Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ADALETLE KANDIRMA PARTISI: CAN DÜNDAR  (Okunma sayısı 3562 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 15, 2012, 03:56:33 ös
  • Uzman Uye

Başbakan’ın "Buyursun dağa gitsin" uyarısının ardından polisin Leyla Zana’nın evini basması zorbalıktır.

12 yıl önce de DGM savcısı, Fazilet Partisi Milletvekili Merve Kavakçı’nın evini basmaya kalkışmıştı.

O zaman da, merkez medyadan alkış sesleri yükselirken şiddetle karşı çıkmış, “Geceyarısı eşkıya kovalar gibi kapıya dayanıp zorbaca haneye girmeye kalkışan savcıyı” eleştiren bir yazı yazmıştım.

Faziletçiler henüz mağdur cephedeydiler. Hemen Kavakçı’nın evine koşmuş, savcının, dokunulmazlığı olan bir milletvekilinin evini basarak bizi dünyaya rezil ettiğini söylemişlerdi.

Parti yöneticisi Bülent Arınç "Bu, partimiz aleyhine tertiplenmiş bir komplodur" demiş, Meclis Başkanı’ndan özür dilemesini istemişti.

Arınç bugün Başbakan Yardımcısı...

BDP, Meclis’ten özür bekleyen tarafta...

AKP ise, dokunulmazlığı olan Leyla Zana’nın evinin basılmasını -kınamak şöyle dursun- emreden pozisyonda...

- - -

Aslında bir milletvekilinin evinin basılmasına karşı değiller.

Karşı oldukları, kendi evlerinin basılması...

Aslında parti kapatmaya da karşı değiller.

Karşı oldukları, kendi partilerinin kapatılması...

Yargıyı artık kendi partilerini kapatamayacak şekle sokar sokmaz, BDP’nin kapatılması için polise, yargıya yol gösteren demeçler vermeye koyuldular.

Onlar da mesajı aldı ve ev baskınlarına, tutuklamalara başladı.

- - -

Aslında tutuklu yargılamaya, tutukluluk sürelerinin uzunluğuna karşı değiller; kendileri tutuklu olmadığı sürece...

Aslında DGM’lere de karşı değillerdi; DGM’leri kontrol edememekten dertliydiler. Nitekim DGM’ler kapatılıp yerine hükümet kontrolünde özel yetkili sivil DGM’ler kurdular. Yargı bağımsızlığından da yana değillerdi; yargının kendilerinden bağımsız olmasından rahatsızlardı.Yargı teslim oldu; mesele halloldu.

- - -

Aslında askerin siyasete müdahalesine karşı değiller; askerin kendileri aleyhine siyasete müdahalesine karşılar.

Öyle olsa Genelkurmay Başkanı “Kürtçe eğitim olmaz” dediğinde, “Paşam, siz bu işlere girmeyin” derlerdi.

Demediler.

Aslında Kürt sorunda askeri çözüme karşı değiller.

Karşı oldukları, savaşırken askerin güç kazanmasıydı.

Genelkurmay’ı ekarte eder etmez, Kürt çözümünde baskı yöntemlerine geri döndüler.

Dersim’den dolayı özür dilerken dertleri, Kılıçdaroğlu’nu köşeye sıkıştırmaktı.

Gerçekten Dersim’in acısını çekiyor olsalar, Uludere katliamından sonra bölgeye gidip halktan özür dilerlerdi.

Tersine, Genelkurmay’ı tebrik ettiler.

- - -

Kendi okudukları şiirin yargılanmasına karşılar, ama piyasaya çıkmamış bir kitabın suç unsuru sayılmasına itirazları yok.

Basında tekelleşmeden değil, tekelin kendileri tarafından kurulmamış olmasından şikayetçiler.

Nitekim o tekeli kırıp kendi tekellerini kurmaya başlayınca rahatladılar; o konu kapandı.

