Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İsrailoğulları seçilmiş bir ırk mıdır?  (Okunma sayısı 8274 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 08, 2014, 01:00:43 öö
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Yine eskilere daldım. Eski kitaplarımı karıştırırken kitabın içinden kesilip katlanmış bir gazete kupürü elime geçti. Baktım: 11 Haziran 2010 tarihini taşıyan Hürriyet Gazetesinin bir kupürü. Gazeteci Eyüp CAN köşesinde Yahudileri anlatmış.  Alıntılı yazmayı hiç sevmememe rağmen (çünkü beni çok yoruyor) bu bilgileri burada paylaşmanın faydalı olacağını düşündüğüm için aktaracağım.

"Konu başlığı : ŞU MEŞHUR YAHUDİ LOBİSİ.

"Komplo teorilerine prim vermeyen bir iş adamı o. Bu yüzden kafadan girdi konuya...
           "-Şu meşhur Yahudi lobisi Amerika'da nasıl bu kadar güçlü? Yahudiler Amerika nüfusunun %2'si..."
            Aslında çok sık karşılaştığım bir soru, ama çoğu zaman komplo teorileri eşliğinde...
         "Siyon Protokolleri"nden girip işi "Globel Ergenekon"a kadar vardıranlar var...
           Kusura bakmayın kafam o kadar çalışmıyor...
           Basit  gibi görünen gerçekler yetiyor  bana, işadamı arkadaşıma anlattığım o gerçekler  bakalım size yetecek mi...
           Evet, doğru 300 milyon nüfuslu Amerika'da Yahudi nüfusu yaklaşık 6 milyon...
           Mesela Latin Amerikalıların, siyahların hatta Müslümanların nüfusu bile Yahudilerden fazla  ama Amerikan siyasetinde aynı güce sahip değiller.
           Ama unutmayın 300 milyonluk Ortadoğu'da İsrail nüfusu da 6 milyon...
           Mesele nicelik değil nitelik...
           Ne demek istediğimi tek bir örnekle izah edeyim.
           Amerika'da her öğrencinin  hayalini üniversitelerin süper ligi olarak kabul edilen (Ivy League) şu sekiz okuldan birine girmek süğsler...
           Harvard, Yale, Columbia, Cornell, Pennsylvania, Brown, Dartmouth, Princeton.
           Akademik mikemmelliğin  zirvesi olarak kabul edilen bu sekiz üniversite öğrencilerinin dini-etnik yapısına baktığınızda karşınıza çok çarpıcı bir tablo çıkar...
           Çünkü Ivy Lig okullarında dört öğrenciden biri Yahudi.
           Yani Yahudiler nüfusun %2'si ama en iyi okulların  %23'ü Yahudi.
           Latinler nüfusun %10'undan fazla ama bu okullarda %5'lik bile değiller...
           Pozitif ayrımcılığa rağmen  siyahların  durumu daha vahim...
           İşin ilginci en iyi okullar ortalamalarını arttırmak için daha fazla Yahudi öğrenci çekmek için yarışıyorlar...
           Yani yakında Ivy Lig'deki  iki  öğrencilerden biri  Yahudi olursa şaşırmayın...

Sık sık duyarız, "Amerika'da hukuk, tıp, finans ve medya Yahudilerin elinde."
           Abartı payını bir kenara bırakıyorum ama niye olmasın ?
           Siz en iyi eğitimi veriyor  olsanız en iyi pozisyonlarda sizin çocuklarınız olur...
           Yahudilerin kabahati çocuklarını bilinçli ve iyi eğitimli yetiştiriyor olmaları mı ?
           Elbette Yahudi Lobisinin gücü bununla sınırlı değil fakat en temel sebep bu...
           İkinci temel sebep ise bu gücü inanılmaz iyi organize etmeleri...
           Bunu binlerce yıllık azınlık psikolojisiyle izah edebilirsiniz, komplo teorileriyle de !

Amerika'da aynı sinagogda asla bir araya gelemeyen  binlerce Yahudi sivil toplum kuruluşu var. Ama söz konusu İsrail'in çıkarları olduğunda hepsi AIPAC çatısı altında yekvücut.
           Çok iyi eğitimli 6 milyon nüfusu kimse küçümsemesin.
           İyi organize olduğundan 60 milyonu da etkisi  altına alabilir...
           Nitekim Amerika'da iki yılda bir yenilenen seçim sisteminden dolayı alıyorlar da...
          Obama Netanyahu hükümetinden hiç hazzetmiyor, fakat kasımda yapılacak seçimden dolayı Yahudi Lobisini karşısına alamıyor.
          Bu yüzden de hiç istemediği halde  İran'ın tepesine ambargo ile daha fazla binerken, çok istemesine rağmen İsrail  Hükümeti'ne açıktan laf edemiyor...

