Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Aidatlar  (Okunma sayısı 43018 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 12, 2014, 10:10:24 öö
Yanıtla #60
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Üç buçuk yıl öncesinden kalma bu başlık üzerine denilen  çok ilginç!

Merak ediyorsan bilmemnereye git; orada Büyük Üstat Remzi Sanver konuyu anlatıyor.

Böyle şey mi olur?

Ne diyor; daha doğrusu ne demiş?

Üniversiteye gidip kendisine sormak bile bu tariften daha kolay.

Bilen, söyleyecekse, kaynağını belirterek burada söyler; biz de öğreniriz.

Bir diyeceğimiz varsa, o söz üzerine deriz.

Yanlış hatırlamıyorsam Büyük Üstat Sn. Remzi Sanver, 2010'da masonluğa ilk giriş ücretinin 1950 tl, yıllık aidatın ise 475 tl -veya civarlarında- olduğunu açıklamışlardı fakat bu fiyat üzerinde bir değişiklik söz konusu mu, öyleyse bile ne denli bir değişiklik olduğunu bilmiyorum. Eğer yanlışsa özür dilerim, lütfen hatamı düzeltin.

Saygılarımla...
Serius est quam cogitas.

Eylül 12, 2014, 10:15:42 öö
Yanıtla #61
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sn. Nicolus bu linke bakarsa, sorduğu sorunun cevabına dair ipuçlarını bulabilir: http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=16553.0
Live long and prosper.

Eylül 12, 2014, 10:27:14 öö
Yanıtla #62
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Nicolus bu linke bakarsa, sorduğu sorunun cevabına dair ipuçlarını bulabilir: http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=16553.0

Çok teşekkürler Sn. Spock.
Serius est quam cogitas.

Eylül 12, 2014, 04:52:33 ös
Yanıtla #63
  • Yeni Katilimci
  • *

İlk mesajımı yazarken rakamları tam olarak hatırlayamadığım için rakam vermekten çekinmiştim ve hatırladığım kadarını yazmak hiç paylaşmamaktan iyidir diye düşünmüştüm.

Sn. ADAM  mesajınızı da yeni gördüm.

Sn. ADAM'a da hak veriyorum,kusura bakmayın biraz daha açıklayıcı olmam gerekirdi.

Sn. Nicolus'un da söylediklerine ek olarak bir şey bilmiyorum,Sn. Spock da bilgi vermiş.

Az önce videoyu tekrar taradım ve 19 Eylül 2010 tarihli Teke Tek programında (izlemek isteyenler için linkini de paylaşayım) 

Masonlar.org - 32. Büyük Üstad Sn. Remzi Sanver ile Teke Tek Programında Söyleşi - www.masonlar.org
dakika 23:20 civarı gelen soru üzerine Büyük Üstad Sn. Remzi Sanver de bu soruyu etraflıca açıklamış, süre 24:40 civarında senelik aidatın 475 TL olduğundan bahsetmiş.Bu rakamın güncel olup olmadığını ben de bilmiyorum.

Eylül 12, 2014, 05:04:47 ös
Yanıtla #64
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Mcqueen11,

Sn. Spock'un yönlendirmiş olduğu konuyu incelerseniz 2014 tarihli güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla...
Serius est quam cogitas.

Eylül 12, 2014, 05:07:29 ös
Yanıtla #65
  • Yeni Katilimci
  • *

İlginiz için teşekkür ederim Sn. Nicolus,

Konuyu okudum, amacım ilk yorumuma kaynak göstermekti.

Saygılarımla,Mcqueen11.

Eylül 12, 2014, 05:32:53 ös
Yanıtla #66
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

₺ 475, o yıl icin Buyuk Locaya ödenen aidat idi. Bunun yanında bir de Locaya ödenen aidat var. Ben TRde bir TR dışında da iki Locanın aktif uyesiyim. TR dışındaki iki Locaya verdigim yıllık aidat toplamı TRdeki Locama verdigim yıllık aidattan az. Hatta TRdisinda iki Locanın toplam aidatı (ki bunun icinde Buyuk Locaya giden pay da var) buradaki Buyuk Loca aidatı kadar.