- - -

Hasılı dün kendilerine yapılmasından şikayet ettikleri ne varsa bugün rakiplerine yapmaktalar.

Muhalefetteyken “Adalet istiyoruz” diye diye karşı çıktıkları her konuda çifte standart uygulamaktalar.

"Adaletle Kandırma Partisi..."

Ocak 16, 2012, 07:44:06 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Adaletle kepe partisinden hoşnut değilim..Biz yabancılara gösterdikleri prosedürlerden dolayı kendilerine minnettarım.Bir diğer taraftaki partiyede ne kadar da iyimser yaklaşmaya çalışsam hep bir yanım engelliyor..Gözümün önünde bir kan damlası beliriyor.Ve bende siyasete gözümü yumuyorum.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ocak 16, 2012, 09:46:15 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Aklıma eski CHP lideri Sayın Deniz Baykal geliyor. Deniz Baykal öğrencilik yıllarında dışarıda yakaladığı Adnan Menderes'in yakasından tutup sarsarak "Özgürlük istiyoruz" tarzı bir serzenişte bulunuyor. Bunun üzerine rahmetli Adnan Menderes de "özgür olmasan yakamı tutabilir miydin" gibi bir cümle sarfediyor. Erdoğan'dan memnun olmayan tavır ve laflar sergileyenlerin en büyük kabusu  bence Erdoğan ve ekibinin hakimiyeti ellerinden yitirmesidir. Yani en Kemalist ve militarist aile bile nasıl ki çocukları askere gidecekleri zaman çocuklarının yiyeceği dayaklardan ötürü etekleri tutuşuyorsa... Benzer şekilde de askeri eleştirenler de askerin gücünü yitirmesinden endişe duyarlar.  Eleştirmek çok kolaydır fakat ülke yönetmek bir köşe yazarının diline dolayacağı kadar basit bir mevzu olmasa gerek. Bir gazeteciyi eleştirmek de benim haddime değil açıkcası fakat negatif eleştiri yapabilen insanların varlığı yanlışları görebilmek açısından çok önemlidir. Bu eleştirilerden tansiyonu çıkan değil de derleyip toplayıp olumlu eleştirilerden faydalanan bir hükümetin daha fazla başarılı olacağı aşikardır. Fakat hükümeti eleştiren yazılar fazlasıyla taraflı bir önyargıyla yazılıyor genelde, yani toplumu adeta kanlı bir askeri bir darbeye sessiz kalmaları için hazırlıyorlar..

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2012, 10:22:44 ös Gönderen: Masor1976 »

Ocak 17, 2012, 02:10:12 öö
Yanıtla #3
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın Masor1976

Mevcut yandaş medyanın gazına gelmeyin diye sizi daha önce uyardığımı hatırlar gibiyimmm.Devlet yönetmek nasıl bir gazetecinin işi değilse yada bir gazeteci gibi yönetilmesse Bir belediye başkanı gibide devlet yönetilemez.

1-Komşularla sıfır sorun...   Komşularla sıfır sorunumuz mu var ?şu anda(savaş çıksa amerikandan yardım gelse diye bekliyeceğiz oda yardım etmek isterse tabii)Neden ortadoğu eş başkanı R:T:E yüzünden eş başkanlık statüsunu ben hala anlayabilmiş değilim proje senin dei.l hayal senin deil.Projenin uygulamasında görevin var.Eşbaşkansın buna düpedüz piyonluk denir.