Amerika'da seçimlerin  kaderini büyük ölçüde Yahudi sermayesi ve seçmeni belirler...
          Komploya ihtiyaç yok, bağış sisteminden dolayı bu sermayeyi yanına çeken aday daha şanslıdır.
          Ayrıca başkanlık seçimlerinde en kritik üç  bölge   New York, Florida ve California'dır.
          Bu üç bölgeyi alamayan başkan adayı kolay kolay seçilemez.
          İşte %2 diye  küçümsenen Yahudi nüfusunun büyük kısmı bu üç kritik bölgede yaşar.
          Dini, tarihi, psikolojık sebeplere  girmiyorum bile...
          Ama bu pek basit gerçekler şu meşhur Yahudi Lobisi'nin gücünü izah etmiyor mu ?
          Sosyal bilimlerde çok sevdiğim bir laf vardır, "Pis bir gerçek güzelim teorimi mahvetti" diye...
          Kimsenin teorisini mahvetmek istemem ama gerçeğin pis yüzü maalesef bu..."

İşte benim de anlatmaya çalıştığım bu. Bakın neyi tespit etmiş yazar.   (Sinagoglarda bile bir araya gelmeyen Yahudiler, söz konusu İsrail olunca nasıl ittifak yapıyorlar) Evet, nitelikli insanların sayıları az olmasına rağmen neler başarabildiklerini .
         Tam burada Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şu veciz sözü de aklıma geldi "Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır." Yahudi bunu yapıyor işte! Ondan sonra bizler de çıkıp Yahudi üstün ırk mıdır, değil midir diye kısır çekişmelerin içine giriyoruz. (Gerçekten çok yoruldum, daha fazla yazmayacağım).
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 08, 2014, 09:44:09 öö
Yanıtla #11
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Sayın Alşah,

Ben Eyüp Can'ın "Yahudi Lobisi" tanımlamasını yanlış ve yetersiz buldum. Bu oluşum bir lobinin çok ötesinde. Geçenlerde internette dolanırken mizahi bir yazıya denk geldim ( http://www.theonion.com/articles/worldwide-jewish-conspiracy-worried-it-came-down-t,34815/ ) . Yazı her ne kadar nükte amacıyla yazılmış olsa da, bu oluşumu tarif etmek için kullandıkları ibare çok hoşuma gitti. ==> SEMITIC CABAL.

Bundan sonra bu konularda konuşup tartışırken bu ibareyi kullanmaya karar verdim... Semitik Kabal... Illuminati kelimesinin yanlış bir şekilde kullanılarak bu kişilere atfedildiği gerçeği altında, uzun süredir devam etmekte olan isim arayışım da böylece sona erdi.   :)

Eyüp Can'a katılmadığım bir nokta daha var, o da Semitik Kabal'ın nihai ve tek amacının İsrail'in çıkarları ve bekası olduğu. Bunun nedenlerini zaten biliyorsunuz, burada tekrarlamaya ve konuyu saptırmaya gerek yok.
« Son Düzenleme: Ocak 08, 2014, 09:47:19 öö Gönderen: Spock »
Live long and prosper.

Ocak 09, 2014, 09:28:48 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Sayın Spock, sayı CAN sanırım düşüncelerinden çok bir tespitte bulunuyor. Ve bence   bunu en kısa şekilde anlatmaya çalışmış. Tabii ki katılmayabilirsiniz. Ama bu, yazıdaki gerçekleri görmemezlikten gelmek anlamına gelmemeli.
         Dikkat ederseniz, konu başlığı ile ilgili düşüncelerimi daha önce  açık-seçik zaten belirtmiştim. Yukarıdaki alıntıyı da düşüncelerimi kısmen de olsa  teyit ettiği için paylaşmak istedim.
         Bu vesile ile bir kez daha şunu belirtmek isterim. Yahudiler, dünya tarihinin en çok tartışılan kavmidir. Binlerce yıldır her şeye rağmen mevcudiyetlerini korumuşlardır. Görünen o ki ; bundan sonra da korumaya devam edeceklerdir.
         Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Ocak 24, 2014, 12:33:22 öö
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sayın BuZ'un ilginç bulduğumu söylediğim anlatımını araştıracağımı bildirmiştim. Biraz araştırdım ve daha önce okuduğum bir kitapta dikkatimden kaçan bir  ifadeyi yakaladım. Yazar kitabında şöyle diyor.

"- Tanrı Tevrat'ta bir Yahudi'nin yapması ve yapmaması gereken toplam 613  Mitsvot (emir) sıralar ve Yahudilerin bunlara uymasını zorunlu kılar. Bu sebeple Yahudilikte seçilmişlik bir üstünlükten değil, daha çok bir yükümlülük ve sorumluluk anlamına gelmektedir."

Sanırım bu tespit, tam olmasa da sayın BuZ'un alıntılı  anlatımına yakın duruyor.

Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 24, 2014, 07:04:47 öö
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

gerçekten insan yeni şeyler okuyunca ve öğrenince ne kadar mutlu oluyor.
asla bu yönlenderden bakmamıştım ve başka hiç bir kaynakta da böylesini bulamazdım.
teşekkürler.....
Doğru rehberini bulana ne mutlu...