Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Armagedon ve Melhame-i Kübra Savaşı  (Okunma sayısı 4647 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 07, 2017, 06:45:41 ös

Evenjelistler'in Hz.isa as.zuhurunu hızlandırmak ve 12ci  İmam olarak islam hadislerinde geçen İmam Mehti'nin zuhurunu hizlandirmak icin ellerimden geleni verilen kararlarla yapıyorlar.Dunya üzerinde bir çok komplo teorileri üretselerde herzaman dediğim gibi işler onlanların planladığı gibi gitmeyecek. Saygılarımla..
Melhame-i Kübra Savaşı
Melhame-i Kübra (Büyük Kıyım), kelime manası olarak "çok büyük ve çok kanlı" anlamına denktir
İbranicede har-megido, Megido dağıdır. Burası Yahudiler ve Evanjeliklerin kıyamet savaşının kopacağına inandıkları yerdir. Akdeniz'den 15 mil içeride, Tel Aviv'den 55 mil kuzeydedir. Kitab-ı Mukaddes'te (16:16): "ve o, onları hep birlikte İbranicede Armagedon denilen bir yerde topladı" denilmektedir Vahiy'de. Bu savaşı nükleer savaş şeklinde yorumlayanlar vardır, Ezekiel 38 ve 39. bölümleri temel alarak: "Çok şiddetli yağmurlar ve dolu, yangınlar ve kükürdün kaynaması, dağların düşmesi ve yüksek kayaların çöktüğü depremler.."
Hıristiyan inanışında bu savaşa Armagedon adı verilmektedir.
İslam eskatolojisinde ise ahir zamanda gerçekleşeceğine inanılan, Mehdi'nin ilk zuhurunun olacağı, Amik Ovasında başlayacak, çok büyük ve çok kanlı geçecek olan ve "Büyük Kıyım" anlamına gelen savaştır. Ahir zaman savaşlarının ilki ve en büyüğüdür.[1] Muhammed şöyle demiştir: "Müslümanlar Yahudilerle savaşmadıkça kıyamet kopmaz. Bu savaşta müslümanlar Yahudileri öldürürler. Hatta bir Yahudi taşın, ağacın arkasına gizlenir. Bunun üzerine o taş, o ağaç, "Ey müslüman, Ey Allah'ın kulu! İşte arkamda bir Yahudi. Gel, onu öldür" der. Yalnızca garkad bir şey söylemez. Zira o, Yahudilerin ağaçlarındandır."[2]
İslam'da Deccal denilen büyük fitneden bahsedilirken, Muhammed'den önceki bütün peygamberlerin ümmetlerine bundan bahsettiğini bildirmiştir. Deccal dünyaya şerri hakim kılmak için savaşacak ve "Rablık" iddiasında bulunacaktır.
İslam kaynakları 70.000 Yahudinin Deccal'e tabi olacağını yazar.[3] Deccal'in çıkışı ve İsa'nın ikinci defa yeryüzüne inmesinden önce Mehdi'nin çıkışı olacaktır. Bu çıkışın hemen öncesinde çok büyük ve çok kanlı bir savaş olacaktır. Bu savaşın gerçekleşeceği yer atların diz kapaklarına kadar kana gömüleceği haber verilen Amik Ovası'dır.[1] Burada 80 tümen İslam ordusu ile 80 tümen küfür ordusunun yani bir milyona bir milyonluk iki ordunun birbirleriyle savaşacağı inanılmaktadır.[4][5][6] bu ordunun komutanlığını Mehdi yapacak ancak kendisinden çok az kişi haberdar olacak; herkesçe bilinmeyecektir.[1] Amik Ovası Torosların eteklerinde yer almaktadır.
Türk Kurtuluş Savaşı'ndaki Sakarya Meydan Muharebesi Mustafa Kemal Paşa tarafından bu isimle anılmıştır.[7]
ABD başkanı Ronald Reagan, 1980 ve 1983'deki konuşmalarında Armageddon'u telaffuz etmiş, "Armageddon'u yaşayacak nesil biz olabiliriz" demiştir. Ünlü Nakşibendi şeyhi Muhammed Nazım Kıbrısi ise Armageddon'un Hicri 1433 yılından sonra olacağının beklendiğini açıklamıştır.[8]..Kaynak:https://tr.m.wikipedia.org.         
Armagedon Savaşı Nedir?
Kutsal Kitabın cevabı
Armagedon, insan yönetimleriyle Tanrı arasında gerçekleşecek son savaşa atfeder. Bu yönetimler ve onları destekleyenler şimdi bile Tanrı’nın yönetimine boyun eğmeyerek O’na karşı olduklarını gösteriyor (Mezmur 2:2). Armagedon savaşı bu insan yönetimlerini sona erdirecek (Daniel 2:44).
