Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: HZ. Mevlana'nin diger kisilerce yorumlanmasi.  (Okunma sayısı 21009 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 14, 2007, 12:10:35 öö
Yanıtla #30
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Mevlana  ile ilgili bir e-gruba kısa bir süre için üye oldum. Buradaki arkadaşların bir kısmı,şeriat isteklerine,  Hazreti Pir' i örnek göstermeye çalışıyorlardı. Bu tip insanlar için, (Biraz ağır kaçacak ama...) Hz. Pir' in bu konuda bir hikayesi var, Mesnevî-i Şerif' in beşinci cildinde.

İnsanın içgüdüsel duygularla hareket etmesinin, mantık ile birleşmez ise nasıl sonuçlar doğurduğunu anlatır. Merak eden bulur bu hikayeyi.

Gelgelelim bu insanlar bir kere Mesnevi okudu mu bilmem... Okudular ise nadan ehli mi kaldılar, içrek ile aşikarı ayırdılar mı onu da bilmem.

Bildiğim bu adamların anladığı şeriat ile mevlevilikteki şeriatın aynı olmadığıdır.

Merak eden Galata Mevlevihanesine kadar yoruluversin bir zahmet.
Tempus fugit...

Temmuz 14, 2007, 12:15:13 öö
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Sevgili Omnia... Bos bir beyine ne koyarsan, ve o koydugun seyi nasil aciklarsan o oyle devam edecektir. Dert etmeye degmez.

Temmuz 14, 2007, 12:20:02 öö
Yanıtla #32
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Ezberler bozulmak içindir diyeceğim, Baskın ORAN' ı destekliyorum sanılacak.

Saygılarımla Sn SublimePrince.
Tempus fugit...

Temmuz 14, 2007, 12:25:11 öö
Yanıtla #33
  • Uzman Uye

Yok hayir hic bulunmamistir... ::)
Güzel bir cevap ;)
Bir anda gazete okuyor gibi oldum
Gazeteci soruyor mason cevaplıyor ;D

Temmuz 14, 2007, 12:39:59 öö
Yanıtla #34
  • Uzman Uye

Sn.Sublime prince
Size bir soru sormak isterim ; Sadece insanlara yardımı ve kişisel gelişimi hedefleyen melek gibi bir yapı neden yüzyıllardır ahlaksızlık,dinsizlik,materyalistlik,yolsuzluk,siyonist destekciliği gibi suçlamalarla anılıyor?İyi olanı herkes sevmez mi sizce mevlanayı sevdikleri gibi  ::)
ahlaksızlık.anarşizm,ateizm,yolsuzluk,siyonizm,komünüzm,faşizm,satanizm v.b. bunlar bir araya gelmesi mümkün olmayan kavramlardır.
siz sadece komünizm ile siyonizmi bir araya getirirseniz dengeleri alt üst edersiniz.
Kaynağın kendisini bulmak zordur ama antimasonik yada başka antilere ulaşmak kolaydır.
Mesela örneğin yukardaki yazdığım asla bir araya gelemeyecek kavramları Masonluk çatısı altında toplayıp özdeşleştiren *** harun yahyayı ikna edici kaynak olarak gösterirseniz.merak etmeyin bu tür kaynaklar haddinden fazladır.
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2007, 12:58:32 öö Gönderen: SublimePrince »

Temmuz 14, 2007, 12:58:01 öö
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Shhhh.... Sn. Shemuel, mantikli konusmayiniz!

Harun Yahya konusuna gelince. O konu uzerinde fazla takilmayiniz. Zira kendisinin arastirmalari palavradan ziyade, zaten var olan suclamalari Turkce'ye tercume edip Turkiye'ye uyarlayip, kendilerince yorumlarini katmaktan ibarettir. Ayrica, lutfen kisisel satasma yapmayiniz. Her ne kadar bizim alyhimizde calisma yapiyor olsa da, bu hakarete ugramasini gerektirmez. Mesajinizi duzenliyorum.

Ondan once (insanlarin HIC BIR KAYNAGI OLMADAN kafalarinda olusturdugu) gercek palavralara dikkat etmek gerekir. Bir hayal ile gercegi ayird edemeyecek kisiler karsisinda aslinda susmak en iyisi fakat, birilerinin bu paranoyak yapi ile ilgili yorum yapmasi gerekiyor, o da genelde ben oluyorum (Ne baskalari ne de Masonluk olgusu). Aksi takdirde zaten kendi icinde zorlanan beyinler, kendi kendilerini yiyerek daha da zarar goruyor.

Temmuz 14, 2007, 01:03:46 öö
Yanıtla #36
  • Uzman Uye

Shhhh.... Sn. Shemuel, mantikli konusmayiniz!

Harun Yahya konusuna gelince. O konu uzerinde fazla takilmayiniz. Zira kendisinin arastirmalari palavradan ziyade, zaten var olan suclamalari Turkce'ye tercume edip Turkiye'ye uyarlayip, kendilerince yorumlarini katmaktan ibarettir. Ayrica, lutfen kisisel satasma yapmayiniz. Her ne kadar bizim alyhimizde calisma yapiyor olsa da, bu hakarete ugramasini gerektirmez. Mesajinizi duzenliyorum.

Ondan once (insanlarin HIC BIR KAYNAGI OLMADAN kafalarinda olusturdugu) gercek palavralara dikkat etmek gerekir. Bir hayal ile gercegi ayird edemeyecek kisiler karsisinda aslinda susmak en iyisi fakat, birilerinin bu paranoyak yapi ile ilgili yorum yapmasi gerekiyor, o da genelde ben oluyorum (Ne baskalari ne de Masonluk olgusu). Aksi takdirde zaten kendi icinde zorlanan beyinler, kendi kendilerini yiyerek daha da zarar goruyor.
Haklısınız elimden geldiğince kişisel sataşma yapmamaya çalışıyorum.Nedense bazı zamanlar bir yerlerden açık veriyoruz. ;)
hatasız kul olmaz derler ya :)

Temmuz 14, 2007, 01:04:51 öö
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Siz yapmamaya dikkat ediniz ki baskalari da size karsi yapmamaya dikkat etsinler.

Temmuz 14, 2007, 01:10:58 öö
Yanıtla #38
  • Uzman Uye

Siz yapmamaya dikkat ediniz ki baskalari da size karsi yapmamaya dikkat etsinler.
tamam kardeşim üstüme gelme bu kadar  :)
bunalıma giriyorum :-[

Temmuz 14, 2007, 02:41:53 öö
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi