Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Forum Durdurulmalı  (Okunma sayısı 1562 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 02, 2017, 06:18:08 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Forumun yönetimine bir fikir sunmak istiyorum. Bazıları tarafından hoş karşılanmayacağını biliyorum. Ama forumun iyiliği için yapılması gereken şey belli. Biraz lafı uzatacağım, o yüzden şimdiden özür diliyorum.

Masonlar.org forumuna üye olduğumda bu site benim için keşfedilmemiş bir okyanus gibiydi. Okunacak o kadar çok bilgi vardı ki boş günlerimde kitap okur gibi forumdaki konuları okuyordum (özellikle de ADAM'ınkileri). Foruma elbette pek çok kişi katkı yapıp bilgisini aktardı ama belli başlı bazı üyeler adeta bilgi yağmuruna tuttular bu mecrayı.

Ne yazık ki son zamanlarda forum, açılan alakasız konularla çöplük haline getiriliyor. Bence içerisinde bu derece güzel başlıklar olan bir forumun kirlenmesine göz yummakla tarihi bir eserin yağmacılar tarafından paramparça edilmesine göz yummak arasında bir fark yok.

Hepimiz farkındayız ki forum, müdavimlerini yitirince ivmesini kaybetti. Hatta bilgi birikimi açısından durdu diyebiliriz. Bu noktada yapılacak en doğru hareket forumun haricilere kapatılması ve sadece masonların paylaşım hakkına sahip olmasıdır. Forum yönetimi, lütfen önerimi bir düşünün. Oluşturduğunuz bu güzel kütüphaneyi koruyun.

Eğer koruyacak ne var ki diyorsanız ADAM'ın Bir Tapınak Yapıldı hikayesini okuyun...
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Aralık 02, 2017, 06:45:40 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Sayın Karahanın kararı  doğrumu acaba;  2 ,3 kişinin çabasıyla nereye kadar .Eleştirmek kolay forumda konu olarak açılan konular genelde güncel konularda açılmakta .

Sayın Kurt un önerisi dikkate değer lakin 24 saat 48 saat geçtiği halde forumda hiç bir iletinin paylaşılmamasını nasıl izah edilecek .Sayın Karahan gibileri bile yorum yapmaktan uzaklaştıran ve en büyük bilgemiz Sayın ADAM' ın gitmesine ne buyurulur .
  Kendimden örnek verirsem Masonluk hakkında yeteri bilgiye sahip olmadığım için paylaşım yapmıyorum ama diğer üyelerde yapmıyor.Sayın kurtun dediğini yönetim kabul ederse biz önlüksüzler nasıl soru soracağız.Buradaki sorun Üstatların ve Masonların ilgisinin azalmasından kaynaklanıyor .Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 02, 2017, 01:43:00 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Kurt'un bence asıl isteği bu değil o masonların daha yoğun katılımını istiyor ki bunu bende isterim.

Masonlar sn.adam a bütün forumun yükünü verdiler ve yıllarca da buna alıştılar.

Sn.adam da yıllarca forumu yönlendirdi,onun kadar bilen olmadığı içind e ona karşı çıkanda olmadı dolayısı ile tartışmalar hep sığ kaldı.
Öyleki forumda en çok konu açanlardan biri bendim bir çok actigim konu copy paste diye eleştirildi.
Onun bile bir tadı vardı o zaman.

Herkes bu forumda ondan tırstı,tatlı sert fircalamalarına boyun egdi(ben haric)🥊kimsede sormadı adama bilgi kaynağını.
Sorgulamadan sevmek saygı duymak böyle olsa gerek.
Ben onu hem sevdim hem saygı duydum hemde çok kızdım.
Yaşi ve bilgisi gereği aksi bir ihtiyardı.
Forum onu arıyor.

Bazı şeylerin yeri kolay dolamıyor zamanla doluyor.
Forumda benim isim bitti deyip gidenlerden olmamalı.
Sn.kurt bu forum hariciler için kuruldu dolayısı ile masonların dahli hep sınırlı olmuştur.
Siz elinizden geleni yapın kalite banal liga galip gelir merak etmeyin.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 02, 2017, 11:08:30 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Forumun mottosu ''masonluk, masonlardan öğrenilmelidir''

yani forumun haricilere kapatılması amacına uygun değildir. fakat masonların daha aktif rol alması gerekir. Bizlere masonluğu anlatmaları gerekir.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein

Aralık 03, 2017, 05:26:59 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonlar.org platform'u hiçbir zaman durdurulmaz, durdurulamaz. Sadece istenirse ara verilir lakin şuan da ara verilecek herhangi bir şey söz konusu değil.

Saygılarımla platform üyeleri..
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”