“Armagedon” sözcüğü Kutsal Kitapta sadece bir kez, Vahiy 16:16 ayetinde geçer. Vahiy kitabı ‘yeryüzünün bütün krallarının’, “İbranice Armagedon denilen yere” “Mutlak Güce Sahip Tanrı’nın büyük gününde yapılacak savaş için” toplanacaklarını gösterir (Vahiy 16:14).
Armagedon’da kimler savaşacak? İsa Mesih Tanrı’nın düşmanlarına karşı zafer kazanmak için göklerde meleklerden oluşan bir orduya önderlik edecek (Vahiy 19:11-16, 19-21). Tanrı’nın düşmanları O’nun yönetimine karşı çıkan ve O’nu umursamayan kişilerdir (Hezekiel 39:7).
Armagedon Ortadoğu’da yapılacak bir savaş mı? Hayır. Armagedon savaşı belirli bir bölgeyle sınırlı olmayacak, tüm dünyayı kapsayacak (Yeremya 25:32-34; Hezekiel 39:17-20).
Armagedon ifadesi bazen “Har–Magedon” (İbranice Har Megiddon) olarak çevrilir ve “Megiddo Tepesi” anlamına gelir. Megiddo eski İsrail topraklarında bulunan bir şehirdi. Tarih bu şehrin yakınlarında önemli savaşların yapıldığını gösterir; bunlardan bazıları Kutsal Kitapta da kayıtlıdır (Hâkimler 5:19, 20; 2. Krallar 9:27; 23:29). Bununla birlikte Armagedon eski Megiddo’nun yakınlarındaki bir yer olamaz. Çünkü burada büyük bir tepe yok ve hemen yanındaki Yizreel Ovası, Tanrı’yla savaşan o kadar kişiyi alacak genişlikte değil. Dolayısıyla, Armagedon Tanrı’nın yönetimine karşı koymak için son kez toplanan milletlerin dünya çapındaki durumudur.
Armagedon savaşı sırasında koşullar nasıl olacak? Tanrı’nın gücünü nasıl kullanacağını tam olarak bilmesek de dolu, deprem, şiddetli yağmur, ateş ve kükürt, şimşek ve hastalık gibi geçmişte kullandığı bazı silahları kullanması mümkündür (Eyüp 38:22, 23; Hezekiel 38:19, 22; Habakkuk 3:10, 11; Zekeriya 14:12). O kargaşada, Tanrı’nın düşmanlarından bazıları birbirini öldürecek. Fakat en sonunda kendileriyle savaşanın Tanrı olduğunu hepsi anlayacak (Hezekiel 38:21, 23; Zekeriya 14:13).
Armagedon’da dünya yok olacak mı? Yeryüzü sonsuza dek insanlığın evi olması için yaratıldığından, Armagedon’da gezegenimiz yok olmayacak (Mezmur 37:29; 96:10; Vaiz 1:4). Ayrıca insanlık da yok olmayacak, aksine Tanrı’nın hizmetçilerinden oluşan ‘büyük bir kalabalık’ sağ kalacak (Vahiy 7:9, 14; Mezmur 37:34).
Kutsal Kitapta “dünya” sözcüğü yeryüzü için kullanılmasının yanı sıra, Tanrı’ya karşı gelen kötü insan toplumu için de kullanılır (1. Yuhanna 2:15-17). Bu anlamda Armagedon “dünyanın sonu” olacak (Matta 24:3, Kitabı Mukaddes).
Armagedon ne zaman gerçekleşecek? İsa Mesih Armagedon savaşıyla doruğa ulaşacak ‘büyük sıkıntıdan’ söz ederken şöyle dedi: “O gün ve saat konusunda kimse bir şey bilmez ... yalnızca Baba bilir” (Matta 24:21, 36). Bununla birlikte, Kutsal Kitap Armagedon’un İsa’nın hazır bulunuşu sırasında gerçekleşeceğini gösterir ve bu dönem 1914’te başlamıştır (Matta 24:37-39).Kaynak: https://www.jw.org
« Son Düzenleme: Aralık 07, 2017, 06:51:01 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Aralık 07, 2017, 09:57:10 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konstantinapol’de 13 şiddetinde deprem olur. Ruslar 6 ay boğazları işgal eder. Bunlardan önce Yunanlılar ile Türkiye arasında harp meydana gelir. Türkiye bu harpten zaferle çıkar. Tüm bu harplerden de önce Türkiye NATO’dan çıkartılır. 3 Ay’ların sonunda MELHAME-İ KÜBRA meydana gelir. 80 Tümen Müslüman, 80 Tümen Gayrimüslim Hatay Amik Ova’sında çarpışır. Her tümen 12 bin askerdir. Ve unutmadan Ankara nükleer bomba tehlikesi ile karşı karşıya...

