Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ahuramazda Böyle Dedi …. 12  (Okunma sayısı 2947 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 25, 2012, 10:45:28 öö
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

21 -
Acılarınızı göstermekten utanacak, kadar kibirli ve onları unutacak kadar mutlu musunuz? Neden şükrederken sızlanıyor, tasdik ederken inkâr ediyorsunuz? Hiçbir şeyden hoşnut olmayan bir hayat geçiriyorsunuz; benden daha büyük olduğuna inanabileceğiniz birini bulmuş olsaydınız, beni ona çekiştirmekten utanmayacaktınız. Yalnızlıktan nasıl şikayet edebilirsiniz ki, hayat, yeter derecede kalabalıktır ve sizler, benim kadar yalnız kalmayasınız diye, çeşitli görevlerle yüklü bir âlemde bulunuyorsunuz. Ölümden korktuğunuz için hayatı sevecek ve hayatı sevdikçe acı çekeceksiniz ve acı çektikçe, mutluluğun kollarında kanat çırpacaksınız. Kadın, erkeğe vermiş olduğu mutluluk oranında cefasını artıran bir şımarıktır ve hayat da böyle bir kadından başka şey değildir.

22 -
Ben zengin değilim, çünkü acıkmadım; ellerinizdekini alacak kadar da aç değilim. Doğanın zenginliği, benim fakirliğimin ve alemin büyüklüğü benim küçüklüğümün işaretidir ve insan bütün bu nimetleri ve büyüklükleri,
kendi inanç ve iradesinin mengenesinde ezebilen bir baskıdır.

23 -
Şimdi ne için dünyanıza bir haberci yollamamış olduğumu ve ne için her birinizin bütün gerçekleri kavrayabilecek birer haberci olduğunuzu anlıyor musunuz? Benim adıma konuşanlardan ve beni insan oğlunun diline düşürenlerden kaçınız; onlar bir veba gibi, bir kanser gibi tehlikelidirler.

Bu kez kısa kestim ve bu noktada durmak istedim; çünkü bundan sonra gelecek olan şu 24. madde öncesinde bir diyeceğim var. Bana göre çok önemli ve bu siteyle de bağlantılı. Fakat bu başlık altındakileri bu sitenin işleviyle bağlantısız olarak izleyenlere bir şey diyemem.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 29, 2016, 01:12:49 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

22 -
Ben zengin değilim, çünkü acıkmadım; ellerinizdekini alacak kadar da aç değilim. Doğanın zenginliği, benim fakirliğimin ve alemin büyüklüğü benim küçüklüğümün işaretidir ve insan bütün bu nimetleri ve büyüklükleri,
kendi inanç ve iradesinin mengenesinde ezebilen bir baskıdır.

Bu kısım çok şeyler anlatıyor işte. Bir yerde belli miktarda madde varsa; doğal olarak bu maddenin çoğuna sahip olanlar, diğerlerinin fakir olmasına yol açar. Kimilerimizin fakir olmasının sebebi, diğerlerinin zengin olmasıdır. Bunu kabul etmek çok zor gelse de ekonomik göstergeler de buna işaret eder. Örnek olarak Afrika kıtası ele alınabilir. Böylesine zengin kaynakları olan bir kıtada neden bu kadar çok fakirlik vardır?
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer