Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Astral Seyahat Serisi Bölüm 1  (Okunma sayısı 2205 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 26, 2014, 04:45:37 öö
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 254
  • Cinsiyet: Bay

Giriş Konusu: http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=17158.0

Yazı dizisi şahsi görüş ve tecrübelerimi içermektedir. Karşıt ve destekleyici her yorum için şimdiden teşekkür ederim.


Astral Serisi - 1

Merhaba arkadaşlar nasılsınız. Astral projeksiyon serimizin ilk yazısıdır. Girişi daha önce yaptım. Yukarda giriş konumu paylaştım.


Öncelikle kısa bir özet giriş daha yapalım. Bildiğimiz üzere 'insan' çeşitli bedenleri kendisinde barındıran bir varlıktır.Bizim bu başlıkta işleyeceğimiz beden eterik yani enerji bedenidir. Enerji bedeni kişinin bedensel enerjisini sağlayan,hareket ve canlılık,görme ve daha bir çok işlevi barındıran bedendir. Bu beden insan her uykuya daldığı zaman fiziki bedene bağlı olarak çıkış gerçekleştirir ve enerjisini yeniler. Bunun neticesinde kişi rüyalar görür. Fakat bazı geceler kişi istemsizce uyanır ve kıpırdayamadığını farkeder. Çoğu kez halüsinasyonlar görür. Onu birisinin boğduğunu,nefes alamadığını,hareket edemediğini ama uyanık olduğunu hisseder. Bunun nedeni beynin henüz bedenin uyandığını farkedememesidir. Beyin bedenin uyandığını farkedemediği zaman eterik/astral bedeni tekrar vücuda çekmez ve beden sadece yaşamsal enerjiyi sağladığı için kişi kıpırdayamaz. Peki bunu bilinçli yapmak mümkün müdür? Elbette mümkündür. Bu yazı dizisinde astral projeksiyonu bilinçli uygulamayı işleyeceğiz.


Öncelikle sorular ile başlayalım.
Her insan astral yapabilir mi?


Elbette her insan astral projeksiyonu gerçekleştirebilir. Hiç bir yaş,cinsiyet ayrımı yoktur. Fakat bazı beyinsel engelleri aşması gerekmektedir.Bunlar korkular,hayaller,pişmanlıklar,gereksi z düşüncelerdir.

Astral yapınca ne oluyor? Neler yaşanıyor?


Belirli çıkış aşamaları gerçekleşiyor bunlara zaten değineceğiz yazıda bunun dışında ilk çıkışlarda genellikle görüntü olmuyor. Beyaz ekran denilen görüntü meydana geliyor çünkü orası ayrı bir boyut ve henüz orayı görmedim. Yani egosal bellekte kayıtlı değil. Bu yüzden ilk çıkışlarda bulunduğumuz ortamın projeksiyonu 'hiçlik' olacaktır. Daha sonra tıpkı strateji oyunlarında ki haritanın açılması gibi projeksiyon ilerleyecek ve görüntü oluşmaya başlayacaktır.

Astral için özel bir yetenek gerekli mi?


Hayır. Sadece kişinin kendisini bazı alanlarda geliştirmiş olması gerekli. Örneğin farkındalık,imajinasyon,meditasyon.
Bu alanların astralde kişiye ne faydası olur?


Farkındalık; kişinin duygu ve düşüncelerine bir seviye kontrol etmesini sağlar. Astral sırasında düşünme olayı gerçekleşmez. Yani projeksiyon gerçekleştikten sonra anlık kararlar ile devamlılık sağlanır. Bu kararlar ya o an ya da çıkış öncesi telkinlerler verilir. Farkındalığı sağlayan bir kişi düşüncelerini azaltabilir,anda kalıp astral süresini uzatabilir. İmajinasyon; kişinin çıkış sonrası görüntüyü daha hızlı ve net algılamalası,projekte denilen olayı daha rahat gerçekleştirmesini sağlar. Çünkü astral sonrası görüntünün sağlanması hayal kurarak değil imgeleme yapılarak sağlanır. Hayal kurulduğu an astral biter ve kişi rüya evresine geçer. Meditasyon; kişinin enerjisini yükseltmesini sağlar. Astral beden enerji bedenidir ve az enerjiyle kişi çıkış yapsa bile hemen bitecektir. Devamlılık sağlayamayacaktır. Fakat meditasyon uygulamaları ile enerjisini arttıran kişi projeksiyonu daha başarılı ve uzun kılacaktır.
Gümüş kordon nedir?


Gümüş kordon; kişinin astral bedeni ile fiziki bedeni arasında köprü görevi gören bağdır. Kişiye enerji akışı sağlar.
Astral tehlikeler nelerdir? Gümüş kordon kopar mı? Saldırıya uğrar mıyız?


Astralin hiç bir tehlikesi yoktur. Gümüş kordon yalnızca ölüm anında kopar ve beden enerji sağlayamaz fakat astral sırasında herhangi bir zarar olmaz. Astral her gece gerçekleşir ve orası farklı bir boyuttur. Orada saldırıya uğramak buluta yumruk atmaya benzer. Ancak yinede kişinin 'özgüven' içinde çıkışı sağlaması için öncesinde bazı koruma tedbirleri alabilir.


Astral sırasında diğer varlıkları görebilir miyiz? Şekilleri neye benzer?


Astral olayı görüntü atamayla gerçekleşen bir olaydır ve orası bir boyuttur. Nasıl ki insanların boyutuna geçen bir varlık insan şeklinde görünüyorsa oraya geçen bir varlıkta sizin atadığınız/bilinçaltınızda olan görüntüyle görünür. Ancak genellikle ışık hüzmesi şeklinde görünür. Yani gördüğünüz bir varlığın insan mı başka bir varlık mı olduğunu irtibat kurmadan anlayamazsınız.


