Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yaşam  (Okunma sayısı 14813 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 06, 2007, 12:20:22 ös
Yanıtla #30

Bana göre bana gelen her tülü davranış biçimine açık olurum eğer ki olumlu eğer ki olumsuz! Yani birey olarak kendimizi geliştirme yönünde sağlam adımlar atmışsak ya da atabiliyorsak bu gibi olumsuz durumlardan da asla çekinmemeliyiz. Çünkü bana göre her İnsana Saygı duymak benim en önemli prensiplerimden biridir. Tabi bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Elbetteki bu gibi tarzlarda bulunan İnsan sayısı ne yazıkki çok az ama bu demek değildir sadece bana Saygı duyan kişilerle diyalog kurayım yalnızca bana karşı saygısız bir şekilde hareket eden İnsanlar da olabilir bu çok normaldir ama onları da kabullenmem gereklidir. Öyle değil mi Sevgili Alpacino?
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 06, 2007, 12:21:51 ös
Yanıtla #31

Bakın sakın birilerine taş attığım gibi bir şey düşünülmesin sadece ortak fikir alma yönünde hareket ettiğim bilinsin, lütfen!...

Ekim 06, 2007, 12:27:07 ös
Yanıtla #32

Mesela gördüğüm şey gerçekten İnsanları tanımayı çok seven biriyim ve tabiki Kişilikleri değer yargıları vs... ve bunun üzerine İnsanoğlunun Anotomisi üzerinde fikirler yürütürüm gerçekten bunu yapıyorum belki de çok tuhaf karşılanacak ama herkesle kısa bir süreliğine de olsa bir diyaolog mutlaka kurarım ve herkesten bir pay almak gibi birşey diyelim güzel etkileşimlerde bulunmak adına çok güzel ve değerli şeyler kaparım. Gerçekten güzel bir durum oluyor ve her İnsan gerçekten çok güzel, hatta okumamış ve hiç kültür görmeyen İnsanlarla da yeri gelmiş bir diyalog kurmuşumdur ama inanın çok güzel şeyler de kaptım Onlar'dan ve sonra şu sonuca vardım;
Tanrı; İnsanoğlunu bunun için yarattı_

Ekim 06, 2007, 12:31:20 ös
Yanıtla #33

Sonra da şu sonuçlara vardım; Her İnsanı olduğu gibi kabul etmeyi ve hiç kimseyi hiçbirşeyden ötürü yargılamak, yadırgamak ve hele hele kendimden uzaklaştırmak için hiçbir sebep göremedim. Yadırgamak gibi şeylerin gerçekten de asılsız olduğunu farkettim, İyi'ye; Doğru'ya ve Güzel'e yakınlaşmak adına!....

Ekim 06, 2007, 12:32:07 ös
Yanıtla #34

Gerçek Işığ'ı Farkedip, Yakalayanlar için....
SAYGILARIMLA_

Ekim 06, 2007, 01:06:07 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Bana göre bana gelen her tülü davranış biçimine açık olurum eğer ki olumlu eğer ki olumsuz! Yani birey olarak kendimizi geliştirme yönünde sağlam adımlar atmışsak ya da atabiliyorsak bu gibi olumsuz durumlardan da asla çekinmemeliyiz. Çünkü bana göre her İnsana Saygı duymak benim en önemli prensiplerimden biridir. Tabi bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Elbetteki bu gibi tarzlarda bulunan İnsan sayısı ne yazıkki çok az ama bu demek değildir sadece bana Saygı duyan kişilerle diyalog kurayım yalnızca bana karşı saygısız bir şekilde hareket eden İnsanlar da olabilir bu çok normaldir ama onları da kabullenmem gereklidir. Öyle değil mi Sevgili Alpacino?

İlk olarak tebrik edeyim güzel bir şekilde mesaj kasıyorsunuz flood üstüne flood. {Güzel}
Yazdıklarınız o kadar uzun ki okumaya üşendim ve bu mesajınızda ismim geçtiği için okuyup cevap veriyorum,

{Çok haklısınız.}

Ekim 06, 2007, 05:45:34 ös
Yanıtla #36
  • Aktif Uye

İkinci bir diğer konum ise şu ve İnsanlar üzerinde sürekli bu olguyu düşünüp dururum hep; neden bazılarımız bizlere davranılma şeklini önceden belirliyoruz Sevgili Paragon sen dersin bu işe sence de insanların bizlere davranılma biçimlerini kendimiz mi belirlemeliyiz yoksa olduğu gibi mi karşılamalıyız?     
Normalde sorunun cevabı klişedir ama ''ya oldugun gibi görün yada göründüğün gibi oldur'' ...Ama bazı korkakların  bu dünyadaki felsefesi ''ya görmek istedikleri gibi görün yada hiç görünme oldu günümüzde ''.....

Kendi adıma konuşmam gerekirse kanatimce  ben ne Mevlananın ögüdündeki sadeliğe erişebildim nede bazılarının aşşagalık durumundayım ...  ilk  bakışta oldugun şey gibi görünmede ne olursan ol  ama iyi tarafta ol........
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ekim 09, 2007, 07:16:02 ös
Yanıtla #37

Çok doğru söylüyorsun Sevgili Paragon; sana katılıyorum. Ama herşeyden önce benim görüşüme göre tabi ''Olduğun Gibi Görün''dür.
SEVGİLER_