2-Türkiye en ileri seviyede muaasır medeniyetler seviyesine yükselecek.... R.T.E'nin sözü ben Türkiyenin dış borcu yükselmesinden başka birsey göremiyorum.Sayın Arais haksızlık ediyorusuz 8 senede çok sey değişiti değişenler (sağlık sistemi,eğitim sistemi,ihale sistemi,yollar,bide teknolojik gelişmelere ayak uydurmak için e devlet sistemi )Sağlık sisteminin uyguladıkları şekilde devam ederse,20 sene içinde göçeçiğini daha bu sene gördüler ve eski sisteme geri döndüler ne zaman mı ? Ustalık dönemlerinde...
Çırakken bundan iyidi.
Eğitim sistemi: arapça ilköğretimde seçmeli ders oluyormuş.Diyanete işlerine  ayrıdığın para  eğitim bakanlığına ayırdığın paranın iki katı bütçede kuran kursu haddi hesabı yok.(karşı değilim kuran kurslarına)ama benim ödediğim vergide doğru işlerde kullanılsın isterim.(e kuran öğrenmek doğru bir iş değil mi doğru bir iş fakat yeri okul değil.Bunun için okullar var ama )özgürlük dedi. demokrasi dedi.Kendine yapılan en ufak bir eleştiriye bile tahamüllü yok.Ya o gazateye vergi cezası yazdırıyor.Ya da kariaturunu çizen kişiye mahkeme yolu gözüküyor(Bu nasıl özgürlük nasıl demokrasi ? Sayın Baykal Merhum Başbakanızmız Sayın Adnan Menderes'in boğazına yapısabiliyor konuşabiliyor. Yumurta atan gençler hapiste,Açım diye bağıran çiftçi R.T.E geleceği zaman göz altında).Sayın Süleyman Demirel hakkında neler yaptılar.Ağzını açıp hiçbir şey koskoca acı dolu siyaset hayatında bundan nemalanmayı bile düşünmedi.Partisimi kapanmadı, arkadaşlarımı asılmadı, aapılan aşağılıyıcı hakaretler karikatürlerin hatti hesabı yok. Hapse mi girmedi Sayın Süleyman Demirel' sorduğunuz da Nasıl katlandınız bu kadar olaya?" Demokrasinin türkiyede gelişmesi için elimizden geleni yaptık der."

3-Gömleğimizi değiştirdik,kefenimizi giydik.Demokrasiyi bunların öğrenmesi için daha kırk fırın ekmek yemeleri lazım.Demokrasi üstün kişinin ,güç kişinin az olanı ezmeside deildir, kesinlikle!! Türkiyede ki uygulama son 10 senedir böyle olsa da tükiyede ki olay ne biliyormusuz ? Gün olur devran döner,hesap döner ,sap döner, keser döner.

