Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sizce mesih gelecekmi?  (Okunma sayısı 30583 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 25, 2007, 02:27:03 öö
Yanıtla #30
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sn.Re-Harakhte;
çok doğru söyelemişsiniz..herşeyin sonunu getiren 'EGO'..ancak her karanlık aydınlığın habercisidir ve karamsar olunması gereken bi durum da yok sanki..bir iki üç kişi vicdanının sesini dinlese belki de çok büyük şeyler başarılabilinecek..Geçmişte gelen görevliler in herbirisi bi etki bi iz mutlaka bırakmış olmalı ki hala vicdandan bahsedebiliyoruz..

Kasım 25, 2007, 11:35:45 öö
Yanıtla #31

İnanın Sayın Re-Harakhte; bugün yarım saatimi yazınız üzerinde geçirdim. Çok harika ve güzel düşünceleriniz var ve bunu okuma fırsatım olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Kendi adıma Teşekkürler!....

Sevgi ve Saygılarımla 
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 25, 2007, 12:08:51 ös
Yanıtla #32

Sayın Re-Harakhte; bu güzel yorumunuz üzerine benim de söylemek istediklerim var. Şöyle ki; gerçi giderek artan güzel yorumları gördükçe kendi yorumlarımı da belirtmeden edemiyorum, öncelikle Kişinin Kendi Kendini Yontması: Yaşadığımız Hayat Koşulları her Bireyi kendi çapında yonttuğunu düşünüyorum. Tabiki buna bağlı olarak İnsanın kendi zihniyetinde bunu pekiştirip hayata geçirmesi gerekmektedir. Beklenilen ve İstenilen de budur!

Öte yandan 'Ego' yu yok eden yada yok edecek silahtan bahsetmişsiniz, buna tamamen katılıyorum Sevgili Re-Harakhte; ancak yeryüzündeki en etkili Silah'ın ''Sevgi'' olduğunu unutmayalım lütfen! Sevgili Dostum Sayın Zarathustra'nın çok güzel yazılarından birinden esinlendiğim bilgiyi hemen aktarmak istiyorum; Kötülük vb olumsuz duyguların geçici, ancak İyilik vb Güzel niteliklerin ise baki yani kalıcı olduğu ve bunların da ( kötülük vb ) geçici olarak yaşanılıp sona ereceği, asıl önemli olanın Tanrı'nın Niteliklerinin, İyilik vb duyguların Sonsuza dek süreceğidir.

Unutulmamalıdır ki Tanrı'nın Gücü Yeryüzünde en etkili Silah'tır. Hele hele bu Silah'ın Sevgi olduğunu bildikten sonra!.....

Zamanı geldiği zaman bir hamlede de olsa Sevgili Re-Harakhte; bir anda Dünya'mızın Cennet'e dönüşeceği inancındayım. Yeter ki Tanrı'nın İsteği Olsun!.

Sevgi ve Saygılarımla
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2007, 12:11:30 ös Gönderen: Sevil »

Kasım 25, 2007, 01:25:12 ös
Yanıtla #33

Son olarak ''Evrendeki Denge Kurulduktan Sonra İsa Mesih; Yeryüzüne Gelecektir.''

Saygılarımla

Kasım 25, 2007, 02:36:40 ös
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim sayın Sevil, beni onurlandırdınız. Sizin 'sevgi' konusundaki yorumunuza içten katılıyorum, sevgi en yüce güçtür. (Silah dememek lazım aslında, bu kelimenin içinde çok fazla nefret var.) Saf ve karşılıksız sevginin olduğu yer zaten 'Tanrı'nın gül bahçesi'dir, insanlık bu bahçeyi kendisi oluşturduktan sonra Mesih buraya bizi kurtarmaya değil, büyük eserimizi övmeye gelecektir, ben buna inanıyorum. Ancak realist olmak gerekirse dünyanın henüz bu ortak bilinçten çok uzak olduğunu görünce de karamsarlaşıyorum.

Yine de bir yerlerden başlamak gerekir, tozlu sandıklara kilitleyip üzerine "ego"yu oturttuğumuz vicdanımızı oradan çıkarmak ve onun söylediklerine kulak vermek çok iyi bir başlangıçtır bana göre.

