Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Uğur için de adalet...  (Okunma sayısı 3951 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 22, 2008, 02:30:47 öö

Öyle bir süreç ki Abdi İpekçilerle başlayan Muammer Aksoylardan Bahriye Üçoklara Uğur Mumcuya Ahmet Taner Kışlalıya ve son olarak Hrant Dink'e... 24 ocak gününü hatırlıyorum. Evde bir hüzün; televizyonda ise sürekli o vardı. Hatta hiç unutmam, trtde bir tartışma programı vardı sanırım onun katıldığı ve o akşam onun yerine karanfiller bırakmışlardı. İlk defa görmüştüm böyle bir şeyi merak ediyordum sormuştum babama kim bu adam?

Asıl tanışma ise "Papa mafya ağca" kitabıyla oldu. Daha sonra da "Sakıncalı Piyade" gelmişti; yazdıkları dünyadan bir haber bir çocuk için sarsıcıydı ve  Aziz Nesin'in dediği gibi acı acı gülmüştüm okurken. "Silah Kaçakçılığı ve terör", "Söz meclisten içeri" derken aslında bu güzel adamı neden susturmak istediklerini anlamaya başlamıştım. O gerçek bir gazeteciydi araştırmacıydı. Dini kullananları yazıyordu, faşistlerden bahsediyordu hepsinin  dünyalarına girmiş onları açık etmeye hazırdı.

Uğur Mumcunun katilleri 7 sene sonra bulundu!!! İslami bir örgüte bağlı kişilerce gerçekleştirildiğinden bahsedildi ama bu işin aslında çok karışık olduğunu tahmin edebilir herkes. O bu vatanı seviyordu devletine bağlıydı ve onu yoketmeye çalışanların maskesini düşürmeye çalıştı. Belki kendi devleti de ona tokatlar attı ama küsmedi gitmedi kaçmadı ve bu topraklarda öldü. 15 sene oldu...Ne değişti? Adaleti Uğur haketmiyor mu Hrant haketmiyor mu diğer aydınlarımız yazarlarımız insanlarımız...

ars longa, vita brevis...

Ocak 22, 2008, 12:12:04 ös
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

ne yazık ki...

biz düşen ağıtlar yakmak oluyor...

kimi kez UĞURlar olsun diyoruz kimi kez sarı gelin...

onlar, kardeşlerimiz, yoldaşlarımız, aydınlık insanlar; bu toprakları ÖLECEK KADAR ÇOK SEVDİLER
ve biz, bu toprakları SEVECEK KADAR ÇOK ÖLDÜK

Ocak 23, 2008, 01:20:54 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Hepsini saygı ile anıyorum ve kendisini bizzat tanımaktan şeref duyduğum, değerli muhterem hocam Sayın Necip Hablemitoğlu' nun da biran önce katillerinin bulunmasını diliyorum. O' nu bizzat tanıma şerefine eriştiğim için çok şanslıyım, benimle gurur duyduğunu bildiğim içinde çok şanslıyım...
Saygılarımla,

Ocak 23, 2008, 07:57:39 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Uğur Mumcu hakkında çok şey söylendi ölümü arkasından.Tahmin edersiniz ki söylenen iyi veya kötü söylemler sadece havalarda birkaç sözcük olmaktan öteye gidemedi.Kimisi çok abes ve saçma olan bu iddialardan iki tanesi benim en çok dikkatimi çeken iddialardı.Birincisi Uğur Mumcunun abdullah öcalan ve M.İ.T arasındaki ilişkilere dayanan belgeler bulduğu iddiasıydı ve bunun için katledilmiş olma olasılığıydı.
ikincisi ise Uğur Mumcunun ülkemiz ve P2 mason locası arasındaki bağlar ile ilgili araştırmasında elde ettiği birçok bilgiyi yakında açıklamayı düşündüğü iddiasıydı....Elbetteki bunlar sadece iddialar
Umarım ruhu huzur bulur

Aralık 10, 2008, 04:42:04 ös
Yanıtla #4

Her zaman için, İlahi Adalet'e sığınmakla şimdiye kadar yaptığım en iyi şey olduğunun idrakina varmam beni son derece Mutlu Ediyor.

'' Adaletin Yerini Bulması '' bağlamında. ( muhakkak er ya da geç herşeyin bir karşılığı vardır ve ödenmesi de zaruridir. ) Kİmsenin yaptığı yanına kar kalmıyor, misali..

Saygı ve Sevgilerimle, 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.