4- Senelerdir;Mağdur edebiyatı Bülent ARINÇ ve ikisi ağlayan Kaşarlar.Ötekide mercimek oturduğu koltuğun hakkını vermekten bile acizler.İyi bir defa hapse girdi sayın R.T.E bu ülkede hapiste yatmış olan milyonlarca kişi var.Senelerdir halkın dini duygularını, gelecek duygularını ,sağlıkla ilgili duygularını, sömür allah sömür,Makyaj yollara milyar dolarlar harcadılar.Harcadıkları para ile dünyanın en modern demiryolu tesisleri yapılıyordu biliyormusunuz ? Amerika avrupa ve türkiye demir yolları ağlarına, söyle bir bakın allah aşkına daha sonra ise kara yolları ağlarına, internet te var.Bide türkiyenin ki ile karşılastırın.75 senelik Cumhuriyet tarihini görmezden geldiler.Kendilerini yetiştiren hocalarına saygı göstermediler.Çıkarlarını nasıl ise ona göre davrandılar.Evet bir çok ilki başardılar,ama ilk rekorlarını borçlanmada kırdılar kimsenin haberi yok.Muhalefet yapan herkesi ileri de tehlike olabiliecek herkesi teker teker susturdular.Fundamantalist bir başbakan olsun oda lazım tamam ülke bir kesme ait değil sonuçta herkes yönetimde olacak.Ama şu cümleye dikkat edin ""Oy için gerekirse papaz kıyafeti bile giyerimmm.""  ""Oğlumun gemiçiği varsa nolmuş !!!""  "" Pırlanta şirketleri hisse vermiş biz istemedik ki ?"" ""Bizim Çalık grubuna düşünüyoruz orayı.""(damadı olur)Saltanat geri geldi.Albayrak grubu Sabah gazetesini  satın alsın dıye bir gecede kredi çıkarttılar (fahiş bir rakam rakamı hatırlayamadığım için yazmadım).Ülke yavaş,yavaş pay ediliyor.Müslüman, müslüman olmayan laik,anti laik etniksel açından kutuplaştırılmayan kesim kalmadı neden böl parçala yönet.Zaman zaman da o ayırdığı grublara iki sesleniş hadi bakalımm.Açılımlar yahu onlardan bahsediyorum.Seçim zamanı o grublara iki gaz tamam.......
--Mavi marmarada 9 şehit hala bi sonuç yok.Davos ta atıyordu tutuyordu.Yatsın kalksın 250 milyar dolar ihracatı var.Israil'ın Türkiye'ye onun hatrına kimse ses çıkarmıyor.Gerçekler ortada Sayın Masor1976  daha neler dökerim size de şimdilik yeter bu kadar.Sizden son ricam hükümetin borçlar dengesine bakın yanlız gazetelerin söylediği deil gerçek rakamlar bunlar işine geldiği gibi söylüyor herşeyi ;iç borç, dış borç, ileri vadeli borç,yakın vadeli borç ve cari açık gibi etmenlere bakın, ülkenin ithalat ve ihracat rakamlarına bakın eldeğiştiren şirketlere bakın kimler almış.Hükümet te iyi niyetli çalışkan bakanlar olmasına rağmen liderlerin tutarsız ve çıkarçı oluşları su götürmez bi gerçek.Hala deneme yanılma yolu ile hareket ediyolar.Acaba yedirebilimiyizz.Hangi sosyolog tan akıl alıyolarsa sizin dediğiniz şu tavistock vardıya başbakan da emin olun faydalanıyor çalışmalarından.Laf uzadı yine

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ocak 17, 2012, 04:24:35 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sayın Arais, yazacaklarım komplo teorisi kokacak fakat ülkemizdeki ve tüm dünyadaki siyasi ekonomik vb. her durumu eroin ticaretiyle paralel ele almak her şeyi daha net görme imkanı sağlayabilir. Öncelikle şunu belirtelim uyuşturucu yasak olmalıdır ki 1 liraya ürettiğiniz uyuşturucu 1000 liraya satılabilsin, sadece sizin ürettiğiniz ürünler haricinde kimse uyuşturucu üretimi yapamasın yapanlar ise satın aldığınız ülkelerin silahlı güçlerince engellensin vb. Perakende Sıcak satışı için ise eğlence mekanlarını, kadın ticaretinde de zorla eroinman yaptığınız kadınları köleleştirebilir ve marketing sistemi de satış ağında kullanabilirsiniz.  Yarattığınız medya sektörüyle filmlerde vb. insanlar uyuşturucu maddenin reklamlarıyla bilinç altlarına merak aşılansın. Ayrıca görüntüde mafyasal bir altyapıda yarattığınız silahlı satış ağı vasıtasıyla tüm dünyadaki yasal ticaret faaliyetlerini de rakip işadamlarını öldürterek ortadan kaldırmak suretiyle kara para, ak para her türlü paranın size akışını sağlayabilirsiniz. Bunun için de gerektiğinde dünya savaşları bile çıkartırsınız. Saydıkça artabilecek bilinen şeyler.

Olağan üstü miktarda kara para dönüyor; eroin ve kokain önce serbest satışı yapılıp olağan üstü miktarda uyuşturucu bağımlısı yarattıktan sonra yasal üretimi ve dağıtımı yasaklandığından bu yana üretim ve dağıtım Türkler tarafından yapılagelmiştir bu trafik CIA'nın Mossad'ın veya KGB'nin değil Türk ailelerin elindedir kısacası tüm ekonomik sistem parasından mafyasına kadar Beyaz Türk ailelerinin emrindedir dersek afaki olmaz... Kara paranın Antalya'da otele dönüşmesi, Antalya'nın CHP'li bir kaç kişinin sattığı parsellerden oluşması.. Eroin fabrikası sahibi birinin cumhurbaşkanlığı yapması vb. Kısaca rahmetli Menderes gibi temiz ruhlu insanların yaşama şansının şu döneme kadar engellenmesinde bu tatlı para trafiğinin engelleneceği korkusu ile irtibatı vardır.  Muhafazakar insanların ezilmesi ve yaşamlarının daraltılmasında bunu büyük rolü vardır. Örneğin yapılan son darbe planlarında nur cemaatinin yok edilme planlarının yapılması da bence bu nedenledir.   Beyaz kadın ticaretinin, mafyacılığın, hırsızlığın bile polis teşkilatınca kar payı aldıkları bir sistemle korunuyorduk hangimiz polise ve devlet görevlisine güveniyorduk. Sonra yaygaralar koptu nurcular polis teşkilatını ele geçiriyor imdat irtica hortlayacak. Halbuki korkular bu kara paradan aldıkları yüzdelerin kesileceği endişesiydi. Gerisi görünen medyatik yönler, yani tartışa tartışa bitiremeyeceğimiz sanal bir mevzudur siyaset...

Türkiye'yi ve dünyayı yiyip bitiren son yüzyıldaki en büyük sorun HSBC'yi şangayda kuran adamların çinden alıp dünyaya yaydığı sigara, uyuşturucu ve eroin ticaretidir. Diğer beyaz kadın ticareti, silah ticareti, dünya savaşları, terör örgütleri bu ticaretin beyinlerinin türettiği ve rahat satış yapabilmeleri için gerekli olan sanal sorunlardır.

Böylesine köpek balıklarıyla dolu bir havuzda yüzmek de ülke yönetmektir veya  siyaset yapmaya çalışmaktır. Yani bu yönlerini çok daha iyi bilen gazetecilerin bu tarz yazılar yazmasının arkasında bu köpek balıklarına karşı yaratılagelmiş ve örfleşmiş korku olabilir diye düşünüyorum. Bana sorarsanız Erdoğan ve ekibi bu dünya havuzunun temizlenmesi için bir umuttur. Yaptığı siyaseti, ekonomik durumları filan yargılayacak kadar bilgi birikimim yok ekonomiden hiç anlamıyorum. Ben genel manzarayı ve ortadaki savaşı hissederek köpek balıklarından bıkan insanlığın bir umut olarak gördüğü bir isim olarak Erdoğan son yılların adeta Atatürk gibi Tanrı tarafından kollanan bir umut olarak görülmesini doğal karşılıyorum. Yani gerçek değilse bile insanlar buna inanmak ve gelecekte çocuklarının kendi yaşadıkları problemlerle boğuşmamasını istiyorlar.

Benim umudum ise bu köpek balıklarının yaşam süreleri dolduktan sonra gelecek torunları çocukları filan belki insaflı olurlar ve bu karanlık işleri bırakıp iphone gibi şeylerde de çok güzel para var o tarz ticarete yönelebilirler belki. Fakat  komplo teorilerine göre bu tip adamlar kafalarını kestirip saklıyorlar yani bilim ilerleyip onlara yaşamlarını devam ettirebileceği sonsuz yaşam imkanı verir umutlarını kaybetmiş değiller. Belkide yaratılan iç ve dış savaşlarda esir alınan kişilerin vücutlarını bu kesik başların yeni vücutlarının yaratılmasında kullanmak için katliamlar yapılıyor olabilir diye ilginç bir komplo teorisi de ben uydurayım. Neticede Amerikanın ortadoğudan alabileceğinden fazlasını askeri harcama olarak akıtacak kadar aptal olmasını anlamak çok zor o nedenle bu tarz komplolar üretmek de doğaldır.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2012, 04:55:57 öö Gönderen: Masor1976 »

Ocak 17, 2012, 09:10:11 öö
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Sayın Masor1976

Mevcut yandaş medyanın gazına gelmeyin diye sizi daha önce uyardığımı hatırlar gibiyimmm.Devlet yönetmek nasıl bir gazetecinin işi değilse yada bir gazeteci gibi yönetilmesse Bir belediye başkanı gibide devlet yönetilemez.