Sevgi ve bilgi ile kalın.

Kasım 25, 2007, 03:00:53 ös
Yanıtla #35

Asıl ben Teşekkür Ederim Sevgili Re-Harakhte; beni bu konuda özellikle aydınlattığınız için, biliniyor ki ben bu Site'ye geldiğimden beri sürekli olarak birtakım Bilgi arayışında bulundum. Bunun için birçok Kişi'yle diyaloga geçtim. Amaç kendimi yetiştirmek ve Bilgi Yolu'nda İlerlemek! Her geçen gün daha fazla bilgi aldıkça önceki günümde taşıdığım birtakım değerlerimin yanlış olduğunu farkettim. Aslında en büyük sahip olduğum yanlış değerim ise İnsanlardan uzak kalıp onlarla kaynaşmamaktı. Sanıyordum ki Onlardan uzak kalırsam benim için yararlı olur ve burada en büyük yanılgımı Sayenizde yok ettim. Bunun için aslında hepinize ayrı ayrı Teşekkür Etmek istedim. Ben almam gereken bilgileri birçoğunuzdan ipucu mahiyetinde aldım. Hatta buna Sevgili LuckyEye2 şahittir, gene de Ona Sonsuz Teşekkürlerimi Sunuyorum. Yani anlayacağınız eğer kendimi bir şekilde yetiştirebilme imkanını yakalayabildiysem ki en büyük temennim budur, bunda birçoğunuzun özellikle de sayılı olan çok Değerli Ve Güzel İnsanlar'ın bunda katkıları çok büyük oldu. Sevgili LuckyEye2'nin bu çorbada bir tuzunun olduğunu özellikle bilmesini isterim.
Aslında çoğu zaman düşünmedim değil neden almam gereken ipuçları farklı Kişilere dağıtıldı ve Onlarla diyaloga geçmem gerekliydi diye düşündüm sonra farkettim ki bana Evrensel Kardeşliğin öğretilmesi Amaçlanmıştı. Müslüman olsun Hıristiyan olsun hatta Hintli olsun hepimizin aynı ortak amaç için varolduğumuzu anladım. İnsanlar arasında ayrım denilen kavram benim için artık yok çünkü ben artık bütün İnsanları eşit olarak seviyorum bunun için çok mutluyum. Sevgili LuckyEye2 artık Araplara karşı hiçbir olumsuz düşüncem de yok....   :D

Söylemek istediğim şudur ki hangi inançta olursak olalım, hangi düşünceyi taşırsak taşıyalım benim her inanca sahip olan Arkadaşlarımdan istediğim bilgi talebini geri çevirmeyip bana yardımcı olduklarını gördüm. Bunun için anladım ki hepimiz Kardeşiz ve bu Büyük Kardeşlik Sevgi'sini Sayenizde öğrendiğim için Sizlere ne kadar çok Teşekkür Etsem azdır. 

Hepinize Sonsuz Teşekkürlerimi Sunuyorum....

Gerçi işim düşmeyen arkadaşlar olabilir kimbilir belki önümüzdeki günlerde kapınızı çalacağımdan emin olabilrsiniz!....Ne demişler Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır....
« Son Düzenleme: Kasım 25, 2007, 03:06:05 ös Gönderen: Sevil »

Kasım 25, 2007, 03:29:01 ös
Yanıtla #36

Aslında Evrensel Denge'nin Kurulması için benim bu yoldan ilerlemem gerekiyormuş, bu büyük Amaç'ın gerçekleşmesi için farklı inançlarda farklı Kişilerde olan ipuçlarını almam gerektiğini anladığım zaman doğrusu çok korkmuştum. Ya içlerinden birisi bana ters düşer de almam gereken şeyi vermezlerse diye çok düşündüm. Ama ne hikmetse hiçbirinizden elim boş dönmedi. Sevgili One; özellikle de beni dün önemli bir konuda aydınlattı!
    Özetle Sevgili Arkadaşlar; İsa Mesih'in Geliş Planı Hepimizin Ortak ( farkında olmadan ) Çalışmaları Sayesinde Gerçekleşti!... Çünkü Evrensel Denge Bu Sayede Kurulmak Üzere!

Müslüman olan Kardeşlerimin Sayesinde de!.....

