Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ?Peygamberler?  (Okunma sayısı 13495 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 14, 2008, 07:18:00 ös
Yanıtla #30

Soru biraz tuhaf ama biliniyor ki Kutsal Kitaplarla birlikte ayni Kaynaktan gonderilmis olmalari acik ve nettir. Uzerinden uzunca bir zaman gecmis olmasina ragmen kisisel goruslerimi belirtmeden gecemedim.

Tek bildigim Peygamberler; İnsanliga yol gostermislerdir. Tanri'dan İnsanliga dogru bir kopru vazifesi gormuslerdir. Bunun icin de Sayin Mystic'in soyledigi gibi kismi olarak da olsa bu yolda basarisiz olanlar da olmamis degil.

Tanri'nin Elcileridir; Saygi ve minnet duyulacak mukemmell Yucelerdir :)
« Son Düzenleme: Eylül 14, 2008, 07:20:58 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 26, 2008, 01:30:41 öö
Yanıtla #31
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yine LOKAL bir konu malesef...

H.z Lut ile Kızları.

Yar.19: 30 Lut Soar'da kalmaktan korkuyordu. Bu yüzden iki kızıylakentten ayrılarak dağa yerleşti, onlarla birlikte bir mağarada yaşamaya başladı.

Yar.19: 31 Büyük kızı küçüğüne, "Babamız yaşlı" dedi, "Dünya geleneklerine uygun biçimde burada bizimle yatabilecek bir erkek yok.

Yar.19: 32 Gel, babamıza şarap içirelim, soyumuzu yaşatmak için onunlayatalım."

Yar.19: 33 O gece babalarına şarap içirdiler. Büyük kız gidipbabasıyla yattı. Ancak Lut yatıp kalktığının farkında değildi.

Yar.19: 34 Ertesi gün büyük kız küçüğüne, "Dün gece babamla yattım"dedi, "Bu gece de ona şarap içirelim. Soyumuzu yaşatmak için sende onunla yat."

Yar.19: 35 O gece de babalarına şarap içirdiler ve küçük kız babasıylayattı. Ama Lut yatıp kalktığının farkında değildi.

Yar.19: 36 Böylece Lut'un iki kızı da öz babalarından hamile kaldılar.

Yar.19: 37 Büyük kız bir erkek çocuk doğurdu, ona Moav*fg* adınıverdi. Moav bugünkü Moavlılar'ın atasıdır.D Not 19:37 "Moav": "Babadan" anlamına gelir.

Yar.19: 38 Küçük kızın da bir oğlu oldu, adını Ben-Ammi*fh* koydu. Oda bugünkü Ammonlular'ın atasıdır.D Not 19:38 "Ben-Ammi": "Halkımın oğlu" anlamına gelir.

Umarım ne demek itediğim anlaşılmıştır...
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 26, 2008, 01:35:28 öö
Yanıtla #32
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yani tevrat'a göre allah, bir kavmi hemcins ilişkilerden korumak için helak eti ama kendi peygamberinin ensest ilişkisine göz yumdu öylemi?

Açıyı biraz daha genişletin yeler!!!
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Aralık 26, 2008, 08:18:32 ös
Yanıtla #33

Bence bana göre biraz boyumuzu aşan bir şekilde davranıyorsunuz gibi Sevgili Agnusdei; çünkü ölçümüzü sabitlememiz gerekmekte ve özellikle de nasıl desem Dinsel Konularda biraz hassas davranmalıyız, diye düşünüyorum. Tabi akıl verme gibi birşey lütfen algılanmasın ama Gerçek asla gözüktüğü gibi değildir. Hele hele Tanrı tarafından Görevlendirilmiş Yücelere dil uzatmanın bedelinin ne kadar korkunç olduğunu sanırım anlatamam. Her neyse bence yanlış bir fikir!.

Saygılar, 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Aralık 27, 2008, 07:55:20 ös
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

ensest ilişki değildir araştırırsanız sevinirim burada detaya giremicem çok bilgim de yok biyolojik bir konu çapraz sarmal bir ilişki yoluyla birleşme oluyor...Bunun dışında üremek ve türemek arasındaki farkı anlarsanız ensest ilişki kavramını bir daha düşünürsünüz sanırım

Haziran 01, 2013, 01:38:42 öö
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Güzel bir soru bence,Elbetteki buna cevap vermeden önce insanın hemen hemen pek çok peygamber hakkında bilgi sahibi olması lazım.Peygambern tanrıya inanıp inanmamaları konusunda çok yönlü billgilerin mevcut olduğunu sanıyorum mesela muhammedin miraca çıkıp tanrıyla görüşmesi ,bu neyi ifade ediyor islam alemi için , elbetteki tanrıya inanmak yetmez onu görmek de lazım değil mi ?Mirac bir görme olayıdır. Ve şunu da örnekle verebiliriz mesela yakup peygamberin tanrıyla güreşmesi ,bu aynı şekilde yorumlanabilir , peki ya rab isa'nın tanrının sağında oturması bir dinsel gerçeklik değil mi elbette öyle.Evet peygamberler tanrıya inanır ve daha da fazlasını , onu görerek onunla konuşarak , onunla zaman geçirerek inanırlar.  Bu anlamda din çerçevesinde bunu böyle değerlendirebiliriz. Felsefik yönünün bundan daha anlaşılır bir  şekilde dile getirildiği kuşkusuz  ;)