Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ATATÜRK'ÜN TÜRK DİL KURUMU  (Okunma sayısı 14442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 15, 2013, 06:58:41 ös
Yanıtla #20
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın GOASISG,

Karşılıklı birbirimizi sınama ortamında olmaktansa fikirlerinizi,cevaplarınızı direkt vermeniz daha doğru olur.Burası bir sınav yeri ya da başkasının bilgisinin sınanma yeri değildir.Burası öyle bir ortamdır ki herkes fikirlerini,görüşlerini,cevaplarını özgürce yaşadığı bir yerdir.

Size bir kaç kez sordum ama hala cevabını alamadım.Çünkü yazdığınız bir cümle çok dikkatimi çekti ve bu konuda aydınlanmak istiyorum.Onun için sorumu bir kez daha soruyorum;Yazınızda  J.Churchward 'ın mason olduğunu yazmışsınız.Bu bir varsayım mı yoksa gerçek mi?

Saygılarımla...
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)

Temmuz 15, 2013, 07:33:41 ös
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

syn sembol
Merak ettiğiniz hususta yazılı kanıt sunamam bir balıkcının anlatımlarında syn Churchward dan bahsettiğini
ve dünya görüşünün masonik olduğunu yazması üzerine bu kanıya vardım daha fazla bilgi vermem
belli kurallar doğrultusunda mümkün değil.zaten denize olan aşırı takıntısının bir yansımasıdır mu kıta kuramı.
saygılar
« Son Düzenleme: Temmuz 15, 2013, 07:36:22 ös Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 15, 2013, 07:40:12 ös
Yanıtla #22
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın GOASISG,

Bir balıkçının anlatımlarından J.Churchward 'ın mason olduğuna inanıyorsunuz.

syn üyeler
Gecmişlerinde Mayalar ve soydaşları,toplumları toplum yapan demir.tekerlek gibi olgulardan bi haberken böle büyütülüyor.
1000 kişi tarafından yok edilen bi milletin tarihinin.İnsanlığın başlangıcıyla bağdaştırılmasını kabul etmiyorum

Ama belgelerle,tabletlerle açığa çıkmış bir tarihi kabul etmiyorsunuz.

Saygılarımla....
(Socrates)

Temmuz 15, 2013, 08:00:37 ös
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın GOASISG,

syn üyeler
Gecmişlerinde Mayalar ve soydaşları,toplumları toplum yapan demir.tekerlek gibi olgulardan bi haberken böle büyütülüyor.
1000 kişi tarafından yok edilen bi milletin tarihinin.İnsanlığın başlangıcıyla bağdaştırılmasını kabul etmiyorum

Saygılarımla....
syn sembol
Real kişiliklerin etkileşimlerinde anlatılanlar,kişilk profili oluştururmamıza yarar syn J.Churchward hakkında görüşüm budur.
Peki senin  Mu kıtası hakkında görüşün nedir? gibi bir cvbınız oldu.

belgelerle ,tabletlerle anlatılan mu kıtası kavramındaki temelsizlik  gercekliğini yok eder.

Saygılar
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Temmuz 15, 2013, 10:30:59 ös
Yanıtla #24
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Temelsizliğin nedeni teori olabilirmi?
İnanmak için doyurucu kanıt lazım,halbuki ortada aklı zorlasada müthiş bir teori var bende aslında bu teorinin varlığını kabul edenlerdenim,o 3 cild kitabı okurken resmen kilitlendim çoğu yerlerdeki terimleri anlamakta zorlansamda.Mesela etkilendiğim bölümlerinden biri çözdüğü tabletlerden birindeki sözcüklerdi;

ta-ha
ya-sin
elif
chuswald kuranı bilmez ve bu cümlelerin kuranda olduğundanda haberi yoktu,o tabletteki bu sözcüklerden aslında şunuda çok rahat anlayabiliriz;
Kuranda geçen bu cümleler aslında ademin bile bildiği ve onada söylenmiş cümlelerdi ve bilmem kaç medeniyet bunu duymuştur.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Temmuz 15, 2013, 11:34:54 ös
Yanıtla #25
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayın GOASISG,

syn üyeler

Saygılarımla....
syn sembol
Real kişiliklerin etkileşimlerinde anlatılanlar,kişilk profili oluştururmamıza yarar syn J.Churchward hakkında görüşüm budur.
Peki senin  Mu kıtası hakkında görüşün nedir? gibi bir cvbınız oldu.

belgelerle ,tabletlerle anlatılan mu kıtası kavramındaki temelsizlik  gercekliğini yok eder.

Saygılar

Çok anlayamadım yazınızı eğer mümkünse biraz daha açarmısınız...

Saygılarımla...
(Socrates)

Temmuz 16, 2013, 12:24:19 öö
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Temelsizliğin nedeni teori olabilirmi?
İnanmak için doyurucu kanıt lazım,halbuki ortada aklı zorlasada müthiş bir teori var bende aslında bu teorinin varlığını kabul edenlerdenim,o 3 cild kitabı okurken resmen kilitlendim çoğu yerlerdeki terimleri anlamakta zorlansamda.Mesela etkilendiğim bölümlerinden biri çözdüğü tabletlerden birindeki sözcüklerdi;

ta-ha
ya-sin
elif
chuswald kuranı bilmez ve bu cümlelerin kuranda olduğundanda haberi yoktu,o tabletteki bu sözcüklerden aslında şunuda çok rahat anlayabiliriz;
Kuranda geçen bu cümleler aslında ademin bile bildiği ve onada söylenmiş cümlelerdi ve bilmem kaç medeniyet bunu duymuştur.
Churchward'ın taha yasin elifi mu kayıtlarında gördüğüne emin misiniz sakın yuri gagarin uzaya çıkınca ezan sesi duymuş tadında bir palavra olmasın? Bizzat kendi kitabında gördünüz mü bu kelimeleri?

Temmuz 16, 2013, 12:53:23 öö
Yanıtla #27
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

syn samuray
Uzaya cıkan ilk insanın.Ezan sesi duyması mümkündür.
Çünkü rus uzay istasyonu Dünyanın hareketinden dolayı.uzaydaki astronotla sürekli bir radyo bağlantısı kuramaz.O yüzden hareket halinde bir ucak kullanmıştır. Bu ucak atmosferde hareket halindeyken İslami ülkelerin radyo frekansını,astronota ulaşma imkanı sağlamıştır.Ezan sesi duyma sebebi budur
 Konuyla aLakası yok ama.Aya ilk ayak basan kişilerden birinin, mason kardeşliği üyesi olması gurur vericidir.
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