Aralık 04, 2007, 08:26:55 ös
Yanıtla #37
  • Uzman Uye

Tarihin en büyük yalanı
sözde gelecek olan
                                   korkak kurtarıcı
Her gün dualar ettik
Adına şarkılar söyledik
Asırlar boyu bekledik
Asimile edildik
Sürgünlere gönderildik
Katledildik

Direnmedik
                      kurtarıcıyı bekledik
O yüce varlık ,
          gelip bizi kurtaracak dedik

Kovulduğumuz toprakalar bizi bekler iken
Yoktu ne selam veren
                                       ne de gelen .................
Neredesin heyyyyyyy  kurtarıcı
Cennetin sahte kralı
Atalarımın hayeli kahramanı
Dostlarım,
Halkım,
            canımdan çok sevdiğim aşkım.......
Acılar içinde yok olurken,
                                                  yoktun sen......

dokunamadığım
                                 ve göremediğim
Beynimi bulandıran hayelim
Kafamdan sildim,
                                 seni bitirdim
yoktur sana iktiyacım
Dostlarım
halkım
    canım aşkım için
Kendim savaşa bilirim............................
                                                                                   Tarih 06.06.06
                                                                                     Mesihin gidişi.........Şemonun gelişi
                                                                               (bundan sonra şarkılar Şemo için söylenecek)

Aralık 19, 2007, 06:18:56 öö
Yanıtla #38

Shemuel çok güzel bir şiir içeriğine katılmamak elde değil. Bekle bekle hep bir kurtarıcı çoban bekle nereye kadar güdülecek koyunlar değildir insanoğlu kendi savaşını kendi verir.

İslam'da İsa ''Mesih'' olarak anılmıyor yanlışsam düzeltin ancak Kuran'da İsa ''Meryem oğlu İsa'' şeklinde geçiyor. Bu sıfatta ilginçtir Kuran'da adı geçen tek kadın Meryem'dir.

3000 yıl hadisesine gelince Budist metinler de dahi bir kişiden söz eder nadir bulunan bir kişi Semavi dinler de bunu pekiştirir. Ancak bu insanların çok uzun zaman aralıklarında geldikleri düşünülüyor. Bazı peygamberlerin 800 yıl yaşadığına inanıyorsanız , 3000 yıl aralığı sorun olmamalı tabi bu benim filmde gördüğüm bir zaman aralığı ancak bu filmler tarihi bulgular (metinler vs.) ışığında çekildiğine göre gerçek olma olasılığı da mevcut.

Saygılar.
« Son Düzenleme: Aralık 19, 2007, 06:30:12 öö Gönderen: Fraternis »

Aralık 19, 2007, 11:02:18 ös
Yanıtla #39
  • Uzman Uye

ALAADDİN   mesin geldiğinde kesinlikle dinleri birleştirmeyecektir ki zaten böyle bir şeyin olması imkansızdır. herdinin kendine göre prensibleri vardır yahudilerin kendilerini üstün ırk görmesi müslümanlarında inandığı kitaba göre açık bir ayet vardır kafirleri dost edinmeyiiz  bunlar  böyle bir birlikteliğin olmayacağının açık göstergesidir.
SAYGILAR  demişsiniz Sayın klmtrs

Allah ın dini bir tanedir. Dinler diye bir şey yoktur. Şuan hristiyanl2. Jean Paul ığı yaşayan ve hanif olan insanlar vardır. Aynen yahudilerin içinde de ... Biraz incil okusaydın Kuranı Kerimin ve İncilin ne kadar benzer olduğunu anlardın.

Dinleri birleştirmeyi Fatih Sultan Mehmet denedi ama onun görevi değildi hatta buna kızıl elma denir. Yapamdı çünkü onun görevi değildi. Papa 2. Jean Paul da denemek istedi ama o hristiyanların arasında bir birliği oluşturamadığı için dinleride birleştiremedi.

Bu görev Mehdinindir Hz İsa da ona yardım edicektir.

Bu arada Papa 2. Jean Paul Allah dostudur. Papanın elinde tesbihle zikir ederken bir fotografı var internette bir bakarsanız bulursunuz. Bu da Hristiyanlıkla müslümanlığın ortak bir yönü.

''Kızıl elmada buluşalım''