Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tanrı Varsa Kötüdür...  (Okunma sayısı 7060 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 19, 2011, 10:00:23 öö
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Tanrı varsa kötüdür

Mart 24, 2011, 12:12:12 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Sayın  Maledictum, videoyu seyrettim. Mantıklı soru cevap  şeklinde gelişmiş görülüyor. Ne var ki, video "din de bir bilimdir" yazısı ile sona erince biraz düşündüm. Bilim nedir ?, inanç nedir ? diye. Burada uzun uzun diye anlatmaktansa  konuyu  kısa fakat öz olarak anlatmaya çalışacağım.
       Bilimde her şeyin bir açıklaması vardır. İspata dayanır. Deneyler, araştırmalar, analizler vs. gibi birçok  uğraş gerektirir.
        İnanç ise hiçbir ıspat aramaz, Deney-meney, araştırma , sorgulama yapılmadan, neden, niçin ve nasıl sorularının asla sorulamayacağı sadece  itaate dayalı bir kavramdır.
Sizin inandığınız bir şeye bir başkasının inanmasını nasıl beklersiniz?. İnsanlık korkuyu tanıdığı günden itibaren bir takım koruyucuları olabileceğine inanmış ve bunun sunucu da Tanrı kavramı ortaya çıkmıştır.
         2x2= 4'tür. Bu bilimsel bir veridir. Nereye giderseniz gidin, bu işlemi  nerede yaparsanız yapın bu sonuç  değişmez. Siz hangi inançta böyle bir kesinlik gösterebilirsiniz ?. Hangi işlemi veya hangi deneyi yaparsanız  inancınızın doğruluğunu ıspatlayabilirsiniz? 
          Bu bakımdan ,  Dinin bir bilim olduğuna şahsen inanmıyorum.
          Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mart 24, 2011, 12:30:46 öö
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın Alşah'ın söylediklerine aynen katılıyorum.
Ayrıca bu videonun kurgu olduğuna inanıyorum. Daha önce Neil Armstrong ve Jacques Cousteau müslüman oldu diye yalanları rahatlıkla uydurabilmişlerdi. Bu kişilerin yaptığı resmi açıklamalarında böyle bir ifadelerinin bulunmadığı ve din değiştirmediklerini açıkladığını biliyoruz. Bu kadar rahat yalan söyleyip, üstelik hikayeler uydurabilen insanlara açıkçası güvenmiyorum ve saygı falanda duymuyorum.
Ayrıca videodaki tanrının olmamasını kötülük olarak ispatlaması(!) da komediden öte bir şey değildir.

Böyle videolar, biraz bir şeyler öğrenmiş insanları kandırmak ve tatmin etmek için uydurulmuştur.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Eylül 25, 2012, 09:16:24 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Burada bir ironi söz konusu ışık bizim ulaşmaya çalıştığımız nokta,
tabi bunu hissedememek ve olmadığını varsaymak kötülük dahil gelişebilecek her oluşumdur.

Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Eylül 25, 2012, 11:18:47 öö
Yanıtla #4

Bu videoyu daha önce seyretmiştim. İlginç olanı nedir biliyor musunuz? Videonun sonu... Videonun sonuna eklenenler... Neymiş? Din bir BİLİMMİŞ. "Din eğitimini, okullarımıza geri getirin." Makedonya Cum. Eğitim Bakanlığı.

İyi, hoşta acaba aynı konuda Einstein ne düşünürdü? Einstein dine inanmazdı ki! Onun deist yahut panteist olduğu iddia edilir. Bana göre panteisttir. Bu video, halkın sempatisini kazanmış bir isim üzerinden, art niyetli düşüncelerin uygulanması için hazırlanmış bir tezgah. Ne acı! Böylesi felsefi bir videonun içine etmek diye buna denir galiba...

Bu videonun içeriği, gerçekleri ne kadar yansıtıyor acaba? Bir de o var değil mi?

Hepsini geçelim... Gerçekten acı tatlının yokluğu, karanlıkta aydınlığın yokluğu mudur? Ve tüm bunlar, karanlık ve acının yaratılmamış olduğu anlamına mı gelir? Ne dersiniz?

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Eylül 25, 2012, 11:40:09 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

video gerçeği yansıtmayan bir din propagandası.

http://urbanlegends.about.com/od/religion/a/einstein_god.htm

bu sitede bu tür propaganda olarak kullanılan efsanelerden bahsediyor.

Eylül 25, 2012, 12:18:37 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

RENK' lerin oluşması için IŞIĞA ihtiyaç vardır. Akılın öne çıkması içinde BOL ,BOL ET tüketmeye  ihtiyaç vardır.

Nedenmi ?  Orasını ben bilmem BİLİM bilir ...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 29, 2012, 11:38:35 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Bu konuda kısa fakat çok açıklayıcı bir yazı yazmıştım. Ne yazık ki; bu yazıma tatminkar bir yanıt alamamaış bulunuyorum. Ve bakıyorum yine aynı terane devam edegeliyor. Dikkat ettim, Einstein'in ne düşündüğü gibi bir soru tevcih edilmiş. Yani Einstein 'in düşüncesi mi, yoksa bilimsel tespit ve bulgularımı daha önemlidir ?.
      Din bilimdir tezini savunanlardan bir şeyi açıklamalarını istiyorum. Isbatı mümkün olan bir Ayet gösterebilirler mi ?
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"