Astral sırasında konuşabilir miyiz?


Ben konuşmaya şahit olmadım. Genelde telepatik yolla iletişim sağlanıyor. O sırada zihninizde canlanıyor sesler. Ayrıca başka sesleride duymadım. Ne araba sesleri,ne insan sesleri. Nadiren tiz titreşim,motor çalıştığı zaman çıkan sese benzer sesler duyulmakta.Astrali başarmanın önünde ki engeller nelerdir?


Öncelikli engel astralin başarılacak birşey olduğu zannedilmesidir. Halbuki astral her insanın zaten bilinçsizce yaptığı birşeydir. Yürümek gibi,konuşmak gibi sıradan bir eylemdir. Gözünüzde çok büyütmek projeksiyonu o kadar geciktirir. Ek olarak geçmiş düşünceler,pişmanlıklar,hayaller,ge reksiz düşünceler,korkular engeldir.
Astrali çevremdekilere anlatırsam ne olur?


Bilmeyenlere anlatırsanız deli tepkisi alabilirsiniz bu da sizin özgüveninizi kırar. Bilenlere de sürekli anlatmamanız gerek. Bu size özel,şahsi bir eylemdir. Anlattıkça değer kaybeder. Ayrıca başkalarına kanıtlamak,dikkat çekmek için astral denemek sadece boş zaman kaybıdır.Şimdilik bu kadar soru cevap yeterli arkadaşlar ilerleyen serilerde sorularınızı yorum olarak belirtirseniz hem yoruma hem bir sonra ki yazıda cevap vermeye çalışırım.


Astral Projeksiyon Hazırlık


Öncelikle kendimize 1 hafta verelim. 1 hafta boyunca astral denemeyelim. Hergün düzenli olarak duş alıp meditasyon yapalım. Duş almak sürekli olmayacak sadece ilk hafta daha hızlı rahatlama hissini sağlamak içindir. Hergün kendimize bir saat belirleyelim ( akşam saatleri olursa daha uygun olur ) örneğin akşam 10 olsun. Saat 9 civarı duş alıp ufak bir mum eşliğinde karanlık bir oda da rahat olduğumuz fakat uykuya dalmayacağımız bir pozisyon belirleyelim kendimize. Mumu sağ tarafımıza koyalım. Tam karşıya koymak sizi yorabilir. Gözlerimizi kapatalım ve kendimizi bembeyaz bir oda da hayal edelim. Her taraf bembeyaz ve parlak bir beyaz. Işık şeklinde parlıyor. Ardından bu beyazlık her nefes alışımızda içimizde toplanıyor ve nefesi verdiğimiz an tüm vücudumuza yayılıp tüm gözeneklerimizden dışarı taşıyor. Bunu gevşeyene kadar yapalım. Aklımıza düşünceler gelecektir. Her gelen düşünceye gülümseyelim ve tekrar aynı enerji işlemine devam edelim. Bir süre sonra mayışacağız. Yaklaşım yarım saat kadar sonra meditasyon bitmeye yakın sıkılmaya başlayacak ve konsantrasyonumuzun dağıldığını hissedeceğiz. Bu noktada bırakalıp ve uyuyalım. Bunu 1 hafta boyunca düzenli olarak tekrarladığımız zaman her saati geldiği ve ortam sağlandığı an bedenimiz otomatik olarak kendisini o enerji seviyesine ayarlayacaktır.
1 hafta boyunca mümkünse et yemeyelim. Daha çok sebze ürünleri tüketelim ve bol bol su içelim. Soğan,sarımsak gibi bir süre kalıcı koku bırakan besinleri tüketmeyelim. Ve her gece yatmadan tıpkı lusid tekniklerinde olduğu gibi 'bu gece rüyalarımın farkında olacağım' telkinini kendimize verelim ve öyle uyuyalım. Unutmayın burada ki amaç enerjinizin teta seviyesine yani uyku ile uyanıklık arasında ki seviyeye daha rahat ulaşmasını sağlamak. Çünkü astral çıkış saniyeler sürmektedir. Önemli olan uyku ile uyanıklık arasında ki evreye ulaşmak. Çıkış yaptığınız zaman ne kadar kolaymış diyeceksiniz. Çünkü zor olan çıkış değil çıkış sonrasıdır.
Yazının devamında ilk astral denemesine dair detaylı zihinsel temizlik uygulamaları ve ilk denemeyi anlatacağım.

MysticMind


Yazı diğer forumlarda da bana aittir!


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
13 Yanıt
8796 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 06, 2010, 08:22:41 ös
Gönderen: rvoncu
3 Yanıt
3455 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 05, 2012, 04:15:44 ös
Gönderen: mavisezer
0 Yanıt
2231 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 17, 2011, 10:23:09 ös
Gönderen: AQUA
5 Yanıt
4748 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 23, 2018, 12:43:17 ös
Gönderen: Farmakoloji
1 Yanıt
4472 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 12, 2011, 07:51:34 ös
Gönderen: Waldow
2 Yanıt
2075 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 31, 2012, 04:40:48 ös
Gönderen: symbol
0 Yanıt
2923 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 26, 2014, 04:43:59 öö
Gönderen: MysticMind
0 Yanıt
1551 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 26, 2014, 04:48:52 öö
Gönderen: MysticMind
0 Yanıt
1645 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 15, 2014, 11:08:52 ös
Gönderen: MysticMind
0 Yanıt
1712 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 20, 2015, 09:09:15 öö
Gönderen: MysticMind