Birileri baharı iple çekiyor. İLKbahar mı SONbahar mı bilinmez...

Kim bilir belki yarın belki 10 yıl sonra...

Belki de hiçbirzaman...

Dileriz öyle olsun.
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Aralık 07, 2017, 10:30:32 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İyi senaryo ya da gerçek varsayalım.. Savaş kolay bir şey değildir. En zayıf ülkeyede en güçlü ülkeyede büyük çaplı zararlara yol açar. Hesabını vermek de hiç kolay değildir. Birileri savaş senaryosu yazıyor ya da yazdırıyorsa hesabını şuan ki durumda verir. Eskiden insanlar her şeyden bihaberdi. Şuan dünyada insanların % 70'i kimin kime hizmet ettiğini iyi biliyor.. En tepedeki de inebilir.. Savaş meydanında işler de güçlerde değişir. Zamanın da Rusya'nın yaptığı gibi..
O gün geldiğinde şuan İsrail'e destek veren tüm ülkeler İsrail'i satacaktır. Şuan dünyada azınlık olan bir millet milyon bile değilken yaptırım uyguladıkları ise milyarlar.

Kudüs'e gelince Trump kuyuya bir taş attı. Çıkar çıkarabilirsen.. Kudüs kimin olacak? Yahudi, Hıristiyan, Müslüman.. Önemli olan aslında Kudüs'ün kimin olup olmadığı değil,'' ne için, neye göre, kim tarafından ''.. Bu yönden bakılırsa konu daha iyi anlaşılacaktır.

Konstantinapol’de 13 şiddetinde deprem olur. Ruslar 6 ay boğazları işgal eder. Bunlardan önce Yunanlılar ile Türkiye arasında harp meydana gelir. Türkiye bu harpten zaferle çıkar. Tüm bu harplerden de önce Türkiye NATO’dan çıkartılır. 3 Ay’ların sonunda MELHAME-İ KÜBRA meydana gelir. 80 Tümen Müslüman, 80 Tümen Gayrimüslim Hatay Amik Ova’sında çarpışır. Her tümen 12 bin askerdir. Ve unutmadan Ankara nükleer bomba tehlikesi ile karşı karşıya...

