Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yaşam akışı (SİMGE)  (Okunma sayısı 8250 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 24, 2015, 04:56:34 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu simge sizce neler ifade ediyor.?(Kendi yorumumu cevaplardan sonra vermeyi düşünüyorum)

(Alıntı resim değildir)
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Aralık 24, 2015, 05:05:15 ös
Yanıtla #1

mavi halka var ya da elips.onun etrafında dolanan yılan gibi diyeceğim de başka bir şekilde anlatamadığım için bir tel var.tek parça bu yapı.bir uçtan başlıyor ve biraz dolanıp tekrar aynı uçta bitiyor.komplex gibi gözükse de düzenden bahsediyor gibi geldi bana.
kalite çöplükte aranmaz.

Aralık 24, 2015, 08:49:08 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İlk resimdeki sembol,mavi halka sonsuzluğu simgeler,birbirlerinin arasından gecen 3 uclu şerit,3 farklı dünyayı,kısaca cennet,insan dünyası,cehennem arasındaki yolculuğu ve korunmayı anlatır.

İkinci resim ,,bahsettiğim 3 dünyanın canlılarınıda ışığa çağırmayı öğretir.

Simgesel düşünmek sezgileri cok fazla uyardıığı için,baştan Origami(kağıt katlama sanatı) ile 20 dakka uğraşıp,ondan sonra üzerinde çalışacağınız simgeye odaklanın.(Sezgi yükseldiğinden dolayı ,doğa üstü varlıklarla ilgili muhappet yapılan ortamlarda durmayın)Sezginizi mantığınızla kuvvetlendirin.

(Tabiki hepsi varsayımdır)
« Son Düzenleme: Aralık 24, 2015, 09:26:58 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Aralık 27, 2015, 12:38:40 öö
Yanıtla #3
  • Yeni Katilimci
  • *

Merhabalar,  1. Resimdeki ifade şu an beni çok zorluyor. Bakıpta görebildiğim, görüpte anlatabildiğim kadarı ile mavi halkayı saran şeridin kötülüğü, ihaneti ve eziyeti anlattığını düşünüyorum.
Düşüncem eleştiriye ve yoruma gayet açıktır.
Saygı ve sevgilerimle.
(kam)

Aralık 27, 2015, 01:51:34 öö
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Kötülüğün ardından doğan ihanetin sonucunda duyulan eziyeti gördüyseniz bu simgede.O zaman  teccesülsüz başarının, şerafetsiz zaferlere gebe olduğunuda bilmelisiniz.Alegoriler nakşında, ustalık henüz benim yaklaşmaya bile yakın olamadığım bir sanatttır.Uzun uğraşlar gerektirir.
« Son Düzenleme: Aralık 27, 2015, 02:22:48 öö Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Aralık 27, 2015, 01:17:04 ös
Yanıtla #5
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayin GoasisG
Yahu sordugunuz soruya bile net bir cevap verrmemisinjz ve insanlari yanlis bilgi ile donatiyorsunuz var sayimlarinizla bakin yapmayin sizi bu darmadagan ezbere uslubunuz ve foruma itinasiz ve on hazirliksiz getirdiginiz hersey icin son kez uyariyorum ilk simge cok eski zamanlardan beri kullanilan bir simge  bu simge su manaya gelir deyip cikamassiniz isin icinden hangi kulturde kullanilir kime aittir ilk kim kullanilmistir bunlarin sunmak durumundasiniz eger boyle bir bilgi veremeyceseniz baslik bile acmayin.
Bu kadar sig bilgi heryerde bulunabilir.
Sizi cok dikkatli bir sekilde izliyorum. Bu tur sig paylasimlar tarafimdan silinecektir.
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Aralık 27, 2015, 03:35:30 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin GoasisG
Yahu sordugunuz soruya bile net bir cevap verrmemisinjz ve insanlari yanlis bilgi ile donatiyorsunuz var sayimlarinizla bakin yapmayin sizi bu darmadagan ezbere uslubunuz ve foruma itinasiz ve on hazirliksiz getirdiginiz hersey icin son kez uyariyorum ilk simge cok eski zamanlardan beri kullanilan bir simge  bu simge su manaya gelir deyip cikamassiniz isin icinden hangi kulturde kullanilir kime aittir ilk kim kullanilmistir bunlarin sunmak durumundasiniz eger boyle bir bilgi veremeyceseniz baslik bile acmayin.
Bu kadar sig bilgi heryerde bulunabilir.
Sizi cok dikkatli bir sekilde izliyorum. Bu tur sig paylasimlar tarafimdan silinecektir.

Siz hancısınız ben yolcu.Her yol kesişmesinde, yolcudan hancı ya kalan, tek bir çeyrekliktir sadece.
Zaten bu Han, yolcuların çeyreklikleriyle oluşmadımı.
Bazen sahtemi diye hancı çeyrekliği ısırıp bakar.
bu kadar sahte olması orzusuyla, çeyreklikleri ısırmayı bırakmak gerek, dişlere zarar verir.

« Son Düzenleme: Aralık 27, 2015, 03:42:34 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Aralık 27, 2015, 03:54:07 ös
Yanıtla #7
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Anlasildi siz burda olmaktan memnun degilsiniz sizin hakkinizdaki karari suan verdim umarim bir daha gelmezsiniz internette egonuzu tatmin edip bu tur oyunlar oynayacaginiz bir suru forum var. Orada varliginizi surdurunuz.
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Aralık 27, 2015, 04:00:41 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Anlasildi siz burda olmaktan memnun degilsiniz sizin hakkinizdaki karari suan verdim umarim bir daha gelmezsiniz internette egonuzu tatmin edip bu tur oyunlar oynayacaginiz bir suru forum var. Orada varliginizi surdurunuz.

Dediğim gibi, Siz hancısınız bende yolcu.Yine lüzum görürsem uğrarım.
Kararınıza saygım sonsuz.
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Aralık 27, 2015, 04:07:48 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok konuşup hiçbir şey söylememek gerçek bir sanat dalı olmalı..
"Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

K. Atatürk