde sadece okumayı tercih ederim; ama konuyu çok doğru açıklamışsınız Sayın ADAM.
Dayanışma kapsamında dul kesesinin dolaştırılması örneği verilebilecek en sıradan bir örnek olarak üzerine değinilebilir zannımca. Tabii bunun dışında belki de bir harici olarak bilmediğim bir çok dayanışma örneği vardır. Ama çıkarcılık ile ayrıştırılması bilinci mutlak ki; kimi masonlar tarafından özümsenebilmişse kimi masonlar tarafından da kötüye kullanılmış ve kardeşlik olgusu lekelenmiştir.

Ekim 18, 2015, 09:33:32 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bir birlerine Kardeşim diye hitap ettikleri bir kurumun,Kardeşler arasındaki en doğal olgu olan yardımlaşma sürecine,...cıkar...denmesine verilebilecek bir cevaba, ihtiyacı olduğunu sanmıyorum

Kardeşler zorunlu arkadaştır, arkadaşlar ise seçilmiş kardeşlerdir.
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