1-Komşularla sıfır sorun...   Komşularla sıfır sorunumuz mu var ?şu anda(savaş çıksa amerikandan yardım gelse diye bekliyeceğiz oda yardım etmek isterse tabii)Neden ortadoğu eş başkanı R:T:E yüzünden eş başkanlık statüsunu ben hala anlayabilmiş değilim proje senin dei.l hayal senin deil.Projenin uygulamasında görevin var.Eşbaşkansın buna düpedüz piyonluk denir.

2-Türkiye en ileri seviyede muaasır medeniyetler seviyesine yükselecek.... R.T.E'nin sözü ben Türkiyenin dış borcu yükselmesinden başka birsey göremiyorum.Sayın Arais haksızlık ediyorusuz 8 senede çok sey değişiti değişenler (sağlık sistemi,eğitim sistemi,ihale sistemi,yollar,bide teknolojik gelişmelere ayak uydurmak için e devlet sistemi )Sağlık sisteminin uyguladıkları şekilde devam ederse,20 sene içinde göçeçiğini daha bu sene gördüler ve eski sisteme geri döndüler ne zaman mı ? Ustalık dönemlerinde...
Çırakken bundan iyidi.
Eğitim sistemi: arapça ilköğretimde seçmeli ders oluyormuş.Diyanete işlerine  ayrıdığın para  eğitim bakanlığına ayırdığın paranın iki katı bütçede kuran kursu haddi hesabı yok.(karşı değilim kuran kurslarına)ama benim ödediğim vergide doğru işlerde kullanılsın isterim.(e kuran öğrenmek doğru bir iş değil mi doğru bir iş fakat yeri okul değil.Bunun için okullar var ama )özgürlük dedi. demokrasi dedi.Kendine yapılan en ufak bir eleştiriye bile tahamüllü yok.Ya o gazateye vergi cezası yazdırıyor.Ya da kariaturunu çizen kişiye mahkeme yolu gözüküyor(Bu nasıl özgürlük nasıl demokrasi ? Sayın Baykal Merhum Başbakanızmız Sayın Adnan Menderes'in boğazına yapısabiliyor konuşabiliyor. Yumurta atan gençler hapiste,Açım diye bağıran çiftçi R.T.E geleceği zaman göz altında).Sayın Süleyman Demirel hakkında neler yaptılar.Ağzını açıp hiçbir şey koskoca acı dolu siyaset hayatında bundan nemalanmayı bile düşünmedi.Partisimi kapanmadı, arkadaşlarımı asılmadı, aapılan aşağılıyıcı hakaretler karikatürlerin hatti hesabı yok. Hapse mi girmedi Sayın Süleyman Demirel' sorduğunuz da Nasıl katlandınız bu kadar olaya?" Demokrasinin türkiyede gelişmesi için elimizden geleni yaptık der."

3-Gömleğimizi değiştirdik,kefenimizi giydik.Demokrasiyi bunların öğrenmesi için daha kırk fırın ekmek yemeleri lazım.Demokrasi üstün kişinin ,güç kişinin az olanı ezmeside deildir, kesinlikle!! Türkiyede ki uygulama son 10 senedir böyle olsa da tükiyede ki olay ne biliyormusuz ? Gün olur devran döner,hesap döner ,sap döner, keser döner.