Birileri baharı iple çekiyor. İLKbahar mı SONbahar mı bilinmez...

Kim bilir belki yarın belki 10 yıl sonra...

Belki de hiçbirzaman...

Dileriz öyle olsun.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Aralık 08, 2017, 09:24:17 öö
Yanıtla #3

Konuyla ilgili  karikatür paylaşımı yapacam.Saygilarimla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Aralık 09, 2017, 09:20:58 ös
Yanıtla #4

"Ayasofya" hakkında bir bilgi var mı ?
Sen Özelsin

Aralık 09, 2017, 10:11:57 ös
Yanıtla #5

Mustafa Kemal Atatürk'ün yasaklanan bir kitabi mevcut.Devlet o kitabi topluma açıklarsa icinde çok önemli bilgiler var...Mu kıtası,Atlantis,Ayasofya ile ilgili bilgiler.. Saygılarımla.

Aralık 10, 2017, 02:29:52 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Ayasofya" hakkında bir bilgi var mı ?

Bildiğim tek şey Tarsus'da ki yapılan kazıdaki emanetin gün geldiğinde Ayasofya'da olacağı...

Bahsettiğim şey Sayın Farmakoloji'nin dediği şey değil bilginize. Rockefeller'ı bile peşinden sürükleyecek güçte olan birşey.

Bende bilmiyorum...  :)
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Aralık 10, 2017, 03:01:55 öö
Yanıtla #7

Sayin Zaharoff, Bahsettiğiniz Kutsal Ahit Sandığı ise, Onu bulacak tek kişi hadislerde gecen Hz.Mehti as.dır.Hz.Mehti as.ve Hz.isa as.yeryuzune ne zaman ineceğini Allah'tan başka kimse bilemez.Hadislerde gecen bazı konular bu döneme şuan icin uymuyor.Aziz Paul'un incili ise Vatikan'ın eline çoktan ulaşmıştır.Kendimize kurtarici aramayalim.En büyük kurtarıcı ülkesine hizmet eden ilim ve bilge insanlar yetiştirmektir.Bir ullke ilimle, bilimle,teknoloji  ile ilerlemesse batmaya mahkumdur..Yahudlier başarılı olduğu için  dünyayı elinde oynatıyorlar...Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Aralık 10, 2017, 03:29:55 öö Gönderen: Farmakoloji »

Aralık 10, 2017, 12:12:30 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Öyle ya adı kutsal olunca her şey değişir.
Kutsal ne ola acaba?
Kutsallığı nasıl almış?kim kutsal yapmış?
Maalesef insanlık bu yoz lıktan kurtulamayacak.
Islamın en önemli günü cuma hatta kadir gecesi için bile kutsal denemez.
Islamda kutsal diye bir şey atfedilemez kuran a göre.
Böyle akli bir forumda bir kutsal kase ızdırabı yaşamaktayız.
Insanlığın en büyük hurafelerinden dır başka bir şey değil.
Yine islam inancına göre mehdı olayı her ne kadar varmış gibi lanse edilsede yoktur.
Olmayan bir sürü şey hakkında her okuduğumuzu paylaşıyoruz doğru gibi.

En azından bu forum için biraz özen.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 10, 2017, 12:18:07 ös
Yanıtla #9

Sayin Karahan bey,Kutsal kelimesi neden türemiş bir kelime?Bana açıklar mısınız?Hz. Mehti as.kafamdan ben mi uydurdum, yoksa hrisitiyan papazlarının mı yada yahudi hahamlarinin mi veya islam alimlerinin mi sürekli bahsettigi kavramlar?Bu kavramlar üzerine savaşlar,komplo teorileri üretiliyor.Vikipedia gibi onemli arama sitesi dahi bu kavramlari konu ediniyorsa üstünde düşünmek lazim.Saygilarimla.
« Son Düzenleme: Aralık 10, 2017, 12:22:12 ös Gönderen: Farmakoloji »