4- Senelerdir;Mağdur edebiyatı Bülent ARINÇ ve ikisi ağlayan Kaşarlar.Ötekide mercimek oturduğu koltuğun hakkını vermekten bile acizler.İyi bir defa hapse girdi sayın R.T.E bu ülkede hapiste yatmış olan milyonlarca kişi var.Senelerdir halkın dini duygularını, gelecek duygularını ,sağlıkla ilgili duygularını, sömür allah sömür,Makyaj yollara milyar dolarlar harcadılar.Harcadıkları para ile dünyanın en modern demiryolu tesisleri yapılıyordu biliyormusunuz ? Amerika avrupa ve türkiye demir yolları ağlarına, söyle bir bakın allah aşkına daha sonra ise kara yolları ağlarına, internet te var.Bide türkiyenin ki ile karşılastırın.75 senelik Cumhuriyet tarihini görmezden geldiler.Kendilerini yetiştiren hocalarına saygı göstermediler.Çıkarlarını nasıl ise ona göre davrandılar.Evet bir çok ilki başardılar,ama ilk rekorlarını borçlanmada kırdılar kimsenin haberi yok.Muhalefet yapan herkesi ileri de tehlike olabiliecek herkesi teker teker susturdular.Fundamantalist bir başbakan olsun oda lazım tamam ülke bir kesme ait değil sonuçta herkes yönetimde olacak.Ama şu cümleye dikkat edin ""Oy için gerekirse papaz kıyafeti bile giyerimmm.""  ""Oğlumun gemiçiği varsa nolmuş !!!""  "" Pırlanta şirketleri hisse vermiş biz istemedik ki ?"" ""Bizim Çalık grubuna düşünüyoruz orayı.""(damadı olur)Saltanat geri geldi.Albayrak grubu Sabah gazetesini  satın alsın dıye bir gecede kredi çıkarttılar (fahiş bir rakam rakamı hatırlayamadığım için yazmadım).Ülke yavaş,yavaş pay ediliyor.Müslüman, müslüman olmayan laik,anti laik etniksel açından kutuplaştırılmayan kesim kalmadı neden böl parçala yönet.Zaman zaman da o ayırdığı grublara iki sesleniş hadi bakalımm.Açılımlar yahu onlardan bahsediyorum.Seçim zamanı o grublara iki gaz tamam.......
--Mavi marmarada 9 şehit hala bi sonuç yok.Davos ta atıyordu tutuyordu.Yatsın kalksın 250 milyar dolar ihracatı var.Israil'ın Türkiye'ye onun hatrına kimse ses çıkarmıyor.Gerçekler ortada Sayın Masor1976  daha neler dökerim size de şimdilik yeter bu kadar.Sizden son ricam hükümetin borçlar dengesine bakın yanlız gazetelerin söylediği deil gerçek rakamlar bunlar işine geldiği gibi söylüyor herşeyi ;iç borç, dış borç, ileri vadeli borç,yakın vadeli borç ve cari açık gibi etmenlere bakın, ülkenin ithalat ve ihracat rakamlarına bakın eldeğiştiren şirketlere bakın kimler almış.Hükümet te iyi niyetli çalışkan bakanlar olmasına rağmen liderlerin tutarsız ve çıkarçı oluşları su götürmez bi gerçek.Hala deneme yanılma yolu ile hareket ediyolar.Acaba yedirebilimiyizz.Hangi sosyolog tan akıl alıyolarsa sizin dediğiniz şu tavistock vardıya başbakan da emin olun faydalanıyor çalışmalarından.Laf uzadı yine

Saygılarımla

Sayın Arais.Bu güzel yazı için elinize sağlık demek ve kutlamak geldi içimden bende sizi kutlarım.Umarım gözünüz gerçeklere bu şekilde her daim açık olur.

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ocak 17, 2012, 05:10:14 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

değerli katılımcılar tespitleriniz harika. ama malesef halen 5 mi 7 mi tartışıyoruz. oysaki halkın gözünde yaptıkları koltuk kavgası kendileri gibi düşünmeyen bizlerin gözünde onları çoktan yenik düşürdü... saygılar..